Para isteyen aile

Arada bir istiyorlar.
Ailem benim hiç birşeyimi ödemiyor zaten.
Ve her ay para veriyorum zaten onlara.
İyi de sizi büyüttüler okuttular, kira vermiyorsunuz, elektrik su vermiyorsunuz, yemek ücreti vermiyorsunuz, temizlik ücreti vermiyorsunuz. Bence abartılacak bir şey yok. Her ay ne kadar veriyorsunuz mesela?

Evet her ay verdiğim para giderlerin bir kismini karşılamaya yetiyor. Maaşım 2,4K EUR ve her ay 1K EUR kenara koyuyorum ve 400 EUR onlara veriyorum.
Asgari ücrete yakın parasal bir yardım da bulunuyormuşsunuz zaten. Daha fazlasını istemeleri anlayışsızlık. Bence bu "Sana bu yaşına kadar biz baktık, seni biz besledik, şuan elin para tutuyor bunun karşılığını ver" demekten öte bir şey değil. Hastalık olur, gerçekten zaruri bir ihtiyac olur anlarım ama lüks bir ihtiyaç sebebiyle çocuğunun birikiminden parasal destek beklemek normal değil bana göre. Iyi de para kazanıyormuşsunuz, atabildiğiniz kadar kenara atıp geleceğiniz için kendinize yatırım yapın.

Kendinize yatırım yapın. Mesela bir dükkan alın ev almaya güç yetmiyor bu devirde ya da bir tarla. Ve diyin ki ben onun borcunu ödüyorum. Bence vermemekte de sonuna kadar haklısınız. Bende bekar iken aileme çok verdim İsteyerek verdim. Annem asla benden para istemedi babam da direkt istemedi ama konusunu açtı sürekli. Şu an ki aklım olsaydı babam yatırım yapmak yerine kendime yatırım yapardım.

400 euromu asgari ücrete yakın bir para? Bir ev tutup taşınsa dünya kadar masrafı olacak. Ev kirası, faturalar, yeme içme masrafları minimum 1500 euro tutar. Evin temizliği ve yemekte konu sahibine ait olacak ayrıca. Biz okuttuk büyüttük karşılığını ver demiyorlar aslında, bu zamana kadar biz baktık, hiç olmazsa çalışırken bizim sirtimiza binme diyorlar ve bence haklılar.

Asgari ücret mi 400 euro veriyormuş. O paraya paylaşımlı evde kiralık oda bile yok. Kaldığı evin elektrik su faturası, yemesi içmesi, varsa kirası falan emin olun 400den çok daha fazladır.

ailemin çok şükür maddi imkanı olduğu için maaşımdan vermiyorum dışardan bişey lazım olunca falan alıyorum o kadar hatta bazen şaka yollu maaşından şu kadar ver dediklerinde bende şaka yollu bu evin hala çocuğuyum falan diyrum ama durumlar olmasa yetişemeseler tabi ki veririm birikimden verme olayı da eğer acil bi ihtiyaçsa gelecek aylarda yerine koyar şimdi verirdim acil değilse de ileriki aylarda verdiklerimden yaptıralım derdim

Yani sizin aile dinamiğiniz ama sürekli olmuyorsa bence verebilirsiniz sonuçta aile olmak bu demek değil mi? Senin benimi mi var?

İyi de sizi büyüttüler okuttular, kira vermiyorsunuz, elektrik su vermiyorsunuz, yemek ücreti vermiyorsunuz, temizlik ücreti vermiyorsunuz. Bence abartılacak bir şey yok. Her ay ne kadar veriyorsunuz mesela?
Çok özür dileyerek aile olarak çocuklarımızı okutmak,beslemek bizim görevimiz diye düşünüyorum.
Çocuğumuz bir işte çalışmazsa ne yapacağız o zaman evden göndermemiz mi gerekiyor?
Tabi ki elzem bir durum olur ozaman herkes elinden geleni yapar ama ailen seni okuttu besledi lafları bana çok saçma geliyor.
Bu çocuk sırf ben istedim diye dünyaya geldiyse kendi hayatını kurana kadar da herşeyinden ben sorumluyum.
Boşanıp aile evine dönüpte ailesi ile sıkıntı yaşayanlara ne biçim ailen var diyoruz bu mantıkla o ailede evlenip çoluk çocuk sahibi olmuş kızlarını beslemek elektrik giderlerini karşılamak zorunda değil o zaman.

Ben olsam verirdim. Aileye yapilan hersey bana normal geliyor. Ki bu gereksiz bi masraf degil, evinize yapilan bi yatirim. Allah uzun omurler versin ama o ev size ve kardeslerinize kalacak. Su an bi aylik maasinizi bahceye ayirmanizda bi sakinca yok. Tabi siz bilirsiniz bu benim dusuncem.

Yurt dışında yaşıyorum, Türkiye'de değil

Hayır o kadar tutmuyor, tek kişi yaşıyorsanız.
Siz ne kadar verirdiniz ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…