Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

ya arkadaşlar sol kasığımda acayip bir batma var ovaluasyonum temmuz 9.unda yani adetimin 14. günü oldu... Bugün adetimin 21.günü yani kist falan olabilir mi acaba ne ağrısı bu ya.Yerleşme ağrısı olur mu böyle.Kızlar aciilll bilgisi olan varsa yazsın lütfen..

Insallah oyledir canim hayirlisiyla.benimde yarin regl gunum.dun aksam ve bu sabah kahverengi lekelenme oldu.ilk kez oluyor boyle.direkt reglim baslar normalde.ay bilmiyorum husrana ugramaktan korkuyorum.esimde bu ay regl olmican deyip duruyo.olcaksa olsa bari bu regli de.boyle lekelenmelerle beni kandirmasa

Bu ayın ilk haftası regl olmak ve olmamak arası bir regl dönemi yaşadım..minik minik oldu yani.
genelde 30-35 gün içinde regl oluyorum.
çok nadirde olsa es kaza 40 güne yakın oluyor bazen aralıkları....
az öncede ilk ovülasyon testimi yaptım ama hiç bişi anlamadım,yorumlayabilirmisiniz gelceğin teyzeleri:))

Son düzenleme:

29 temmuza ilk doktor randevumu aldım.23 ü regl tarihim.Oraya ya hamile olarak gideceğim ya da kontrol amaçlı ama madem bir şekilde gideceğim,şimdiden randevu almak gerekir değil mi.Ben doktora gitmeyi hiç sevmiyorum ama insan böyle mecbur oluyor işte:))))

Merhaba. Ben de bu ay ilk defa ovulasyon testi deniyorum ve bu koyulukları yakalayacağım anı bekliyorum :) Yani demek istediğim oldukça koyu 2. çizgi ama yine de 1. çizgi ile aynı koyulukta değil gördüğüm kadarı ile. Yumurtlamak üzeresin bugün yarın, benim anladığım o. Bugünü mutlaka değerlendir. Yarın yine testi dene 2. çizgide bu testten daha açık bir test sonucu elde edersen yumurtlamışsın demektir ama yumurta 24-36 saat canlı kaldığı için bugünleri de değerlendirmekte fayda var. İnşallah güzel olur hepimiz için.

Teşekkür ederim canım,bi an kimse hiç bişi yazmıyacak zannettim:)
İnşallah hayırlı sonuçlar alırız yakın zamanda,benimde ilk ovülasyon testim ve artık sık sık yapacağım
evet çizgi koyu ama ilki kadar değil,yarında deniyim bakimm ne olucak:)
Değerlendiricez tabiissii,o bebek buraya gelecek
Birde şu var,yumurta oluşunca ne kadar sürede çatlar acaba,herkesinde yapısı farklı.bide onumu beklicezzz

çatlama iğneleri genelde 12 saat öncesinde vuruluyor aşılamada
bunun doğal oldugunu düşünürsek 12-15 saatlerı arasında oluşur sanırım :)
bide yumurta akı gibi bi akıntın oluyor çatlaama saatlerinde genelde yada kasıkta hareketlenmeler takip edersen belkı rastlarsın :)
inşallah oolumlu sonuç alırsın :)

teşekkür ederimm,inşallah
Bilgileri değerlendiricemm

Canım merhaba sol karın altımda benımde batmalar oluyordu 3gun gıbı surdu nerdeyse daha dunnduzeldı hemen hemen ben usutmeye yormustum cunku cok serın oluyor bızım yatak odası denızede gıtmıstım umarım sende herhangi bir aksilik yoktur ben komtrole gıtmedım ama baya sancı olmustu sol tarafta benıde bılgılendır olurmu cok grcmıs olsun

Kızlar yumurtlama testıyle ates olcenler ateslerı ne zmn yukseldı hamılelik belirtisi olarak ne zmn anladınız

ben de sorunun cevabını çok merak ediyorum inşallah bu iki yöntemi deneyen birileri mesaj yazar.

ben hem ovulasyon hem de ateş ölçümü yaptım bu ay. regl den sonra ateşim arttı ve atm koyu çizgi gördüğüm gün 36.2 ye düştü ki ondan önceki 4 -5 gün 36.6 ve 36.8 di.

sonra tekrar yükseldi şimdide yani ovu.dan sonraki 3 gündür 36.8 ve 36.9 gibi seyrediyor bakalım ayrın sabahta ölçeceğim.

daha önceki aylarda bata 7 gün kala 36.5 ti.

yani döllenme olmuşmudur bilmiyorum. sende durumlar nasıl.

Merhaba kizlar.benim batim 24-25temmuz ama muhtemelen adet olcam.cunku adetim bittikten hemen sonra ovulasyon testlerini kullanmaya basladim 6 ve 7 temmuzda cift cizgiyi yakaladim ancak biz 5inde iliskiye girdik cift cizgiyi gordugum gunler esimle tartistigimiz icin bosa gitti ( ve buyuzden bu ay icin hic umudum yok ve benim esim suan bebek istemiyor geri cekilme yontemiyle korunuyoruz onda da ben hep yumurtlama zamanimda degilim diye kandirmaya calisiyorum ama ona da inanmiyo artik (((( ikna edemedim biturlu . Cift cizgiden 2 gun once birlikte olduk sans var midir acaba goguslerim buyudu baya ama umitlenmekte istemiyorum

şans her zaman vardır canım sonuçta çift çizgiden 24-36 saat sonra çatlar deniliyor 2 gün sonrasıda Rabbim dilerse olur çünkü yumurtada 24 saat canlı kalıyo inşallah tutmuştur ama belirti için erken gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…