Artık anne olmak istiyorum

Valla ne var bende bılmıyorum ama rahım fılmı cekıldım hersey cok guzel cıktı ılk basta ınterfılıte dedı doktor ama ustune iki düsükle bırlıkte uc bebek kaybettım.sımdı kromozom testı ıcın ucuncu dusuk olmasını beklıyorlar valla bende anlamadım gıttı
3.düşüğü bekleme
Git yaptır özel bir yerde gerekirse
Pıhtılaşma testi de yaptır lütfen
Bir de adetten Snr rahimime baktır
Polip perde miyom var mi
Polip perde ya da miyom varsa o da bebeği düşürür
Histeroskopi yaptırman gerekir
Evet tüp bebek ile hamileyim
Bu arada coraspin kullanmışsın
Coraspin tek basına yeterli değil
Bende de pıhtılaşma var Doğuma kadar iğne kullanacağım

Boşa zaman kaybettiğinizi düşünüyorum
Dolaylı yoldanda doğrudanda hamile kalsanız bebekler yaşamıyosa bisorun vardır

Kanınızda pıhtılaşma rahimde sorun yoksa genetik bisorun var gibi duruyo

Akraba mısınız ? Değilseniz bile genetik danışmanlık alın

Eşinizde veya sizde Xe bağlı kromozom sorunu olabilir veya başka bi taşıyıcı hastalık

Kanpihtilasmasinin dereceleri var ve en zoru faktor5 Bende 36 yasindayim tup bebekle hamile kaldim suan 9 haftaligim.5 tane kaybim var oncesinde.Umarim bu sefer saglikla kucagima alirim.Tabi tum isteyen ve hamile olanlarada ayni duam gecerli. Sizde esinizle gidip mutlaka kan verin.Ozelde cok pahali bu testler ama devletde ucretsiz yapiyorlar.Mutlaka yaptirin
Tesekkur ederım mutlaka yaptıracagım

3.düşüğü bekleme
Git yaptır özel bir yerde gerekirse
Pıhtılaşma testi de yaptır lütfen
Bir de adetten Snr rahimime baktır
Polip perde miyom var mi
Polip perde ya da miyom varsa o da bebeği düşürür
Histeroskopi yaptırman gerekir
Evet tüp bebek ile hamileyim

Boşa zaman kaybettiğinizi düşünüyorum
Dolaylı yoldanda doğrudanda hamile kalsanız bebekler yaşamıyosa bisorun vardır

Kanınızda pıhtılaşma rahimde sorun yoksa genetik bisorun var gibi duruyo

Akraba mısınız ? Değilseniz bile genetik danışmanlık alın

Eşinizde veya sizde Xe bağlı kromozom sorunu olabilir veya başka bi taşıyıcı hastalık
Valla bılemıyorum ıste buraya yazmasaydım hala kendı kendıme hamıle kalmaya ugrasacaktım.esımle akraba degılız.

Valla bılemıyorum ıste buraya yazmasaydım hala kendı kendıme hamıle kalmaya ugrasacaktım.esımle akraba degılız.

Tamam canım akraba olmasanızda genetik problem olabilir
Sadece eşinden kaynaklı genetik hastalıkta olabilir
Veya ikinizinde çekinik olarak taşıdığınız bilmediğiniz bi hastalık vardır
Tüp bebek merkezlerinde ücretsiz görüşme yapabilirsiniz bu konuda bilgi ve fiyat alabilirsiniz

Devlet hastanelerininde genetik bölümleri olanlar var gidip durumunuzu anlatırsanız genetik danışmanlık ve testleriniz yapılır

Eğer öyle bi durum var pgt yöntemiyle sağlıklı bi bebeğiniz olur

Tamam canım akraba olmasanızda genetik problem olabilir
Sadece eşinden kaynaklı genetik hastalıkta olabilir
Veya ikinizinde çekinik olarak taşıdığınız bilmediğiniz bi hastalık vardır
Tüp bebek merkezlerinde ücretsiz görüşme yapabilirsiniz bu konuda bilgi ve fiyat alabilirsiniz

Devlet hastanelerininde genetik bölümleri olanlar var gidip durumunuzu anlatırsanız genetik danışmanlık ve testleriniz yapılır

Eğer öyle bi durum var pgt yöntemiyle sağlıklı bi bebeğiniz olur
Insallahhh:))

