Peki ya siz olsaydınız?

eğer ki tek sorun yaş ise yola devam derim:)) çünkü anladığım kadarıyla bu insan sizin aradığınız tüm kriterlere sahip manevi anlamda.Ailenizide ikna edip evlenirseniz bu kişi sizi el üstünde tutup kıymetinizi çok iyi bilecektir.(yani umarım öyle olur)

belliki birbirinizi çok seviyosunuz o zaman yaşın bi önemi yok ayrılırsanız acı çekersiniz ailenizede uygun bir dille anlatıp onun size ne kadar değer verdiğini söylerseniz bence onlar içinde bu sorun olmaz

hayatta hiç bir şey imkansız değildir tatlım aşk sevgi çok güzel duygular ve bi o kadarda içinden gelen insanla paylaştığında sana asıl mutluluğu getirir.. kabul etmek lazım yaş farkı çok ama asla bi engel değil sen mutluysan problem yok inşallah herşey gönlünce bi hayat yaşarsınn

yaş farkı o kadar önemli değil.Önemli olan doğru insanı bulabilmek.
Eğer seviliyor ve de seviyorsan, onunla mutlu olacağına inanıyorsan kendine engeller koymamaya çalış.Seni sevenin kollarına koş..

teyzem de aynı anlattığın durumda erkek arkadaşı evlenip boşanmış 1 de çocuğu varmış..onlar çok mutlular suan nişanlılar 2 ay sonra da düğünleri var.. bence yaş farkı önemli değil kalbinin sesini dinle

Hakkında hayırlısı olsun canım. Daha çok gençsin o yüzden hemen karar verme. Biraz daha zamana bırak derim ben. Belki başkaları da girecek hayatına bilemzsin. Zaman herşeyi gösterir. :teselli:

Hakkında hayırlısı olsun canım. Daha çok gençsin o yüzden hemen karar verme. Biraz daha zamana bırak derim ben. Belki başkaları da girecek hayatına bilemzsin. Zaman herşeyi gösterir. :teselli:

sağol canım dediğin gibi zaman gösterir zaten ailem izin versede hemen evlenicez diye bişey yok ki,
onunla mutluyum, aileminde onayıyla kimseden çekinmeden daha da mutlu olmak istiyorum hepsi bu.. a.s.

güzelim beni iyi dinle şimdi yüreğinin sesini dinle seviyosan vazgeçme falan diyenlere muhalefet olcam çünkü aradaki yaş farkı önce düşüncelerinizi ele geçirecek o kara diyecek sen ak diyeceksin kaldı ki bi süre sonra onun kara diyecek hali de kalmayacak çünkü kırkı bulmuş bak kadının en deli çağı 27 de başlar artık tam gezmeden anlıyacağın zaman gezmek eğlenmek isticeksin o ise evde kalıp uyumak isticek üstelik görüntü olarak ta sana abin mi baban mı diye soran densizler olucak ilk başlarda seni pek ilgilendirmez ama zamanla giydiğini gezdiği yerler senin sinirlerini bozmaya başlıycak sen dıscoya gitmek isticeksin o evde oturmak isticek buna emin ol hayatının hatasını yaparsın benden sana abla tavsiyesi çevrene bak sevgiye ihtiyacın var sana baba sevgisi verecek birini değil sana aşk verebilcek birini bul sonrası kötü oluyor çok gençsin buna tecrübe derler yaşındaki yada senden en fazla iki üç yaş fazla biriyle hayatı birlikte tanı kimseyede güven duyuyosun diye aşığım sanma bu bir hatadır baştan kural hatası yapma öpüyorum seni...

benimde eşimle aramda 17 yaş fark var ama hiç sorun yaşamadık çok mutluyum allaha şükür kıymtimi daha iyi biliyor tabi bende onun
:))))))

Öyle etkiledi ki beni yazdıkların arkadaşım..
Öncelikle cesaretinden dolayı seni kutluyorumm...
Sevmek yürek işidir sende de o yürek fazlasıyla var...
Ben de sana sonuna kadar git derim ki sen de zaten kararını vermişsin...
Anlattığın gibi biriyse senin de dediğin gibi onu bulmuşken, birşeyleri dert edip yaşadığınız güzellikleri kaybetme...
Yüreğinden başka kimseyi dikkate alma, o seni asla aldatmaz...
Herşeyin üstesinden gelirsin sen...

