Pis istahliyim

neden süt ürünleri yasak size?banada yasak oglumda süt alerjisi olduğundan:KK43:(ama biz 22 aylığız.okurken isim farlki olmasq acaba benmi konu açtım diyecektim:))ama ben hala emziriyorum ve bunun ardına sığınarak diyet yapmıyorum 3 yıl oncesine kadar 49 kiloydum artık 70 oldum ve hala alıyorum çünkü doymuyorum:KK43:((ahh ahh kilolar...Eşim yaza tatil programı yapiyo ben israrla gitmeyelim diyorum bu göbekle denize girsem batarım yafu:))))):KK45:

52 kiloydum evlendiğimde 10 kilo aldım 62 ile hamile kaldım 25 kilo hamilelikte aldım 87 kilo oldum. Ömrümde hep xs veya ş giyerdim. Kızım 2.5 yaşında şu an 65 kiloyum ama öyle bi yapıştı ki üstüme.52 fazla zayıf oluyordu ama 55-58 olmak istiyorum ama zor gibi Çünkü inanılmaz Boşboğaz oldum herşeyi çekiyor canım

Suan evde sinava hazirlik surecinde oldugum icin ve genellikle masa basinda oldugum icin kilo almaya cok musaitim.evlendikten sonra kisa sureli bir hamilelik kurtajin ardindan yaklasik 9 kilo alsim.sonra duzenli yuruyus ve dikkat ederek o kilolari verdim.

Simdi yine 1.5 kilo almisim.azama korkuttu beni.iki gundur yine dikkat ediyorum.calistigim donemde sorun ol.uyordu.yakiyordum yediklerimi.ama simdi evde olunca yakamiyorum.
Sabahlari limonlu ilik su iciyorum ac karnina.o istahimi kapatiyor ve yag yakiyor.

Yemek yerken hep sunu dusunurum "bu yemek mi beni daha cok mutlu edecek yoksa elbise giydigimde gobegimin olmamasimi"

Zayif olmayi dusununce az yiyorum haliyle.

Bu pis iştah olayı bende de var. Çocuk olmadan kendimi denetim altına almam gerekiyor. Tavsiyeleri takip edeceğim.
konu sahibi size de bol irade diliyorum.
ben pis ştahlı değilim ama yemeği severim gebelik öncesi 36 bedendim, sımdı 7. ayındayım ve 38 oldum ama yesende yemesende gebelıkte hormonal degısıklıklerden oturu kılo alımı oluyor.
önemli olan yerken abartmamak ve dogum sonrası da kılo aldıracak hamur ısı - tatlı - asırı yaglı yıyeceklerden uzak durmak...
konu sahıbınınde acılen dıyete ıhtıyacı var , M bedenden XL a cıkmak her yıgıdın harcı degıl :KK66:

Dogumda almıstır ıstem dısı ama sonrasında dıkkat etmesı gerekırdı, umarım bır cozum yolu bulur ...

Merhaba kızlar
Ömrüm boyu diyet yapmamış ve yapmayada ihtiyaç duymamis bir insandim. Yani ölçüm yapıldığında 4 kilo fazla çıkıyordu ama hiç beni rahatsız etmiyor ve gayet iyi duruyordu yıllarca ^m^ beden giydim.
Evlendikten sonra biraz kilo aldım ve m beden ile l beden arası gittim geldim.
Hamilelik geçirdim XXL oldum.
Doğum yaptım suan 5 ay 10 günlük bir bebeğim var. XL giyiyorum sika sika
85 kiloydum en son tartida diyetisyene gideceğim yine fakat süt ve süt ürünleri bana yasak ve yumurta bu yüzden liste çok zorlaşıyor. . Köfte ve sebze yemeği yazıyor mesela ama benim canım o an onu istemiyor
Hadi zorlayip yiyorum bu sefer arkasindan nutellali ekmek çikolata reçel sürekli bir şeyler çekiyor canım
Gidiyorum bol yağda mısır patlatiyorum
Sabah kahvaltıda yağlı ekmek yiyorum
Bi kaç gün dikkat ettim yediklerime hep sebze yemeği yaptım ama anladım ki sebze yemeği beni doyurmuyor
5 saat için de 3 tabak ıspanak yedim :KK43:
Ekmeksiz yiyince gerçekten abartiyorum
Bu durum artık kalıcı olacak gibi geliyor
Uyanır uyanmaz ne yesem diye düşünüyorum
Patates kizaetiyorum mesela sürekli
Kilo aldiran ne varsa benim canım çıkıyo
Ne yapıcam ben bu işe bilmiyorum
Ama her geçen gün bu iştah bana yerleştiği için çok üzülüyorum kendime soz geciremiyorum .. diyet yapanlar nasıl azmediyor Allah onlara ayrı bir dayanma güçu mu vermiş yoksa onlarda benim gibi böyle şeyler isteyip irademi kullanıyorlar ? Sanirim bende irade de yok .. doğum dan önce diyetisyen troid testi yaptı. Sıkıntı yoktu .. hamileyken de yapıldı ama hamilelik için değerlendirildi.

