Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

canım cok sagol yaa.malesef canım gelme ihtimali yoktu.çatladıgı gün olsa çalışma yani yarın olur degilmi?yardımların için cok tsk ederim senin mutlu haberlerinide alırız inş allah gönlüne? göre versin.bide catladıgı gün cinsiyette belirleniyormus galiba bilgin varmı

Canım, çatladığı gün ve sonraki 24 saati de çok önemli...
Yarını da değerlendirirsin tabi, hem yarınki testine de bakarız, ne durumda diye
:KK34:
Çatlamadan önceki beraberlikler spermler hazırda beklesin diye iyi oluyor, sonuçta spermler 72 saate kadar canlı kalabiliyor...

Cinsiyetle ilgili de şöyle söyleyeyim; çatlama olmadan önceki beraberlikler genelde x kromozomlu (kız) spermler ile oluyormuş, çünkü x kromozomlu spermler daha uzun sürede yol alıyormuş ve daha uzun yaşıyormuş, o yüzden onlar hali hazırda beklediklerinden kız bebek ihtimali artıyormuş, çünkü y kromozomlu spermler hızlı hareket edip çabuk ölürlermiş o vakit içerisinde...
Eğer çatlamadan sonra olursa beraberlik, y kromozomlu (erkek) spermler daha hızlı yol aldıklarından yumurtaya çabucak ulaşıp dölleyebiliyorlarmış...
Yani böyle bir bilimsel gerçeklik var canım...

sağol cnm sürekli deneyeceğim iki koyu çizgiyi bulana kadar :26:

canım iki koyu çizgiden ziyada t çok daha koyu olacak phia bana baya yardımcı oldu anlattı zar zor anladım bende hep çizgi çıkıyoda sürekli yumurtluyom sandımdı:KK1:sana fikir olsun die kendi pik yaptığı yani lh hormonunun fırladığı anı göndereyim aman kaçırma ben tekrar başlamasam kaçırıyodum:KK1: $Fotoğraf0129.jpg

kızlar iki gün oldu ovulasyon testine başlayalı ilk günden silik çıktı bu normal mi.
Evet, normal canım...
Canım, bir de testlerimizin gününü ilk başladığımız gün ile değil reglimizin kaçıncı günü olduğuyla tabir edersek karışıklık yaşamayız :KK34:
Bir de tavsiyem, her testini ilk 10 dakika içinde fotoğrafla, ama hepsi aynı dakikada olsun canım :KK34:
Sonra buraya fotoğraflarını eklersin, biz de yorumlarız :13:

normal cnm lh hormonu sürekli vücudumuzda blunan bi hormon bu yüzden silik çıkar sen t nin c den daha koyu olduğu ve ondan sonra ilk silikleştiği anı dene o anı yakalayana kadar da teste düzenli devam et

Canım benim, t ile c aynı koyulukta olduğunda başlıyoruz çalışmalara, pikte başlarsak önceki 1-2 günlük şansı-ihtimali kaçırmış oluruz

O zaman sana pembe bir yalan kuralım;

Şimdi gidebilirseniz eğer, hastanenin acil servisine gidip kasıklarında, artık hangi taraf sen karar ver, şiddetli bir ağrı olduğunu söyleyeceksin.
Doktor eliyle karnına bastırıp muayene edecek seni, acıdığını söyle, gebe olduğunu öğrendiğini söyle 2 gün öncesinde...
Hemen sana bir kan testi yapacak...
Sonra sen 1 saat içinde test sonucunu alacaksın
:KK52:
Sonra da çarşamba sabahı erkenden kadın doğuma gideceksin, pazartesi akşamı ağrı yaşadığını ve kan testi ile gebe olduğunu öğrendiğini söyleyeceksin... Doktorun 2 gün sonra testi tekrarlamanı önerdiğini ve o yüzden Beta Hcg tahlili yaptırmak istediğini söyleyeceksin :21:
İşte bu kadar :KK9::KK9:

İki test arasında en az 36 saat olmalı fikir sahibi olabilmemiz için, bunu da o yüzden yapacağız tamam canım?
Maalesef bazen böyle pembe yalanlar söylememiz gerekiyor doktorlara...
Yoksa yok adetin geçti mi, daha var git 1 hafta sonra gel vs. bir sürü soru ve cevapla karşılaşıyoruz...
Adetin geçti miiii, heee geçti 3 gün geçti...
:KK52::KK52:

