Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

haklısın canım ya bilemiyorum işte bende bu topik sayesinde tanıştım ovulasyon testi ile hiçbir fikrim yok dediğin gibi ramazan olunca karışıyo biraz işlerde.
gün aşrı dediğin bir gün sonra mı?
bizim iftardan sonra oluyo genelde... yada gece 12-1 gibi... ama genelde örneğin dümn gece 1 de yaptık diyelim bu gecede 1-2 gibi deneriz, bu şekilde doğru olur demi?

cnm. bir gun var bir gun olursa gun asiro olur.

bu sabah var - bu aksam yok - yarin ssabah yok - yarin aksam var. olursa 36 saatte olur.

her gun ise nasil.istersen oyle takil :KK66:)

Kizlar ben bisi merak ediorum esimle iliskiye genellikle 12den sora oluo ozmn ates tablosuna ogunun tarihinimi iliskiyr gitdi isaretlemek lazim yoksa ertesi gnunemi israteleemek lazi. Hani yani 12yi gecio ya o bakimdan soruyum dedim :-D

Son düzenleyen: Moderatör:
maalesef canım nasip olmadı.bu ilk düşüğüm bu kadar ağrılı olabileceğini hiç bilmiyordum feci birşeydi.dün geceyi nasıl geçirdim bir ben bir Allah bilir.hakkımda hayırlısı olsun.senin ne kadarlık düştü peki

Benimkiler de 5 haftalıkken, hatta birine 4 haftalıkken diyebilirim, ikisi de kese görülmeden önce oldu...

Bi iki gün içinde kan testide yaptırcam inşallah çok sağol senin öle yardımın olduki valla ikinci kan testini yaptırmayı bile sen dedikten sonra öğrendim Allah gönlüne göre verir inşallah

Rica ederim canım, ne demek, buralarda hepimizin birbirinden öğreneceği şeyler var, böyle böyle öğrenip daha sonra başkalarına aktarıyoruz, zincirleme bir görev yani :KK16:

Kizlar ben bisi merak ediorum esimle iliskiye genellikle 12den sora oluo ozmn ates tablosuna ogunun tarihinimi iliskiyr gitdi isaretlemek lazim yoksa ertesi gnunemi israteleemek lazi. Hani yani 12yi gecio ya o bakimdan soruyum dedim :-D

Gece de olsa o günü işaretliyorum ben canım, PM olarak :KK34:

bunlarda 11 ve 12. günümün testleri...

BU DA BUGÜN YAPTIĞIM TESTİM:

BUGÜN İYCE SİLİK ÇIKTI, :emir_bebek:ŞANSLI GÜNLER BİTİYO SANIRIM?:44:

Canım, 12. gün pik yapmış ve 13. gün itibariyle çatlamışsın.
Bugün 14. gün ve çatlamanın üzerinden 24 saat geçtiği için döllenebilme ihtimalin yok artık diye düşünüyorum.
Sen de ben gibi bekleyenler kervanındasın artık
:KK9::KK9:

Son düzenleyen: Moderatör:
slm kızlar yardımcı olursanız sevinirim.testleri saat 11 de ve saat 17:00 de yapıyorium.bugün saat 11 deki baya koyuydu çizgi.akşam 17:00 de yapacagım test de koyu olursa teste göre 24 saat aksam 5 oluyor ramazan malum.ilişki saatini nasıl hesaplıyorsunuz yumurtlamayı kacırmamak için sagolun kızlar.

Benimkiler de 5 haftalıkken, hatta birine 4 haftalıkken diyebilirim, ikisi de kese görülmeden önce oldu...

