Para Sevginin önüne geçebilir mi?

belki başka bir ofise geçseniz
imkan varsa ne biliyim şehir dışında çok işi olan bir avukatın o şehirdeki işlerini filan alsanız sadece, gibi başka bir alternatif olabilir belki?

daha önce daha iyi yerlerde çalışmışsınız kendiniz diyorsunuz demek daha yisi olabilir

Ayrıca anneniz belki geçinemediğinizi bilmiyor?

benim ailem/sülalem çok çocuklu
almancı bir amcam vardı

çocukları tr'de yaşadılar ve hepsi evlendiler
amcam tr'de köyden almanyaya gitmiş, maaşlı çalışmayı tr'de hiç bilmez, onun için memurluk iyi maaşı olan bir şey diye düşünüyor, burada çocukları hep memurla evlendi

amcam sanıyor bu memurların hepsi rahat rahat geçinebilir
çünkü büyük kuzenim hiç bir zaman ağlamadı sızlanmadı mesela

ne zaman başka çocukları da evlendi onlar ağladı sızladı
amcam geldi gördü aaa dedi, özellike büyük olan için, bunlar resmen yarı aç yarı tok (5 çocuk tek maaş, tayinci sürekli, geçinemiyordu eşi memur olmasına rağmen bir de ailesine yardım ederdi enişte vs vs)

demem o ki anneniz belki çok çok da farkında değil. onun zamanındaki avukatlar gibi sanıyor olabilir. ya da ben hep destek olsam nereye kadar diye siz kendi başınızın çaresine bakın diye düşünüyor olabilir (ki öyle olmalı zaten) ama sadece kısa bir süre belli bir amaç için desteğe ihtiyacınız olduğunu düşünmüyor olabilir çünkü 4 sene olmuş mezun olalı değil mi? artık kendi kendine yetmeniz gereken bir süre çünkü normalde.

Eeee nedir o zaman derdin konu sahibesi meslegini yapiyorsun iste

Türkiyede böyle , insana saygı yok , insanlar da genel olarak kaba ve saygısız. Bunun ne senin işyerinle ne de annenle ilgisi yok. Sen de annem yazmışsın patron yazmışsın ben de ona göre yorum yaptım. O yazdığına çare yok, tasını tarağını toplayıp başka yere gitmek çaresi. Hakimlikle savcılıkla uğraşma o zaman yurtdışında bir master programı bak. Burda kafa karıştırcak bir konu göremiyorum cidden, ya başka iyeri bakıcaksın ya da toptan ülke değiştirceksin.

Annenle hiç konuştun mu , ben geçinemiyorum dedin mi? Daha fazla paraya ihtiyacın olduğunu belki bilmiyordur, kend,n, geçindiriyorsun sanıp maddiyat sorma gereği duymuyordur ... bir ara gençken ben aşırı parasız kaldım maaşım da vardı ama aileme söylemedim mesela hala da bilmiyorlar, kimse bilmiyor. Burda kendisi hakkında öyle böyle diyeceğine konuşmak daha kolay olmaz mıydı

Mesajınızla anlamami istediğiniz şey ne anlamadım? Varlikli olmaları falan benimle ne ilgisi var ? Ben de ailemi seviyorum.ve bu güne kadar destek istemedim.simdi istiyorum. Ders çalışmak için. Belki olmak zorunda değiller. Bunu sorma sebebim ben mi hatalı düşünüyorum acaba diyeydi.
Tam olaraj annem beni sevmiyor da demedim.suphe ediyorum dedim.
Tamam sizin ailwini çok varlikliymis ve sizi çok seviyormuş.bir telefon kadar uzaginizdaymislar.bunu bana söyleme motivasyonunuz nedir ,yani bundan benim ne anlamam gerekiyor?

O hanım abla bilmem nerenize lavanta sürün dememiş miydi yapmasın kimse

Bacak aralarına sürün dedi be ahahshsdh

Lavanta sürerken sirkeli su ile yıkansam ve aynı anda GADINIM BEN GADIN GADIN GADIN desem etkiyi güçlendirir miyim acaba

Lavanta değil, lavanta yağıymış.Google' a Esra Ezm*ci , lavanta yazınca; onlarca video ve "Trendy*l Esra Ezm*ci Lavanta Yağı" çıkıyor. Kadın tam gaz silkeleme yapmaya başlamış.

Annenizle bu konuyu konusmayi denediniz mi? Beni sevdigini biliyorum ama su tavirlarin, boyle davranman bana bunlari hissettiriyor dediniz mi? Beklentilerinizi biliyor mu? Ne sizi ne annenizi taniriz o yuzden ne desek ya eksik kalir ya fazla olur cunku hassas bir konu. Belki de konusarak cozebilirsiniz bir deneyin derim.

