Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Ben de ilk kez bu ay yaptım ve sabırsızlıkla bekliyorum.Ben çift çizgiyi adetimin 14.günü gördüm.Yani ayın 8 inde.O gün çalışma yaptık.Vücut ısımda artış var,önceden klimayı hiç açtırmazdım şimdi yani yumurtldığım tarihten beri klimayı sabaha kadar açık tutuyor bir türlü serinleyemiyorum.Dün de idrarımın aşırı koyu sarı olduğunu gördüm,araştırdım eğer döllenme olduysa idrar rengi değişir koyulaşır diyor.Bolca da su içmiştim ama rengi çok koyuydu.Günler de geçmiyor ne yapacağım ben 1 hafta nasıl sabredeceğim.25. günü hamilelik testinde belli olabilir diyor...Sabredemiyorummmm...

Bende sabredemiorum ama bide negatif cikar diye kendimide fasla kaptirmiorum hayirlisi allah hepimize bebisleri kucaklarimiza almayi nasip eder ins..Benim atesim ole cogu kisi gibi fasla degil bende anlamadim yumurtlamaya basliyacagin zaman atesin dusermis sora yukselirmis benim atesim hep 36.1 di ve birden 36.7 oldu bende Alllah Allah derecemi dusuk derken ovulasyon testi yaptim ve cift cizgi gordum sasirdim cunku ilk defa bu ay deniorum ates olcme yontemini ve ovulasyon testini :) Ama hala atesim 36.4 den yukari olmadi daha hic :KK70:

Son düzenleme:
kızlar dün çalışma olsun mu olmasın mı diye sormuştum sizden gelen destekle dün çalıştım bu güne misafir gelecek diye.

iyiki de sizi dinlemişim bana kalsa çalışmayacaktım.

çünkü misafirler iftardan sonra çay içmeye geliyoruz diye geldiler sahur yapıp gittiler...

yani bugün çalışamayacakmışız zaten...

neyse inşallah bu çalışma işe yaramıştır diyeyim.

bide şunu sorayım: 14/07/2013 te koyu çizgi gördüm ve çalıştım 15/07 boş geçti ve sizce 16/07 de çalışayım mı?

kızlar bu ovulasyon testinden gebelik saptayanlar adet tarihine kaç gün kala baktılar :))
elimde fazladan kaldı hali ile haftaya 26 temmuz cuma inşallah adet olmam ama tarih o şekilde :)) ne kadar önce yapsam belli olur sizce?

bende hiç korunmadım, ama işin açıkçası anne olmayı çok istememe rağmen en azından ilk 6 ay pek çocuk olsun istemiyordum, görücü usulu ile evlendik sayılır, biraz birbirimizi tanıyalım, ev hallerimize alışalım falan diye... daha çok eşim hevesli idi. mayısın sonuna doğru tatile gidecektim ve regl tarihime denk geliyordu tatil zamanı, geciktirici hap kullanmak istedim ama öncesinde hamile olabilirmiyim diye merak ettim. erken hamilelik testlerinden aldım pozitif çıktı, ama kan tahlili çok arada bir değer çıktı ve doktor bir hafta sonra gel diyip gönderdi. o pozitifi görünce içimde bayaaa bayaaa gizli bi anne varmış ve birden pörtledi. bildiğin hamile oldum ben, temizlik yaparken koltukları kaldırmıyorum, cam silmiyorum, elim sürekli karnımın üstünde.... daha neler neler :))) sonra tatile gideceğimiz gün ben regl oldum:KK43:((( geldikten bir ay kadar sonra, reglin 3. günü doktora gittim, hormon testleri için, doktor ertesi gün telefon açıp bir sonraki ayı bile beklemeyin tüp bebek yaptırın erken menopoz ihtimali var diyince dünya başıma yıkıldı. çöktüm. sonra bi doğruldum. internetten baktım insanlar çok daha yüksek değerlerde ve yaş olarak benden büyük oldukları halde normal yolla hamile kalıp doğum yapabiliyorlar.