Bilgisiz doktorlara gidiyorsun
Kanında pıhtılaşmaya bakıldı mı ?
Sen ve eşin gidin kan verip kromozom analizi yaptırın kendinize
Düşüklerin sebebi ya pıhtılaşma var ya kromozom bozukluğu var ya da senin dahilinde polip perde kist miyom var
Bu işlerde uzman oldum artık
Arkadaşın dediği gibi hemen genetik tahlil yada pihtilasma yaptirin iki evladım var bi tane daha olsun istedim ama olmadı 4 düşük yaşadım niye düşüyor neden oluyor anlam veremiyordum sonra bu dr buldum o dedi ki genetik bu ve gercekten bende dengeli translakasyon diye bu kromozom bozukluğu çıktı düsüklerin sebebi buymuş ve tek çaresi tüp bebek ama eşim kabul etmiyor çünkü iki evladım var
gerek yok dedi
Sonra iki düşük daha yaşadım ama çok şükür kendiliğinden minigime kavustum benimki bi mucize rabbim mucizesi ama sakin pes etme hastanenin genetik bölümüne git 2 demede 3 düşük de bi sey olmaz tahlillerini yaptir önünü gör

Trombofili paneli nedir ilk kez duyuyorum. Peki doktora gidip bunu soyledıgımızde yaptırabılıyormuyuz yoksa doktor mu gereklı gorurse yaptırıyor.corasprin konusunda şuan hayal kırıklıgına ugradım.pekı sızın bebegınızde kan pıhtılasması oldugunu nerden anladınızda doktor kan sulandırıcı ıgne verdı.bana hiç bırsey yapmadılar ya kürtaj oldum o kadar :KK43:(

Aslinda soyle, bu testi kadin dogum, hemotoloji, genetik yapabiliyor. Ancak kadin dogumcular 2-3 defa kayip yasamadan trombofili paneline gerek duymuyorlar.

Ben ilk kaybimi yasadigimda, kurtaj sonrasi arastirip doktoruma bu testi yapalim diye teklif ettim, kafani bulandirma ilk gebeliklerde kayiplar cok yasaniyor oyle bisey olduguna ihtimal vermiyorum deyip testi yapmadi. Uzerinden 3 ay gecti benim icim icimi kemirdigi icin bir genetik uzmanina gittim, orda testleri yaptirmak istedigimi anlattim, test yaoildi sonucunda pihtilasma cikti. Kadin dogumcuma sonucu gonderdikten 4 gun sonra hamile oldugumu ogrendim, kadin dogumcum teste gerek duymamistim ama iyi ki yaptirmissin igneye baslayalim dedi hemen igneye basladik doguma kadst.

Dogum sonrasi da kontrolde bundan sonraki gebeliklerinde de mutlaka igne kullanmalisin ki ilk bebekteki sikintilari tekrar yasamayalim diye uzerine basa basa soyledi

Malesef tasındım ordan bu yaz :KK43: bende ankarada esra aktepe keskin e gidiyordum medical parkta
Bırak kadin doktorlari erkek doktorlar çok daha bilgili ve tecrübeli kadinlar doğumda 1 tercih ediliyorsa erkekler 10 ediliyor bu nedenlede tecrübeleri bilgileri daha fazla. Dişçi ve doğum işlerinde birde ameliyatta kadin doktora gitmem asla

Pcosum 9 haftalik bebegimin kalbi durdu. Doktorum 2 dusukten sonra bakariz normalde ama istersen genetik testlerini yaptiralim dedi. Protein c ve s, lupus antikoagülan tarama testlerini, seker yuklemesini falan yaptirdi. Sonuçta mthfr c 667 c t kan pihtilasmasi sorunum oldugu ortaya cikti. Coraspin kullanmam gerekiyormus. Pihtilasmanin da turleri var. Yukarida coraspin tek basina yetmez diyen arkadaslar gordum 677 veya 672 olmasi lazim ona kan sulandirici igne veriliyor mesela. Arastirma hastanesi varsa yakinlarda gorunun mutlaka. Gebelik dusunmeden 3 ay öncesinde kan tahlillerinizi de yaptirin. Allahin izniyle bebeginizi kucaginiza alirsiniz.

Merhaba seni o kadar iyi anlıyorum ki benim de 3 dustugum var ikisine catlatma iğnesiyle hamile kalmıştım biri de kendiliğinden oldu ama sonuç değişmedi maalesef ucu de düştü dr bana da kan pıhtılaşması kromozom testleri önerdi kromozomda bir şey çıkmadı çok şükür ama daha pıhtılaşmayı yaptıramadim çapa tıp fakültesi sağolsun bir anda tüm testleri yapmıyor maalesef sırayla 10 günde tekrar tekrar gidiyorum iste aslen Samsunluyum Sinop u bilirim ama küçük biryer imkanın varsa Samsundaki tıp fakültesine ya da araştırma hastanesi bu testler için gidebilirsin
Inşallah Allah hayırlısıyla olmayan isteyen herkese hayırlı ve sağlıklı evlatlar verir bizi anne olamamak korkusuyla daha fazla sınamaz :dua::dua:

