Yöresel Tarif Patates Yemekleri

Yöresel Yemekler

En başarılı bulduğunuz patates yemek tarifi ;

• Ankete Katılan
    144
Haftasonu da çalışıyor musun ?
Mutfağı seviyorsan aslında hem sana da eğlence olur.
Akşam ki yemeğin de hazır olur hem ..:26::26:

pazar evdeyim sadece ondada neye yetişeceğimi şaşırıyorum eğer bu pazar evde olursak katılacağım

pazar evdeyim sadece ondada neye yetişeceğimi şaşırıyorum eğer bu pazar evde olursak katılacağım

Merakla bekliyorum, çok güzel tarifler olmuş şimdiye kadar,onlardan birinin de senden geleceğine inanıyorum.

MâşaAllah canım ne hamaratsın Ben de eski kıyafetleri geri dönüşüm olarak değerlendirmeye çok meraklıyımdır
Geçen giymediğim eteğimi ortanca kızıma yazlık elbise yaptım, bir ara eklicem ilgili bölüme
Kızımın adaşı Dilaracım, eminim o dediğin yemeği hakkıyla yaparsın sen

aaa gerçek mi adaşmıyız o şirin kızınlaa ? çok sevindimm.. evet abla seviyorum uğraşmayı yemeği de inşallah yapabilirim yapamazsam da aklımda bi tasarım var onu yapcam hayırlısıyla :26:

Son düzenleme:

Öncelikle selamlar. Tüm mesajları okuyamadım malesef belki tarifini vermişsinizdir ama, ben sizin bu üstteki patatesi çok merak ettim. Çok iştah açıcı görünüyor :) tarifini alabilir miyim

Öncelikle selamlar. Tüm mesajları okuyamadım malesef belki tarifini vermişsinizdir ama, ben sizin bu üstteki patatesi çok merak ettim. Çok iştah açıcı görünüyor :) tarifini alabilir miyim

Kazen'den de tarif istendiğini gördük.

Ben vereyim tarifi.

6 adet büyük patates
2-3 diş sarımsak
2 yemek kaşığı zeytinyağı
Tereyağ
Karabiber,pulbiber
Tuz

Hazırlanışı

Fırını 220 dereceye ayarlayın. Patatesleri güzelce yıkayın.Patateslerin altından düzce keserseniz tepside daha iyi durur ve yuvarlanmaz.Patatesleri kesme tahtasına alıp başından sonuna kadar dilimler gibi ama tam kesmeden yol yol kesin.Yağlı kağıt serili bir tepsiye patatesleri düzenli dizin.Sarımsakları rendeleyip,tereyağı ve zeytinyağı ile karıştırın.Patates dilimlerinin aralarına sürün. Karabiber,pulbiber ve tuz serpip 40 dakika pişirin.

Son düzenleme:
canım burası yarışma topiği

Çok teşekkür ederim. Forumda yeni olduğum için açıkcası adabınızı, kurallarınızı fazla bilmiyorum ama öğrenmeye çaba gösteriyorum. Bi hatam olduysa affola

Selam kızlar.

Vuslat en kısa sürede kumpir yapacağım.Beni ye beni ye diye göz kırpıyor bana.

Çok teşekkür ederim. Forumda yeni olduğum için açıkcası adabınızı, kurallarınızı fazla bilmiyorum ama öğrenmeye çaba gösteriyorum. Bi hatam olduysa affola

Yok canım ne hatası.Öğrenirsin yavaş yavaş.

aaa gerçek mi adaşmıyız o şirin kızınlaa ? çok sevindimm.. evet abla seviyorum uğraşmayı yemeği de inşallah yapabilirim yapamazsam da aklımda bi tasarım var onu yapcam hayırlısıyla :26:

Evet canım büyük kızımın ismi dilara
Tamam canım, bekliyoruz

Kazenden mi aldın tarifi adra

Selam kızlar.

Vuslat en kısa sürede kumpir yapacağım.Beni ye beni ye diye göz kırpıyor bana.

Ben de dayamadım yakın zaman da tekrar yapıcam
Amam şu pişme süresi beni düşündürüyor, 250 derce de 1,5 saat pişerken fırın kendini imha edecek diye korktum

Kazenden mi aldın tarifi adra

Ben de dayamadım yakın zaman da tekrar yapıcam
Amam şu pişme süresi beni düşündürüyor, 250 derce de 1,5 saat pişerken fırın kendini imha edecek diye korktum

Kazen bilmez zannımca.Net sağolsun.

Aslında fırına atmadan patatesleri biraz haşlamak lazım.Sonra da doğru fırına.Fırında nasıl olsa kızaracak.Benim bir keresinde patatesler çok geç pişmişti.Ondan sonra töbe ettim fırına.Haşlayıp yapıyorum ben de.

O da iyi fikirmiş, zamandan ve elektrikten tasarruf

Yarışma için tarifimi hazırladım şimdi fırında
Bugün yarın düzenleyip katılacağım ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…