Arkadaşım sen ne kadar çok şey öğrenmişssin valla bunların yarısı aklıma gelmez benim,kendi evimde kalmıyorum onun için dışarıda çıkamadım dediğini yapabilseydik iyi olcaktı aslında.gebelik testlerini bile zar zor yaptım evimde olsam daha kolaydı tabi,ben yarın ilk testimi yaptırırım ikinciyide Perşembe günü bi acilde yaptırırım yaparlar herhalde doktorum Bayram tatilide olsa yaptır değerine bakılması gerek dedi derim olur dimi öyle:) her şeyide sana soruyorum ama napayım eşimden başka kimse bilmiyo kimseye bişey soramıyorumki

canım iki koyu çizgiden ziyada t çok daha koyu olacak phia bana baya yardımcı oldu anlattı zar zor anladım bende hep çizgi çıkıyoda sürekli yumurtluyom sandımdı:KK1:sana fikir olsun die kendi pik yaptığı yani lh hormonunun fırladığı anı göndereyim aman kaçırma ben tekrar başlamasam kaçırıyodum:KK1:Eki Görüntüle 773077

Canım benimmm, nasıl da yardımcı olurmuş arkadaşlarına :KK16::KK16::KK16:

Son düzenleme:

Canım benim, t ile c aynı koyulukta olduğunda başlıyoruz çalışmalara, pikte başlarsak önceki 1-2 günlük şansı-ihtimali kaçırmış oluruz

ahh canım benim yardımsever arkadaşımız valla bak ben daha öğrenememişim beklemedesin demi ovulasyondan sonra kaçıncı gündesin sen ben ovulasyon dan sonra 7.günümdeyim bugecee rüyamda gebelik testi yapıyorum 2 bölme var üst bölmede 3-4 hafta arası 2. bölmede 6-12 günlük diye bi yer var 2 testi üstüste birleşik düşün önce 3-4 haftalık testi yapıyorum negatif çıkıyo sonra 6-12 günlük gebelik bölümüne damlatıyorum çift çizgi çıkıyo bugünde 7. günüm ya ovulasyondan sonra 6. günümde yapmış oldum rüyamda testi Rabbim gerçek etsin inşallah ama çok etkilendim yaa ama ne kadar rüya etkilesede kendime hamile olmayı konduramıyorummm

Arkadaşım sen ne kadar çok şey öğrenmişssin valla bunların yarısı aklıma gelmez benim,kendi evimde kalmıyorum onun için dışarıda çıkamadım dediğini yapabilseydik iyi olcaktı aslında.gebelik testlerini bile zar zor yaptım evimde olsam daha kolaydı tabi,ben yarın ilk testimi yaptırırım ikinciyide Perşembe günü bi acilde yaptırırım yaparlar herhalde doktorum Bayram tatilide olsa yaptır değerine bakılması gerek dedi derim olur dimi öyle:) her şeyide sana soruyorum ama napayım eşimden başka kimse bilmiyo kimseye bişey soramıyorumki

:KK52::KK52: Hah, aynen öyle canım, "doktor bayram da olsa yaptır, değerin biraz düşük (Allah korusun, dilini ıssır) dedi, zaten kasığımda da bir ağrı var" :KK9::KK9:

Aferin sanaaaa
:KK9::KK9::KK9::KK9:
Rabbim sağlıklı bir gebelik nasip etsin inşallah arkadaşım :KK16::KK16:

ben günaşırı ilişkiye başladım iki koyu çizgi görünce iki gün üstüste yapmayı planlıyorum

Canım iki eşit koyu çizgide başla, sonra pik yapacak yine devam, sonra silik olacak, 1-2 gün daha devam...
Yani maraton uzun canım senin yapacağın gibi 500 m. değil 2000 m. canım
:KK52::KK52:

ahh canım benim yardımsever arkadaşımız valla bak ben daha öğrenememişim beklemedesin demi ovulasyondan sonra kaçıncı gündesin sen ben ovulasyon dan sonra 7.günümdeyim bugecee rüyamda gebelik testi yapıyorum 2 bölme var üst bölmede 3-4 hafta arası 2. bölmede 6-12 günlük diye bi yer var 2 testi üstüste birleşik düşün önce 3-4 haftalık testi yapıyorum negatif çıkıyo sonra 6-12 günlük gebelik bölümüne damlatıyorum çift çizgi çıkıyo bugünde 7. günüm ya ovulasyondan sonra 6. günümde yapmış oldum rüyamda testi Rabbim gerçek etsin inşallah ama çok etkilendim yaa ama ne kadar rüya etkilesede kendime hamile olmayı konduramıyorummm

Canım, ben çatlama sonrası 12. gündeyim, DPO 12 diyoruz buna da ok? :KK16:
SAT 10 Ağustos canım ama DPO 14'e regl olurum diye bekliyorum artık :KK50:
Çünkü bugün ovu silik çıktı, olsaydı çıkardı onda...

