Para isteyen aile

Duruma göre değişir bu bence.
Hani bir dediğinizi iki etmemis bir aileniz vardır,sıkışırlar tabi ki destek olursunuz ama aksi halde vermeyedebilirsiniz pekala. Sonuçta keyfe keder birşey istedikleri(bahçeyi yaptırmak)
Kenardaki paranızı da bilmesinler miktarını vs.

Özellikle istemeleri itici olmuş. Ben bekarken eve bir sürü şey yaptırdım, araba almalarına yardım ettim. Durumum çok iyiydi. Şimdi kendi evime zor yaptırırım onları. Ama ailem hiç istemediler. Ben zorla yaptım onlar rahat etsin diye. İsteselerdi gıcık olup yapmayabilirdim.

Birikimim bankada, benden başka kimsenin hesaplarıma erişimi yok.

Mesajınız için çoook teşekkür ederim.

Bazen düşünüyorum, çok mu bencilim diye

Buna katiliyorum. Annem bize ögrenci zamanimizda hep destek oluyordu Paramiz yetmese (babam vefat ettigi icin emekliligi vardi sadece). O yüzden annemden esirgemezdim birseyi.

Bazı ailelere şaşıyorum bu nedir arkadaş nerdeyse para diye gırtlağıniza çökecekler.
Sizin kendinize ait bir düzen kurma vaktiniz gelmiş,imkanınız varsa uzakta bir yerde eve çıkın.......

Evet katılıyorum, önemli birşeyse zaten veririm. Ama bahçe için, bilmem kimin düğünü için, falan filan, o kadar parayi veremem.

Birikimim bankada, benden başka kimsenin hesaplarıma erişimi yok.

Mesajınız için çoook teşekkür ederim.

Bazen düşünüyorum, çok mu bencilim diye
Değilsiniz ben evlenmeden önce 6 sene çalıştım,rahmetli babam bir kuruşumu istemedi ben gönülden gelerek yardım ettim.İş çıkışı mutfak ihtiyaçlarını hallederdim,eve beyaz eşya aldım ama ailem asla istemedi çoğu şeyi sürpriz olarak yaptım,ama zorla birikimimi isteseler kesinlikle vermez , yardımda etmezdim.....

Evet katılıyorum, önemli birşeyse zaten veririm. Ama bahçe için, bilmem kimin düğünü için, falan filan, o kadar parayi veremem
Buna katiliyorum. Annem bize ögrenci zamanimizda hep destek oluyordu Paramiz yetmese (babam vefat ettigi icin emekliligi vardi sadece). O yüzden annemden esirgemezdim birseyi.
Benim bursum babamın hesabına yatıyordu. 20-21 yaşıma kadar banka kartımı bana vermediler. Her ay bana elden para verirlerdi...

insanlar paraniz oldugunu bilmesin. her zaman param yok diye aglayin. hatta ara ara da borc isteyin, o zaman sizden istemeyi birakirlar.

Evet katılıyorum, önemli birşeyse zaten veririm. Ama bahçe için, bilmem kimin düğünü için, falan filan, o kadar parayi veremem.
Yani benim 2 ćocuğum var. Ikisi de kumbara usulü para biriktiriyorlar,kücükler de henüz ama dokunamam paralarına. Bazen biriktir istediğin şeyi alırız noktasına geliyoruz onda bile bakıyorum biriktirmiş ,kendim ödeyip alıyorum, dokunmuyorum paralarına. Anne/babanız olsam ne güzel çocuğum birikim yapıyor diyen tarafta olur,isteyemezdim sanırım sizden para. Ivır zıvır birşeyler için zaten istenmez. Ha elzem bir durum olur siz zaten sakınmazsınız diye düşünüyorum.
Ki zaten eve katkıda bulunuyormuşsunuz da.

Aile evinde durduğunuz müddetçe katkı yapmanız gerekiyor, bazıları evin işlerini yüklenerek emeğiyle yapıyor, bazıları çalıştığı için ekonomik katkı sağlayarak yapıyor. Siz zaten üzerinize düşeni yapıyormuşsunuz.

Gerisi sizin inisiyatifiniz, vermek zorunda değilsiniz; size tavsiyem yaptığınız birikimden kimsenin haberi olmasın, gizli yapın ne yapacaksanız. Kenarda paranız olduğunu kimseye söylemeyin.

Konuyu kocam ailesine para vermiş bahçe için, ben de kızdım diye açsan ortalık yıkılırdı tabiki verecek anası babasıdır diye. Şimdi vermeyin denmiş. O evde yaşıyorsanız vermelisiniz. Bi bahçeyle bitecek birikimse bu zaten bırakın bitsin. Aile evinde değil de kendi evinizde yaşıyor olsanız kaç katı para harcayacaktınız.

Zaten başka eve çıkıyorsunuz artık böyle bir konu gündemde olmayacağı için bence hiç sormanıza bile gerek yok. Aynı evde yasasaniz verim derdim yani çünkü 400 euro verdiğiniz yeme içme fatura kira payiniza zaten yetmezdi. Ama bu durumda zaten kendi eviniz olacak bütçeleri direkt ayrı kabul ederler.

Geri dönüşü yoksa, kendinize hayat kurmak için o paraya ihtiyacınız varsa vermeyin. Ben verirdim, çünkü fazlasıyla geri verirler bana o parayı. Siz ailenizi tanırsınız. Vermediyseniz bildiğiniz vardır.

Sağlık dışında vermek zorunda değilsin. Tek çocuk musun ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…