Patronuma ilani ask ettim

Yok ben zaten ceylin'e öyle bir şeyler diyemez dedim. Ceylin aşık olduğu için kurabilir; ama buradaki üyeler mantıkla yaklaşmalı, onun kurduğunun üstüne bir de biz kuruyoruz, bu çok tehlikeli Ceylin açısından; çünkü o zaman çıkarımlarının doğru olduğunu düşünür ve olumsuz bir sonuç karşında, patronun kendisine bir şey hissetmediğini kabullenmesi çok zor olur, Allah korusun da bu kızın psikolojisi dibi bile vurabilir. Ben geçen ağladığı olaydan beri Ceylin açısından korkmaya başladım.

Sevgili Jewels, aşk zaten umut demek; çıkmadık candan umut kesilmez diyip beklemek demek. Gerçekten aşıksan umut çok zor ölüyor. Bir bekliyorsun, iki bekliyorsun gelmeyeceğini anlayınca zaten dibe vuruyorsun. Ümidin ölmesi insanın içinde zaten bir şeyleri öldürüyor. Her şekilde 1. kattan düşse de, 5. kattan düşse de konu sahibesi aynı şiddetle çarpacak, aşk böyle bir şey. Aşık olmamış olanlar anlayamaz.

Adam seni tanisaydi yani bukadar kaba ve negatif bı insan olduğunu bilseydi ucuz atlattım diye sevindirdi eminim.ayrica patronu kıza hayır dememis.nasip kısmet demiş.guzel(hatta dikkat çekici )bulduğunu söylemiş.kendine direk bağlı olmadığı halde işten çıkmaması için ısrar etmiş.ayrica bu tür konulardan hoslanmayorsan okuma bence.
:KK9:

Sevgili Jewels, aşk zaten umut demek; çıkmadık candan umut kesilmez diyip beklemek demek. Gerçekten aşıksan umut çok zor ölüyor. Bir bekliyorsun, iki bekliyorsun gelmeyeceğini anlayınca zaten dibe vuruyorsun. Ümidin ölmesi insanın içinde zaten bir şeyleri öldürüyor. Her şekilde 1. kattan düşse de, 5. katran düşse de konu sahibesi aynı şiddetle çarpacak, aşk böyld bir şey. Aşık olmamış olanlar anlayamaz.
Ya sorun şu ki ben de bir seneden beri aşığım, fal topiğinde fallaştığım insanlardan bazıları bilir halimi. Haziranda benim fallaşmayı bitirme sebebimdir bunlar. Insanın ümidi azken daha az hayal kırıklığı yaşıyor, canı daha az yanıyor, ümidi arttıkça beklentisi de artıyor ve hayal kırıklığı da üzüntüsü de büyük oluyor. Bizzat deneyimledim.

Sevgili Jewels, aşk zaten umut demek; çıkmadık candan umut kesilmez diyip beklemek demek. Gerçekten aşıksan umut çok zor ölüyor. Bir bekliyorsun, iki bekliyorsun gelmeyeceğini anlayınca zaten dibe vuruyorsun. Ümidin ölmesi insanın içinde zaten bir şeyleri öldürüyor. Her şekilde 1. kattan düşse de, 5. katran düşse de konu sahibesi aynı şiddetle çarpacak, aşk böyld bir şey. Aşık olmamış olanlar anlayamaz.
Jewels_ Jewels_ de bizim gibi Ceylin'in üzülmesini kontrolü kaybetmesini istemiyor belli ki ben yorumunu iyi niyetli buldum. Zaten bizimde temennimiz bu. Ceylin kendini toplasın yeter ki. Üzülüp dağılmasın...

Valla gayet sağlıklı, akşam haberleri izleyin. Bu tip vakalar uzaydan gelmiyor. Hep böyle normal insanlar tarafından. Sizin kafa biraz anlayışsız ;
Yok.
Siz genellemeyi abartmışsınız.
Nerden tehlike gelir, nerden gelmez akıl yürütemiyorsunuz.
Kalıplara takılmışsınız.
Siz de böyle mutluysanız sorun yok.
Her yer sizin küçük dünyanız kadar değil.

Adam red etmiş. red. Mesele bu. Kadında olsa, erkekte olsa, birine teklif ettiyseniz, hayır cevabı geldiyse artık bu mevzuda konuşulacak bir şey yoktur ; ama hayır dendiği halde, adamın her davranışını gözlemleyip kendince mana aramak, psikolojik rahatsızlıktır ; aşk mutluluk iki kişi arasında olur. Platonik aşkta karşı tarafın bilmediğidir. hayırdan anlamayan insanlar malesef kafalarında bu şekilde bir dünya kurup, herkesi inandırmaya çalışıyorlar, kadın cinayetleri, karşılıksız aşk cinayetleri hep bu yüzden. Acil uzmandan yardım alın.

ne kadar olumsuz yorum yapmışsınız hanımefendi ,
AŞK bu dunyadaki en güzel duygu umarım eksik kalmamışsınızdır ama sanırım kalbiniz ağzınızdan çıkacak kadar hiç atmamış , üzüldüm...