Canım benimm, rüyan hayırlı çıksın inşallah, gerçek olur inşallahhh
:13:

Sen de şöyle bi DPO 11-12 gibi ovu yap bakalım, çıkar belkiiii :KK34:

http://www.fertilityfriend.com/home/4012bb/
My Ovulation Chart

My Ovulation Chart

Bu da benim Ateş ve Ovu Tablom, ateşim düşüşe geçmedi ama ben yine de bugünkü ovu testinden ötürü ümitsizim bu aydan...

:KK52::KK52: Hah, aynen öyle canım, "doktor bayram da olsa yaptır, değerin biraz düşük (Allah korusun, dilini ıssır) dedi, zaten kasığımda da bir ağrı var" :KK9::KK9:

Aferin sanaaaa
:KK9::KK9::KK9::KK9:
Rabbim sağlıklı bir gebelik nasip etsin inşallah arkadaşım :KK16::KK16:

Canım çok sağol Allah ım hepimize sağlıklı gebelikler mİs kokan bebişler nasip etsin senin durumun nasıl her zaman yazılanları okuyamıyorum kaçıncı denemen birde hangi şehirdesin doktor için tavsiyen vardır belki

Canım, ben çatlama sonrası 12. gündeyim, DPO 12 diyoruz buna da ok? :KK16:
SAT 10 Ağustos canım ama DPO 14'e regl olurum diye bekliyorum artık :KK50:
Çünkü bugün ovu silik çıktı, olsaydı çıkardı onda...

Canım benimm, rüyan hayırlı çıksın inşallah, gerçek olur inşallahhh
:13:

Sen de şöyle bi DPO 11-12 gibi ovu yap bakalım, çıkar belkiiii :KK34:

http://www.fertilityfriend.com/home/4012bb/
My Ovulation Chart

My Ovulation Chart

Bu da benim Ateş ve Ovu Tablom, ateşim düşüşe geçmedi ama ben yine de bugünkü ovu testinden ötürü ümitsizim bu aydan...

bende bu durumda DPO 7 deyim:KK1:çok güzel ya az önce gördümde anlamadım ben ovi testlerini bitirdim malesef 27. gün yumurtlayınca anca yetti:KK1:tekrar almıcam çünkü bayramda kocişle ayrılıyoruz ben memlekete falan gidicem değerlendiremicez yani ondan sonrada doktor takibi falan var hayırlısı olsun artık ben sırf boş geçirmemek için ovi testini denedim gerisi Allah tan umarım sende regli olmazsın her zaman net sonuçla gebeliği göstermez diolar ovi testi için

Canım çok sağol Allah ım hepimize sağlıklı gebelikler mİs kokan bebişler nasip etsin senin durumun nasıl her zaman yazılanları okuyamıyorum kaçıncı denemen birde hangi şehirdesin doktor için tavsiyen vardır belki
Canım, benim 2,5 yıl oldu...
Gebelik planımızın ancak 12. ayında hamile kalabildim fakat 5 haftalık iken kese görülmeden düşük yaşadım.
Sonra çalışmalar aralıksız devam etti ve ben yine 12. ay aynı ay gebe kaldım, onu da 4 haftalıkken kaybettim.
Şubat'larda hamile kaldım, Mart'larda düşük yaptım ikisinde de...
Eşimin ve benim tüm tetkiklerimiz normal çok şükür...
Sadece ben bir dahaki gebeliğimi öğrenir öğrenmez kan sulandırıcı iğne olmaya başlayacağım, önlem amaçlı olarak. Ufak bir pıhtılaşmadan dolayı...
Benim hikayem böyle işte canım, herşey Allah'tan, asla isyan etmedik, Rabbim en hayırlı vakti bekliyor diyoruz hep...
Bu arada ben İstanbul'dayım canım, Avrupa Yakası'nda

phia banada yardımcı olurmusun bugun 13.gunum ve ıkıncı çizgi pnk yaptı dun gece birliktelik oldu bu gece olmıcak yarın olur inşallah kaçırmış olurmuyum

phia banada yardımcı olurmusun bugun 13.gunum ve ıkıncı çizgi pnk yaptı dun gece birliktelik oldu bu gece olmıcak yarın olur inşallah kaçırmış olurmuyum

Dünkü birliktelik güzel...
Bu gece olsa iyi olurdu...
Yarın kaçırmış olmazsın canım, çünkü pikten sonra daha çatlama da gerçekleşecek canım...
Belki yarın bile pik devam edebilir...
Silikleşme olduğu anda da olsun beraberlik mutlaka ve mutlaka...
Çünkü silikleşince 24 saat yaşıyor yumurtalarımız...
Yani canım sen önümüzdeki 2-3 günü çok iyi değerlendir, duruma göre 4 gün hatta

X