Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Yarın gir canım. Çift çizginin silikleşmesi gerekir. Hem sperm kalitesi açısından da hem de yumurtanın çatlaması açısından da yarın daha doğru.

ama çift çizgi çıkınca 24-36 saat sonra yumurta çatlarmış.dün ilişkiye girdik bugunde girersek spermler boşa gider miki yarın mı yapsak acaba bilemedim ya

Canım ben de senin gibi muallakta kalmıştım, ben gün aşırı ilişkinin ritmini bozmamak için çift çizgiyi gördüğüm geceyi değerlendirdim, ama aslında ertesi gün çatlamıştı yumurtam o gün dinlenip bi sonraki gün yaptım, şu anki fikrime göre bu yaptığım bir hataydı! Aslında Çift çizgiyi gördüğün günün ertesi günü değerlendirmeliydim!! Bu ay tutmadı zaten bunu biliyorum, önümüzdeki ay Böyle yapmayacağım!!
Benim düşüncem bu!! Sen diğer kızların söylediklerini de değerlendir ve kararını ver!! Verdiğin karar hayırlara vesile olur bebişini kucağına alırsın inşallahh!!!

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Tüm adet belirtilerinim başladı 4 gün kala...olmadı gene kasık ağrısı, göğüs acısı, hassasiyet kırmızılar geliyor sanırım

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

canım ben şu şekilde yaptım

12 silme tatlı kaşığı taze öğütülmüş çörek otu
10 çay kaşığı toz tarçın
10 yemek kaşığı saf bal
bunların hepsini karıştırdım.adetin ikinci günü başlıyorsun on gün boyunca aç karnına günde iki kez bi tatlı kaşığa kadar yedim..on gün olunca bırakıyorsun..gerçekten bu karışımı yapınca yuömurtanın çatladığını gösteren akıntıyı gördüm..hemde iki gün boyunca.diğer aylarda hiç görmüyordum..inşallah sendede işe yarar canımm....bu arada dün dayanamayıp gebelik testi yaptım sabah.yine tertemiz negatif çıktı...bu ayda olmadı anlaşılann.benden de ümit yok artıkk..

bende katılıyorum sana bende bu ay yaptım bu karısımdan .. Aynı oranlarda ama kuculterek yaptım ve bende bu ay nıhayet su ymurta akı kıvamındakı akıntıyı gordum.. Ve bırde fark ettıgım bunu kullanmaya baslayınca vajına ıcım daha ıslak sankı olması gereken sıvılar olustu gıbı geldı bana :26:

Arkdaslar selamlar ben ılk defa bu ay clearblue dıgıtal gulen yuz cıkan testten kullandım . ılk baktıgım gun sabah ayın 8 ıydı ve dırek gulen yuz cıktı Ancak esım ıs seyahatındeydı dolayısıyla ılıskıye gıremedık 10 nu aksamı geldı ve ılıskıye gırdık. ılıskıden sonrada yaklasık 15-20 dk suren kasıklarımda ınanılmaz bır batma ve agrı olustu kı hıc sımdıye kadar olmamıstı

Merak ettıgım su ; sımdı bız gulen yuzun cıktıgı gun gıremedık 10 nunda gırdık bu durumda kacırmıs mı oluyorum yoksa yakalamıs olabılır mıyım .. Bır yerde okumustum yumurta catladıktan sonra dollenme olmazmıs ama bıldıgım kadarıyla yumurta catlayınca 24 saat mı ne canlı kalıyor .. O arada canlıyken dollenme olabılır gıbı gelıyor cansızsa olmaz herhalde degıl mı arkadaslar :26: Bana bılen bır arkadas tarıf edebılır mı ? Bu ayı yakalamıs olabılır mıyım ? Ondan dolayı ınanılmaz kasık agrısı olmus olabılır mı yanı dollenme oldugu ıcın ??? Cok tesekkurler

Tarif için teşekkürler, canım sen de erken yapmışsın testi !! Şimdi çıkmaz testte, adetin geciksin(inşallah) 1-2 gün sonra çıkıyor! Bence şansın devam ediyor daha

Hamişlik belirtileri de aynısı, belli mi olur, bunlar hamişliğinin göstergesidir inşallah Benim kesin kırmızı kartı görücem biliyorum kendimi

çok hakloısın canım..aynen ya benimde daha ıslak sankii.gerçekten işe yarıyo bu karışım Allahın izniyle.

evet biliyorum erken yaptım ama dayanamadım..sbah bi umut kalkmıştım ama sonuç hüsran..yakınımda sağlık ocağı olsaydı kan verecektim aslında ama çok uzakk...hiçbişey de hissetmiyorum.hiç bi belirti yok..Rabbim inşallah en kısa zamanda nasip eder inşallah isteyen herkese

Şu ana kadar öğrendiklerimden şöyle söyleyebilirim: gülen yüz çıktığı gün LH seviyen gereken düzeye ulaşmıştır ve beyindeki hipofiz bezi yumurtalıllarına yumurtla komutu verir! Bunu takip eden 24-48 saat içinde atılan yumurtan çatlarmış! Ayrıca yumurta çatlamadam da döllenme OLMAZ!! spermlerin yumurtaya ulaşması, 10 saat süren bir yolculuk sonrasında oluyormuş! Döllenen yumurta sürekli bölünerek 7 gün sonra rahime ulaşıyormuş! Eğer rahime yerleşirse hamile kalıyorsun, yani: sadece döllenmesi yeterli değil, rahime tutunamazsa hamişlik olmuyormuş!
Bence senin kasıklarındaki ağrının sebebi yumurtanın çatlamasıdır! Bu anlamda (24-48 saatlik dilim içinde ilişki olduğuna göre) doğru zamanı tutturmuş olman yüksek ihtimal:)
Ama kasık ağrısının nedeni döllenme olamaz (tabii bence) bildiğim kadarıyla yumurtaya ulaşıp döllemesi için 10 saat geçmeli yaklaşık olarak!!
Neticede : doğru zamanı yakalamışsındır bence, umarım yardımım olmuştur sana!!
inşallah gelir bebişin sana...gelişmeleri paylaş bizimle

Yine paylaşıyorum bunu sizlerle...

