Pisman olacagımı bile bile yaptım

Bozulmuş bozulmamış önemli değil şu anda. Birlikte olduğunuz erkek arkadaşınızı seviyor musunuz? İsteyerek mi yaptınız? önemli olan bu. Aileniz böyle şeylere önem veriyor olabilir. Bu onların düşüncesi. Siz 34 yaşında bir bireysiniz sizin hayatınız ayrı, onlarınki ayrı. Pişmanım diyorsunuz. Eğer sevdiğiniz biri ile isteyerek yaşadıysanız pişman olmayın derim. Tabi ki bu zamana kadar evliliğe saklamışsınız ama ya evlenmezsem ömür boyu cinsellik yaşamayacak mıyım? diye bir düşünceniz de varmış, bu da biraz etkili olmuş. İleride belki evlenirsiniz, mutlu bir yuvanız olur, keşke bekleseydim diyebilirsiniz ama bilemezsiniz. Bir kere zar parçası da o kadar önemli bir şey değil. Bir de şu var, zaten 34 yaşındasınız bundan sonra evlenseniz zaten 35i geçmiş olacaksınız, 35 yaşını geçmiş bir kadınla evlenecek olan erkek de en az 35ini aşmış biri falan olur. O yaşta olup hala bakire olsun diye ısrar eden bir erkeğin de pek gerçekçi bir beklenti içinde olduğunu söyleyemeyiz.

İlk zinası değilki arkadaşın. Erkek arkadaşıyla yüzeyselde olsa cinselliği yaşamış.. Tepkiler o yüzden.. Aşırı abartıyor.

Sadece yüzeysel değil, anal ilişki de yaşamış. Yani arkadaş yıllardır oral ve anal cinsellik yaşıyor. Onu rahatsız eden şey artık zarının olmaması ve kendine bakire diyememesi.

Ya şu ailen istemiyorsa niye yaptın diyenler bana aşırı tuhaf geliyor. Bir de modern geçinenler de diyor bunu. Bu ülkede kadınlara kelepçeyi ilk başta aile takar. Bu kız ailesi istemiyor diye en güzel yıllarını sevişmeden geçirmiş. Ailesinin emir kulu değil bu kiz, ailesi de tanrı değil. Türk aileler kabullenemiyor, çocuklar onlardan ayrı, ayrı fikirleri olan bireyler. Onları doğuruyor olmanız hayatlarını mahvetme hakkı vermiyor. 15 yaşındaki kızlarını bilmem kaç yaşında moruklar evlendiriyordu 3 4 nesil önceki aileler. Kadın diye kimse (ailesi dahi olsa) birinin prangasıni kabul etmek zorunda değil. Ailesi muhafazakar diye çocuk da muhafazakar olmak zorunda hiç değil!

Konu sahibi siz de üzülmek yerine hayatınızdaki bir baskı unsurunu, prangayı aştığınız için kendinize sevdiğiniz yiyecekleri alıp kutlama yapın.

:) Ah be sister, detayları da oku. Sonra tekrar yorum yap bence. Mevzu aile baskısından çok başka.

E hani bozmamışsın.

Cinsellik yaşamak kötü bir şey değil 34 yaşında kocaman insansınız bu hissinizin sebebi toplumsal namus baskısından ve ailenizden kaynaklı ama yarın bir gün aileniz ölecek, bu sizin hayatınız koloni halinde yaşamıyosunuz kimse sizin bekçiniz olmak zorunda değil yani psikolojik rahatsızlığınızı konunun dışında tutarak kaygılarınızı yersiz ve haksız buluyorum bunu buraya yazmanız da sizi daha kötü hissettirir gibi geldi buradaki kadınların %60ının toplumun geri kalanından çok da farklı düşündüğünü zannetmiyorum

Konu evli olmayanların cinsellik yaşaması normal mi konusu değil fikrin sende kalsın. Yapmamak başına vurmuş herhalde defol

O yorumlar annemin babamın yüzüne bakamıyorum, annemin masum kızı değilim artık dediği için yapıldı. Yoksa kimse 35 yaşında kadına ailenin kurallarıyla yaşa demedi.

Olmasa da olur evlilik artık da ben neden bu kadar vicdan azabı cekiyorum onu bilmiyorum
Ya şimdi banlanicam da yaparken iyiydi de şimdi ne alaka pişmanlık falan. Yapmasaydin..Madem yaptın ne diye pişman oluyorsun. Kendin demişsin
(bunu yapma sebebim de en güzel yaşlarımın birliktelik yaşamadan geciyor olması ve belki de hic evlenmeyecegim neden cinselligi yasım gecmeden bende tatmayayımdı ) iyi tatmissin bosuna vicdan yapma.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…