Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

günaydın kızlar

bugün sabaha karşı kasıklarımda değişik bi ağrıyla uyandm.gerçi ağrımı desem kasılmamı anlamadım.ilk başta uyandığımda tuvalete sıkışmışım zannettim gittim geldm ama hala kasılmalar devam etti yatakta biraz kıvrandım öyle sonra biraz geçti uyumuşum niye öyle oldu anlamadım.bu arada boğaz ağrım gribe ve öksürüğe dönüştü.burnum gözlerim akıp duruyor.geçmek bilmedi kaç gündür yatıyorum işe de gidemedim.bi iyleşseydim sıkıldım hastalıktan yatmaktan.bide eşime bi haller oldu.önce bu kadar takmıyodu çocuğumuzun olmayışını bana moral olurdu şimdi tam tersi oldu ben eskisi kadar takmıyorum o çok üzülüyo ağzını bıçak açmıyo bi umutsuzluk var üstünde deli ediyor beniya.

hepinize sağlıklı mutlu günler diliyorum...

sağol tatlım iyi geceler ben de erken kalkıyorum artık :KK53:
erken kalkmak iyi ben şimdi dinleneceğim yatacağım yine gribi atlatamadım...ilaç da içemiyorum belki hamile kalırım bir ihtimal diye... gerçi daha iyiyim öncesine göre...
karaböcüq cücüğünü görmüşsün:) sağ salim kucağına da alırsın inşallah canım
busmai sen nasılsın ne durumdasın?
bicim artık çok uğramıyormussun topiğe belkı böylece kafan dağılır..
bende sizi telefondan takip ediyorum yazmak şimdi nasip oldu progestan bitti 6 gün içtim ve hiç adet belirtileri yok bu iyi birşey mi yoksa kötü mü evde test var ama hiç yapasım yok:KK43:(
canım progestan bitiminin 4. günü adet gelir... karaböcuq un gelmedi ve hamile olduğunu öğrendi inşallah sende de böyle olur... :)

mrb kızlar bende yeni katıldım aranıza pko benimde başımın belası 7 aylık evliyim evlendiğimin 3 ayında öğrendim hastalığımı çok yüksek değil değerlerim ama düzensiz adet görüyordum doktorum bana duphaston ve glukofen verdi günde 2 tane adetim haplarla düzenli şimdi ama migde bulantısı ve miğde ağrısı oluyor hapların yüzünden geçen ay yaptırdığım tahlilde yumurtlamam 0.42 çıktı yani yumurtlama olmamış peki şimdi ben hiç yumurlayamıcammı anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim
yumurtlaman elbette olacak ama 21. gün progesteron testi yaptırdın galiba... bizlerde bu yanıltıcı canım çünkü 14-18. günler arasında yumurtlayanların 21. gün progesteron testi pozitif çıkar bizler genelde düzensiz yumurtluyoruz... 2 aydabir belki 3-4 ayda bir yani bunun önüne ancak tedavi ile geçilebilir...
evet bana da öyle demişlerdi. herkese öyle diyorlar. bekleyebilirsin tabi ben boşuna bekledim ama herkeste öyle olmuyor. acele edip stres yapmana gerek yok, daha yeni evlisin. evliliğin tadını çıkar. yumurtanı falan takip etme bekleyeceksen. kendi haline bırak vücudunu.
zaten klomenle takip edeceksin yumurtlama zamanını,o günlere ilişki koyacak doktor çok can sıkıcı oluyor. adetini görüyorsan sorun yok. ama hemen çocuk istiyorsanız bir yıl bekleme mecburiyetin de yok. bekle demelerinin amacı senin zaten girme ihtimalin olan bu sıkıntılı yola daha sonra girmen. belki bu arada kendiliğinden hamile kalacaksın ve gerek olmayacak. beklemeyi sadece tavsiye ediyorlar,çünkü klomenle her ne kadar yumurta büyüse de ilaç aldığın için biran önce çocuk olsun istiyorsun ve olmayınca da ruhsal olarak karamsarlaşıyorsun. şu an sana tavsiyem evliliğini sağlama oturtmaya çalış. önceliğiniz birbiriniz olsun. sonra bebek. yumurtladım mı diye stres yaparsan hamile kalman da zorlaşır.
aynen katılıyorum... :KK9:

