Para Sevginin önüne geçebilir mi?

Bilişsel davranisci terapi ile, şemalar üzerinde çalıştık. anlattıklarımdan annemin borderline olduğunu söyledi. Bazi konularda farkındalık edinmemi sağladı. Teşhis koyamadigini bilmiyordum. Hep anne ve babamı suçlamadi, sadece süreci yönetmeyi ogrenmem gerekytigini soyledi

Açıkçası ben de sizin gibi düşünüyordum ama başka şehirdeki bir arkadaşıma online psikolog karınızın psikolojik sorunları var dedi. Ben bunu duyunca duymak istediklerini söylemiş öyle şey mi olur dedim. ve bir süre sonra kadın intihar etti. ne bileyim tesadüf olur mu bu kadar

Ablacım özel okul mezunu ya da değil sen patron olmayı, bu devirde şirket yürütmeyi kolay mı sanıyorsun? Ekmek aslanın ağzında, krizde azalan ekonomide müşteri bulmak , ayakta kalmak da bağırsağında. Madem beğenmiyorsun adamı çık git. Ya da daha iyi bir alternatif olarak paranı biriktir, sermayeni topla, müşteri portföyünü topla kendi şirketini aç. Hiç olmazsa başka şirkete geç bitsin gtisin.

Yukarda yazmışlar, gençler her şeyi ağızlarına kaşıkla bekliyor diye. Senden 10 kat eğitimliyimdir muhtemelen, 25 yaşında doktora için cebimde cücük kadar parayla çıktım Avrupaya gittim. Sonra daha iyi bir iş için ABDye gittim. Aile ziyaretine 15 saatlik yoldan geliyorum, zaman farkından da, onca saat uçakta oturmaktan da şaftım kayıyor ama bir kez gıkım çıkmadı çünkü benim için kariyer yolu bu. Patrona zengin çocuğu yazmışsın da sen nesin peki, sen işçi ailenin zorlukla okumuş kzıı mısın? Sen de zengin ailenin kızıymışsın üstüne bir de mıymıntısın. Afedersin ama avukatın da bu kadar mıymıntısını illk kez gördüm, avukat dediğin zehir gibi herif/kadın olmuyor muydu?

Gençken kariyerini inşa ederken herkes zorlukllarla karşılaşıyor ama sonra meyveerini topluyorsun. Sen ne sanıyordun patron getirip en iyi müşterileri önüne mi koyacak? Adam şirket sahibi tabi ki müşteriyle o görüşecek. senin yaptığın iş de kötü değil, dava dosyası hazırllamak gayet güzel bir iş. Davalar nasıl olluyor iyice öğren, birkaç yıl sonra müşterilerle görüşeceğin bir işe geç. Al sana ekşın planı.

madem savcının memurun şartı daha iyi, çalış onlara geçiş yap patron zorla sınavdan mı alıkoyuyor seni? Çalış o zaman, kim tutuyor seni arkadaşların nasıl kazanıyor? Sonra da yazmışsın ki annem öyle annem böyle, zırıldanacağına daha iyi kariyer şartları için çalışırsan bence istediklerine daha çabuk kavuşursun.

Son düzenleme:
Tüm özel hukuk mezunlarını aynı kefeye koyabilir miyim? Bu mümkün değil.eski sevgilim de özel hukuktan mezundu ve yurtdisinda yüksek lisans yapti kendini benden daha çok geliştirdi
Herkesi aynı kefeye koyamayiz.
Ve evet, ofisinde çalışma ortamından verim alıp kendini geliştirebilen çok kişi de var.
Ancak benim öyle bir ofis ortamim olmadı.
Yanında çalıştıgim kişi için söylüyorum bunu ben.
Daha önce de başka avukatlar yanında caliatim.
Orada birseyelr öğrendim ama, zorlandım ama bana birseyler kattı.
Okuldan sonra kemdini geliştirmekle alakalı herşey.
Emeklerimin de boş görülmesini hoş karşılamam ,Türkiye ortalamasının üzerinde bir puanla Ankara hukuk fakültesini kazandım.
Özel hukukta okuyup kendine katmayan insnalar olduğu hibi ,devlet üniversitesinden mezun olup kendine birşeyler katmayan da olabilir.
Nasıl ben emeğimin boşa gitmesini istemezsem sizin eşiniz de emek harcıyor ve iyi yerlerde olmayı hak ediyor.
Ben genelleme yapmadım.
Eski ofisimdeki insanların hakkını ödeyemem.

Ben de bu sitede ilk kez sizin kadar hakaretvari konuşan birini gördüm. Evet ben işçi avukatım.her mesleğin zorluklari var zaten en zoru benimki demedim. Sizin miyminti demenzle miyminti olmuyorum ben..
Klavye basinda hakaret etmek ,tartismak benim tarzım değil..
Burada yol göstermek isteyen insanların yorumlarıni ciddiye alıp teşekkür ettim zaten.

