Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

teşekkür ederim canım allah söyletti o zaman kısa zamanda kalcan inşallah :) ben burda böyle hamile kalanları okuyup çok seviniyorum sanki ben kalmışım gibi :)

inşallah hepberaber :) bizde çok sevniyioruz vallla biri hamile olunca moral oluyor insanın ümidi daha çok artıyor birbirimizi görmesekte dua ediyoruz hem kendimize hem isteyen herkese güzel birşey Allah kimsenin kucağnı boş bırakmasın

geçen eşimle konuştuk bu konuyu takma sakın şu anda başka önceliklerimiz var onları halledelim o zamana kadar olmazsa tekrar doktora başlarız dedi bir güzel konuştu benle sakinleştik tamam takmıycam artık dedim söz verdim yok anam yok asla takmıycam demek yalan yani beynimin içinde dönüp dolanıyor bebek düşüncesi aslaa düşünmeden duramıyorum

evet bende bunu demeye çalışıyorum unuttum takmıycam diyorum ama kendimi kandırıyorum aman bence unutmak takmamak değilde umudunu yitirmemek lazım öncelikle sonra zaten illaki düşünüyosun çünki istiyosun umut yitirilmesin gelir inşh bebişler

ben geldiiiimmm :KK16:
dün sabah yataktan kuzenimin telefonu ile fırladım.. uyuyor musun, kalk çabuk hastaneye gel doğuruyorum dedi :KK9: apar topar çıktık evden.. 8 buçukta filan yanındaydım.. kız yatıyor ara ara ah oh diyor.. arada doktorlar geliyor, kontrolleri yapılıyor açılma yok deyip gidiyorlar.. 11e doğru gelip suni sancı taktılar.. anam o ne o :KK9: kız serumdan yarım saat sonra sık sık sancılanmaya başladı.. yanda nst denen cihazda sürekli bebeğin kalp ritmi ve sancıların şiddeti grafik olarak çıkıyor.. eğriler sıklaşmaya başladı.. yani sancılar artıyor.. ama ne artma.. kıvrım kıvrım kıvrandı.. ama soruyorum nasıl bişey diye adet ağrısının şiddetlisi.. arada can havli ile bağırıyo doktorlara sezaryene alsanıza beni filan diye.. ama bir doktor vardı gelip gelip sen doğurursun doğurursun sancıların çok iyi deyip gidiyordu.. fakülte hastanesiydi ve hiç bakmadı ise 6 ayrı asistan doktor gelip gelip alttan muayene ettiler.. ben tiksindim vallahi.. asla öyle bir hastane tercih etmem dedim kendi kendime.. neyse en son 15.10da doktorun biri yine geldi.. bir önceki muayene de kaç cmdi açıklık dedi, dedim 4-5 civarı demişlerdi.. adam odadan bi çıktı doğuma başlıyoruz bebek yola girmiş, açıklık 8-9 cm civarı... kapıdan kuzene hadi kolay gelsin, Allah kurtarsın deyip çıktım.. kapının önünde bekleyiş çok zordu.. arada çığlıklar geliyordu, sonra sesler kesiliyordu.. en sonunda 15.35de bebeğin sesi geldi.. süper bişeydi ama.. bebeği temizlediler giydirmek için araya çıkardılar, önceden izin almıştım bende hemen girdim içeri.. fotolarını çektim.. ayy mükemmel bişeydi ama..
geçmişi az okudum doğumda korkmayın.. mükemmel bir şey.. bebeği alıp odaya geçtik, 10-15 dakika sonra kuzen de geldi.. anaaam sanki o sancıları çeken o değilmiş gibi.. öyle rahat ve güleçti ki.. unuttum gitti hiç ağrım sızım yok deyip durdu..
Allah'ım bizlere de nasip etsin..