başka bi doktora gittim. ikinci doktorum ziya bey, çok endişelenecek bir durum olmadığını, Allah'ın izni bizim de bazı şeylere dikkat etmemiz ve çok stres yapmamamız halinde inşallah doğal yollarla hamile kalabileceğimi söyledi. ilaç kullanıyorum ve bu ay da kırmızı kart yersem yeniden test yaptırcam bakalım ilaç değerlerde bir düşmeye sebep olmuş mu diye? ve 2 aydır ovulasyon testlerini de kullanıyorum. ayın 20sini sabırsızlıkla bekliyorum, hiç bir belirtim ve hatta şüphem bile olmamasına rağmen, önce çok korktum ama sonrasında relaks bi hale geldim doktorum sayesinde. ona güvenmek istiyorum. inşallah yanılmayız.

senin de dediğin gibi bir çok şeyde deneniyor tabi bu arada. ziya bey de, sanırım diğer bir çok doktor gibi, gün aşırı ilişki, bele yastık koyma, hemen yataktan kalkmama, sıcak duş almama gibi tavsiyelerde bulundu. seni çok iyi anlıyorum. böyle bekliyosun gelmesin diye ama kırmızıları görünce offf yine mi yaaa moduna giriyosun. hatta doktorum onu da sordu, hangi moddasın dedi, ne gibi dedim regl olunca ağlıyo musun dedi. benim de yapım çok acayip, ağlayamam ki ben. tüm fırtınaları içerde yaşar dışarıya sakin bi hatun olarak çıkarım. yok dedim dünyanın sonu moduna gelmedin henüz yani dedi sonra doktorum, yok dedim gelmedim offf yine mi modundayım şimdilik....

bu ay kendimi dinlememeye ve kendimi fazla ümitlendirmemeye karar verdim. benim de belirtim yok sanırım, ve regl tarihime de sadece 5 gün kaldı. bekleyip görcez tabi. Allah yardımcın olsun. yazdıklarını okuyunca, o kadar uzun zaman denemiş olmasam da, seni çok iyi anladım, neler hissettiğini kendim hissetmiş gibi bildim. Allah yardımcımız olsun demek istedim ve lafı uzattıkça uzattım sanırım :)

şu mübarek günlerde Rabbim dualarımızı kabul etsin, bizi kapısından eli boş göndermesin. En yakın zamanda bebişlerimizle bizi bir etsin inşallah :)

Allahim insallah verecek hepimize ama sabretmek gerekiyor.bazen etrafimdakilere bakinca sabrimi kaybediyorum.isyanda ediyorum bazen.sonra dua ediyorum Allahim beni affet diye.o kadar zor biseymiski
Yasamayan anlayamaz.biz burda birbirimizi anliyoruz.en azindan derdimizi paylasabiliyoruz.
Su mubarek gunlerde cok umutluyum.hepimizin hakkinda hayirlisi

kızlar dün çalışma olsun mu olmasın mı diye sormuştum sizden gelen destekle dün çalıştım bu güne misafir gelecek diye.

çünkü misafirler iftardan sonrae çay içmeye geliyoruz diye geldiler sahur yapıp gittiler...

bide şunu sorayım: 14/07/2013 te koyu çizgi gördüm ve çalıştım 15/07 boş geçti ve sizce 16/07 de çalışayım mı?

Calisss bence aklinda kalmasin.ovulasyon gunleri cok degerli

çünkü misafirler iftardan sonra çay içmeye geliyoruz diye geldiler sahur yapıp gittiler...

Hahhaa.Demek sahur yapıp gittiler çok güldüm yaaa.Cnm çift çizgiyi gördüğün gün yaptınsa ertesi günü boş bırakman önemli değil spermler 72 saate kadar canlı kalabiliyor.Önemli olan yumurtan çatladığında orada spermleri hazır bulabilsin,beklemesin yani.Yalnız sana bugün yapmanı şiddetle öneririm.Benim kafamda soru işareti olmasının yani hamile kalma ihtimalimi düşük görmemin tek sebebi sonraki 2. gün bir şey yapmamış olmamdır.16 sında çalış,17 de çalışma 18 inde ve 20 sinde çalış tatlım,sonrasını Allaha bırak.Ama şunu diyeyim mübarek aydayız ya... inşallah bebişlerimiz çok salih,akıllı olur.Ben bir de besmeleyle başladım işe ve eşimi de örgütledim bir de ihlas suresini okuduk.Tam da Ramazanın ilk gecesiydi.Olursa çok hayırlı olur inşallah.Benim yeğenim de dualarla yapıldı.Görseniz çocuk daha 2 yaşından itibaren 40 yaşındaki adamın olgunluğuna ve mükemmel bir zekaya, ahlaka sahipti.Bir de islama göre cinsel ilişki kuralları var mesela o sırada konuşursan çocuk kekeme olabiliyormuş ya da şaşı falan...O kuralları da okumanızı tavsiye ederim...Allah hepimize hayırlı evlatlar versin...