Söyleyemez :) Tanı koyabilse bile söyleyemez yahu ortada kadın yok, ben en son 1.sınıftayken üst sınıfların patoloji kitaplarını okuyup "aaaa ben şizoidmişim" diyordum yaşım 19'du, oturup bir terapi sürecine girmeden kimse kimseye o böyle şu şöyle diyemez.
İntihar çok özel bir vaka, ağır depresif belirtileri varsa, bir şekilde çevresiyle iletişimi kapandıysa, hayattan aldığı zevki almıyorsa, eskiden severek yaptığı şeyleri yapmıyorsa, kişisel bakımını boşladıysa, hatta söyledikleri bile çoğu zaman ele veriyor insanları. Borderline ise bi kişilik bozukluğu, psikiyatristler bile tanı koyarken zorlanırken bir psikologun karşısında danışanı yokken 3.bir kişiye yorumlaması bana doğru gelmiyor. Doğru olabilir mi olabilir ama etik değil bunu söylemesi

Hala anlatamadım sanırsam, işçi-avukat nedir?? Dava dosyası yapmak neden işçilik olluyor, sizlerin işi bu değil mi??
Yukarda da yazdım, yap şimdi dava dosyalarını, bu işi iyice kap. Sonra müşterilerle görüşeceğin bir pozisyon iste ya da iş değiştir. Ben de müşteriyim bu arada, hukuk bürosuna gittiğimde karşımda 'yetişkin' birini görmek, onunla anlaşmak isterim. Neden olduğunu söyleyeyim senin gibi 20lik çocuklar pek romantik, benim gibi insanlar ve patronun gibi insanlar yırtıcı tipten. Burdan patrona hakaret edeceğine adamdan bir şeyler kapmaya bak. Olmadı konuş adamlla, ben de ara sıra gözlem yapmak için müşteriyle konuşmaya gelicem de sor adama.

Kariyerinin ilerleyen taraflarında da 'işçilik' var bu arada, ben de ara sıra 'işçilik' yapıyorum, ne yapaym kendi yapacağım kodu başkasına mı yazdırayım?? Sana bir sır vereyim bizim şirkette CTOdan tut en lead pozisyondakine kadar ara sıra işçilik yapıyır, kimse de gocunmuyor, işin yapılması gerekiyorsa yapıyoruz çünkü mızıldanmıyoruz.

Tüm yazdığın mesajlar mıy mıy mıy şklinde lütfen kusura bakma. bana da tersleneceğine sana yazdıklarımı okuyup anlasan da mızıldanmayı bırakıp ekşına geçsen keşke.

Hala anlatamadım sanırsam, işçi-avukat nedir?? Dava dosyası yapmak neden işçilik olluyor, sizlerin işi bu değil mi??
türkiyede adı öyle geçiyor
başkasının yanında maaşlı çalışan avukata (kurum avukatı değil tabi, büroda çalışan) işçi avukat diyorlar
onbinlerce oluna öyle adı kondu

t
Zaten görüşmeleri de ben yapıyorum. Müvekkiller gece vakti beni arıyorlar hatta sabahın köründe de.
Yazdıklarinizi bizden buyuk herkes söylüyor zaten. Ne gerekiyorsa yapmam gereken yaparım.ben buraya kafamı karıştıran bir konu hakkında içimi döktüm ve insanlar yorum yapıp bence yardımcı oldu.
Burası özel alan, ve ben dışarıda göründüğüm halimden farkli olan , bence ozelime giren bir konu açtım paylaştım.
Sizin uslubunuz benim tarzım degil. ve hayatta kariyer para vs kadar karaktere de önem veriyorum ,isyerinde şikayet ettigin şey de bu zaten
Mesela Almanya'da böyle değil.is disiplini muhteşem ve dedikodu yapılmıyor.
Üslup bazı seyeleden daha önemli . Paranı güzelliğin vs.bir çok şeyin, kibarlık,nezaket ve incelik kadar onemmli olmadığını düşünüyorum.
Ve nazik olmak dezavantaj bu ulkede. Bu kadar konuştum çalıştığım yer hakijda ,sebebi de mobbinge maruz kalmam.ama yine de hiçbir zaman terbiyemi bozmadım.reelde arkalarından konusmaidm.hanimefendiligimi korudum.

Benim psikiyatristim kisilik bozukluklari tanisinin koyulmasinin cok zor oldugunu soyluyor, uzun suredir beni takip etmesine ragmen hala 'borderline karakter oruntulerin' var der, bozukluk tanisini kullanmaz.