günaydın kızlar

bugün sabaha karşı kasıklarımda değişik bi ağrıyla uyandm.gerçi ağrımı desem kasılmamı anlamadım.ilk başta uyandığımda tuvalete sıkışmışım zannettim gittim geldm ama hala kasılmalar devam etti yatakta biraz kıvrandım öyle sonra biraz geçti uyumuşum niye öyle oldu anlamadım.bu arada boğaz ağrım gribe ve öksürüğe dönüştü.burnum gözlerim akıp duruyor.geçmek bilmedi kaç gündür yatıyorum işe de gidemedim.bi iyleşseydim sıkıldım hastalıktan yatmaktan.bide eşime bi haller oldu.önce bu kadar takmıyodu çocuğumuzun olmayışını bana moral olurdu şimdi tam tersi oldu ben eskisi kadar takmıyorum o çok üzülüyo ağzını bıçak açmıyo bi umutsuzluk var üstünde deli ediyor beniya.

canım yumurtlaman ne zaman olmuştu iğneli tedaviler de kasık ağrıları yapıyor... adetine kaç gün var...
eşinin yaptığı stres yanlış sana destek olması gerekli bu konuda konuş onunla böyle yapmaması gerektiğini, seni, daha da olumsuz etkileyeceğini söyle ona.... yoksa kısır döngü gibi gider bu durum... görmezden gel bu durumu ama konuşmadan da geçme sakın... çünkü kendine yapacağın psikolojik baskı stres ile zaten çocuk sahibi olmak mümkün olmaz bu durum da sende stres bakı yapacaktır... hemen çöz bunu canım... hazır işe de gitmiyorsun... kendini iyi hissettiğinle eşinle konuş...
ateş tablom
http://www.fertilityfriend.com/home/359aa8
bu benim tablodan bu ay hiç bişey çıkmaz .... ben böyle başına buyruk ateş görmedim daha kimsenin tablosunda...

Son düzenleme:
günaydın bicim,nasılsın nasıl oldu gribin ben iyileşemedim sen iyileşmişsindr inşallah...

aynıyım canım şimdi yatacağım yine dinleneceğim tekrar....
yukarıda yazdım sana görüşürüz öptüm... sen de hemen iyileş... burun spreyi kullan akıntı için... geri akmasın daha kötü olur...

herkeze günaydın kızlar bişi diycem size ben en son çatlatma iğnesi vuruldum ve 36 saat bekledim inanırmısınız tam 36 saat sonra karnıma bi ağrı adet olacakmışım gibi yani yumurtalar çatladı diye düşünüyorum çünki dr demiştiki yumurta çatlar ve içindeki sıvı karın boşluna yayılır aynı adet olunca ki gibi biraz hafifi karın bölgelerinde ağrı olur burda bi arkadaş demin yazmışkarın bölgem kaslarım ağrıyo tuvalete gittim tyuvaletim geldi sandım ama bişi yokkkk yazmış arkadaş sana sesleniyorum bende akşam öle oldum yumurta çatlıyooooo bence ben bu sefer çok ümitlendim akşam da ilişki öncesi kocama muz havuç incir meyve ne varsa yedirdim görmelisiniz sperm hareketliliği artsın diye inşh işe yarar bundan sonra gün aşırı ilişki bakalım hayırlısı olsun bu 2. denemem iğnede önceki yumurtalar çok büyümüştü bide şunu söylim ben öle düşünüyorum çok araştırdım ort 18 mm olan yumurtalar benim gibi 36 saat sonra çatlıyo ama 22 mm ve üzeri olan ort 12 saat te 10 11 mm olanlar 48 72 saat arası çatlıyo ben bundan eminim artık benim 18 mm olmuşlardı ve ben çatladığı anı bariz anladım kızlar :)