Bende sabredemiorum ama bide negatif cikar diye kendimide fasla kaptirmiorum hayirlisi allah hepimize bebisleri kucaklarimiza almayi nasip eder ins..Benim atesim ole cogu kisi gibi fasla degil bende anlamadim yumurtlamaya basliyacagin zaman atesin dusermis sora yukselirmis benim atesim hep 36.1 di ve birden 36.7 oldu bende Alllah Allah derecemi dusuk derken ovulasyon testi yaptim ve cift cizgi gordum sasirdim cunku ilk defa bu ay deniorum ates olcme yontemini ve ovulasyon testini :) Ama hala atesim 36.4 den yukari olmadi daha hic :KK70:

Almiracığım sıcaklık yükselirmiş ama çok da takma... Neden mi!? Bak biz bir sürü belirti yaşıyoruz sonra hamile kalmadığımız gibi hiçbir belirti yaşamayıp hamile kalanlarımız da var.Relaks yani.Allah verecekse notları arasında varsındır:)))Yoksa kendimizi paralasak olmaz...

Kızlar nihayet ikinci çizgiyi azda olsa görebildim :) 12. Günümdeyim 14 ünde pozitifi görürüm inşallah,bu ay bebiş gelse:)

Kızlar nihayet ikinci çizgiyi azda olsa görebildim :) 12. Günümdeyim 14 ünde pozitifi görürüm inşallah,bu ay bebiş gelse:)

bende cok panik yapmıstım neden cizgiler gelmedi diye canım merak etme en gec yarın yada yarından sonra çift çizgiyi görürsün inşallah bende yaptım resimleri yardımcı olsun diye siteye yükledim senin gibi oldu önce silik hemen ertesi gün çift net çizgiyi gördüm
inşallah bu ay bebişlerimizin gelmesi dileği ile :)

$GetAttachment.jpg valla ovulasyon testine bakmaktan gına geldi:) bgn 26.gün nasıl size

bende cok panik yapmıstım neden cizgiler gelmedi diye canım merak etme en gec yarın yada yarından sonra çift çizgiyi görürsün inşallah bende yaptım resimleri yardımcı olsun diye siteye yükledim senin gibi oldu önce silik hemen ertesi gün çift net çizgiyi gördüm
inşallah bu ay bebişlerimizin gelmesi dileği ile :)

Canım Aslında daha iki üç aydır korunmuyoruz ama beklemek zor,sen ne zamandır bekliyosun

Canım Aslında daha iki üç aydır korunmuyoruz ama beklemek zor,sen ne zamandır bekliyosun

canım benim daha bu 1.ayım cok yenıyım ama okuya okuya baya şey öğreniyor insan bende ayın heycanla 26sını bekliyorum en garip sürecte zaten bekleme süreci :) ama hiç stres yapmıyorum sende oyle yap hıc kafana takma ne kadar bakıp karıstırırsak o kadar takılıp üzülüyoruz eşim varikosel ameliyatı olmuştu şimdi o yuzden bir acabamı var bende .bu adaha ilk ayımız zaten olmazsa doktora gideceğiz ama sıkıntı yapmıyorum hemen doktora koşmakta istemedim allah cok buyuk en güzel zamanı o bilir inşallah hayırlısı ile olur diye dua ediyorum sende sıkma sakın canını keyfini cıkar bence :) eninde sonun da allahın izni ile olacak bizde amma sıkıntı yapmışız ya diyeceğiz :)

kızlar selam yine ben ben adetimin 6. gununden beri yapıyorum ama işin içinden çıkamadım bide siz baksanız olur mu bugün 14. günümEki Görüntüle 756974 :26::26::18::18:bide nasıl olmalı biz günaşırı birlikte oluyoruz boş gebelik+mol gebelik+bi de kan pıhtılaşması olunca biraz daha temkinliyim bundan önceki gebeliklerimde hergün birlikte olmustuk eğer derseniz ki hergün artık kocişi sürüye sürüye yatağa götürürüm

Son düzenleme:
X