Para Sevginin önüne geçebilir mi?

Parasal olarak sıkıntınız mi var. Iyi bir buro dediniz orda lüks arabalat kiyafetler hayatlar var kendinizimi eziyorsunuz para ile sorun annemi para sıkıntınız mi
Sorun hepsi belki de .
Şöyle ki avukatlık bizim yaptigimiz şey değil asla.
Sizler lüks odalarda avukatinizla görüşürken sizlerin dilekçelerini biz işçileri yazıyoruz..ve ben asgari ücretle çalışıyorum. patronum milyarlar kazanıyorum..kaç yıldır oradayım ve maaşımı artirmadi..başka bir yere giremem cinku burada her yer aynı, ıssız kalabilirim.
Univeriste sınavında Ankara hukuku kaznadim.,patronum özel hukuk mezunu..aile parasıyla patron olmuş biri..bizleri eziyor..
Hlabuki ben de arkadaşlarım gibi çalışsam hakim savcı oabilirim yada memur oabilirim.hergun bu insanları çekmek zorunda kalmam.

Herşeyden önemlisi daha iyi bir kariyerim olabilir.cocuklarima daha iyi bir gelecek sunabilirim. Hesey para değil..daha az kazansam bile huzulrlu olmak istiyorum..bu iş beni yoruyor..emeklerimizin karsigilini alabileceğimiz bir ülkede değiliz evet, ama en azından sınavları kazanarak bir yerlere gelmek daha iyi hissettirirdi insana.

Hayır. çünkü o bana destek oldu sınavı kazanmami sağladı.bu yaşa kadar uzerimde emeği çok, kpss icin de elinden geleni yaptı derim . Mutlu olmak bizim elimizde bunu biliyorum..arkadaşlarım nasıl idare ediyorsa ben de yapabilirim biliyorum..bakış acimiza bağlı herşey..ancak yaşım genç iken ,elimden geleni yapmak istiyorum hayatım icin.
Siz beni anladiniz twsekkur ederim. Eşiniz de yaşı benden büyük bir avukat olarak ,bana kpss çalış, hakim savcı olmaya çalış derdi zaten. Çünkü maalesef fdurum bu .ve evet ,artık dış hekimligi, mühendislik ve bir çok bölüm için herşey zor.herkes için herşey zor, ama fırsat varken gelecek ickn uğraşmak çalışmak lazım..

Beni anladiniz teşekkür ederim. Ben sevginin koşulsuz olması gerektiğini düşünüyorum..annemij durumu olmasa anlarım.ama bana bir sene için anlayis gösteremedi.yine de canı sgolsun..

hocam bence siz sadece yetişkin değilsiniz , o çocuk içinizde değil yani tüm hayatınıza hüküm sürüyor.
başkada denecek bir şey yok

Eşim hakim savcı olmaya boş yere çalışma torpilin yoksa olamazsın derdi size. Sınavda ilk 20de olan arkadaşı mülakatta çok saçma bir şekilde elendi çünkü. Yapın o zaman hayatınız için ne gerekirse. Kim size uğraşmayın diyor ki? Eldeki imkanlar çerçevesinde uğraşın. Hep ailesinin destek olduğu örnekleri görmek yerine kendi başına başaran insanlar var onları görün biraz. Aileniz bu, değişmeyecek neticede. Hani sormuşsunuz ya para sevginin önüne geçebilir mi bu soruyu kendinize sorun sizin yaptığınız bu çünkü. Para vermiyorlar o zaman beni sevmiyorlar diye düşünüyorsunuz. Asıl sizin artık bir yetişkin gibi davranıp ailenizden para istememeniz gerek. Yaşadığınız hayattan memnun değilsiniz ve bunun için sorumluluk almak yerine kendinize bir günah keçisi arıyorsunuz o da anneniz olmuş bence.

Hayır aksine her sorunu kendim çözdgim ve hiç şikayet etmedigim için, anneme hiçbir şey anlatamadigim için bu haldeyim zaten.bir derdimi paylasamadigim icin.