Psikologlar tani koymamakla beraber benim terapistim benim icin taninin onemi yok, o psikiyatristinin isi, biz devam etmek icin bir seyleri adlandirmak zorunda degiliz diyor. Ayrica ben haric kimse hakkinda yorum yapmaz bazen ben konuyu baska kisilere getiriyorum, o zaman bile bu senin seansin, o yuzden sana donup o kisinin sana nasil hissettirdigine bakalim mi der. Ben bu forumdaki psikolog orneklerine cok sasiriyorum ama bir yandan da haksizlik etmemek icin diyorum acaba bizim insanlarimizin yorumlama ve aktariminda mi bir sorun oluyor. Umarim oyledir.

Bu arada konu sahibi hayatim boyunca calismasam torunlarima kadar rahat gecinme imkanim olacak kadar varlikli bir ailem var.

Buna ragmen 18 yasinda evden ayrildim universite icin. Once yalniz, sonra kiz kardesimle yasadim. Devlet universitesinde okudum, calistim. Sonrasinda yurtdisina yine bursumu alarak doktora icin geldigimde 25 yasindaydim. 27 yasinda evlendim. Su an 30 yasindayim ve doktorayi bitirdim, global bir sirkette ekip lideri olarak calisiyorum.

Bu surecte ailemden kendi agzimla destek istemisligim hic olmadi. Bana yaptiklari her seyi kendi istedikleri kadar yaptilar. Ogrenciligim, evliligim dahil buna. Ustune bir de bir donem doktorayi birakmaya karar verdim diye olay cikardilar, birakmayinca rahatladilar falan

Yine de ben ailemi oldugu gibi kabullenip seviyorum. Bana cok guzel sartlarda bir cocukluk yasattilar, en iyi egitimi aldirdilar. Su an biliyorum ki manevi anlamda bir telefon kadar uzagimdalar. Canlari sagolsun, onlarin varligi yeter. Iyinin her zaman daha iyisi var, baskalarinin sartlarini kiyaslayip birilerini suclamak, kendine uzulmek falan gelisim basamaklarinda geriye dusmeni saglar.

Yok, sahte doktor çok sahte psikolog da en az onun kadar çok. Ama en büyük sebebi nabza göre şerbet vermeleri. En basit örneği bana göre Esra Ezmeci. Kadın şu an en bilinen psikologların başında geliyor ve sirkeli su ile yıkanın, 3 kere kadınım kadınım kadınım deyin diyor. Belli sebeplerle dedikleri kabul edilebilir olabilir (sanırım dini açıdan sirkenin böyle bir faydası varmış gibi bir şey demişti buradan bir üye) ama bilim insanı kimliği ile bir psikologun bununla uğraşmasının tek açıklaması bana Türk halkını iyi tanıması gibi geliyor. Bakıyor bizimkiler uzun süren terapilerden, kendini tanımaktan, analiz etmekten kaçıyor; çat diye sirke, yok manifest yok bilmem ne gibi kolaya kaçan şeyler çıkarmış. Sizin terapistinizin işini layığı ile yapıyormuş, görüşmeye devam ediyorsanız meslekten soğumuş bir meslektaşından selam iletin lütfen

Ay mıymıymıy küçuk bir kız çocuğu değil koca kadınsınız biraz artık kendi ayaklarınız üstünde durun

Misss, aklıma geldin nerdesin diye baktım. meğer ben denk gelmiyomuşum demek

Anneniz o zaman sizi desteklememiş olabilir, kendi ayaklarınızın üzerinde durmanızı istemiş olabilir. Para esirgese hediyeler almaz. Siz açık açık oturup konuştunuz mu bunu? "Anne ben burada emeğimin karşılığını alamıyorum. Daha büyük hedeflerim var ama bunu çalışarak elde edemeyeceğim, beni 1 sene sınavlara hazırlanmam için idare edebilir misin?" Dediniz mi? Ben yazdıklarınızdan kötü olarak adlandırılacak bir kişi göremedim.

Buranın en çok sevdiğim özelliği şu; gerekenleri sert bir şekilde de olsa suratınıza vuruyorlar. Siz de farkettiniz bence. Bence anneniz çok doğru yapıyor, o böyle yapmazsa siz masal dünyanıza devam edersiniz. kadın haklı, dağılalım

Bence çok abartmissiniz işe başladığım günden beri ailemden bir TL para beklentim olmadı. Hatta üniversite okurken de yoktu ama çalışmama izin vermedikleri kötü gözle baktıkları için mecbur harçlık aldım. Zor zamanlarımda kredi çektim gene yansitmadim. Bana siz çok bencil geldiniz.

Soylerim tabii, 10 seneden fazladir gorusuyorum hala kendisiyle, hayatimdaki en onemli insanlardan biridir

O hanım abla bilmem nerenize lavanta sürün dememiş miydi yapmasın kimse

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…