Para üstü alırken

Canetti

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2015
4.073
4.602
Arkadaşlar son Zaman'larda bir kaç kez başıma geldi ve sizleri uyarmak istedim. Bir mağazadan alışveriş yapıyorum. Mesela 46 tl tutuyor, 100 lira veriyorum. Kasiyer 4 tl veriyor ve bana iyi günler diliyor. Başka müşteri ile ilgileniyor felan. Bir kere çıkmış bulundum mağazadan, dalgın bir anıma geldi. Bir sonraki alışverişte paramın eksik olduğunu fark ettim. Döndüm söyledim. Alaa öyle mi dedi kasiyer hemen 50 tl mi verdi. Bugün benzer bir olay daha yaşadım. Kasiyer mağaza içinde başka biriyle ilgilenmeye gitti. Eksik verdiniz deyince hemen çıkardı verdi. Bilerek yaptıklarını düşünüyorum, çünkü itiraz etmeden, konu kapansın diye hemen parayı çıkarıp veriyorlar. Şüpheleri olsa, kasa eksik verir diye tereddüt ederler. Geçenlerde bir de şu açık jelibonlardan aldım. Kasiyer tartarken ben de cüzdanımı arıyordum çantamda. Hemen teraziden indirip bana bir fiyat söyledi. Meblağ bana yüksek gelince bir daha tartmasını istedim. Daha poşeti teraziye koymadan. Ben yanlış tartmış olabilirim dedi. Ve fiyat 7 tl eksik çıktı. Bunda yanlış tartacak birşey yok. Zaten birim fiyat yazılı ve çıkan fiyatı terazi kendi gösteriyor. Siz de dikkatli olun.

bazen kafam yerinde olmuyor uykusuzluk bebekle ugrasma yorgunluk iki parca birsey aldim gecen gun parayi odeyip tam cikiyordum orda biraktigimi farkettim .kasiyer arkamdan seslenmedi bile demekki dunyanin heryerinde boyle yakalayinca opuyorlar :) uyardigin iyi oldu ozellikle su tarti mevzusu

Kasada eksik yada fazla çıkması sıkıntı oluyor aslında gün sonu raporu ile para tutarı aynı olmalı. .
Dikkatli olun. .
Kasiyer olmak dikkat isteyen bir iş . .

:süslü:

Haklısın.
Bende kuruşları alıyorum diye gıcık oluyorlar.
1 kuruşu istiyorum, aslında istemem bile tuhaf , vermeleri lazım ama paraları kafalarına göre yuvarlıyorlar.

Siz 1 kurus eksik verseniz urunu teslim ederler mi? Bence hayir. O zaman kuruslari istemeniz de gayet normal.

Bunlar büyük mağazalar mı butik yerler mi? Büyük şirketlerde böyle şeylerle karşılaşabileceğime inanmak istemiyorum..

Gerçi bir değişik versiyonu da online alışveriş sırasında başıma geldi. Kurumsal sayılabilecek bir siteden annem için elbise aldık, beden konusunda emin olmayınca 5 dakika sonra ilkini iptal edip farklı bir ürün aldık. Parayı iki kez çekmişler. Günlerce aramam gerekti iadesi için. Önceki aramada görünen siparişler birden kayboldu. Iade edilecek diye on gün geçirdiler resmen. En son tam 25 dk telefonda musteri hizmetlerine bağlanmayı bekledim. Açılınca para hemen yatmazsa yasal işlem başlatacağımı ve faiziyle birlikte iade isteyeceğimi söyledim. 10 dk sonra hesaptaydı param. :KK53:

Geçen ay da etiket fiyati ile kasa fiyatı arasında fark çıkınca etiket fiyati üzerinden işlem yapılmasını talep ettim. Kasiyer sorun çıkarınca ürünü kasa fiyatı üzerinden alıp sirkete şikayet dilekçesi yazdım. Mağaza müdürü arayip 6 dk içinde 4 kere Özür diledi, fiyat farkını almaya gidince ekstra olarak yapacağım ilk alışverişte ciddi miktarda iskonto da yapacağını söyledi.

Sesimizi çıkarmasak yolunmuş tavuğa çevirecek bunlar bizi. :işsiz:

heryerde mi aynı mevzu... benimde başıma geldi... hatta kırtasiyede bile patronu yanında olmasına ragmen bile bile yaptı biri bana aynı şeyi.. 3 tl lik grapon kağıdı almıştım ilk kasiyere sorunca 8 tl dedi...daha sonra döndüm birseyler daha aldım patronu gelmişti.. parayı uzatınca 3tl alıp gerisini verdi... 8 tl değilmiydi bu dedim. yok hanımefendi 3 tl bunlar dedi... hepsini iç ediyorlar anlaşılan...

