Pis istahliyim

Eger emziriyorsan tatli isteginin onune gecilmiyor. Ben ilk 6 ay uc gnde bi kalip kek yiyodum hem de ustune recel ya da cikolata surerek:KK53:

ayyy boğa burcu musun acaba ? :) bende çok fazla iştahlıyım..midemde saolsun hiç rahatsız olmuyor yedikçe yiyorum..1 ayda 3 kilo aldım 57 kiloyum şuan..kilolu değilim ama rahatsız oluyorum işte..Allah tan ekmek yemiyorum..yoksa halim haraptı..
Evet boğa burcuyum :) yedikce yiyorum

Maalesef irade işi, kolay olmuyor yönetmesi. Fakat imkansız değil, iştahı dengelemek ve yönetmek sadece biraz kandırmacaya bakıyor. Maddelendiriyorum:
-Evde sadece z. yağı kullan her yemeğe
-sebze yemeye devam et, doymuyorsan tam buğday ekmeği ye bi dilim yanında ve yavaş yavaş ye hızlıca yiyorsun biliyorum:)
-çorba içmeye çalış yemeklerden önce, iştahını dengeler kapatır
-kolayı molayı gazlı içecekleri cipsleri çikolataları hayatından çıkar, eve sokmazsan kolay gerisi
-kocaman kaseye istediğin kadar sebze doğra, sonra light balıklar var onlarla birlikte ye öğün olarak acayip doyuruyor yarıda bile bırakabilirsin... 1 hafta sadece salata balık yedim 4 kilo vermiştim kilom çok olmadığı halde. Kilon fazlaysa daha fazla veririsin.
-yeşil çay - rezene eksik olmasın en az 2 kupa iç
-kefir iç, sindirim sistemin için. rahatlatacak şişkinliği :)
-illaki 10-15 dk vardır boş, bacak ve karın egzersizleri yap. günde 10 dk yapsan yetiyor.
-saat 5ten sonra yeme, klasik olacak ama işe yaradığı için..
-ben bir de sabah sirkeli su içerim uyanca, herkese tavsiye etmiyorum tabi tansiyonu düşürebilir. akşam da içilebilir.

En önemlisi kendine inan, iradeli ol. Kendine m beden güzel bi elbise al, onun içine girene dek hedef koy kendine.

Eger emziriyorsan tatli isteginin onune gecilmiyor. Ben ilk 6 ay uc gnde bi kalip kek yiyodum hem de ustune recel ya da cikolata surerek:KK53:
:))) ben gece emzirmeye kalkmiyorum o arada bile mutfağa uğrayıp birseyler sürüyorum etmeye çikolata reçel ne varsa

Şu dediklerin seni şimdi zorlamıyor, sıkıntı çıkarmıyor ama yaşın 40 ı bile geçmeden nasıl ayağına takılacak bir bilsen.
Bunları kilo vermek için elden geçirme sağlığın için elden geçir.
Damarlarda kolesterol ve trigiliserid illetinin nasıl biriktiğine aç bak google dan.
Bence zararlı şeyler yerken karşına bir manken resmi değil damarda birikmiş kolesterol resmi koy.
Bile bile sigara içmekten farkı yok bu işin. Ciddiye almalısın.
Pat diye bırakamıyorsan kısım kısım çıkar hayatından.
Mesela yulaf ezmesi al içine kuru meyvelerden doğra balla tatlandır falan ama hazır tatlı yeme.
Deniyorum hiç keyif almadan yiyorum onları zorla ardından dayanamayıp yine tatli

Evet emziriyorum yedikleri kilo yapmaz bebege gider diyorlar ya tamamen yalan..
Üstelik bebekle yemek hazırlamak da zor olduğu için çoğu zaman dışarıdan söylüyorum ben kilo almiyim da kim alsın
Hepimiz geçtik o yollardan

Bebek emerken diyet daha zorlar artır suyu çayı, azalt ekmeği ama diğer şeyleri çok kısarsan olmaz

