Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

tş ederim canım ya 21 ay oldu ikinci bebiş gelmiyor kızım 5 yaşında aşılamada oldum tutmadı bu ay böyle deneyip onumuzdekı ay aşılama istıcem inş gerek kalmaz :KK43:

cnm. yumurta spermle birlesip dollendigi anda cinsiyeti belli oluyr.

ama biz onceden cinsiyet belirleyebilir miyiz diye soruyorsan; bu mumkun degil. daha yeni arastirdim. hic bir yontemle cinsiyet belirlenemiyr. sadece tup bebekte cinsiyet belirlenebiliyr. o da ulkemizde yasak.

ne bileyim canım arkadısım 3erkek cocugu var ve okadar iddalı konusuyorki 4 üncüde olsun erkek olur diyor.bende yumurtla catladıgında erkek oluyor diye duymustum sorayım dedim.hersey rabbimden nasip olmaz zaten.canım kesinleştimi senin bebiş haberini akırız inş.

Canım, benim 2,5 yıl oldu...
Gebelik planımızın ancak 12. ayında hamile kalabildim fakat 5 haftalık iken kese görülmeden düşük yaşadım.
Sonra çalışmalar aralıksız devam etti ve ben yine 12. ay aynı ay gebe kaldım, onu da 4 haftalıkken kaybettim.
Şubat'larda hamile kaldım, Mart'larda düşük yaptım ikisinde de...
Eşimin ve benim tüm tetkiklerimiz normal çok şükür...
Sadece ben bir dahaki gebeliğimi öğrenir öğrenmez kan sulandırıcı iğne olmaya başlayacağım, önlem amaçlı olarak. Ufak bir pıhtılaşmadan dolayı...
Benim hikayem böyle işte canım, herşey Allah'tan, asla isyan etmedik, Rabbim en hayırlı vakti bekliyor diyoruz hep...
Bu arada ben İstanbul'dayım canım, Avrupa Yakası'nda
:KK34:

Arkadaşım Allah tan her şeyin hayırlısı bunda da vardır bi hayır,en güzelini yapıyosun sabırla beklemekle,en güzel en hayırlı zamanda Rabbim kucağına verir inşallah yavrunu

Canım, çatladığı gün ve sonraki 24 saati de çok önemli...
Yarını da değerlendirirsin tabi, hem yarınki testine de bakarız, ne durumda diye
Çatlamadan önceki beraberlikler spermler hazırda beklesin diye iyi oluyor, sonuçta spermler 72 saate kadar canlı kalabiliyor...

Cinsiyetle ilgili de şöyle söyleyeyim; çatlama olmadan önceki beraberlikler genelde x kromozomlu (kız) spermler ile oluyormuş, çünkü x kromozomlu spermler daha uzun sürede yol alıyormuş ve daha uzun yaşıyormuş, o yüzden onlar hali hazırda beklediklerinden kız bebek ihtimali artıyormuş, çünkü y kromozomlu spermler hızlı hareket edip çabuk ölürlermiş o vakit içerisinde...
Eğer çatlamadan sonra olursa beraberlik, y kromozomlu (erkek) spermler daha hızlı yol aldıklarından yumurtaya çabucak ulaşıp dölleyebiliyorlarmış...
Yani böyle bir bilimsel gerçeklik var canım...

tamam canım cok tş k ederim sagol.dayanamayıp az önce yaptım yiine koyu çift cizgi cıktı.yarında yapar eklerim fot.çatlama olmadı sanırım silikleşince çatlama olmuş oluyor degilm.?bu arada ben iki test arasında 8 saat olmadan test yapıyorum.sorun olmaz degilmi?valla cok sey ögrendim sayende sagolasın dualarım seninle ilk bebeginmi içinmi çalışmalar.

Son düzenleme:
Canım, benim 2,5 yıl oldu...
Gebelik planımızın ancak 12. ayında hamile kalabildim fakat 5 haftalık iken kese görülmeden düşük yaşadım.
Sonra çalışmalar aralıksız devam etti ve ben yine 12. ay aynı ay gebe kaldım, onu da 4 haftalıkken kaybettim.
Şubat'larda hamile kaldım, Mart'larda düşük yaptım ikisinde de...
Eşimin ve benim tüm tetkiklerimiz normal çok şükür...
Sadece ben bir dahaki gebeliğimi öğrenir öğrenmez kan sulandırıcı iğne olmaya başlayacağım, önlem amaçlı olarak. Ufak bir pıhtılaşmadan dolayı...
Benim hikayem böyle işte canım, herşey Allah'tan, asla isyan etmedik, Rabbim en hayırlı vakti bekliyor diyoruz hep...
Bu arada ben İstanbul'dayım canım, Avrupa Yakası'nda

yüce rabbim yaşadıgın acıları yasatmasın bu kez bebegin tutunur inş.kesinlikle isyan etmemek lazım.herşeyin hayırlısı iyisi gönlüne göre olsun.

tamam canım cok tş k ederim sagol.dayanamayıp az önce yaptım yiine koyu çift cizgi cıktı.yarında yapar eklerim fot.çatlama olmadı sanırım silikleşince çatlama olmuş oluyor degilm.?bu arada ben iki test arasında 8 saat olmadan test yapıyorum.sorun olmaz degilmi?valla cok sey ögrendim sayende sagolasın dualarım seninle ilk bebeginmi içinmi çalışmalar.