Anlamanızı beklemiyorum.. insanlar patron avukatların odasina girer, derdini anlatir.davanin ve işin tüm yükünü biz çalışanları çekeriz..ve aldigimiz tek şey asgari ücretken, patronumuz bizim kazandığımız davadan milyarlar kazanır cvresine çevre katar..üstelik kendisi parayla okumustur..dilekçeler de hata yapar.kendini lüks ofisiyle gösterir tek mahareti cenesidir..
Ve siz annenize anlatamazsiniz. Şükür de der en fazla.aukretmeniz gerekir gerçekten çünkü hakkınizi ararsanız ıssız kalırsınız. Sonra "ben üniversite sınavında Ankara hukuku kaznadim ,bu adamı cekemeyecegim sınavları kazanayım" dersiniz bu defa anneniz bir sene calismayacaksiniz diye size cemkirir..ha bu arada evlenmediginiz için işten yorgun geldiğiniz ve temizlik yapamadığını için suclusunuzdur!
Çünkü anneniz bir emekli bir memurdur ve bilmez bazı insanların cumartesileri bile akşam 21 e kadar çalıştığını..
Ama annedir ve ne dese yeridir.
Ondan bir şey istemek nankorluktur haklisiniz

hocam bence siz sadece yetişkin değilsiniz , o çocuk içinizde değil yani tüm hayatınıza hüküm sürüyor.
başkada denecek bir şey yok
Hanımefendi ,iyi ki bir avukat eşi olarak bunu dediniz..
Bilin ki bu düzen kodaman avukatları bile eziyor aetik..
Bir şekilde ders çalışacağım ve kurumlara gireceğim..
Sizin bu yzdiginiz beni kamciladi tesekuur ederim.

Hiç ir zaman ne zengin aileme güvendim ne de zengin bir kocam olsun istedim. Elimden geleni yapacağım sınavları kazanmak icin.
Saolun

Ben anlamadım hem Ama bana he rgelisinde muhteşem yemekler , güzel elbiseler, ne ihtiyacım varsa ve istemeden alıyor, param olmasına rağmen.. demişsiniz hem para harcamıyor demişsiniz?

Konu anne olmasa söylenecek çok söz ama anne diyince bişey diyemiyorum, yalnızlığını paylaşmak istersen her zaman burdayım cnm.

Anne değilim.ama engelli bir arkadaşım var otuz yaşlarında.
Sizin dediginiz gibi, annesi okulunu okumasını sağlamış ve ahlaki yönden eğitmiş..siizn tabirinizle yapması gerkeen herşeyi yapmış.
Kızını sırtında taşıyor ve ne isterse yapıyor.cunku o genç kız ömür boyu tekerlekli sandalyede kalacak.. dünya güzeli de bir kız..annesi herşeyi yapiuor onun için.
Bir de biz saglikluyken bize cemkiren anneler var benimki gibi. O zaman o anne de mi kızını kambur oarak görmeli..?
Ne acı...özel durumu var demeyin, çünkü hayatta hepimİz bir gün engelli olabiliriz.
Konuyu carpitmiyorum çünkü başımıza her zmaan herşey gelebilir..
O zaman birileri bizim icin fedakalrik yapmak zorunda kalabilir.
Yani para harcamak zorunda kalabilir..evlat hiç bir zaman anne ve babamin siryinda kambur değil.

Anne ve baba da hibir zaman bir evlat için kambur değil.hersey yapılır anne baba için .baş ustunde taşınır.

Anne baba da öyle olmali..benim çevremde gorudklerim bunlardi .

Ben anlamadım hem Ama bana he rgelisinde muhteşem yemekler , güzel elbiseler, ne ihtiyacım varsa ve istemeden alıyor, param olmasına rağmen.. demişsiniz hem para harcamıyor demişsiniz?
Evet bunları yapıyor. O yüzden benim kafam karışıyor..yemek ,elbise vs benim bunlar ihtiyacım yok ki.sadece ders çalışabilmek istiyorum.haliyle kafam karışıyor.