O nedenle ataklara giriyorsun ne yesen diye dolanıyorsunuz

Karbonhidrattan çok protein yiyin meyve yiyin ve acele etmeyin Ağustos doğumlu oğlum Haziran da doğum öncesi giysilerim tam oldu sonra hayat biçimim değişti hamile olduğumdan fazla kilo aldım

Sonrada protein diyeti ile 15 kilo verdim şimdi de zayıf değişim ama idare ediyorum zira sürekli diyet de zor

Deniyorum hiç keyif almadan yiyorum onları zorla ardından dayanamayıp yine tatli

Bu durumda sana taze zencefil önerebilirim. Sabah akşam abartmadan aç karna tercih olarak rendelerek parmak ucun kadar ye. İnsülin direncini kıracak.

keciboynuzu kemirin ne istah kalir ne bisey.

Merhaba kızlar
Ömrüm boyu diyet yapmamış ve yapmayada ihtiyaç duymamis bir insandim. Yani ölçüm yapıldığında 4 kilo fazla çıkıyordu ama hiç beni rahatsız etmiyor ve gayet iyi duruyordu yıllarca ^m^ beden giydim.
Evlendikten sonra biraz kilo aldım ve m beden ile l beden arası gittim geldim.
Hamilelik geçirdim XXL oldum.
Doğum yaptım suan 5 ay 10 günlük bir bebeğim var. XL giyiyorum sika sika
85 kiloydum en son tartida diyetisyene gideceğim yine fakat süt ve süt ürünleri bana yasak ve yumurta bu yüzden liste çok zorlaşıyor. . Köfte ve sebze yemeği yazıyor mesela ama benim canım o an onu istemiyor
Hadi zorlayip yiyorum bu sefer arkasindan nutellali ekmek çikolata reçel sürekli bir şeyler çekiyor canım
Gidiyorum bol yağda mısır patlatiyorum
Sabah kahvaltıda yağlı ekmek yiyorum
Bi kaç gün dikkat ettim yediklerime hep sebze yemeği yaptım ama anladım ki sebze yemeği beni doyurmuyor
5 saat için de 3 tabak ıspanak yedim :KK43:
Ekmeksiz yiyince gerçekten abartiyorum
Bu durum artık kalıcı olacak gibi geliyor
Uyanır uyanmaz ne yesem diye düşünüyorum
Patates kizaetiyorum mesela sürekli
Kilo aldiran ne varsa benim canım çıkıyo
Ne yapıcam ben bu işe bilmiyorum
Ama her geçen gün bu iştah bana yerleştiği için çok üzülüyorum kendime soz geciremiyorum .. diyet yapanlar nasıl azmediyor Allah onlara ayrı bir dayanma güçu mu vermiş yoksa onlarda benim gibi böyle şeyler isteyip irademi kullanıyorlar ? Sanirim bende irade de yok .. doğum dan önce diyetisyen troid testi yaptı. Sıkıntı yoktu .. hamileyken de yapıldı ama hamilelik için değerlendirildi.
Yeşil çayın içine limon sıkıp için o tok tutar hem de metabolizmanizi hızlandırır. Yemeklerden önce bir iki bardak su için yine o da tok tutar. Hem lezzetli hem de sağlıklı bir sürü şey var mesela balık. Onun dışında çorba için. Ekmek tatlı kızartma bence de çok lezzetli şeyler ama iste lezzetsiz bi görüntü cikiyo ortaya :) birkac ay sıkın disinizi ve spor yapin

Ben bu durumu 3 gun kendimi cok ac birakarak duzeltmistim. Sanirim midem küçülüyor o surede anlamadim gitti.

emzirme döneminde kılo verilir diyorlar ama ben aksine almıştım pis boğazlığımdan 1 seneye yakın 58 kılo ıle gezdim 8 kılo fazlam vardı dedim bu böyle olmayacak tatlıyı ekmeği kestim her aksam kızımı uyutup havuza indim 1 saat yüzdüm kısa sürede 50 kıloya geri geldim..Hareket lazım ağır spor yapamıyorsan yüzebilirsin cok rahat kılo verıp uzun kas yapmana yardımcı olur.sonrasında eve bir eliptik bisiklet bırazda sıkılaşırsın tamamdır.