Yok.
Siz genellemeyi abartmışsınız.
Nerden tehlike gelir, nerden gelmez akıl yürütemiyorsunuz.
Kalıplara takılmışsınız.
Siz de böyle mutluysanız sorun yok.
Her yer sizin küçük dünyanız kadar değil.
Siz insan psikolojisini hafife almışsınız. herşeyin fazlası zarardır. siz tehlike nereden gelir nereden gelmez akıl yürütemiyorsunuz. Ve siz herşey tozpembe gibi kalıplara takılmışsınız. Herşey sizin dünyanız kadar küçük tatlı cahil değil, insan psikoloji önemlidir. Takıntı heryönü ile hoşdeğilir.

ne kadar olumsuz yorum yapmışsınız hanımefendi ,
AŞK bu dunyadaki en güzel duygu umarım eksik kalmamışsınızdır ama sanırım kalbiniz ağzınızdan çıkacak kadar hiç atmamış , üzüldüm...
Napalım? burada kıza gaz verip, umut verip, kendimize dizi eğlencemi çıkartalım. Sonra ah şekerim takip ediyorum diye kafamı bulalım. Evet red etmiş. Ne var bunda. Gerçeği kabul etmek, hayal dünyasına sürüklemek kadar üzmez

Napalım? burada kıza gaz verip, umut verip, kendimize dizi eğlencemi çıkartalım. Sonra ah şekerim takip ediyorum diye kafamı bulalım. Evet red etmiş. Ne var bunda. Gerçeği kabul etmek, hayal dünyasına sürüklemek kadar üzmez

iyide adam reddetmemiş ki niye bukadar olumsuz bakıyorsun olaya , belkide adamda bir aşka açtır.

biz burda nedesek boş eğer ceylin hasta ruhlu biriyse zaten kafada kurar durur heee aklı başında bir bir bayansa üzerinden zaman geçtikçe umutlarının karşılığını yaa alır yaaa aşkını kalbine gömer kendine ilgi duyan biriyle evlenir , mutluymuş gibi hayatını yaşar ,

Zaten mesele kıza umut vermek veya senin tabirinle kızı gazlamak degilki.zaten kendiside diyor umudum yok diye.senin anlamadığın ne biliyor musun bu düşüncelerini asgari zerafetle ve medeni bir şekilde söylemek.yani insan gibi söylemek

iyide adam reddetmemiş ki niye bukadar olumsuz bakıyorsun olaya , belkide adamda bir aşka açtır.

biz burda nedesek boş eğer ceylin hasta ruhlu biriyse zaten kafada kurar durur heee aklı başında bir bir bayansa üzerinden zaman geçtikçe umutlarının karşılığını yaa alır yaaa aşkını kalbine gömer kendine ilgi duyan biriyle evlenir , mutluymuş gibi hayatını yaşar ,
Öff banane yaa. Sıktı bu konu.
Zaten mesele kıza umut vermek veya senin tabirinle kızı gazlamak degilki.zaten kendiside diyor umudum yok diye.senin anlamadığın ne biliyor musun bu düşüncelerini asgari zerafetle ve medeni bir şekilde söylemek.yani insan gibi söylemek
Ona genelde kendi kendine gelin güvey olmak, dereyi görmeden paçayı sıvamak, deniliyor.

Ya sorun şu ki ben de bir seneden beri aşığım, fal topiğinde fallaştığım insanlardan bazıları bilir halimi. Haziranda benim fallaşmayı bitirme sebebimdir bunlar. Insanın ümidi azken daha az hayal kırıklığı yaşıyor, canı daha az yanıyor, ümidi arttıkça beklentisi de artıyor ve hayal kırıklığı da üzüntüsü de büyük oluyor. Bizzat deneyimledim.

Valla panpa ben de deneyimledim :) binnazı tellweyi zengin ettim.

Şöyle oluyor bence: bekliyorsun bekliyorsun olmayınca; kafan bu iş olmaz diyor, umutların sönmeye başlıyor. Umutlarını körükleyecek birini arıyorsun, o zaman falcıya gidiyorsun işte biliyorsun ki umut pompalayacaklar. Ne zaman senin içinde bitiyor, o zaman falı bırakıyorsun. Ben falın bu süreci uzattığını düşünmüyorum; kafa , kalp, ruh hazır değilse uzatmaya bahane arıyor o da fal oluyor.