Psikolog değilim ama incelemelerim doğrultusunda sizin bir tık kendine acıyan/kurban modunda olduğunuzu düşündüm.
Yaşadıklarınız/yasayamadiklariniz sebebiyle başkalarını (annenizi ) suçluyor ve sorumluluk duygusunu reddediyorsunuz.
Hem ucretli öğretmenlik yapıp ev gecindirip hem de kpssye hazırlanan arkadaşlarım oldu.
Mağaza müdürlüğü yaparken(bilen bilir zorlugunu) yüksek lisans yapan kuzenim var.
Yani aslında yapmak isteyen yapar bir yolunu bulur.

Bizlerin atanabilmesi için en az 92 almamız lazım ki şuanda bu puan bile düşük.sanirkm başka bölümler de var bu şekilde zor olan. Hal böyle olunca benim zamanımın çoğunu ders çalışarak geçirmem lazım.
Ama söylediğiniz doğru ya ,isteyen bir akeilde başarır.

Konuda belirttiginiz gibi ailenizin maddi durumu iyiyken size ders calismak icin destek olmak zorunda degiller, koca kadinsiniz. Hep ornek vermissiniz ya yok arkadasimin ailesi ofis kirasini oduyor su bunu yapiyor falan. Ben de maddi durumu yerinde olan bir ailenin cocugunun nasil onlara yuk olmadan kariyer elde ettigini anlattim size. Aynanin diger yuzunu gormek hosunuza gitmedi mi?

Ailenin maddi durumundan bagimsiz olarak insanlarin kendi cabalayarak kariyerini insaa edebildiklerini anlasaniz yeterliydi. Ama direkt saldiri moduna gectiniz. Bu durumda siz ne anliyorsunuz ben bilemem de ben cabalamak yerine mizmizlanmayi tercih ettiginizi anladim mesela.

Sonuc olarak kimse yetiskin bir kadina 1 sene boyunca sponsor olmak zorunda degil, aileniz bile olsa. Siz de milyonlarca genc gibi gunduz calisip aksam ders calisarak istediginizi yapabiliyorsaniz yaparsiniz.

Ben sizin alintiladiginiz mesaj dışında size cevap verdiğimi hatırlamıyorum. Siz direk "torunlarına yetecek kadar varlıklı bir aileden geliyorum "diyerek cümleye baslamissiniz ya neyi kasiyorsunuz anlamadım açıkçası.
Ve evet haklisinİz herkesin kendi hayati için çaba göstermesi lazım
Bazi yetenekler parayla satın alınamıyor ,liseden beri müzikle ilgileniyorum sahne alabilecek kadar keman çalıyorum ama ofisten dolayı artık zaman ayiramiyorum . Eger ki çalışma sartlairm farklı olsa ona da zaman ayırabilir ve korelmezdim çünkü enstrumanda çalışmazsan çabuk korelirsin
Sizin demek istediğinizi anladım haklısınız da.
Herkes hayatı ixin kendi cabasini göstermeli.
Şikayet etmek bir sonuca goturmuyor

Mesleğinde 3.yilina girmiş bir avukat olatak sizi o kadar iyi anlıyorum ki. En zoruma giden de insanların avukatların hak yiyerek deli gibi para kazandığına inanması, yok artık avukatlar da mı gecinemiyor şeklinde imalarda bulunması. Özel sektor o kadar zor ki, bugün bağlı çalışayım desem bana verecekleri maaş asgari ücretten 500 TL fazla olur. Asgari ücretin bu denli artması vasıflı vasıfsız işçi ayrımı bırakmadı.
Serbest çalıştığınızda ise ülkemizde ne yazikki pekçok insan bilgiye para vermekten hoşlanmıyor. Kaç avukat danışmanlık ücreti alabiliyor

Cok doğru, artık yapilabilecek bir meslek değil. Elimden geldigince kurum sinavlarina çalışacağım.arabuluculuk sınavına girdim iyi geçti. Her gün onlarca dosya arasında icra dairelerinde kosusturmak ancak sizin ve benim anlayabilec gimiz bir şey. Mesleği bu hale, insanlarin "patronlarıniz hakkında böyle lonusmayin " dedikleri kodaman avukatlar ve heryere hukuk fakültesi açan devlet getirdi.hukuk okumak kolaylastirildi
Avukat sayısı arttı.nasil olsa benim işlerim iyi ,tuzum kuru, genç arkadaslar siz de hakim savcı oluverin "diyorlardı.sanki torpil le olunduğunu bilmiyorlar.ve en sonunda kriz kodaman avukatları da etkilemeye başladı.

Çünkü bir meslek örgütünde birlik olmazsa her türlü sorun olur.hicbiraey çözülemez.!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…