Beni anlatmışsın resmen 5 aylık kızım var:KK70:
Evlendiğimde S-M giyiyordum :) Biraz zaman geçince M ye terfi ettim :)
Doğumdan sonra L giymeye başladım ne kadar az kilo almışım desem de bel bölgem kalınlaşmış
Ve vee doğumdan önce hiiiç nutella tarzı ya da çikolata, bisküvi vb tatlı sevmez iken artık bayılır oldum
Gece süt verdiğimde 1 kaşık nutella atar oldum ağzıma şok oluyorum kendime :KK70::KK70:
Eşime alma diyorum ama yiyorsun ben de alıyorum diyor yaw alma ki yemeyeyim işte :KK70:
Bende tiroid var ama :KK70: Çok kilom yok ama yağ oranım fazla
Bende zayıflamak istiyorum ama irade bende de yok doğumdan sonra
Süt ve süt ürünlerini yeni yeni yemeye başladım gaz probleminden ötürü
Bende eski iştahıma dönmek istiyorum bi sabah kahvaltısı yapıp arada bir şey atıştırmadan akşam yapabiliyordum :KK43:(
Yani bende sendenim :) Bende sıkı bir diyete girmek istiyorum hoş mevsiminde kötülüğü oldu kış olması:)

neden süt ürünleri yasak size?banada yasak oglumda süt alerjisi olduğundan:KK43:(ama biz 22 aylığız.okurken isim farlki olmasq acaba benmi konu açtım diyecektim:))ama ben hala emziriyorum ve bunun ardına sığınarak diyet yapmıyorum 3 yıl oncesine kadar 49 kiloydum artık 70 oldum ve hala alıyorum çünkü doymuyorum:KK43:((ahh ahh kilolar...Eşim yaza tatil programı yapiyo ben israrla gitmeyelim diyorum bu göbekle denize girsem batarım yafu:))))):KK45:
Benim kızımın süt ve süt ürünlerine alerjisi var benimde yumurtaya
Kahvaltida birsey yiyemiyorum bu yüzden hep ekmeğe yükleniyorum

ayni sorun bizdede var o yüzden bizde kahvaltida patates kizartmasi tel Şehriye çorbası falan yiyoruz bide bicok şey yasak ama pirinç pilavi gibi şeyler serbest ondan çok kilo alıyoruz biz galiba yaa

Bende çok istahliyim yahu.
Hele alışkanlık haline gelince daha kötü.
Simdi eski halime dönmem lazım.
Mesela bol bol maydonoz tüketmek.
Sabahları limonlu su içmek.
Proteini daha fazla almak.
Abur cubur yememek, bol su yeşil çay vs.
Biraz dikkat lazim sadece yoksa asla sinir koyamazsın

Bende çok çok çok pis iştahlıyımdır :KK43:
Ama ben yıllardır 56 kiloyum evlenmeden öncede evlendıkten sonrada kılomda bı değişiklik olmadı. Şükür
Kafama estıkce spor yaparım.
Tabı ben çocuk doğurmadım. Ama doğursamda kilolarımı hemen verıırm gıbı gelıyor.
Şuan ihtiyacım olmadıgı ıcın rejim falanda yapmıyorum.
Hatta bazen yapan ınsanlara özenıyorum :oops:

Ben de hamile kalmadan önce 58 kiloydum sonra hamile kaldım doğum vs 76 kilo oldum. Kabus gibiydi o günler hiçbir kiyafetim olmuyordu sürekli bol gömlekler giymekten giyim tarzım değişmişti.
Ve kendi kendime düşündüm ya öyle tombik kalacaktım yada eski halime dönecektim. Anlık çikolata pasta keyfi mi yoksa hoş bir fizik mi?? Ve cok disiplinli bir program uyguladım yaklaşık 4 ay sonra 54 kilo oldum. Sabah tam buğday ekmeği peynir yumurta bol yeşillik... Öğlen işyerinde ne yemek çıktıysa yarısını yedim. Akşam balık, köfte yada tavuk ve bol salata. Günde 1 Türk Kahvesi bir parça bitter. Ve 2 yeşil çay. Akşamları az yağlı tarçınlı süt. Ve her gün 1 saat tempolu yürüyüş. Fikir vermesi açısından yaptıklarımi yazdım.
En güzeli de istediğin şeyi giymek ve oran buram yağlarım çıktı mı diye düşünmeden rahat olmak☺ umarım isteyen herkes istediği kiloya duser

