Pcos ile Beslenme ve Saç dökülmesi

merlinurse

Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2022
419
606
29
Merhaba arkadaşlar boyum 160cm kilom 43 dün pcos hastası olduğumu öğrendim. Doğum kontrol hapı zaten kullandığım için doktor yeni bir ilaç vermedi. Saç dökülmesi sorunum daha öncede olduğu için prp ve mezoterapi yaptırıyordum. Bu hastalığa sahip olup saç dökülmesi sorunu yaşayanlar ne yapıyor acaba? Ve beslenmenizde nelere dikkat ediyorsunuz? Ben günde iki öğün yiyorum onda da fast food’dan karbonhidrattan zaten uzak duruyorum. Hayatımda spor da var hareketsiz yaşamım yok. Daha ne yapabilirim diye düşünüyorum. Tecrübelerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Hatırlayamadıgım sene kadar pcosluyum. Ve o zamandan beride saç dökülmem 1gün olsun durmadı. Ona ragmen hala kel değilim işi komik yanı🥸 çözümünü asla bulamadım. Krem şampuan vs boş iş. Tamamen para tuzagı. Bu sorun içerden kaynaklı. Sanırım vitamin eksikliği gibi bir durumdu... Hayatımın hiçbi döneminde sağlıklı beslenmeyi sürdüremedim. Bu yüzden bununla başa çıkmayı bilmiyorum. Kullanılan tablet vitaminlerinde işe yaradıgını düşünmüyorum.. nasıl ki pcosun bir ilacı çaresi yok aynı zamanda belirtilerinden biri olan dökülmeninde bi çözümü yok bana göre🙄 yıkasanda yıkamasanda, tarasanda taramasanda oldugu yerde dökülecek bu saçlar. 😒

Merhaba arkadaşlar boyum 160cm kilom 43 dün pcos hastası olduğumu öğrendim. Doğum kontrol hapı zaten kullandığım için doktor yeni bir ilaç vermedi. Saç dökülmesi sorunum daha öncede olduğu için prp ve mezoterapi yaptırıyordum. Bu hastalığa sahip olup saç dökülmesi sorunu yaşayanlar ne yapıyor acaba? Ve beslenmenizde nelere dikkat ediyorsunuz? Ben günde iki öğün yiyorum onda da fast food’dan karbonhidrattan zaten uzak duruyorum. Hayatımda spor da var hareketsiz yaşamım yok. Daha ne yapabilirim diye düşünüyorum. Tecrübelerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum.
Ben de yakın bir zamanda pcos tanısı aldım, ama bir süredir saç dökülmesi yaşıyordum. Kesinlikle dahiliyeye gidip değerlerinize baktırmalısınız. Benimki insülin direnci kaynaklı çıktı ve diyetisyene yönlendirdiler. Şuan verilen diyete uygun besleniyorum ve glifor kullanıyorum. Kadın doğum hapı kullanmaktan çekindim açıkcası, egzersiz vs zaten herkesin söylediği şeyler beslenme ve sporla düzene gireceği söyleniyor. Sabırla bekliyorum. Saç için size sadece Hc Care'in saç bakım yağını önerebilirim, yorumlarına bakarsanız zaten ne demek istediğimi anlarsınız. Pcos'lu olduğumu bilmediğim süreçte de hep kullandım ve bebek saçlarım çıktı. Hala da çıkmaya devam ediyor:)) Ama kan ve hormon testi, D vitamini, b12, üre, tiroid, magnezyum, çinko vs vs pcosu etkileyen bir çok şey var... Her birinin testini yaptırın lütfen sebebin ne olduğunu bulmak çok önemli

X