ehh ben de bu koşturmacadan dolayı dn hiç gelemedim.. gece eve geç geldim, yatağa bir attım kendimi, sanki dedim ben doğurdum :KK9: her yanım ağrımış.. ama kuzen sancılar anında hep ellerimi kollarımı tutup öyle sıkıyordu ki.. her yanımı morartmış :KK9:

ay ne güzel dimi bende doğumlarda bulundum en güzelide bebeğin odaya geldiği zaman annenin yüzündeki o şaşkın bakışlar herşeye değer ya inşallah hepimiz bu duyguları yaşarız

maşallah canım ya Allah bağaşlasın annesine babasına...
ne güzel destek olmuşsun sana da senin doğumunda böyle güzel destek olsunlar inşallah...nasılsın sen iyi misin moral olarak?

aman ne bileyim yaaa... dün akşam eşim hastaneye geldi bebeği gördü.. baktım bi tuhaf oldu.. bakamadı bile.. hemen iyi dileklerini iletip dışarı çıktı.. içi burkuldu sanki.. anlarım onun gözlerinden ben..
bi kötü oldum bende.. eve gelip yattık.. bizimde olsun artık bebeğimiz dedi.. sarıldı,öptü ve uyuduk.. hiçbirşey diyemedim.. içimden hayırlısını ver Rabbim dedim.. sokuldum kollarına ve uyudum..
bekliyoruz bakalım.. birşey kalmadı.. 22sinde filan adet olmam lazım.. inşallah olmam..!!
sen neler yapıyorsun? soğan kürün bitti mi ?

evet bende bunu demeye çalışıyorum unuttum takmıycam diyorum ama kendimi kandırıyorum aman bence unutmak takmamak değilde umudunu yitirmemek lazım öncelikle sonra zaten illaki düşünüyosun çünki istiyosun umut yitirilmesin gelir inşh bebişler

önemli olan çok takıpta kendini strese sokmamak bunu başarmak önemli tabiki hep aklımızda bebeğimiz ama çok strese girip hem kendimizi hem eşimizi yıpratmamak lazım

ay ne güzel dimi bende doğumlarda bulundum en güzelide bebeğin odaya geldiği zaman annenin yüzündeki o şaşkın bakışlar herşeye değer ya inşallah hepimiz bu duyguları yaşarız

amin canım amin inşallah hepimiz yaşayalım hemde.. mükemmel birşey.. :KK16:

aman ne bileyim yaaa... dün akşam eşim hastaneye geldi bebeği gördü.. baktım bi tuhaf oldu.. bakamadı bile.. hemen iyi dileklerini iletip dışarı çıktı.. içi burkuldu sanki.. anlarım onun gözlerinden ben..
bi kötü oldum bende.. eve gelip yattık.. bizimde olsun artık bebeğimiz dedi.. sarıldı,öptü ve uyuduk.. hiçbirşey diyemedim.. içimden hayırlısını ver Rabbim dedim.. sokuldum kollarına ve uyudum..
bekliyoruz bakalım.. birşey kalmadı.. 22sinde filan adet olmam lazım.. inşallah olmam..!!

ayy canım ya duygulandım bak şimdi yapmayın öyle canım ya üzmeyin kendinizi olacak senin bebeğin biliyorum eminim hatta gerçekten canım :KK5: :KK8: :KK16: :KK8: :KK9: hep gülümse olumsuzu düşünme o güzel dakikaları kendi bebeğinizle siz de yaşayacaksınız... soğan bitti metformine devam... grip de tam geçemedi sobayı yaktım yemek yiyeceğim şimdi...:KK56:

canım yaaa benimki de öğretmen arkadaşları kucana alıp oluka getiriyo bizimki de hevesleniyo garibim millet kucana alıp getiriyo biz de öleeee bakınıyoz diyo allah bizi mahcup etmesin isteyen herkeze versin inşallah

Son düzenleme:
13-14-15.günlerinde E E W işaretleseydin çekecekti çizgiyi canım :)) ateşe göre yumurtlama olmuş..

yemek yiycem ben netim açık...