Canım, ovu testlerini akşam 10'dan sonra yapmak çok belirleyici değil.
Eğer günde 2 test yapacaksan, örneğin birini sabah 11'de ama ilk idrarla değil, sonrakini de 8 saat sonra olan akşam 7'de yapabilirsin.
Böylece çatlama vaktini tam olarak anlayabiliriz, çok iyi olur.
Silikleşince çatlamış oluyor evet ve 24 saat canlı kalıyor yumoşlar :21:
Benim ilk bebek için çalışmalar canımcım :KK16:

yüce rabbim yaşadıgın acıları yasatmasın bu kez bebegin tutunur inş.kesinlikle isyan etmemek lazım.herşeyin hayırlısı iyisi gönlüne göre olsun.

Amin canım inşallah :KK31:
Zaten ne eşim ne ben, hiç isyan etmedik biliyor musun...
Veren de Rabbim alan da...
O en iyisini bilir diyoruz hep, hayırlısı buymuş bizim için diyoruz...

Kızlar sağlık ocağında kan testi yapılıyor mu

Yapılıyor ama aynı gün içinde çıkmıyor sonuçlar, bizim buradakinde 1 gün sonra çıkıyor.
Forumda yaptıran bazı kızların 2 gün sonra aldıklarını da duymuştum.
Sanırım yere göre değişiyor canım...

arkadaşlar merhaba... ben bu ovulasyon testlerini ilk defa duyuyorum buradan öğrendim...

okuyup anlamaya çalıştım da biraz benim 11. günüm
yarın gidip ovulasyon testi alsam bi işe yarar mı yoksa adetin ilk gününden mi kullanmak gerekiyor bira kafam karıştı o konuda da???
yardımlarınızı bekliyorum

arkadaşlar merhaba... ben bu ovulasyon testlerini ilk defa duyuyorum buradan öğrendim...

okuyup anlamaya çalıştım da biraz benim 11. günüm
yarın gidip ovulasyon testi alsam bi işe yarar mı yoksa adetin ilk gününden mi kullanmak gerekiyor bira kafam karıştı o konuda da???
yardımlarınızı bekliyorum

Canım, testler için sana da tavsiyede bulunayım öyleyse hemen;
http://www.kadinlarkulubu.com/gebelik/638918-ovulasyon-gebelik-testlerimi-cok-ucuza-aliyorum.html
Regl siklusun nedir canım?
Normalde ilk kez yapanlar adeti bitince yapmaya başlıyor ki ilk ay ortalama yumurtlama dönemini yakalamak için...
Eğer senin siklus 28-30 arası falan ise, belki kaçırmamış olabilirsin.
Yarın hemen alsan, ertesi gün kargo elinde olur.
Yazdığım linki bir incele istersen...

Canım, testler için sana da tavsiyede bulunayım öyleyse hemen;
http://www.kadinlarkulubu.com/gebelik/638918-ovulasyon-gebelik-testlerimi-cok-ucuza-aliyorum.html
Regl siklusun nedir canım?
Normalde ilk kez yapanlar adeti bitince yapmaya başlıyor ki ilk ay ortalama yumurtlama dönemini yakalamak için...
Eğer senin siklus 28-30 arası falan ise, belki kaçırmamış olabilirsin.
Yarın hemen alsan, ertesi gün kargo elinde olur.
Yazdığım linki bir incele istersen...

teşekkür ederim tatlım bi bakıym verdiğin linke...

slm kızlar bana acıl cevap lazım ben buaksam banyo yaptım adetım bıttı ve bu ay ovulasyon testı aldım acaba yarın yanı adetımın 9.unce gunu mu baslıyayım bu teste acıl cevappp

Arkadaşlar ben iphone dan giriyorum foruma resim yüklemeye çalışıyorum olmuyor yardımcı olursanız sevinirim testimi sizlerle paylaşmak istiyorumda :)

merhaba cnm bişey sorucam ben bu ay yumurtlama tetsi yaptırdım zamanında çift çizgi gördüm ama adetim bu ay 3 gün gecikti yani bugün gecikmenn 3.günü hala adet olmadım hamile değilim korunuyoordum çünkü bu adet gecikmesi neden oluyor birkaç aydır sizdede oluyormu kızlar yani yumurtlama tarihim normaldi neden adet olmadım hala.acaba yumurtam çatlamıyorda o yüzden olabilirmi

arkadaşlar beklemek kadar kötü bişey yok ya.. :KK43: her gece rüyalarıma giriyor. bi doğum yapamıyorum bir türlü. bi hastalanıyorum.... acayip acayip ruyalar görüyorum. herşeyin hayırlısı diyorum ama iyice piskolojim bozuldu. pek şansım yok aslında ama gene bi ümit bekliyorum işte.

Son düzenleme:
merhaba cnm bişey sorucam ben bu ay yumurtlama tetsi yaptırdım zamanında çift çizgi gördüm ama adetim bu ay 3 gün gecikti yani bugün gecikmenn 3.günü hala adet olmadım hamile değilim korunuyoordum çünkü bu adet gecikmesi neden oluyor birkaç aydır sizdede oluyormu kızlar yani yumurtlama tarihim normaldi neden adet olmadım hala.acaba yumurtam çatlamıyorda o yüzden olabilirmi

bu arada ismini yanlış yazmışım kusura bakma canım

cnm. istedigin kadar korun hicbir yontem %100 korumaz. bir test yapmanda fayda var derim :)

eger testin negatif cikarsa 5 gune kadar adetinin gecikmesi normal. benim de olmustu. mevsim gecisi; hava degisimi; hastalik; kullanilan ilaclar vs... hersey etki edebilir bu gecikmeye. ama bir test yap cnm.

X