Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Senin değil asıl benim bu ay da olmadı
:KK50:
Senin var daha, dur şimdiden kapılma o hisse.
Benim artık belli gibi birşey, baksana ovu negatif
:KK53:
cnm benimde gecen ayki haline dondu tablom. onda da dpo 6 da 0,3 dusmustu. bu ay da ayni oldu. yani sonu gelmez bunun.

gebelik için daha erken çıkarmı bilmiyorumda testi böle görünce şaşırdım o yüzden size sorayım dedim

tatlim. c ve ayniysa ya da t koyuysa gebelikten. aklinda olsun.
biz de bunu konusuyrduk phia yla. acaba hergun yapmaya devam edersek ve o da koyulasirsa gebeligi gosterir mi diye. onu deniyrz simdi. eger olumlu sonuc olursa yazariz buraya da... ama testin negatif.

Bu ayki önemli günlerini şöyle açıklayayım canım;
12. gün piki gördüğün ve 13. gün de çatladığın için bunun 2-3 gün öncesi dahil olmak üzere çatlamış olan 13. gün de dahil;
10-11-12-13. günler idi canım.
:KK34:
İstersen bugün iftar sonrası da bir beraberlik olabilir, belki bir ihtimal yumoşlarının ömrü bitmemiştir, garantili ilerleyelim biz yine de :KK9:

9-10-11-12-13 hergün beraberlik oldu:KK17:
bugün eşim çok yorgundu. :KK16: beraberlik olmadı, uyuyakaldı iftardan sonra... :KK9:

yani bugün yapmazsak sorun olmaz anladığım kadarıyla...
peki ben bugünden sonrada test yapmaya devam etmeli miyim?:26:

cnm benimde gecen ayki haline dondu tablom. onda da dpo 6 da 0,3 dusmustu. bu ay da ayni oldu. yani sonu gelmez bunun.

tatlim. c ve ayniysa ya da t koyuysa gebelikten. aklinda olsun.
biz de bunu konusuyrduk phia yla. acaba hergun yapmaya devam edersek ve o da koyulasirsa gebeligi gosterir mi diye. onu deniyrz simdi. eger olumlu sonuc olursa yazariz buraya da... ama testin negatif.

saolun kızlar ben hergün yapmıyım en iyisi zaten her ay kafayı yicem beklemekten bide test yaparsam iyice sıyırıcam artık:18:

9-10-11-12-13 hergün beraberlik oldu:KK17:
bugün eşim çok yorgundu. :KK16: beraberlik olmadı, uyuyakaldı iftardan sonra... :KK9:

yani bugün yapmazsak sorun olmaz anladığım kadarıyla...
peki ben bugünden sonrada test yapmaya devam etmeli miyim?:26:

Canım, senin pikten sonra 2 testi silik gördük değil mi?
Öyle hatırlıyorum, eğer öyleyse testi yapmana gerek yok artık, çünkü senin pik ve siliklik çok belirgindi...
Regline 5-6 gün ya da 4 gün kala falan yaparsın artık bir dahaki ovu testini, o da gebelik tahmini için

oyle olmaz annem. ya 11 ya 17. sec birini. yoksa kiyaslamada hata olur.

ateş ölçmek daha kolaydı :KK37: ya ne yapcam ben bu ay beceremicem galiba :26:

yarın 4den sonra dışarı çıkacaktım, neyse zaten boş bırakmayacaz,akıntıyı da ateşi de takip etcem cutecim,hayırlısı artık :KK31:

Son düzenleme:

yarın 4den sonra dışarı çıkacaktım, neyse zaten boş bırakmayacaz,akıntıyı da ateşi de takip etcem cutecim,hayırlısı artık :KK31:

o zaman sabah 11 de yap her gun.

Canım, çantanda hep bir yedek ovu bulundur.
O saatte nerde olursan ol yap testini, kaba gerek yok, idrarını paketin içine yap, öyle ölç
:KK17:
Ben geçen memleketten gelirken dinlenme tesisinde moladayken yaptım öyle:KK17::KK17::KK9::KK9:

Kızlar kan testini yaptırmadım daha adetim geciksin diye bekliyorum,erkenden gidip testte çıkmazsa diye.bugün bi tane daha gebelik testi yaptım inşallah güzel olur her şey inşallah $image.jpg

Canım, senin pikten sonra 2 testi silik gördük değil mi?
Öyle hatırlıyorum, eğer öyleyse testi yapmana gerek yok artık, çünkü senin pik ve siliklik çok belirgindi...
Regline 5-6 gün ya da 4 gün kala falan yaparsın artık bir dahaki ovu testini, o da gebelik tahmini için

pik iki çizgininde koyu olmasıydı demi öyle cevap vermiştiniz bi arkadaşa,
evet. yani dün ve bugün çok silik...
ondan önceki iki gün ise çok belirgindi...

hadi inşallah o zaman :emir_bebek: burada güzel haberler veren arkadaşlardan biride ben olurum inşallah..... :KK49:

Kızlar kan testini yaptırmadım daha adetim geciksin diye bekliyorum,erkenden gidip testte çıkmazsa diye.bugün bi tane daha gebelik testi yaptım inşallah güzel olur her şey inşallahEki Görüntüle 773014