canım yumurtlaman ne zaman olmuştu iğneli tedaviler de kasık ağrıları yapıyor... adetine kaç gün var...
eşinin yaptığı stres yanlış sana destek olması gerekli bu konuda konuş onunla böyle yapmaması gerektiğini, seni, daha da olumsuz etkileyeceğini söyle ona.... yoksa kısır döngü gibi gider bu durum... görmezden gel bu durumu ama konuşmadan da geçme sakın... çünkü kendine yapacağın psikolojik baskı stres ile zaten çocuk sahibi olmak mümkün olmaz bu durum da sende stres bakı yapacaktır... hemen çöz bunu canım... hazır işe de gitmiyorsun... kendini iyi hissettiğinle eşinle konuş...
ateş tablom
359aa8 Ovulation charts on FertilityFriend.com
bu benim tablodan bu ay hiç bişey çıkmaz .... ben böyle başına buyruk ateş görmedim daha kimsenin tablosunda...

canm ayın 3nde oldum çatlatma iğnemi adetime 2gün var.evet canm bu durumu konuşup düzeltmeliyim.hasta olduğum için çok kalamıyorum hemen bakıp çıkıyorum.

herkeze günaydın kızlar bişi diycem size ben en son çatlatma iğnesi vuruldum ve 36 saat bekledim inanırmısınız tam 36 saat sonra karnıma bi ağrı adet olacakmışım gibi yani yumurtalar çatladı diye düşünüyorum çünki dr demiştiki yumurta çatlar ve içindeki sıvı karın boşluna yayılır aynı adet olunca ki gibi biraz hafifi karın bölgelerinde ağrı olur burda bi arkadaş demin yazmışkarın bölgem kaslarım ağrıyo tuvalete gittim tyuvaletim geldi sandım ama bişi yokkkk yazmış arkadaş sana sesleniyorum bende akşam öle oldum yumurta çatlıyooooo bence ben bu sefer çok ümitlendim akşam da ilişki öncesi kocama muz havuç incir meyve ne varsa yedirdim görmelisiniz sperm hareketliliği artsın diye inşh işe yarar bundan sonra gün aşırı ilişki bakalım hayırlısı olsun bu 2. denemem iğnede önceki yumurtalar çok büyümüştü bide şunu söylim ben öle düşünüyorum çok araştırdım ort 18 mm olan yumurtalar benim gibi 36 saat sonra çatlıyo ama 22 mm ve üzeri olan ort 12 saat te 10 11 mm olanlar 48 72 saat arası çatlıyo ben bundan eminim artık benim 18 mm olmuşlardı ve ben çatladığı anı bariz anladım kızlar :)

bana sormuşsun heralde canm ama benm yumurtalar çoktan çatladı ayın 3ünde iğnemi olmuştum yani şimdi adetime 2gün var.yumurtalarım çatladığında bu kadar ağrı hissetmedim ben.bilmiyorum bu neden oldu adet ağrısına hiç benzemiyodu.sen bugünleri iyi değerlendir canm inşallah güzel haberler verirsin bizlere...

canm ayın 3nde oldum çatlatma iğnemi adetime 2gün var.evet canm bu durumu konuşup düzeltmeliyim.hasta olduğum için çok kalamıyorum hemen bakıp çıkıyorum.

canım sende yumurtakaç mm di ve dediğim gibi karın ağrısı oldumu 36 saat sonra dr sana da 36 saat sonra ilişki dedimi bide kaçıncı çatlatman ben de 2 gün önce oldum

bana sormuşsun heralde canm ama benm yumurtalar çoktan çatladı ayın 3ünde iğnemi olmuştum yani şimdi adetime 2gün var.yumurtalarım çatladığında bu kadar ağrı hissetmedim ben.bilmiyorum bu neden oldu adet ağrısına hiç benzemiyodu.sen bugünleri iyi değerlendir canm inşallah güzel haberler verirsin bizlere...

bide senin bebeşin belli olmuştur artık test yapsana canım merak ettim valla yaa sende de pko var demi

canm geç yumurtlama olabilir dr.lara çok güvenmemek lazım.kendi kendimizin dr.u olduk zaten biraz burda.üzülme diye söylemedim diye bişey varmı ya nasıl bi dr.sun sen deyip kızsaydın ona.biran önce tedavisine bakalım demiyoda sanki hiç öğrenmiyeceksin.canm ben istanbulu bilmiyorum gyaman sana bi dr. önermişti onu dene bide bakalım.