Sonsuz mutluluklar dilerim....

ya arkadasım yuregıne saglık
bence yas cok onemlı olbılır ama yuregın ıstıyosa engelleme bence
belkı yasıtında bu sevgıyı hıssı bulamıcaksın
hersey gonlunce olsun
zaten kaderınde ne yazıldıysa onu yasıcaksın ama ben suanda sevsem yası dert etmem ama aıleler var bıde
sen aılenı tanıyosun uzulmenıde ıstemem en beterı bu ısın sonundakı uzuntu cunku
hakkında hayırlısı ısallah olur

bana göre çok arada derede bi durum
21 yaşında olsaydım.hiç durma derdim
ama şimdiki aklımla ne durma ne kal diyebiliyorum (hoş sen kararını verdin ben sesli düşünüyorum sadece)
insanın yaşadıkları düşüncelerine şekil veriyor.bak şimdi bunu daha iyi farkettim
insan zaman içinde cesaretini yitiriyor aşka hayata dair.
korkuyorsun gelecekten getireceklerinden
gözü karalıktan,ille de duygularım inatlığından vazgeçiyorsun
lüzumundan fazla gerçekçi davranıyor en azından öyle düşünüyorsun
18 yaşında hayatımı ailemi bi kenara bırakıp aşkın peşinden giderken şimdiki aklım yanımda değildi
şimdi de gitmeye değecek aşk yok.olsa da akıl izin vermiyor
galiba kötü bişey büyümek
benim kafam karıştı
sana mutluluklar...

DUYDUUUK DUYMADIIIK DEMEYİİİNNN
bizimkileri iknaaaaaaaaaaaaa etttiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmmmmm!!! :lepi:
aslında daha önce yazacaktımmm sevincimiiii amaa KK açılmıyordu
ailem geçen çarşamba tatillerinden döndüler ve uygun bir anında önce annemle konuştum
inanın ne söyledim, nasıl anlattım hiç hatırlamıyorum çünkü kalbim güm güm atıyordu, heyecandan, stresten napıcağımı şaşırmıştım..
evet önce tepki aldım ve aynen gerceklerle yüzleştirildim..
ama pes etmedim onu tanımaları için çok konuştum..
En sonunda annemle babamın bir gece konuşmalarına kulak misafiri oldum.
Babam ''Bu böyle olmaz, bir tanıyalım, neyin nesi sonra konuşuruz'' dediler.
kulaklarımaaa inanamadımmmm.. ertesi günü annem geldi ve ''çağır haftasonu, tanışalım dedi'' !!! yerimmmdee duramııyorrdummm..
Hemenn aşkımıı aradımm ''nerdesin'' dedim
''evdeyim canım'' dedii tamam bekle dedimm ve telefonu kapattığım gibi hazırlanıp evden çıktım.
o yollaarr bir türlüü bitmeyecek gibiydi :bbo: ve kapısına geldiğimde zili çaldım, kapıyı açtı, öylee biir sarıldımm kii şaşırdıı :roflol:
''hayırdır deli kızım'' dedi anlattım durumu. gözlerindeki parıltıyı gördüm ben anlatırken.
O da beklemiyordu bu kadar kolay olacağını..
o gün yani cumaaa günü Telefonum çaldı arayan annemdi, bir an umarım kararlarından vazgeçmezler dedim neyse açtım telefonu ikinci sevinçli haber gelmişti!
Öss sonuçlarıı belli olmuştu ve benim haberim bile yoktu
ben İstanbul Yeditepe Üniversitesi ingiliz dili ve edebiyatı bölümünü kazanmıştımmmm!!! Çiftee sevinç yaşadım o gün.
Aşkım dur hemen hazırlanayım kutlama yapalım dışarda dedi :içelim:
ben artıık istanbul dışına gitmeyecektimm veee o iğrenç derslerimden kurtulmuş RAHATLAMIŞTIM!!
veeeeeeeeeeeeeeeeee
veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
bu akşammmm aşkımm bize geliyor bizimkilerle tanışmak için
elim ayağım dolanmış durumda heyecandannnn :nazar:
kızlarrr şans dileyinnn umarım herşey yolunda gider :teytey:

canım hayırkısı olsun adına cok ama cok sevındım mutlulugunuz daım olsun kımse bozamasın ısallah
heycan yapma hadı kolay gelsın

eeee bize de hayırlısı olsun demek düşüyor. çok sevindim senin adına. hatta bi bakayım dedim ninja tosba naptı ailesini ikna edebildi mi. inan bana çok sevindim canım....
yaradan sonuna kadar mutlu eder inşallaha.s.

