Gebeliğe Hazırlık Pcolu olup gebe kalanlar tavsiye istiyorum?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Bilgemsi

Elhamdülillah..
Kayıtlı Üye
14 Mart 2017
1.256
1.478
Kızlar ben 4 yıl dkh ile tedavi olmaya çalıştım ama sonuç alamadım. Geçtiğimiz Eylül'de bıraktım ilaç kullanmayı ve soğan kürü yaptım. Eşim uzaktaydı ve Şubat'ta nihayet gitmemek üzere yanıma geldi. Şimdi Bebek istiyoruz artık. Şubat 1 de adet oldum ve kan tahlili yaptırdım sonuçlar yine kötü çıktı. Doktor bebek zor görünüyo bu durumda ama sen yine de doğal yolla bi 6 ay bekle dedi. Bu arada incir havuç kürü de yaptım ve hala adet olmadım. Test yaptım negatif. Ama merakımdan yaptım yoksa ben zaten 40-50 günde bir adet oluşuyorum. Şimdi sizden istediğim nasıl gebe kaldınız ? Tavsiye lütfen

Canim doktorlar bilmez, Allah bilir. Bana doktorun yuzde yuz hamile degilsin ve adet olacaksin dedigi ay hamile oldugumu ogrendim :)

Canim doktorlar bilmez, Allah bilir. Bana doktorun yuzde yuz hamile degilsin ve adet olacaksin dedigi ay hamile oldugumu ogrendim :)

Doktorlar sadece kitap bilgileri arasına sıkışıp kalmış şeylerden yola çıkarak hareket ediyorlar. Halbuki imkansız diye bişey yok Allahım isterse olur. Herşeyin hayırlısı :)

Doktorlar sadece kitap bilgileri arasına sıkışıp kalmış şeylerden yola çıkarak hareket ediyorlar. Halbuki imkansız diye bişey yok Allahım isterse olur. Herşeyin hayırlısı :)

Biz elimizden geldigince tedavimizi olacagiz vesilemizi arayacagiz elbette. En azindan sebepsiz infertilite degil ve neyle savastigimi biliyorum diye avuttum ben de kendimi 2 sene. Cok sukur rabbim nasip etti darisi da sana olsun insallah. Daha yasin gencmis bos yere kendini uzme canim. Pco hamilelige engel degil sadece normalden daha gec hamile kaliyoruz. Kendini pozitif dusuncelerle donat. Evliliginin esinin tadini doya doya yasa (bebek olunca bir sure birbirinizi ozleyeceksiniz) spor yap, fazla kilon varsa onu ver, seni mutlu edecek seylerle ilgilen. Esinle de guzel mutlu huzurlu bir yuvan olsun bebek de eninde sonunda gelir zaten:)

Amin inşallah canım benim ağzından bal damlıyor valla :) kiloya gelince 57-58 kiloyum 1.70cm de boyum :) Etrafımda herkes vitaminler dkh kilo aldırır çok kilo alıcaksın dediği için hep kiloma dikkat ettim. Bnde şimdi elimden geleni yapıcam gerisini Allah'a havale ediyorum :) benim genel olarak merak ettiğim hamile kalan bayanlarımız ne gibi şeyler kullandı kime be iyi geldi?

Ben 18yasindayken bu hastalik teshis edildi, evlenmeden once 5sene kadar diane35 kullandim. Evlenince cocuk sahibi olmanin zor oldugunu bildigim icin ilaci biraktim ve 6ay adet gormedim... Devlet hastanesine gittigimde kilolu degilsin eninde sonunda hamile kalirsin, kendi kendine 1sene dene hamile kalmazsan tekrar gel dedi adet sokturucu verip gonderdi. Ben tabi beklemedim ozele gittim :) inofolik toz kullanmaya basladim ayrica 3ay klomen kullandim 2seferinde yumurta hic olusmadi 1seferinde olustu hatta catladi ama dollenmedi. Daha sonra hsg rahim filmi cektirdim hic sorun olmadigi icin 3 ay kendi kendine olmasini beklememi tavsiye etti doktorum. Daha sonra tabi yine adet olamadim ve hamile de olamadim tekrar doktora gittigimde glucophage diye bir ilac verdi (anti diyabetik) bende insulin direnci olmadigini, bu ilacin ne alakasi oldugunu sordum ic sen dedi :) sonra hakikaten kendi kendime adet gormeye basladim. Saati saatine duzenli degildi ama en azindan oluyordum. Doktor da ovulasyon testiyle kendi kendime hamile kalmayi denememi tavsiye etti. Adetlerim duzenli olmadigi icin ovulasyonu da sadece 1kere yakalayabildim onda da yine hamilelik olmadi. Daha sonraki ay takip filan yapmadim ama adetim yaklasik 2hafta gecikti. Hamilelik testi yapip doktora gittim. Bana hamile olmadigimi ve kesinlikle adet gorecegimi, artik kendisinin yapacagi birsey olmadigini, tup bebek yaptirmaktan baska care olmadigini, asilama yaptirmanin klomenden cokta fazla gebelik ihtimali vermedigini falan filan soyledi. Ben artik tamam hamile filan degilim tup bebek icin 4-5 sene para biriktirecegim filan diye kafami nasil rahatlatmissam bu olayin uzerinden 3hafta gecmesine ragmen ben hala adet olmamisim da gunlerin bile farkina varmamisim. En son bi sabah bi sansimi deneyeyim dedim evde test vardi. Bi baktim kiiii hamileyim :)))))