evet canım sağolsun gyaman önermişti. ben başka doktor buldum. adı Engin Oral. Çapa tıp fakültesini 3. lükle bitirmiş. Cerrahpaşa hastanesinde şu an öğretim görevlisiymiş. ayrıca nişantaşı ve floryada muayenehanesi varmış. bende eşimle gittim. ultrasonla aşağıdan baktı. pkolu hastaların % 80 i kendi hamile kalır % 20 si ilaca ihtiyacı vardır dedi. ben pko hastalarına 6 ay denemeyi öneriyorum dedi. ben iki aydır deniyorum. 4 ay daha dene dedi. ama istersen yakın tarihte spermiyogram a baktırırsanız daha hızlı karar verebiliriz dedi. bu doktor diğer iki kadın doktora göre daha güvenilir geldi bana.p.tesi gittim doktora. ateşler içindeydim akşamı. sıtma tuttu. ateşim 38.9 a çıktı. doktora gitmek istemedim. leğene ılık su kolonya tuz koydum ayaklarımı içine koydum.kuzenim ateşini alır dedi. başıma koltuk altlarıma ıslak bez koydum. yanıyordum resmen. ılık duş aldım anca düştü ateşim. sabah doktora gittim. boğazlarım sabaha kadar coşmuştu zaten. agumentin antibiyotik 1000 lik. ve minoset verdi. yutkunmak istemiyorum.

merhaba canlarrr inşallah herşey yolundadır geçmişe bakmadım şimdi bakacağım .biz bebişimle alışverişlere başladık biraz erken ama napayım kendimi tutamıyorum soğuk moğuk dinlemeden bebek magazalarında buluyorum kendimi 10. haftamızdayız ben bu gidişde doğana kadar evi dolduracağım.artık fasulyelikten çıkmış küçüğüm şekillenmiş iyice doktorum erken döllenme olduğu için erkek olma ihtimali yüksek dedi ama hayırlısı ne olursa olsun.Rabbim tüm isteyenlere nasib etsin sağlıkla sıhhatle ben hiç ummazdım helede bu kadar sağlıklı olacapını ALLAH biliyor ya gebe kalsam bile hep problemli geçer diye düşünürdüm ama tek bir sorun yaşamadım bir kere hamdolsu. o yüzden Rabbimin mucizelerine inanın canlarım onun rahimde can büyütmesi en büyük mucize.öpüldü herkesler..

Maşallah canım. Allah :nazar:lardan saklasın. bebişini sağlıklı sıhhatli kucağına almanı dilerim.hamilenin duası kabul olur sende bizler için edersen seviniriz.

canım biz de gittik bugün ve kalp atışlarını duydum, olamaz böyle bi şey yaaa..Ne kadar acaip ve değişik bi duygu..2 temmusda geliormuş bisimkisi :)

ne güzel Allah kucağına almayı nasip etsin inşallah.

slm kızlarrr nasılsınızz bis sabah doktora gittik geldikkk bebişimi gördükk sonunda rabbime şükürler olsun hatta kalp atışlarını bile duydukkk doktor dio masallah kalp atıslarını bile duyduk dio 6hafta 2 günlükmüşşş benim soğan cücüğümmmm oyy annesi yesin onuu :KK9: öğleden sonra tekrar gidicem 3 tüp kan verdim bazı testler yapacakmıs doktor öğlen sonu sonucları almaya gidices bakalım hayırlısıyla onlarda temiz çıkar inş.o kadar güzel bi duygukii anlatamam allahım en kısa zamanda sizlerede yaşatsın bu duyguyuu inş. hepinize her gün dua ediorum bian önce kavusun bebeklerinize diyeee inş en kısa zamanda hepinizin güzel haberlerini alırızzzz :KK16:

maşallah canım. sağlıklı sıhhatli nur topu gibi bebeğini kucağına alırsın inşallah.:nazar:

maşallah canım. sağlıklı sıhhatli nur topu gibi bebeğini kucağına alırsın inşallah.:nazar:

