Popüler Konu ÖZMUAYENE

Merhaba,
Çok güzel bir konu olmuş hem de meme kanseri bilinçlendirme ayındayken.
23 yaşındayım 2 sene önce göğsümde kitle fark etmiştim ama önemsemedim.1 yıl sonra rüyama girdi bu kitle çok korktum hemen doktora gitmiştim .
Neyse ki süt beziymiş doktor bir şey yok merak etme ama arada gel de bakalım dedi.O öyle kalıyor mu acaba olup da geçen var mı?
Kontrolü mü de yaptım bu arada

Bilgilerim yaş 23 bu 3. kontrolüm tarih 13.10.2015

bu ay kontrol zamanım
her iki gögüsümdede kitle var
fibrokistik midir nedir
gecen sene ortaya cıkmıştı
senede bir kontrol dediler
bakalım bu ara gitmem lazım

Merhaba :)
Ben 22 yaşındayım arada kontrol ederim çok şükür bir şey fark etmedim şimdiye kadar.
Deodorantla meme kanseri arasında ilişki olmamasına çok sevindim ben var sanıyordum..

Ben bu konuda biraz hassasım hem genel anlamda elle kontrol ediyorum hem de belirgin periyotlarla genel kontrole gidiyorum. Bu konuda da özellikle sağlık sigortası yaptırılmasını ve kim gidecek, zamanım yok, yarın giderim, sıra beklemek zor gibi bahanelerden kurtulmuş oluyorum. Tabi maddi imkanlarla da ilgili sigorta yaptırmak ama bir düşünün yıl için de nelere para harcamıyoruz, özellikle de kıyafetler :))

ben muaynemi yaparım adet döneminden sonra yapılması en iyi sonucu veriyor bu arada .. yazılmıştır belki ama göremedim belirteyim dedim..
3 senedirde risk grubunda olduğumda ultrasona giriyorum bu yıl artık mamografi olacak..

peki muayene için randevu alan arkadaşlar, hangi bölüm ilgileniyo, nerden randevu alıcam göğüs hastalıkları mı ?
peki muayene için randevu alan arkadaşlar, hangi bölüm ilgileniyo, nerden randevu alıcam göğüs hastalıkları mı ?
Göğüs muayenesini de jinekologlar mı yapıyo arkadaşlar, hiç doktor muayenem olmadı bu konuda
hayır, genel cerrahi uzmanları yapmalı.

Güzel bir paylasim olmuş. Şuan hamileyim. Dr. Kontrolüne gittigmde bu konuyu doktorumla konusucam teşekkürler...

thank you kazen ilginizden dolayi. Ben londuradan yasiyorum yasim55 ve 2defa mamografi kontrolu oldum ve her 5senede bir doctor mektubla haber verir. Ben kendimde konturol ederim allaha sukur iyiyim simdilik, allah hepimizi korusun. Bu ser hastalikla cok tanidiklarim var.

cok guzel bır topıc olmus bılgı edınme ve paylasımlar super. gercektende ınsanı kendısınden ıyı kımse tanıyamıyor o nedenle ılk doktorumuz kendımız oluyoruz. meme kanserıde cogu hastanın kıtleyı kendı tespıt ederek doktora gıttıgını bılıyorum bu nedenlede cok onem teskıl edıyor

Kazen proje harika,tebrik ederim.
Akşama yapacağım hemen.

40 yaş üstü bayanlar bulunduğunuz yerin toplum sağlığı merkezi veya KETEM birimleri ile görüşün. Ebelerden kendi kendine muayene konusunda bilgi alabilir ücretsiz mamografi çektirebilirsiniz.

Gerçekten faydalı olacağını düşündüğüm paylaşım. Yine de buradan karar vermemek gerek. Mutlaka doktor muayenesi şart kızlar!

40 yaş üstü bayanlar bulunduğunuz yerin toplum sağlığı merkezi veya KETEM birimleri ile görüşün. Ebelerden kendi kendine muayene konusunda bilgi alabilir ücretsiz mamografi çektirebilirsiniz.

toplum sağlığı merkezi dediğiniz sağlık ocakları mı? benim mamografi zamanım geldi hatta geçmiş bile olabilir..

her banyodan sonra hemen hemen elle muayene yaparım. yaş 28 ama önceden tesbite çok inanıyorum. her insanda farklıdır süt bezelerini ilk muayenede tanıyamıyprsun ama zamanla kontrollerinde insan kendını dahada tanıyor.

Hanımlar özelden mesajlarınız geliyor,tablo hazırdı zaten,yazma aşamasında sıkıntı oldu biraz.
Kazene yazdım yardımcı olduğu an devam edeceğim.

Ben 15 yaşındayım yapmam gerekiyor mu bu muayeneyi?

Üye Adı YAŞ Kaçıncı #ÖZMUAYENE ? Son #ÖZMUAYENE Tarihi Doktor Muayenesi Durum
dufduf 30 1 13/10/2015 13/06/2015 :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…