Toplamda 1bucuk yildan fazla surdu tum bu tedavi surecleri. Bir taraftan da bitkisel seyler denedim. Sogan kurunu bi hafta uyguladim hic etkisi olmadi biraktim. İncir kurunu birkac gun uyguladim ama korkunc bir sekilde ishal yapti devam edemedim. En son bal-corekotu-tarcin karisimini 10-15gun kullandim ama doktor kesinlikle adet olacaksin dediginde bosuna ugrasiyorum diye dusunup biraktim. Acaba hangisi hamilelige vesile oldu bilmiyorum ama ben ilerde ikinci cocuguma da hamile kalamazsam ayni seyleri tekrarlamayi dusunuyorum artik hangisi tutarsa :)

Bir de duaya cok inaniyorum. Annemin duasini cok aldim. 40yasin adadim ve aklima bebek her geldiginde esmaul husnadan ya hâlik, ya musaavir, ya bârî esmalarini zikrettim. İnsallah rabbim sana da en hayirli zamanda evlat sahibi olmayi nasip etsin canim, hic korkma pcos hamilelige engel degil :)

Başlangıç durumumuz aynı bende 4 sene diane35 kullandım ve düğünüme beş ay kala bıraktım. O bıraktığım dönemde soğan kürünü yaptım düğünden hemen sonrada incir havuç kürünü yaptım. Şimdilik sadece folbiol kullanıyorum. Ama burda okuduğum inofolik ve agnucaston kullananların memnuniyetini gördüğüm için deniycem.

Allahım tüm evlat isteyenlere nasip etsin inşallahhhh.. duaların için teşekkür ederim canım

Merhaba bende pcosum dr bana klomen ve catlatöa iğnesi tedavısone basladı hemen bu ay ilk kez denedık beklemedeyım . size niye boyle. Bir tedavı baslamadı acaba

Merhaba canım ben de kendimi bildim bileli tipik bir pcoyum..Düzenli adet olmak nedir bilmem..Evlendim bir de aptal gibi 5 ay korundum sonra bi süre normal adet oldum düzenlş degildi ama oldum..İncir kürü denedigim ay adetlerim bi sastı bi saha da düzelmedi ben de tedaviye basladım..Bir ay klomen denedik yumurta olustu catladı bebek yok..İkinci ay yeniden klomen olustu catladı veee su an 11. haftadayız.. O ay meryem suresi ve krnzül arş duası okudum içini ferah tut Rabbim yeter ki ol desin inan bana gerisi bos..İncir ve soğana dikkat her bünyeye yaramıyo bana yaramamıstı mesela..

Allah saglikla kucagina almak nasip etsin insallah cok sevindim
Klomen bendede 2.ayda ise yaramisti

Merhaba bende pcosum dr bana klomen ve catlatöa iğnesi tedavısone basladı hemen bu ay ilk kez denedık beklemedeyım . size niye boyle. Bir tedavı baslamadı acaba

Bende tam bilmiyorum ama heralde dkh bırakalı bir yıl olmadığı için doğal yollarla olur belki diye beklemek istedi.

Bende bıraktıktan 3 ay sonra başlamıstım düzensiz de olsa adenız geliyor diye olabilir 2 ayın altında geliyorsa kendi haline bıtakırız 1 sene demişti benim drmda . 3 ay gelmeyınce başladık . gönlümüze gore olur inşallah

Benim ilacı bıraktığımdan beri hep 50nin altındaydı ama bu ay bi anormallik var bugün 50. Gün ve ben hala hasta olmadım acaba incir kürü yüzünden mi ? Bilemedim ki. Evde test yapmıştım bir hafta önce negatifti. Beklesem mi biraz daha yoksa bebiş mi geliyor :) mide bulantısı değilde böyle tiksinmelerim başladı midem atar gibi oluyor ama kendimi umutlandırmak istemiyorum. Allahım bana ve herkese hayırlısını versin

İlk kez yaptıysanız incir kürünü belki onun etkisidir herkeste farklı etki yapıyor gecıktırdıklerı de olmuş. İnşallah bebiitie ama hastaneye gidip kan verin isterseniz en garantisi en azından dongunuzu takıp etse doktor ovulasyon gününüzü bilirsiniz bu pcos zor ii vesselam

Merhaba lar bende bu ay ilk kez klomen kullanıp catlatma iğnesi oldum beklemedeyim şuan. Hsg yi ne için çekiyorlar acaba benim dr öyle bir şey söylrmedi de ?
Canım hsg tüplerin açık mı degil mi onu kontrol etmek için cekiyolar cünkü tüpler tıkalıysa hic bi sekilde hamile kalınmıyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…