Ben emzirirken 90 kiloydum :KK53: gece sabaha kadar kurabiye yerdim ta ki kizim 1 yasina gelene kadar... o kadar aci ki kizimin ilk 1 yilinda nerdeyse hic resmimiz yok birlikte, hep esimle ikisini cekmisim. 1 yas dogum gununden sonra resimlere bir baktim dedim ne bu hava pompasiyla sisirilmis gibiyim. Velhasil azmettim tam 40 kilo verdim. Kolay degil ama oruc tutanlari dusunun nasil ki gun boyu acliktan susuzluktan kivranip da iradelerine hakim oluyorlarsa bizim de basariya ulasana kadar o iradeyi gostermemiz lazim.
Ben yagi ve karbonhidrati hayatimdan cikarip sebze proteinle beslendim 1 yil boyunca. Ama oyle ki ucundan kiyisindan bile tadina bakmadim yasakli olan hicbir seyin. Azmedince oluyor, zor ama mukafati buyuk.

Merhaba kızlar
Ömrüm boyu diyet yapmamış ve yapmayada ihtiyaç duymamis bir insandim. Yani ölçüm yapıldığında 4 kilo fazla çıkıyordu ama hiç beni rahatsız etmiyor ve gayet iyi duruyordu yıllarca ^m^ beden giydim.
Evlendikten sonra biraz kilo aldım ve m beden ile l beden arası gittim geldim.
Hamilelik geçirdim XXL oldum.
Doğum yaptım suan 5 ay 10 günlük bir bebeğim var. XL giyiyorum sika sika
85 kiloydum en son tartida diyetisyene gideceğim yine fakat süt ve süt ürünleri bana yasak ve yumurta bu yüzden liste çok zorlaşıyor. . Köfte ve sebze yemeği yazıyor mesela ama benim canım o an onu istemiyor
Hadi zorlayip yiyorum bu sefer arkasindan nutellali ekmek çikolata reçel sürekli bir şeyler çekiyor canım
Gidiyorum bol yağda mısır patlatiyorum
Sabah kahvaltıda yağlı ekmek yiyorum
Bi kaç gün dikkat ettim yediklerime hep sebze yemeği yaptım ama anladım ki sebze yemeği beni doyurmuyor
5 saat için de 3 tabak ıspanak yedim :KK43:
Ekmeksiz yiyince gerçekten abartiyorum
Bu durum artık kalıcı olacak gibi geliyor
Uyanır uyanmaz ne yesem diye düşünüyorum
Patates kizaetiyorum mesela sürekli
Kilo aldiran ne varsa benim canım çıkıyo
Ne yapıcam ben bu işe bilmiyorum
Ama her geçen gün bu iştah bana yerleştiği için çok üzülüyorum kendime soz geciremiyorum .. diyet yapanlar nasıl azmediyor Allah onlara ayrı bir dayanma güçu mu vermiş yoksa onlarda benim gibi böyle şeyler isteyip irademi kullanıyorlar ? Sanirim bende irade de yok .. doğum dan önce diyetisyen troid testi yaptı. Sıkıntı yoktu .. hamileyken de yapıldı ama hamilelik için değerlendirildi.
Bende evlilik sonrası aynı kaderi yaşadım diyetisyene gittim. Diyetisyen ini iyi seçmen çok önemli benim listem esnek daha önce de bir diyetisyene gittim ne gün ne yerim tek tek yazıyordu. Bir dünya yasak var.

Şimdiki diyetisyen im saat kaçta kalktığımi sordu en gec 9 da kahvaltı etmelisin dedi.