canım benim ateşim hep düşük ya sanıyorum yumurtalma olmamış çünkü bakıyorum szin ateşler yüksek yumurtalam zamanlarında o çizgi çok belirgin yükseliyor bende geçen ay öyle olmuştu bu ay daha az ateşim birde regli zamanlarım benim 30-35 gün ya yumurtalama o kadar erken olmaz diye düşünüyorum neyse afiyet olsun canım

ayy canım ya duygulandım bak şimdi yapmayın öyle canım ya üzmeyin kendinizi olacak senin bebeğin biliyorum eminim hatta gerçekten canım :KK5: :KK8: :KK16: :KK8: :KK9: hep gülümse olumsuzu düşünme o güzel dakikaları kendi bebeğinizle siz de yaşayacaksınız... soğan bitti metformine devam... grip de tam geçemedi sobayı yaktım yemek yiyeceğim şimdi...:KK56:

inşallah olacak.. bende düne kadar hiç aklıma getirmedim olumsuzu.. ama dün bi garip olsum işte.. geçti bugün ama..
yarında eskişehire gidiyorum işte.. cumartesi akşama dönerim artık.. öyle de 3 günüm daha geçer.. sonra zaten bitti gitti.. bu ay gerçekten hiç anlamadım günler hooop diye geçiverdi.. metformini sakın aksatma.. gerçekten mucize.. bende size öneriler verirken sanırım kendim grip oluyorum.. bi tuhafım dün akşamdan beri.. burnum akıyo gibi ama tam değil.. boğazımda ise bir tuhaf acı var.. şiş değil ama faranjit kadar etkili bir ağrı da değil.. yeni mikrop geldi kesin kovalamam lazım.. şimdi ballı zencefil yicem.. sonra da güzel bir kış çayı..

canım yaaa benimki de öğretmen arkadaşları kucana alıp oluka getiriyo bizimki de hevesleniyo garibim millet kucana alıp getiriyo biz de öleeee bakınıyoz diyo allah bizi mahcup etmesin isteyen herkeze versin inşallah

bizim de öyle.. tüm arkadaşlarımızın bebeği oldu ya da hamile.. iki arkadaş kaldık çocuğu olmayan.. biz harıl harıl uğraşıyoruz ama diğer arkadaş daha istemiyolar.. diyorum istedikleri anda hamile kalır bu kız :KK9:
amiiin Allah'ım isteyene çifter çifter versin..

tablonun linkini yanlış vermişsin canım...bakamadım:KK8:

canım sanırım yanlış link verdin benim kendi tablom çıktı tıklayınca offf benimki felaket yumurtlama olmamış gibi ama ben her türlü belirtisini yaşadım

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com

ahahah acele ile attım linki.. aynı anda telefon çaldı.. :KK9: şimdi doğrusunu ekliyorum..
bu arada gyaman canım sen akıntı durumunu yanlış işaretlemişsin.. bicimin dediği gibi 11inden sonrası riskli duruyor.. akıntıyı doğru yapsan çizgiyi kesin çeker canım..

işte tablom;

359ae6 Ovulation charts on FertilityFriend.com

canım benim ateşim hep düşük ya sanıyorum yumurtalma olmamış çünkü bakıyorum szin ateşler yüksek yumurtalam zamanlarında o çizgi çok belirgin yükseliyor bende geçen ay öyle olmuştu bu ay daha az ateşim birde regli zamanlarım benim 30-35 gün ya yumurtalama o kadar erken olmaz diye düşünüyorum neyse afiyet olsun canım

herkesin ateşi farklı oluyor ama.. sen bizimkilere aldanma bence..
benim ateş hep yüksek.. normal zamanlarda bile 26 buçuğun altına pek düşmüyor.. kendimden ateşliyim :KK9: ama benimki kuru ateş hahahhaha :KK9::KK9::KK9:

inşallah canım çok saolasın herkes meleğini kucağına alabilsin çok zor şey bebek hasreti çekmek Rabbim düşmanıma bile vermesin