Yorumunuzla bir aydinlanma yaşadım sanki bir anda teşekkür ederim.
Aslında buraya konu açmak dogru değildi..
Teşekkürler

O arkadaşınız sizin yerinizde olabilmek için sol böbreğini verirdi. İki adım atmak onun için dünyanın en büyük serveti. İçimi acıttı kendinizi engelli arkadaşınız ile kıyas etmeniz. Sizin başınıza gelse annenizin size bakmayacağını nerden biliyorsunuz? Talepkarlık hiç mesele değildi, kendinizce hakkınız da vardı, ama bu çok fazla.

Evet bunları yapıyor. O yüzden benim kafam karışıyor..yemek ,elbise vs benim bunlar ihtiyacım yok ki.sadece ders çalışabilmek istiyorum.haliyle kafam karışıyor.
Beklentiniz biraz fazla mı acaba? Kiramı ödemiyor demişsiniz kiranızı ödemesini beklemek biraz uç bir istek bence. İnsanlar sizi okutmuş meslek sahibi yapmış üzgünüm ama kiranızı da onlardan beklemeyin. Yemek elbise ihtiyacınız var diye değil, Kadın her gelişinde kendince bi hediye getiriyor size. Siz yetişkin bir insansınız işten çıkıp sınava hazırlanacaksanız buna kendiniz karar verip yapacaksınız ne diye annenizi suçluyorsunuz ki?

Babaniza niye kizmiyorsunuz? O versin o zaman ihtiyaciniz olan destegi. Karisina soz geciremiyor diyorsunuz. E o zaman babanizin da es sevgisi cocuk sevgisinin onune mi gecmis oluyor? Bana fazla drama queen geldiniz. Koca kadinsiniz, avukat olmussunuz. Yapamadiklariniz icin annenizi gunah kecisi ilan ediyorsunuz.

hocam ben avukat eşi olarak demedim , siz beni Pink hanım ile karıştırdiniz.
Ben bunu bir hekim olarak diyorum size.
kırıcı olmamaya çalışıyor herkes ama ısrarla denileni anlamıyorsunuz.
Ailem benim hayat boyu çalışsam yüzde 20sini edinemeyecegim mala mülke sahip.
Ama ben ne yapıyorum köpek gibi çalışıyorum hekimlik bu ülkede ne kadar zor bunu anlatmayacağım şimdi,
ama fark ettiğim bir şey var ben 30 yaşındayım, genç nesilde ciddi bir rahatlık var.
sadece sizin için söylemiyorum bunu çevremde gördüğüm gençler de böyle insanlar benim çalışma şartlarım kötüyse çalışmayayım oturayım Annem bana babam bana baksın kafasıyla yaşıyorlar hayatı ve bunu yapıyorlar.
ha siz ders çalışmak için bırakacaksınız ki benim gözümde bu ikisinin hiçbir farkı yok, ben aileme yük olmamalıyım ben kendi kazancımla kendi yağımda kavrulan gururlu bir birey olmalıyım kafasını göremiyorum gençlerde.
bakın ben harcama günlüğü konusu açtım bir ton borcum var ve bunun için annemlerin evine geri döndüm maddi durumu düzeltmek adına ve kendimi bu evde bir kiracı gibi konumlandırdım.
o kadar borcum olmasına rağmen annemlerin bana hiç ama hiç ihtiyacı olmamasına rağmen kendi kafamda kurduğum bir miktar parayı onlara yatırıyorum yatıracağım,bunun sevgiyle bir alakası yok.bunun benim kendime kendi karakterime biçtiğim gururla bir alakası var.
ısrarla ben onların çocuklarıyım diyorsunuz siz onlara ait değilsiniz ki siz kendinize ait bir bireysiniz sizin sadece kendi kişisel hayatınız var
18 yaşından önce ya da para kazanmadan önce hayatınızın bir kısmı da onlara aitti zaten bu yüzden onlardan para alabiliyordunuz şimdi ben hem kendi hayatımı yaşayayım Kendi kararlarımı vereyim ama annem babam da bana maddi sponsor olsun böyle bir dünya yok yani eski nesil böyle düşünmüyor siz kendi çocuğunuz olunca böyle yaparsınız