Off yaaa çok üzgünüm şu ann!! Kendime de kızgınım!O kadar test yapıyorum, test bana yumurtlamanın ertesi gün olacağını söylüyor, bense napıyorum! Gün aşırıyı bozmayayım diye o günü atlıyorum, bir suçlusu da şu womanlog uygulamasıı !! Testte 24 saat içinde yumurtlucan diyo, womanlog ise bir sonraki günü yumurl. Günün diyor?? Sinir oldum kendime yaa şimdi bir video seyrettim: uzman tv de kadın dr. Dioki : 30 günde bir adet olan kadın 16. Gün yumurtlar, testtimdede her ay 15. Günümde çift çizgiyi yakalıyorum belli demi ertesi gün yumurtlucan (( bu ayı boşuna geçirdim, çok üzgün ve sinirliyim şu an kendimeee!!!

Hyir y oyle dusunme nasipte kismette neyse o kendine neden kiziyosun Allah saglik sihat versin myis ayi ne gune duruyo canim benim endiselenip kendini uzme olur mu ?

HTC ChaCha A810e cihazımdan gönderildi

Hyir y oyle dusunme nasipte kismette neyse o kendine neden kiziyosun Allah saglik sihat versin myis ayi ne gune duruyo canim benim endiselenip kendini uzme olur mu ?

Öyle de canım, o kadar bekle bekle vee yumurtlama gününü atla!! Bu ancak benden beklenirdi zaten!! Yaş 35, benim için zaman kıymetli, zaten şansım gençlere göre düşük!!bir ay daha bekle şimdi çok stresli bir şey bu bekleyiş!! Kendime öyle kızgınım ki anlatamam, moralim düştü!!

Hic belli olmaz ve hic oyle dusunme halam 41 yasinda hamile kaldi son bebisine dusun o acidan bakma cidden bak hem sonraki gun calistin tutmustur belki nie bu kadar umutsuzsunki sanki kirmizi kart yedinde bekleyelim gorelim bende cok genc degilim :)

Canım bu kadar neden kızıyorsun kendine verecek olan Allah.. .sen korunuyorken bile sana vermiş daha evvel üstelik yani şahit olan bir insansın..bu ay kaçırdım dersin ama bilemezsin Rabbim isterse tutar..tutmazsa da vakti gelmemiştir demek ki...Rabbim isteyen herkese nasip eder inşallah bir an evvel. Ama kızma böyle kendine canım ne güzel bir evladın senin var stres yapma akışınıa bırak

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

16. günü mü atladın canım ya... Atladıysan da üzülme spermler tüplerde 72 saate kadar yaşayabiliyorlar, Şansın yüksek.

Son düzenleme:

ASLINDA COK DA GECIRMIS SAYILMAZSIN... CUNKU SENIN DE BANA DEDIGIN GIBI YUMURTLAMAK DEGIL YUMURTLAMADAI YUMURTANIN CATLAMASI.. SPERMLERDE ICERIDE YASADIGINA GORE BENCE YAKALAMA SANSIN YUKSEKKK INSAN KENDISININ DISINDAKILERE YUKSEK IHTIMAL VERIYORDA TEACHERMOTHER KENDI OLDUMU KACIRMIS GIBI ATLAMIS GIBI GELIYOR..

COK SAOL CANIM GERCEKTEN YARDIMIN OLDU ... KENDINE DE UZULME BAK BANA .. BEN GULEN YUZU GORDUM 2 GUN SONRA GIREBILDIM ILISKIYE.. O NEDENLE BU AY COK UMUTLU DEGILDIM SENIN YAZINI OKUYANA KADAR SIMDI BIR UMUT VAR ICIMDE ...
EN AZINDAN YUMURTLAMAM OLUYOR ONU ANLADIM TEST ILE .. HIC GULEN YUZU GOREMEYENLER VAR .. WOMANLOG DA DA AYARLARINDA LUTEAL PHASE GUNUNU DEGISTIR O ZAMAN O DA DUZLIR HESAPLAMASINDA.. ORTLAMA ALIYOR BENDE DE AYNI SEKILDEYDI ONCEDEN BENDE DEGISTIRDIM BU AY ISTE .. BU SEKILDE DAHA DOGRU CIKTI .. LUTEAL FAZINI 16 OLARAK YAZ... HATTA GARANTILEMEK ISTIYORSAN 15 DE YAZABILIRSIN .. ORADAKI TARIHI DEFISTIRDIGINDE GUNLERIN TAKVIMDEKI YUMURTLAMA TARIHLERININ NASILDA DEGISTIGINI GORURSUN CANIM BENIMMMM.. UMARIM BENDE SANA YARDIMCI OLMUSUMDURRRR
INSALLAH GELICEK LERIMIZZZZ HABERDAR EDERIM

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…