oh ne güzel valla neymiş adını yazarmısın sakıncası yoksa

doğum zor şey benimde kötü bir tecrübem oldu çok yakın arkaaşım doğum yaptı ben normal doğum yapıcam dedi söyledim ona sen çok çıtkırıldımsın yapamazsın diye kafa tuttu bana neyse doğum başlayınca beni evden gelip aldılar akşam dokuzdu sabah dokuza kadar ağrı çekti suni sancı falan açılmadı bir türlü rahim sanırım en çok 4 cm açılmıştı yanlış hatırlamıyorsam 9 cmde doğuma alabiliyorlar neyse sabaha kadar kocasına bağırdı doktoru getir sezeryanla alsınlar diye :KK1::KK1: nitekim hem o ağrıyı çekti hem sezeryanı sabah on gibi girdi kuş gibi çıktı doğumdan delimiymişim ben o kadar ağrıyı çektim diye :KK1: ama birde çok kolay doğum yapanlar var bir kaç saatte ben o yüzden doktorla anlaşıcam valla normal doğum istiycem ama fikrimi değiştirirsemde sancı çekerken kabul edeceksiniz diye en güzeli normal doğum bütün vücudumuz yenileniyor dayanabilirsek süper benim ilk önceliğim normal doğum artık kacacak yerim kalmazsa çok sancılı geçerse sezeryana girebilirim

belkide bebek yerleşiyordur canım bilemezsin ki
benim eşimde şu anda takmıyor hep bana moral veriyor ev yaptırıyoruz onun derdine düşmüş ev olsun öyle bakarız duruma üzülme diyor ama biliyorum ev bitsin oda başlıycak düşünmelere takmalara işte o günün gelmesinden korkuyorum Rabbim inşallah bana ve hiçkimseye bunu yaşatmaz çok zor bazen diyorum keşke sorun onda olsaydı da hiç bu kadar üzülmezdim ona herzaman destek olurdum ama karşı tarafı bilemeyiz şimdi takmaz sonra takmaya başlar of off ne zor şey ya

inşallah canm aklıma öyle geldi ama hiç bi akıntı kan felan gelmiyo.hani yerleşme kanaması diye bişey varya.nebileyim umutlanp üzülmekte istemiyorum.2günüm kaldı zaten sonra herşey belli olcak.canm öyle deme erkekteki sorun daha zor bence.işte hep bana moral veren adam gitti yerine umutsuz bi adam geldiya.bu ay oldu böyle.sinir ediyo bu hali beni.

inşallah canm aklıma öyle geldi ama hiç bi akıntı kan felan gelmiyo.hani yerleşme kanaması diye bişey varya.nebileyim umutlanp üzülmekte istemiyorum.2günüm kaldı zaten sonra herşey belli olcak.canm öyle deme erkekteki sorun daha zor bence.işte hep bana moral veren adam gitti yerine umutsuz bi adam geldiya.bu ay oldu böyle.sinir ediyo bu hali beni.

ama canım herkeste yerleşme kanaması olmaz ki bunu baz alma bence benim arkadaşım tüp bebek yaptırdı eşinde sorun vardı şimdi kızı iki yaşında kendi kendine hamile kaldı eşi bile inanmadı hamile olduğuna zor ikna etmiş :KK1: aslında benim eşimde olsa ben çok destek olurdum ve herzaman takmıyo gibi görünürdüm onu üzmemek için saolsun eşim şu anda öyle ama sonrasını bilemem 1,5 yıllık evliyiz 4 - 5 yıllık evli olsak aynı şekilde olurmuydu onu bilemiyorum :44:

herkesin ateşi farklı oluyor ama.. sen bizimkilere aldanma bence..
benim ateş hep yüksek.. normal zamanlarda bile 26 buçuğun altına pek düşmüyor.. kendimden ateşliyim :KK9: ama benimki kuru ateş hahahhaha :KK9::KK9::KK9:

valla canım benim yumurta akı akıntım 7-8 gündür var ama uzayan cinsten geçen gün oldu bir kez o yüzden bak doldurdum yinede çekmedi çizgiyi yemedi anlıycağın :KK1::KK1:

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com

bide senin bebeşin belli olmuştur artık test yapsana canım merak ettim valla yaa sende de pko var demi

canm önceki sorularınıda burda cevaplıyorum.yumurtam 2taneydi ikiside 20mm di.dr.m çatlatma iğnesi yapılan gün ve diğer 2gün dedi.sonrada gün aşırı.evde test yapmıcam canm çünkü adet günüm cuma.öncesinde idrarda çıkmaz.cuma kan testi yaptırcam nasıl olsa.evt pkoluyum.burdaki herkes pkolu zaten.

X