Merhaba kızlar
Ömrüm boyu diyet yapmamış ve yapmayada ihtiyaç duymamis bir insandim. Yani ölçüm yapıldığında 4 kilo fazla çıkıyordu ama hiç beni rahatsız etmiyor ve gayet iyi duruyordu yıllarca ^m^ beden giydim.
85 kiloydum en son tartida diyetisyene gideceğim yine fakat süt ve süt ürünleri bana yasak ve yumurta bu yüzden liste çok zorlaşıyor. . Köfte ve sebze yemeği yazıyor mesela ama benim canım o an onu istemiyor
Hadi zorlayip yiyorum bu sefer arkasindan nutellali ekmek çikolata reçel sürekli bir şeyler çekiyor canım
Bi kaç gün dikkat ettim yediklerime hep sebze yemeği yaptım ama anladım ki sebze yemeği beni doyurmuyor
Ama her geçen gün bu iştah bana yerleştiği için çok üzülüyorum kendime soz geciremiyorum .. diyet yapanlar nasıl azmediyor Allah onlara ayrı bir dayanma güçu mu vermiş yoksa onlarda benim gibi böyle şeyler isteyip irademi kullanıyorlar ? Sanirim bende irade de yok .. doğum dan önce diyetisyen troid testi yaptı. Sıkıntı yoktu .. hamileyken de yapıldı ama hamilelik için değerlendirildi.
şeker hastalığı,gizli şeker falan olabilir mi?tatlı yiyecekler yiyorsun sürekli..

Yemek= Mutluluk benim için.
Boş tabak götürürken dolusu ile dönerim :KK43:

Off off şu göbek ve simitlerden gideydi biraz iyiydi.

Yiyerek zayıflamak istiyorum!

Merhaba kızlar
al benden de o kadar. niye böyle iradesiz davranıyorum ben de anlamıyorum, güzel lezzetli yemeklere doyamıyorum. buna bir son demek gerek ama.

Yemek= Mutluluk benim için.
Boş tabak götürürken dolusu ile dönerim :KK43:

Off off şu göbek ve simitlerden gideydi biraz iyiydi.

Yiyerek zayıflamak istiyorum!
Bende çoğu zaman mutluluk için yiyorum en son ne zaman midem gurladi hatırlamıyorum çünkü pek boş birakmiyorum

al benden de o kadar. niye böyle iradesiz davranıyorum ben de anlamıyorum, güzel lezzetli yemeklere doyamıyorum. buna bir son demek gerek ama.
Evet bir formül bulalim mesela suan kabuska var mutfakta 4 de yemek yediğim için onu 8 e kadar yemicem diye kendime söz verdim beklerken sürekli su iciyorum şu mide dolduğu için biraz bastırıyor

Ben emzirirken 90 kiloydum :KK53: gece sabaha kadar kurabiye yerdim ta ki kizim 1 yasina gelene kadar... o kadar aci ki kizimin ilk 1 yilinda nerdeyse hic resmimiz yok birlikte, hep esimle ikisini cekmisim. 1 yas dogum gununden sonra resimlere bir baktim dedim ne bu hava pompasiyla sisirilmis gibiyim. Velhasil azmettim tam 40 kilo verdim. Kolay degil ama oruc tutanlari dusunun nasil ki gun boyu acliktan susuzluktan kivranip da iradelerine hakim oluyorlarsa bizim de basariya ulasana kadar o iradeyi gostermemiz lazim.
Ben yagi ve karbonhidrati hayatimdan cikarip sebze proteinle beslendim 1 yil boyunca. Ama oyle ki ucundan kiyisindan bile tadina bakmadim yasakli olan hicbir seyin. Azmedince oluyor, zor ama mukafati buyuk.
Ben de artık fotoğraf cekilmiyorum çünkü fotoğraf sismanligimi yüzüme vuruyor

Evet bir formül bulalim mesela suan kabuska var mutfakta 4 de yemek yediğim için onu 8 e kadar yemicem diye kendime söz verdim beklerken sürekli su iciyorum şu mide dolduğu için biraz bastırıyor
çok geç yemek yememek gerek. sekizden sonra yeme. acıkırsan falan geç saatlerde, emziyorsun çünkü sanırım, kolay sindirilebilecek şeylerden tüket. tabi demesi kolay. sor bakalım sen napıyorsun diye. bugün iki kakaolu bir dilim de limonlu kek ve de kocaman tahinli çörek yedim :KK57: yani napılması gerektiğini biliyoruz ama dibine kadar da yapmıyoruz problem buuuu.

ayy evet...mesela şimdiden akşamki planım yemek yedikten sonra kestane yapıcam..arada yiyeceklerimi saymıyorum bile :) ben şimdi bunu kafama koydum ya karnım tokluktan şişse bile illa yiyorum..karnım doyuyor ama gözüm ve ağzım doymuyor mübarek :KK70:
Evet bi misafirlige falan gitsem sohbet muhabbet etsem yemek aklıma gelmez ama evde olduğumda yemek aburcubur ne varsa hepsi midem de

X