Benim başıma daha çocukken geldi bu, babamın cebinden para aşırdım o zamanın 20 tl si baya büyük para, bakkalcıdan çikolata aldım parayı verdim üstünü bekledim adam kasaya attı parayı öylece bana baktı, baktım paranın üstüne vermeyecek ağlaya ağlaya babamın yanına gittim , anlattım durumu da babam gidip seve seve aldı paranın üstünü, birde hırsızlık yaptıgım için ne azar yemiştim he :) aman dikkat valla ben kuruşu kuruşuna sayıyorum artık :)

Bunlar büyük mağazalar mı butik yerler mi? Büyük şirketlerde böyle şeylerle karşılaşabileceğime inanmak istemiyorum..

Gerçi bir değişik versiyonu da online alışveriş sırasında başıma geldi. Kurumsal sayılabilecek bir siteden annem için elbise aldık, beden konusunda emin olmayınca 5 dakika sonra ilkini iptal edip farklı bir ürün aldık. Parayı iki kez çekmişler. Günlerce aramam gerekti iadesi için. Önceki aramada görünen siparişler birden kayboldu. Iade edilecek diye on gün geçirdiler resmen. En son tam 25 dk telefonda musteri hizmetlerine bağlanmayı bekledim. Açılınca para hemen yatmazsa yasal işlem başlatacağımı ve faiziyle birlikte iade isteyeceğimi söyledim. 10 dk sonra hesaptaydı param. :KK53:

Geçen ay da etiket fiyati ile kasa fiyatı arasında fark çıkınca etiket fiyati üzerinden işlem yapılmasını talep ettim. Kasiyer sorun çıkarınca ürünü kasa fiyatı üzerinden alıp sirkete şikayet dilekçesi yazdım. Mağaza müdürü arayip 6 dk içinde 4 kere Özür diledi, fiyat farkını almaya gidince ekstra olarak yapacağım ilk alışverişte ciddi miktarda iskonto da yapacağını söyledi.

Sesimizi çıkarmasak yolunmuş tavuğa çevirecek bunlar bizi. :işsiz:
Maalesef kurumsal yerler. Avm de başıma gelen olaylar. Bir de o nedenle üzülüyorsun çünkü o işveren de elemanına güveniyor. Ama insanlar kavun değil ki....... Bir de belki 2-3 yıl namusuyla çalışıyor sonra şeytana uyuyor. Müşteri olarak dikkatli olmak önemli. Bugün kızıma da söyledim. Ya parayı tam öde veya yanındaki en küçük parayı ver diye. Çünkü insanlık hali dalgın olabiliyoruz. Bugün yeni para çekmiştim o nedenle yanımdaki miktarı tam olarak biliyordum. Genelde öyle olmuyor. Kim bilir kaç defa da senin sözünü ettiğin o tavuk olmuşumdur. ???? :KK43:

heryerde mi aynı mevzu... benimde başıma geldi... hatta kırtasiyede bile patronu yanında olmasına ragmen bile bile yaptı biri bana aynı şeyi.. 3 tl lik grapon kağıdı almıştım ilk kasiyere sorunca 8 tl dedi...daha sonra döndüm birseyler daha aldım patronu gelmişti.. parayı uzatınca 3tl alıp gerisini verdi... 8 tl değilmiydi bu dedim. yok hanımefendi 3 tl bunlar dedi... hepsini iç ediyorlar anlaşılan...
Aslında herşeyin üzerinde fiyat zorunlu olmalı. Yuh yani yüzde yüzden fazla söylemiş.

Aslında herşeyin üzerinde fiyat zorunlu olmalı. Yuh yani yüzde yüzden fazla söylemiş.
ya ben önce belki yanlış biliyordur dedim saf saf... o sırada bana fazla geldi ama uzun süre kırtasiye alışverişi yapmamıştım olabilir dedim... ama yani insan bu kadar da yanlış biliyor olamaz ki??

ya ben önce belki yanlış biliyordur dedim saf saf... o sırada bana fazla geldi ama uzun süre kırtasiye alışverişi yapmamıştım olabilir dedim... ama yani insan bu kadar da yanlış biliyor olamaz ki??
Bazen de şöyle bir tipine bakıp fiyat söylerler ya.......

birde şu var , en ufak iplik bile alacaksam dükkan dükkan gezerim o kadar fiyat farkına şahit oluyorum ki aklım almıyor, sakın tek bir yerden begenip hemen almayın mesela her dükkanı gezin mümkün mertebe.

Keske fiyat zorunlugu olsa gercekden izine gidince hep kazik yiyoruz millet anliyor yabanci oldugumuzu daha yüksek fiyat söylüyor ama demekki sadece bizlere yapmiyorlarmis. Yaziklar olsun gercekden helal para mi geciyor bogazlarindan 3 kurus fazla alcam diye

X