güzelim beni iyi dinle şimdi yüreğinin sesini dinle seviyosan vazgeçme falan diyenlere muhalefet olcam çünkü aradaki yaş farkı önce düşüncelerinizi ele geçirecek o kara diyecek sen ak diyeceksin kaldı ki bi süre sonra onun kara diyecek hali de kalmayacak çünkü kırkı bulmuş bak kadının en deli çağı 27 de başlar artık tam gezmeden anlıyacağın zaman gezmek eğlenmek isticeksin o ise evde kalıp uyumak isticek üstelik görüntü olarak ta sana abin mi baban mı diye soran densizler olucak ilk başlarda seni pek ilgilendirmez ama zamanla giydiğini gezdiği yerler senin sinirlerini bozmaya başlıycak sen dıscoya gitmek isticeksin o evde oturmak isticek buna emin ol hayatının hatasını yaparsın benden sana abla tavsiyesi çevrene bak sevgiye ihtiyacın var sana baba sevgisi verecek birini değil sana aşk verebilcek birini bul sonrası kötü oluyor çok gençsin buna tecrübe derler yaşındaki yada senden en fazla iki üç yaş fazla biriyle hayatı birlikte tanı kimseyede güven duyuyosun diye aşığım sanma bu bir hatadır baştan kural hatası yapma öpüyorum seni...

size katılmıyorum benimde eşim benden 16 yaş büyük ve anlattığınız gibi EMEKLİLİK ÇAĞLARINI yaşamıyor. siz resmen artık emekliliği gelmiş amcalardan bahsediyorsunuz ben de 26 yaşındayım ama bahsettiğiniz deli çağı yok bende acaba bende mi bi sorun var anlayamadım. :uhm::uhm:

aşk her zaman cıkmıyor insanın karşısına ne güzel anlatmışsın ona olan duygularını şimdi tüm bu güzel duygular nasıl rafa kaldırılır.devam et bence.hem erkek her yaşta erkektir.üstelik.destek alabileceği ilaçlarda var ilerde ihtiyaç olursa.cokmu açık oldu.ama gerçek bu bircok erkek yardım alıyo.onun olgunluğu senin toyluğun inanılmaz çekicide oluyordur.sakın ayrılmayın

imkansız, imkansız diye yediiimm kendimii bitirdim.. Hay ben aklımaaa...(neyse)
dün akşam aşkım almış çiçeklerini, tatlısını, süslenip püslenip gelmiş :)
Önce biraz oturdular sonra annemle masayı hazırladık akşam yemeği için.
biz mutfaktayken, aşkımda babamla salonda konuşuyorlardı.
duymak istediimm amaa annem sayesinde duyamadımm ne konuştuklarını fisfisfis
bir yandan annemde hiç yaşını göstermediğini, kibar nazik birine benzediğini söyledi :)))
yani annemde ilk izlenim gayet olumluydu.
herşeyi hazırladık, yemek masasına çağırdık aşkımla, babamı.
babamın yüzü gülüyordu, öyle bir şen gelişi vardı ki şaşırdım :1shok:
aşkım o an çaktırmadan göz kırptı bana :)) süperdi ya herşey..rüya gibi geliyor halen bana :sm_cool:

çok teşekkürler arkadaşlar verdiğiniz cesaret için, yoksa ben hala umutsuzları oynayacaktım
üzerimden feciiii bir yük kalktııı öyleee rahatladımm kii anlatamammm :lepi:

VE ŞUNU ÖĞRENDİM BUGÜN:
İMKANSIZ DİYE BİRSEY YOKMUS!!!

Son düzenleme:
X