Son sayfalari okumadim ama kisisel dusuncem ak koyun karakoyunun konu sahibi isten cikinca belli olacagi yonunde (en son okudugumda ihtiyacim yok cikicam demisti degistimi bilmiyorum )
Ortada bir sirket idaresindeki o sirketide diger kardesleri ile idare eden 42 yasinda bir adam var
Konu sahibi ozunde personeli calisani hadi gel cay icelim corba icelim surada iki laf cevirelim diyemez bu adam
diger aile uyelerinden is ortami burasi uyarisi almak var gerginlik yasamak var (yani dusunuyorum benim abim yapsa ya kizmi bitti sirket disindan birileriyle flortles ne gerek var dedikoduya lafa soze derim hissedildiginde onada denme ihtimali olabilir) karsisindaki kadini zorda birakmak var boyle olaylarda laf cok carpitilir sektorde onlar elemanlarina asiliyor diye laf donmesi var diger personelin diline dusmek var varda var yani ilgi alaka birseyi varsada disarida goruserek tanimak ister diye dusunuyorum
Ha ayrildi aramadi o zamanda konu sagibi anlarki nazikce reddedilmis

Ben o adamin o sirket icerisinde acik acik sana hissiyatim su mahiyetinde bir konusma yapacagini veya duygu acikedecegini dusunmuyorum varsada gostermez diye dusunuyorum

Nasip, kısmet teselli cümleleri. Adam daha naif nasıl reddedecekti? Kibar erkekler böyle reddediyor genelde. Bi de kimse kendisi yüzünden birinin işten olmasını istemez, vicdan meselesi bunlar ve gözlem dediginiz şeyden insanın karakteri anlaşılmaz, sadece görgü ve terbiyesi anlaşılır. 3 hafta değil 3 günde bile anlardı. Ben zaten o gözlem savına hiç katılmıyorum, daha önceki sayfalarda yazdım onunla ilgili fikirlerimi.

Arka sayfalar da var neden ağladığı ve görünce bunun için mi ağladı diye şok geçirdim, o kadar boş bir şey için ağlamış ki çok üzüldüm kendisine o günü. Patronu ile olursa da olmazsa da mutlu olur inşallah, kendisi için en hayırlısı ne ise o olsun. :)
Ağlanır hemde nasıl ağlanır.Ağlama sebebi basit olsa da o adama yüklediği değer büyük olduğundan en ufuk bir çatlak da yıkılması da kolay oluyor. O yüzden konu sahibesi aşkınız çok saf ve samimi.İnsaalah gönlünüzce olur herşey.Ancak her erkek mi desem ya da her insan mı fazla değer verildiğinde hayal kırıklığı ile olarak geri dönüyor .Elinde patlıyor her dünya nesnesi gibi.Ya da onunla imtihan olabiliyorsun.Hayaller suya düşüyor birer birer .Sevdiginiz kişi ile yolunuz ayrıldığında bazen çevrenizde bir olay oluyor sizin farkına varmadan istediğiniz bir durumu hatirlatiyor bu olay ve bunu bile hayal etmişim diyip üzülüyorsunuz. Bana kıyamaz dediginiz kişi çatır çatır kırıyor bütün dallarınızı,umutlarımızı .Bu kadar kötü olamaz diyorsunuz ama konu insansa oluyor maalesef .O yüzden sevin ama kendinizi de sevin,düşünün .Fazla bağlamayın.Cok fazlada çabalamayın artık. Erkekler avlanmayı seviyorlar,av önlerinde yakalanmış olunca heyecanları bitiyor.Acele etmeyin.Siz zaten yapacaginizi yapmışsiniz .Bekleyin.Sanki bana bir şeyler olacakmış gibi geliyor.İnsaalah olsa da olmasa da mutlu olursunuz çok üzülmezsiniz.

Neyse ne .... size niye bu kadar dert oldu??? baydınız cidden
Neyse ne benim yazdığım size ne bu kadar dert oldu, baydınız cidden, her yazdığıma cevap yetiştirme derdi ne? Yazma arkadaşım ikide bir yorumuma cevap yazma. başkasına cevap yazmışım, alıntı yapıp altına halen yazıyor, öff baydın

Valla panpa ben de deneyimledim :) binnazı tellweyi zengin ettim.

Şöyle oluyor bence: bekliyorsun bekliyorsun olmayınca; kafan bu iş olmaz diyor, umutların sönmeye başlıyor. Umutlarını körükleyecek birini arıyorsun, o zaman falcıya gidiyorsun işte biliyorsun ki umut pompalayacaklar. Ne zaman senin içinde bitiyor, o zaman falı bırakıyorsun. Ben falın bu süreci uzattığını düşünmüyorum; kafa , kalp, ruh hazır değilse uzatmaya bahane arıyor o da fal oluyor.
Ben genel olarak kendimde de pek mantığı elden bırakmamaya çalışıyorum, hatta burdan bir arkadaşla benim falları değerlendirdiğim de çok oldu; çünkü baktırdıktan sonra inanamıyorum, üstüne bir de mantıklı göz arıyorum. Ona rağmen fallar nasıl bilinç altıma işlemişse öyle bir beklentiye girmişim ki bir olay yaşadım inanılmaz acı çektim, keşke baktırmasaydım bu kadar acı duymazdım dedim. Unutmayı da uzatıyorlar; ama çok fena da bir umut yüklemesi yapıyorlar, fark etmesek de birken iki oluyor olacak hissi. Ben o yüzden umut min beklenti min acı ve keder min diyorum artık kendi hayatımda.

X