Canım benim, adetini beklemene gerek yok kiii :KK34:
Kan testinde çıkmaması zaten söz konusu bile değil, çünkü idrarda çıkan kanda kesin çıkıyor.
Beta HCG kanda daha önce çıkıyor zaten, sonra idrara geçiyor.
Keşke gebelik testine para vermeseydin...
Şimdi kana gitsen bile yarın, 2 gün sonra tekrar edemeyeceksin bayrama denk geldiği için... Ya da ikisini de özelde aynı yerde yaptıracaksın...
Keşke bugün gideydin, çarşamba da 2. teste giderdin ve sağlıklı bir gebelik olup olmadığı konusunda için rahatlardı...
Allah korusun, sağlıklı olsun inşallah da, bu önlemler günümüz gebeliklerinin devamının nasıl olacağı açısından önemli çünkü...
Yanlış anlama sakın beni canım
:KK16:

Canım benim, adetini beklemene gerek yok kiii :KK34:
Kan testinde çıkmaması zaten söz konusu bile değil, çünkü idrarda çıkan kanda kesin çıkıyor.
Beta HCG kanda daha önce çıkıyor zaten, sonra idrara geçiyor.
Keşke gebelik testine para vermeseydin...
Şimdi kana gitsen bile yarın, 2 gün sonra tekrar edemeyeceksin bayrama denk geldiği için... Ya da ikisini de özelde aynı yerde yaptıracaksın...
Keşke bugün gideydin, çarşamba da 2. teste giderdin ve sağlıklı bir gebelik olup olmadığı konusunda için rahatlardı...
Allah korusun, sağlıklı olsun inşallah da, bu önlemler günümüz gebeliklerinin devamının nasıl olacağı açısından önemli çünkü...
Yanlış anlama sakın beni canım
:KK16:

Canım Yanlış anlarmıyım çok şey öğrendim senden:) daha önce doktora gittiğimde gebelik testi için adetimin kaç gün geçiktiğini sormuştu bende bekleyim en azından bir iki gün geciksin dedim,nasip olursa yarın gider yaptırırım testi ikinciyide Çarşamba yaptırsam olurmu bir günde de değerlerimin artması lazım dimi

Canım Yanlış anlarmıyım çok şey öğrendim senden:) daha önce doktora gittiğimde gebelik testi için adetimin kaç gün geçiktiğini sormuştu bende bekleyim en azından bir iki gün geciksin dedim,nasip olursa yarın gider yaptırırım testi ikinciyide Çarşamba yaptırsam olurmu bir günde de değerlerimin artması lazım dimi

O zaman, şöyle bir sorum var önce; öncelikle devlet hastanesi yakınında mı? Ve eşin şuan yanında mı?

O zaman sana pembe bir yalan kuralım;

Şimdi gidebilirseniz eğer, hastanenin acil servisine gidip kasıklarında, artık hangi taraf sen karar ver, şiddetli bir ağrı olduğunu söyleyeceksin.
Doktor eliyle karnına bastırıp muayene edecek seni, acıdığını söyle, gebe olduğunu öğrendiğini söyle 2 gün öncesinde...
Hemen sana bir kan testi yapacak...
Sonra sen 1 saat içinde test sonucunu alacaksın
:KK52:
Sonra da çarşamba sabahı erkenden kadın doğuma gideceksin, pazartesi akşamı ağrı yaşadığını ve kan testi ile gebe olduğunu öğrendiğini söyleyeceksin... Doktorun 2 gün sonra testi tekrarlamanı önerdiğini ve o yüzden Beta Hcg tahlili yaptırmak istediğini söyleyeceksin :21:
İşte bu kadar :KK9::KK9:

İki test arasında en az 36 saat olmalı fikir sahibi olabilmemiz için, bunu da o yüzden yapacağız tamam canım?
Maalesef bazen böyle pembe yalanlar söylememiz gerekiyor doktorlara...
Yoksa yok adetin geçti mi, daha var git 1 hafta sonra gel vs. bir sürü soru ve cevapla karşılaşıyoruz...
Adetin geçti miiii, heee geçti 3 gün geçti...
:KK52::KK52:

Meğer eklemişsin bile canım, bazı fotoğraf kapasitesi büyük oluyor, kk yüklemiyor, o yüzden benim yukarıda yazdığım ekleme yöntemi de aklında olsun

Canım, senin test pik yapmış bugünn, 24 ila 36 saat arasında da yumoşlar çatlayacak :KK52::KK52:
Ayyy, bugün çalışılması lazım ve çatlama günü (pik sonrası silikleştiği gün çatlamış oluyor) de dahil o güne dek çalışmalar devam etmeli canım :KK34:
Kocişin yakınsa, çağır 1 saatliğine kaçsın gelsin :KK52::KK52:
Ah şu nöbetler yok mu, tam da önemli günlere denk gelir...

canım cok sagol yaa.malesef canım gelme ihtimali yoktu.çatladıgı gün olsa çalışma yani yarın olur degilmi?yardımların için cok tsk ederim senin mutlu haberlerinide alırız inş allah gönlüne? göre versin.bide catladıgı gün cinsiyette belirleniyormus galiba bilgin varmı

canım cok sagol yaa.malesef canım gelme ihtimali yoktu.çatladıgı gün olsa çalışma yani yarın olur degilmi?yardımların için cok tsk ederim senin mutlu haberlerinide alırız inş allah gönlüne? göre versin.bide catladıgı gün cinsiyette belirleniyormus galiba bilgin varmı

cnm. yumurta spermle birlesip dollendigi anda cinsiyeti belli oluyr.

ama biz onceden cinsiyet belirleyebilir miyiz diye soruyorsan; bu mumkun degil. daha yeni arastirdim. hic bir yontemle cinsiyet belirlenemiyr. sadece tup bebekte cinsiyet belirlenebiliyr. o da ulkemizde yasak.

X