ne güzel demi :) onlar muradına erdi inşallah rabbim bizimde muradımızı verir.çok hevesleniyorum hep hüsran alsamda hiççç bıkmıycam benim küçük meleğim gelene kadar denicem hayırlısıyla tabi inşh

canım ben iki ay klomen tedavisi gördüm birinci ay yumurtam büyümedi ikinci ay metamorfinle birlikte klomen tedavisi uygulandı bu seferde yumurtam buyudu ama catlamadı catlamdııgı için kiste döndü tedaviye ara verdik.ilk ay dogum kontrol hapı kullandım kistim gitmedi ikinci ay dogum kontrol hapı yerine sogan suyu içtim sabah aksam birer bardak 13 14 gün sonrasında hamle oldumu ögrendim cok şükür.inş sizlerde en kısa zamanda kavusursunuz bebeklerinize

canım soğanı adet döneminden hemen sonramı başlıyorsunuz. birde o günlerde bebek denemesi yapılırmı.

evet canım aynen öyle.. sağol ben de çok istiyorum senin hamile kalmanı.hepimizin kalmasını..inşallah bu topik boşalır, bomboş olur birgün..

inşallah canım çok saolasın herkes meleğini kucağına alabilsin çok zor şey bebek hasreti çekmek Rabbim düşmanıma bile vermesin

ayyy kızlarr doktor kabızlık için bi şurup vermiştiii daha bi defa içtimmm ayy vc den cıkamaz oldum resmen :KK9::KK9:

oh ne güzel valla neymiş adını yazarmısın sakıncası yoksa

ay ne bilim olan arkdslrm öle bi anlatıokii korkudan titriomm resmen :26: inş dogumumda kolay olur neyse şimdi bunu düşünmeyeyim daha cok var bebeişimle olmann tadınıcıkarayım :KK1:

doğum zor şey benimde kötü bir tecrübem oldu çok yakın arkaaşım doğum yaptı ben normal doğum yapıcam dedi söyledim ona sen çok çıtkırıldımsın yapamazsın diye kafa tuttu bana neyse doğum başlayınca beni evden gelip aldılar akşam dokuzdu sabah dokuza kadar ağrı çekti suni sancı falan açılmadı bir türlü rahim sanırım en çok 4 cm açılmıştı yanlış hatırlamıyorsam 9 cmde doğuma alabiliyorlar neyse sabaha kadar kocasına bağırdı doktoru getir sezeryanla alsınlar diye :KK1::KK1: nitekim hem o ağrıyı çekti hem sezeryanı sabah on gibi girdi kuş gibi çıktı doğumdan delimiymişim ben o kadar ağrıyı çektim diye :KK1: ama birde çok kolay doğum yapanlar var bir kaç saatte ben o yüzden doktorla anlaşıcam valla normal doğum istiycem ama fikrimi değiştirirsemde sancı çekerken kabul edeceksiniz diye en güzeli normal doğum bütün vücudumuz yenileniyor dayanabilirsek süper benim ilk önceliğim normal doğum artık kacacak yerim kalmazsa çok sancılı geçerse sezeryana girebilirim

günaydın kızlar

belkide bebek yerleşiyordur canım bilemezsin ki
benim eşimde şu anda takmıyor hep bana moral veriyor ev yaptırıyoruz onun derdine düşmüş ev olsun öyle bakarız duruma üzülme diyor ama biliyorum ev bitsin oda başlıycak düşünmelere takmalara işte o günün gelmesinden korkuyorum Rabbim inşallah bana ve hiçkimseye bunu yaşatmaz çok zor bazen diyorum keşke sorun onda olsaydı da hiç bu kadar üzülmezdim ona herzaman destek olurdum ama karşı tarafı bilemeyiz şimdi takmaz sonra takmaya başlar of off ne zor şey ya

günaydın kızlarrr naslsınızz inanırmısınız saat 12 idi kalktıgımda allahım nası bi uyku nası bi uyku sanki günlerdir uykusuzum ya :KK53: 12de zor kalktımm eşim öğle yemegine gelcekti :KK9: yani bıraksalar uyurdum heralde daha :KK55:

X