Dramaqueen bir yapım var evet burada amacım annemi suçlamak değil, kendimce sucldigimi haksız olup olmadigimi anlamakti.
Annemle babamın gecimsizligi uuzunden kardeşim memlekete gidip gelmek istemiyor.ben zor zamanalrdan geçtim.annem de bana babama davrandığı gibi davranıyor.onu nasıl begenmiyorsa beni de beğenmiyor.ama sonra bir bakıyorum, yanıma geldiğinde bana ayakkabı almış ,yemekler yapmış.iyi mi bu kadın kötü mü anlamıyorum yani beni seviyor mu sevmiyor mu anlayamıyorum.buraya aslında bunun için konu açtım, yazdım.chnku gerçekten mutsuzum..omzunda ağlamak istiyorum.o beni beceriksizlikle suçlayacak
Ve de sınavları kazansam cidden rahat edeceğim.. bana moral olacak..ha belki kazanamayacagim..ama olsun yanımda olması yeterdi.
Yazılanlardan anladığım belki ben haksizim..

Özür dilerim. Sizi anlayamadım. Ama yazdıklariniz bana iyi geldi, farkında oldum bir seylerin. Hakksiiniz belki de. Elimden geleni yapacağım.tekrar özür diliyorum sizden.

Arkadaşımın annesi çok fedakar bir kadındı.
Arkadaşımla kendimi değil, annelerimizi kıyas ettim.
Ama bu da hata.
Ben anlamam gerekeni anladım yazılanlardan.
Size de teşekkür ederim..zaman ayirp yazdığınız için
Hata ben de ,buradan ciakrdigim bu oldu..ins herşey duzelir..ins anne olmak bana da nasip olur .ve o zaman onun degeirni ve zorligunu daha iyi anlarım belki

Şu anda paza kazanmak herkes için zor
Avukatlık mesleği gizli bir muamma değil, şartları gayet açık, sivrilmek ve patron olmak emek,özveri ve çevre ve tabii yıllar istiyor.
O koltuklarda oturan adamlara boşuna gitmiyor insanlar, bu kişilerin iş çözme kabiliyeti olmasa hiç bir torpil onları meslekte yükseltemez, tabi ki evrak işlerini çalışanlarına yaptıracak sizi bunun için işe alıyor. Ama emek verip mesleğinde büyük adımlar atmış meslektaşlarınız hakkında ettiğiniz bu sözlerden utanmalısınız bence. Piyasa şartları belli bu ülkede çalışan nüfusun neredeyse yarısı asgari ve civarında maaş alıyor. Genç dinamik, başarılı onlarca mühendisle çalıştım üç otuz paralara kendilerini paralıyorlar şantiyelerde, özel sektörün sorumlusu sizin patronunuz değil yani.

Genel olarak her şeyden yakınan bir tavrınız var, kimse sizin hayatınızı kolaylaştırmak zorunda değil. Bugün evlenseniz de ayrı da yaşasanız mesela evinizde yan gelip yatacak mısınız, pislik içinde mi yaşayacaksınız elbet iş yapacaksınız. Annenizin bunu dile getirmesi onu kötü anne yapmaz, bilakis yetişkin bir kadın olmuş kızına neden sürekli hizmet etsin yaşını başını almış kadın, yaşadığınız ev tabi ki iş yapacaksınız. Annenizi emekli bir memur diye eleştirirken işini,evini nasıl birarada idare ettiğini, size nasıl vakit ayırdığını, ne yorgunluklar geçirdiğini de bir hesap edin. Memur 5 te işten çıkıyor diye hayatı bitmiyor. 27 yıllık iş hayatım var, emekliliği göreceğim inşallah bir iki aya kadar ama oraya kolay gelinmiyor, çalışacaksınız, yorulacaksınız, düşüp kalkacaksınız, yokluk varlık her şeyi göreceksiniz yaşamak böyle. Milletin annesi yapıyormuş ama size ne ? Annesi çok fedakar olanın da başka derdi vardır, hayat böyle, inandığınız şey için savaşacaksınız başka yolu yok genç arkadaşım. Kendinizi boşuna üzmeyin, hayat yeterince zor zaten, çözüm üretmeye bakın ki ruhunuz sağlıklı kalsın, bizlere kırılmayın bir şekilde geçtik bu yollardan size yardımcı olmak için yazıyoruz, kötü eleştirmek değil bu insanlara boş yere kızmayın

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…