Gebeliğe Hazırlık Pcolu olup gebe kalanlar tavsiye istiyorum?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
zxcvz

glukophage verdi doktorum bana da folik asitle onu kullanıyorum şu an. ben de dün kendime o soruyu sordum. hazır değilim şu an dedim eşime. ben bu şekilde iyi bir anne de iyi bir eş de olamam sonunda akıl ve beden sağlığımdan olurum dedim. sanırım çok üzüldü. çünkü eşim deli oluyor çocuk diye. zaten çocuğumuz olmayacak hsgsiz klomensiz gibi duruyor. ben de korunmayacağım ama özellikle birşey de yapmayacağım. gebe kalırsam ne mutllu. yok olmazsa istediğime karar verdiğimde tedaviye başlayacağım.

En dogrusunu dusunmussun canım. Oncelik senin beden ve ruh sağlığın zaten. En hayirli zamanda gelir bebis insallah :)

Kilo verdim ben p konun hafifini yaşıyormuşum yani gittiğim bir suru drdan biri öyle demişti en azından çok kilolu da değildim balık etli tarzında ama yine de bir çoğu kilo vereceksin demişti verdim 30 günde bir adet olmaya başladım 2.ayında bu düzenli durumun hamile kalmıştım

Kilo verdim ben p konun hafifini yaşıyormuşum yani gittiğim bir suru drdan biri öyle demişti en azından çok kilolu da değildim balık etli tarzında ama yine de bir çoğu kilo vereceksin demişti verdim 30 günde bir adet olmaya başladım 2.ayında bu düzenli durumun hamile kalmıştım

Kilo vereceksin diye bana da çok söylüyorlar. Ama mesela ben kilo verdigimde ya da glukophage kullandigimda hic duzenli adet olmadim. 11 senedir pkoluyum bunca zamandir hep ilacla oldu. İlac kullanmazsam adet gormuyorum. Bir keresi de 9 ay adet gormedigim oldu

Kilo vereceksin diye bana da çok söylüyorlar. Ama mesela ben kilo verdigimde ya da glukophage kullandigimda hic duzenli adet olmadim. 11 senedir pkoluyum bunca zamandir hep ilacla oldu. İlac kullanmazsam adet gormuyorum. Bir keresi de 9 ay adet gormedigim oldu
Yani pek çok tipi varmış tabi pko bin umarım bir an evvel sonuç elde edersiniz Allah yardımcınız olsun

Kizlar hormon testi sonucuma bakabilir misinz daha doktora gostermedim meraktan catliyorum tsh 1.452
Prolaktin 17
Lh 6.99
Fsh 9.01 dgerlerim nasil anlayan var mi pco hastasiyim bebege engel mi dgerler sizce

Merhabalar benimde adetimin 3. Günü değerlerim
Tsh 1.68
E2 38.18
Fsh 5.51
Lh 8.39
Prolaktin 25
Total testesteron 17.72
Lütfen değerlendirirmisiniz

sadece tahlil sonuçlarına bakarak anlaşılmaz o. inşallah yoktur tabi de... arkadaşı üzmemek için yanlış bilgi vermeyelim
kesin demedim bence dedim. ama fsh lh oranı belli ediyor olup olmadıgını. tabi amh,progesteron ve ultrasonla beraber karar vermek lazım

Vefa 012 evet pko yok bende ama lh fsh tan büyük çıkarsa pko oluyor diyorlar acaba doktor farkedemedimi ultrasonda diye düşündüm. Birde yumurtlama olmuyormuş böyle durumda. Bu oran ne olmalı nasıl anlıyoruz ki

Vefa 012 evet pko yok bende ama lh fsh tan büyük çıkarsa pko oluyor diyorlar acaba doktor farkedemedimi ultrasonda diye düşündüm. Birde yumurtlama olmuyormuş böyle durumda. Bu oran ne olmalı nasıl anlıyoruz ki
1,5 falan olursa pko olabilir. ultrasonda da yoksa yoktur sizde muhtemelen

Merhaba Kızlar yazılarınızı en baştan okudum bende aynı derten müzdaribim.Fakat bana doktorlar ilaç vermedi.yaklaşık 6 dotora gittim hiçbiri vermedi.sadece 6 ay kadar ogum kontrol hapı kullandım.2,5 yıldır bende pcos var.5 aydır deniyoruz çocuk ama olmuyor.Hormon talillerim vs.hepsi nrmal çıktı.İncir, sogan kürü ne varsa denedim.İmcir kürü prolaktini arttırdıgı için bırakmak zorunda kaldım.Şimdi ise hsg çektirecegim.eger oda temizse doktor 6 ay daha denememizi söyledi.Fakat bana burada bazı arkadaşların bahsettiği ilaçlar verilmedi? Neden acaba diye düşünüyorum suanda.Bu arada bende regli düzensizliği vs. hiç bir sorun yok.Normal muayene ye gttigimde ögrendim pcos oldugumu.

Kızlar meraba ben ankarada pko alanında çok iyi bi doktor arıyorum tavsiye edebileceğiniz doktor varmi

yaa bulursan bana da söyler misin?

ben en son lina kadın doğumda hatice hoca var ona gitmiştim. HSG önerdi. sonra kilo vermeden tedaviye girişmek istemediğim çin devam etmedim. yorumları iyiydi insanların. bir dene istersen.

Bende arıyorum iyi bi doktor daha bulamadım. Bulursam paylaşırım burda.netten bakıyorum ama güvenemiyorum her yapılan yoruma

X