Ekmek yemeden diyet olmaz. Ekmek mutalaka yiyeceksin dedi. Ama tam buğday ekmeği. İstanbul Halk Ekmek organik ekmeği kullanıyorum. 1 dilimi bile tok tutuyor. Her yemekten önce iki bardak su icmelisin. Yemek porsiyonu küçük salata tabağı sınırsız büyük olmalı. Birde diyetisyen soruyor damak tadın tuzlu mu tatlımı diye. Mesela haftada iki gün dışarıdan yeme hakkım var. Döner. 2 lahmacun. Hamburger ama yanında kola ve patetes kızartması olmayacak ve Sos. Yanına ayran ve salata ile. 1 porsiyon mantı. Vs vs gibi ben bu 2 günü bazen 3 gün e falan çıkarıyorum bazen 4 de oluyor ama böyle ağır yemekleri öğlen yemekte fayda var. Ara öğün denen şey çok mucizevi. Mesela geçen ay akşam yemeği sonrası hep yeme atağı yaşadım. Sürekli abur cubur a saldirdim. Doktora gittim kilo almamış ım ama yağ oranım artmış ona anlattım yeme atağı nı Hangi ara öğün ü ihmal ettin dedi. 7 30 da uyaninca 6 çubuk kraker yemem gerek çünkü çocuğu okula goturup getirip sonra kahvaltı yapıyorum ve 11 de bir ara öğün var onuda bazen es geçiyorum. Bu ay bunlara dikkat ettim ve akşam yeme ataklarım kesildi. Her gittiğim zaman canının yemek istediği bişey varmı diyor.

Listemde ilk bir ay yazılanlar sınırlıydı ama artık saat dışında listeye bakmıyorum. Sebze et köfte tavuk balık canım hangisini isterse yiyorum. Önceki diyetisyen Salça yasaklamisti mesela ama şimdi öyle bir yasağım yok. En önemlisi öğlen ve akşam yemeği iki öğünde et yemek doğru değil biri sebze ise diğeri tavuk yada et olabilir. Eğer sorun olmazsa sizin için 2 öğün sebze olur. Balık çok severim ve kurtarıcım balık. Çünkü Kızartma olmaması halinde balık sınırsız yiyebilirsin fırın veya ızgara. Ne kaşar sınırsız dedim istediğin kadar dedi. Mesela tavuk için verdigi ölçü bir büyük but. Yani iyi diyetisyen çok önemli

kesinlikle.
hele birde tokken kendimi ısrarla bu güzel yiyeceği yemeliyim diye gaza getirmem yok mu ahhhh :KK45:

ayy evet...mesela şimdiden akşamki planım yemek yedikten sonra kestane yapıcam..arada yiyeceklerimi saymıyorum bile :) ben şimdi bunu kafama koydum ya karnım tokluktan şişse bile illa yiyorum..karnım doyuyor ama gözüm ve ağzım doymuyor mübarek :KK70:

Hic bir lezzet aynada gördügün güzel vucut kadar lezzetli degil

Hersey irade isi ben kisa sürede 23 kilo verdim daha önceden hayatimda diyet felan yapmamis bir insandim
Hamileligimde asiri kilo aldim ve aynadaki görüntüden rahatsiz oldum , öncelikle karar vermelisin irade isi hersey , benimde canin hersey cekti ama yenilmedim devam ettim...

Öğünlerinizde protein miktarını artırın mesela tavuk ton balığı et yumurta gibi..
Fruktoz denilen yapay bir şeker var saydiginiz nutella hazir gidalarin tumunde var. Gercek seker ihtiyacini karsilamayip fazlasi yaga donustugu gibi tekrar tekrar acıkmanıza neden oluyor.. Meyve bile cok az yenmesi oneriliyor bu yuzden.bir hafta beyaz ekmek pilav gibi turleri birde yapay gıdaları kesin.. bol su için.. sebze yemegi cok yemenizde bir sakinca yok yagsiz oldugu surece..

150 boyunda 75 kilo olan bir arkadaşım azimle istekle ve iradeyle 50-55 kilo arasına kadar indi.
Soruyorduk sadece boğazımı tuttum diyordu.
İrade olacak kesinlikle...
İşe dalın, bitki çayları için onlar zaten ağzınızı önceleri bir farklı yapıyor ama alışıyorsunuz.
Yeter ki isteyin başarırsınız

X