Rica ederim canım, ne demek, buralarda hepimizin birbirinden öğreneceği şeyler var, böyle böyle öğrenip daha sonra başkalarına aktarıyoruz, zincirleme bir görev yani
:KK16:

Gece de olsa o günü işaretliyorum ben canım, PM olarak
:KK34:

Canım, 12. gün pik yapmış ve 13. gün itibariyle çatlamışsın.
Bugün 14. gün ve çatlamanın üzerinden 24 saat geçtiği için döllenebilme ihtimalin yok artık diye düşünüyorum.
Sen de ben gibi bekleyenler kervanındasın artık
:KK9::KK9:

Canım yani artık çalışmaya yapmaya gerek yok mu ki?
adetimi mi beklemem gerekiyo artık?
en önemli gün dünmüydü?:KK28::44:

$20130805_143659.jpg

Canlar benim ovulasyon testi bole :KK70:

benim iliski gunleride bole Agustos 1-3-4 gunleri iliski oldu bakalim bugunde ins olucak bide ovulasyon testi yapiiym bakiim nasil cikicak sizce nasil kacirmamisimdir ins bu ayda:KK16:

slm kızlar yardımcı olursanız sevinirim.testleri saat 11 de ve saat 17:00 de yapıyorium.bugün saat 11 deki baya koyuydu çizgi.akşam 17:00 de yapacagım test de koyu olursa teste göre 24 saat aksam 5 oluyor ramazan malum.ilişki saatini nasıl hesaplıyorsunuz yumurtlamayı kacırmamak için sagolun kızlar.

Canım, yumurta ha deyince çatlamıyor, bu biyolojik farklılıklarımıza göre 24 ila 36 saat arasında değişiyor, hatta bana Prof. çatlatma iğnesinden sonra 48 saate yakın sürüyor Türk kadınımızın ortalaması dedi, düşün yani iğne ile bile öyle...
Ama sen seninkinin ne kadar sürede çatladığını pik yapmış olan 2. çizginden sonraki ilk silikleşmede anlayabilirsin, o da senin ortalaman olur
Çizgin bu sabah baya koyu derken iki çizgin tamamen aynı koyulukta mı, yoksa 2. çizgi olan T çizgisi daha mı koyu?

Canım yani artık çalışmaya yapmaya gerek yok mu ki?
adetimi mi beklemem gerekiyo artık?
en önemli gün dünmüydü?:KK28::44:

Bu ayki önemli günlerini şöyle açıklayayım canım;
12. gün piki gördüğün ve 13. gün de çatladığın için bunun 2-3 gün öncesi dahil olmak üzere çatlamış olan 13. gün de dahil;
10-11-12-13. günler idi canım.
İstersen bugün iftar sonrası da bir beraberlik olabilir, belki bir ihtimal yumoşlarının ömrü bitmemiştir, garantili ilerleyelim biz yine de :KK9:

Eki Görüntüle 772758

Canlar benim ovulasyon testi bole :KK70:

benim iliski gunleride bole Agustos 1-3-4 gunleri iliski oldu bakalim bugunde ins olucak bide ovulasyon testi yapiiym bakiim nasil cikicak sizce nasil kacirmamisimdir ins bu ayda:KK16:

Öncelikle şunu söyleyeyim canım; bu testlerin hepsinin böyle topluca çekilip yorumlanması doğru değil.
Kiminin üzerinden 4 gün kiminden 5 gün geçmiş, çizgiler 10 dakikadan sonra değişiyor.
O yüzden sen testlerini uyguladıktan hemen 10 dk. sonra fotoğraflarını çek tamam?
Böylece biz de daha sağlıklı yorumlarız :13:
Bu 1-3-4 ağustos dediklerin de kaçıncı günlerin onu bilmemiz lazım bir de...
Ama şunu söyleyebilirim şu an için sadece; 11. ve 12. gün koyulaşma söz konusu, o günler ilişki varsa güzel, tabi devamı da gelmeli, bitmiş değil. Bakalım bu günkü testin nasıl çıkacak, unutma 10. dakikada fotoğrafla bu sefer

cnm. kac gundur denk gelemiyrz. var mi gelisme?

ben de hala bekliyrm. dpo 6 henuz. oldugunu sanmiyrm ama yine de bekliyrm iste.