Bende pko hastasiyim. 4 yillik evliyim. Evliligimin ilk 8 ayi korundum bekarken de suremli tedavi gördüm bu hastalık yuzunden. Htta tedavisiz belkide cocugumun olmayacagini bekarken ogrendim. Ona ragmen 8 ay korundum ve korunmayi bıraktığımız 3.ayda hamile kaldim hatta oncesinde doktora gittim ve 3 ay denememi olmazsa gelmemi soylemisdi doktor kontrolunden sonraki ay hamile kaldim. Cok sukur.simdi oglum 3 yasinda. Inaniyorum ki sende hamile kalicakaim ve cok iyi bir anne olacaksin. Umudunu yitirme...

Evet teşekkür ederim. En son gittiğim doktorda bundan şüphelendi ve corasprin verdi kan sulandırıcı olarak. Onuda kullanıyorum çok düzenli olmasada. Ama kafamı karıştıran şimdi polikistik over olması. Oda beni çok üzüyor.
Bende de pko var hemde çok ciddi boyutlarda ama böyle bir şey yaşamadım 2.hamileliğim gene de sizdeki farklı bir tür olabilir. Ama stres bu konuya odaklanmak hamile kalmadaki en büyük engel öncelikle bunu unutmayın ve akışına bırakın kendinizi buna proglamlamayın. Ayrıca iyi bir uzmana gidip muayene olun gözden kaçan bir çok şey olabilir bebekleri kaybetmenizi sağlayan. Bu sorunu çözmeden olmayacaktır. Hamile kalabiliyorsunuz bunu biliyorsunuz en azından. Acele etmeyin sağlıkla vaktinde olsun. Umarım en kısa zamanda sorun çözülür ve sağlıkla kucağınıza alırsınız.

Merhaba seni o kadar iyi anlıyorum ki benim de 3 dustugum var ikisine catlatma iğnesiyle hamile kalmıştım biri de kendiliğinden oldu ama sonuç değişmedi maalesef ucu de düştü dr bana da kan pıhtılaşması kromozom testleri önerdi kromozomda bir şey çıkmadı çok şükür ama daha pıhtılaşmayı yaptıramadim çapa tıp fakültesi sağolsun bir anda tüm testleri yapmıyor maalesef sırayla 10 günde tekrar tekrar gidiyorum iste aslen Samsunluyum Sinop u bilirim ama küçük biryer imkanın varsa Samsundaki tıp fakültesine ya da araştırma hastanesi bu testler için gidebilirsin
Inşallah Allah hayırlısıyla olmayan isteyen herkese hayırlı ve sağlıklı evlatlar verir bizi anne olamamak korkusuyla daha fazla sınamaz :dua::dua:
Amiiiiinnnn. Bende samsuna gıtmeyı dusunuyorum artık. Soyle guzel bır doktora.

Oncelikle eger fazla kilonuz varsa biraz kilo vermeye calisin.
Saglikli beslenin, mutlaka her gun 2 lt su icin.
Sebze ve protein agirlikli beslenin.
Karbonhidrattan uzak durun.
Düşükleriniz icin hemen bir egitin arastirma hastanesinin tibbi genetik bolumunden randevu alin ve kanda genetik testlerinizi yaptirin.
Eger hala jinekologa gidiyorsaniz onu birakin. Mesela pihtilasmaniz varsa bunu test yaparak gormeli ayrica Coraspin yeterli degil. Tedavi oncesi ve gebelikte pıhtılaşma ignesi kullanmaniz lazim.
Bulunduğunuz sehirde infertelite (kisirlik) uzerine calisan iyi bir doktor bulun.
Ama her seyden oncesi Rabbim ol derse olur. Bol dua ve tevekkul edin.
Insallah en kisa zamanda evladiniza kavusursunuz.
Rabbim kimseye evlat hasreti yaşatmasin sizi çok iyi anliyorum.

Canım ben de ilk bebeğimi kalbi durduğu için kaybettim..üniversete görev yapan iyi bi doktor bulup onun özel kliniğine gittim.3 kez aynı sorunu yaşadığımı söyledim ve hemen testlerimin yapılmasını istedi.üniversitede genetik bölümüne gönderdi ve ileri derecede pıhtılaşma çıktı...ilkinde bu kadar üzülmüşken 3 kere olmasını kaldıramazdım sende gerekirse yalan söyle test yapılsın.hamile kalır kalmaz kan sulandırıcı iğneye başlanıyor,coraspin yeterli olmuyor...benim simdi 9 yasinda bi kizim var ,umarim senin de en kisa iyi haberlerini aliriz

X