Popüler Konu ÖZMUAYENE

Tesekkürler arkadaslar çok güzel bir konuyu ele almışsınız

Bu konuyu görünce yaptım bişey çıkmadı ama daha regl olmadım 2 günüm var Tekrar yapıp bilgi veririm

bende elimden geldiğince düzenli olarak kendi kontrollerimi yapıyorum ,çünkü bu en korktuğum şeydir ,ve bu kontrollerin yapılmasını tüm tanıdıklarıma tavsiye ediyorum

Merhabalar,
Önce kendimizin doktoru olmayız, teşekkür ederiz.
öz muayeneden sonra kitle hisseder ve doktora gitmeliyim derseniz, Jinekolog ve Mamolog olan doktorlar da var veya onkoloji bölümü de tavsiye ediliyor fakat başlangıç için genel cerraha gitmeniz yeterlidir.

Tablo bilgilerini uygun zamanda göndereceğim.

Çok faydalı bi konu olmuş emeğinize sağlık..

31 yaşındayım halam meme kanseri tedavisi gördü.
Yaklaşık 1 sene önce göğüs ağrısıyla ben de gittim genel cerraha ..muayene etti ultrason çektirdim; beze gibi ufak meme kistleri çıktı neyse ki..Artık düzenli ultrason çekiliyorum 4 ayda bir..
Çocuk olunca geçer dediler..
Tedbir diye kontrol ediliyor sürekli :)

Son düzenleme:
İlk kez kontrol amacıyla USG çekildiğinde yuvarlak ve düzgün yüzeyli minik kistlerim olduğu söylendi. Her banyoda olmasa da ayda en az 2 kere elle muayene ederek bir değişiklik var mı diye kontrol ederim. Herkes vücudunu iyi tanımalı..

Tebrik ediyorum cok kiymetli bi calisma olmuscok tesekkürler,ozmuyane yaptiktan sonra tabloya nasil yazacam msj olarak gonderiyoruz sizmi ekliyorsunuz tabloya?bilgi verirseniz sevinirim tesekkurler.

sık sık kontrol ederim ben
bugün bikez daha kontrol ettim
yaş 28 durum normal.

buarada konu için teşekkürler

Merhaba çok bilgilendirici bir forum olmuş.35 yaşındayım ailemde meme kanseri geçmişi olan biri yok.su an 27 haftalik hamileyim.her zaman olmasada arada sırada kontrol ederdim goguslerimi.cok tşkler bilgilendirdiginiz için

Merhaba İBB Kadın ve Aile Sağlığı Merkezi İşbirliğiyle Birlikte Göğüslüyoruz kampanyası düzenlenmektedir. 3 Görüntüleme Merkezlerinle Dijital Mamagrafi çekimi ile ÜCRETSİZ Meme Kanseri Taraması yapılmaktadır Unutmayın Erken teshiş hayat kurtarır

Merhaba çok bilgilendirici bir forum olmuş.35 yaşındayım ailemde meme kanseri geçmişi olan biri yok.su an 27 haftalik hamileyim.her zaman olmasada arada sırada kontrol ederdim goguslerimi.cok tşkler bilgilendirdiginiz için

Öncelikle teşekkür ediyorum.Çok yararlı bir proje olmuş.Daha önce bu konuda hiçbir şey yapmamıştım.Sadece 18 yaşında olduğum için başıma gelmeyeceğini düşünüyorum ama annemi muayene için uyaracağım

Daha önce yaptığımda anlamamıştım, dün yaparken de anlamak için bayağı uğraştım bu konuda bilinçli olduğum söylenemez. Bilgi amaçlı şeyler yazarsanız kendi adıma çok mutlu olcam :)
Doktora gitmeniz daha yararlı olabilir içiniz rahat etmiş olur =) uygulamalı öğretmesini isteyebilirsiniz bu sayede sizde düzenli olarsk doğru bir şekilde kontrol etmiş olursunuz

Ben 2 kere muayene oldum biri ultrason diğeri elle fibro Kistik meme ikiside bu arada evli 30 yaşındayım cocuk yok ve doğum kontrol hapı kullanıyorum 3 yıldır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…