Canım, yumurta ha deyince çatlamıyor, bu biyolojik farklılıklarımıza göre 24 ila 36 saat arasında değişiyor, hatta bana Prof. çatlatma iğnesinden sonra 48 saate yakın sürüyor Türk kadınımızın ortalaması dedi, düşün yani iğne ile bile öyle...
Ama sen seninkinin ne kadar sürede çatladığını pik yapmış olan 2. çizginden sonraki ilk silikleşmede anlayabilirsin, o da senin ortalaman olur
Çizgin bu sabah baya koyu derken iki çizgin tamamen aynı koyulukta mı, yoksa 2. çizgi olan T çizgisi daha mı koyu?

Eki Görüntüle 772770 Cnm bole bnm durum :26:

Resimde nekadar gosukur bilmem ama ins anlasilir

cnm. kac gundur denk gelemiyrz. var mi gelisme?

ben de hala bekliyrm. dpo 6 henuz. oldugunu sanmiyrm ama yine de bekliyrm iste.

Canım, dün hiç uğrayamadım, dışardaydık hep, iftardan sonra gelebildik ancak, sonra da ilk kez sahura kadar uyudum, yorgunluktan olsa gerek :KK9:
Neyse canım, durumuma geleyim şimdi; bugün de ateşim 37.0 çıktı, DPO 12'deyim, BAT'a 5 gün kaldı. Bakalım az sonra ovu testi yapacağım :18:
Ama hiçbir farklılık hissetmiyorum şu an için, herhalde olmadı bu ay da...

Eki Görüntüle 772770 Cnm bole bnm durum :26:

Resimde nekadar gosukur bilmem ama ins anlasilir

Senin son yazdığın cevaptaki alıntıladığın cevabım sana değildi, sana yazdığım şuydu;

"Öncelikle şunu söyleyeyim canım; bu testlerin hepsinin böyle topluca çekilip yorumlanması doğru değil.
Kiminin üzerinden 4 gün kiminden 5 gün geçmiş, çizgiler 10 dakikadan sonra değişiyor.
O yüzden sen testlerini uyguladıktan hemen 10 dk. sonra fotoğraflarını çek tamam?
Ama şunu söyleyebilirim şu an için sadece; 11. ve 12. gün koyulaşma söz konusu, o günler ilişki varsa güzel, tabi devamı da gelmeli, bitmiş değil. Bakalım bu günkü testin nasıl çıkacak, unutma 10. dakikada fotoğrafla bu sefer
:KK34: ​"

Senin son yazdığın cevaptaki alıntıladığın cevabım sana değildi, sana yazdığım şuydu;

"Öncelikle şunu söyleyeyim canım; bu testlerin hepsinin böyle topluca çekilip yorumlanması doğru değil.
:KK34: ​"

oww bende sandim bana yazdin :KK17: neyse 11. ve 12. gunler ben gordugumde koyuydu ikiside baya yani soldaki cizgi :KK34: bugunde dediign gibi yaparim koyarim :KK17: evet 11. ve 12. gunler iliski oldu :KK17:

canım cok sagol 5 de bi daha yaptım iki ayrı firmanıni ovulasyon testini kullanıyorum iki çizgide aynı koyulukta canım bugün ilk defa koyulastı ve sag kasıgımda kramp tarzında sancım var acaba erken olurmu catlama bu kadar.

Eki Görüntüle 772783 bugün unutmadım böyle çıktı,sadece akşam 5 de mi olacak,sabah olsa olmuyor mu?

Hayır canım, öyle bir şart yok, "en iyi test zamanları sabah 11, öğlen 3 ve 5, akşam 10 saatleridir (alttaki yazısında da akşam 8'den önce yapılmalı diyor)" diyor kullanma talimatında...
Mesela ben şuan evde olduğum için 5-6 gibi yapıyorum, ama okul zamanı saat öğlen 3'te yapıyordum...
Sabah ilk idrarın olmadığı müddetçe yapabilirsin yani, hatta saat 11 çok da güzel olur.
Günde 2 kez test yapacaksan da iki test arası 8 saat olmalı...

X