Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

merhaba kızlar topiğinize ilk defa yazıyorum, anne olmaya çalışan biriyim kısaca :) bu ayda olmadı regli oldum şu anda, oysaki geçen ay reglim bitti çalışmaya başladık, gün aşırı birlikte olduk ama gene olmadı. bu arada bende de eşimde de doktorların bulabildiği bir sorunumuz yok çok şükür, ama 1,5 yıldır bekliyoruz Allah herkesin yardımcısı olsun. bu ayda ovulasyon testi deniyeyim diyorum? ama bana yardımcı olurmusunuz, acaba tükürükle yapılanlardan mı alsam? yoksa idrar ile yapılanlardan mı?

merhaba kızlar topiğinize ilk defa yazıyorum, anne olmaya çalışan biriyim kısaca :) bu ayda olmadı regli oldum şu anda, oysaki geçen ay reglim bitti çalışmaya başladık, gün aşırı birlikte olduk ama gene olmadı. bu arada bende de eşimde de doktorların bulabildiği bir sorunumuz yok çok şükür, ama 1,5 yıldır bekliyoruz Allah herkesin yardımcısı olsun. bu ayda ovulasyon testi deniyeyim diyorum? ama bana yardımcı olurmusunuz, acaba tükürükle yapılanlardan mı alsam? yoksa idrar ile yapılanlardan mı?

Canim bende senin gibi evliligim bende 1,5 yildir yaklasik evliyim doktora gittik ve esimdede bendede bir sorun yok ve bende bekliyorum anne olmayi cok istiyorum bu ay yumurtlama donemimi kacirdim malesef ve regl oldum..Bende ovulasyon testi aldim idrarla yapilan adetim biter bitmes yapmaya basliyacagim ben idrarla yapilan daha iyi diye biliyorum biede her sabah 7de ates olcuyorum hayirlisi bakalim Allah`im hepimize en kisa zamanda hayirlisiyla anne olmayi nasip etsin ins .. :109:

Son düzenleme:
hepinize merhaba ilk defa yazıyorum topiğinize :)) bende 1 yıldır gebelik düşünüyorum yanlız bende polikistik over var doktor tedavisi oluyorum geçen ay kimyasal gebelik geçirdim doktorum bir ay tedaviye ara verdi bende ovulasyon testi deneyeyim dedim bu ay oda hep silik çıkıyor biri bu negatif demek oluyor herhalde acaba kaçırdım mı yumurtlama dönemimi :KK43:(

Canim bende senin gibi evliligim bende 1,5 yildir yaklasik evliyim doktora gittik ve esimdede bendede bir sorun yok ve bende bekliyorum anne olmayi cok istiyorum bu ay yumurtlama donemimi kacirdim malesef ve regl oldum..Bende ovulasyon testi aldim idrarla yapilan adetim biter bitmes yapmaya basliyacagim ben idrarla yapilan daha iyi diye biliyorum biede her sabah 7de ates olcuyorum hayirlisi bakalim Allah`im hepimize en kisa zamanda hayirlisiyla anne olmayi nasip etsin ins .. :109:

AMİN canım benim cümle isteyen herkes, en kısa zamanda inşallah.. bakalım bu ayda tutunucak bir umut arıyorum artık hayırlısı, çörekotu kürü yapıcam tekrardan bide ovulasyon testini deniyelim..

Ben de salı günü doktordaydım biz de 4 aydır istiyoruz ilk ay kimyasal gebelik geçirdim 3 aydır da bişey yok hala, tükürük testi aldım ben de adetimin 9.gününde doktora gittiğim gün test pozitifti oysa doktor daha yumurtamın sadece 9mm olduğunu çatlaması için en az 20mm olması gerektiğini söyledi testler yanıltıcıdır idrar da öyledir dedi bazen çatlayacakmış gibi sinyal verir 3-4 gün sonra çatlar ya da çatlamaz kist olarak da kalabilir dedi en iyisi sen gel bana yumurta takibi yapalım dedi devlet hastanesi olduğu için şaşırdım bu teklife insanlar normalde özele gidiyor diye biliyorum bunun için.Yarın gittiğimde 11-12mm olmsı gerek eğer büyümüyorsa zaten sorunum var olduğu anlamına gelecke o yüzden çok korkuyorum .
Eğer bir sıkıntı yok büyüyorsa da bikaç kez daha çağıracak ilişki için uygun günü söyleyecek bize

arkadaşlar lütfen acil cevap verinn çok merak ediyorumm.. 11. günüm yumurtlama günümden bu yana.. bugün ovulasyon testinden artmıştı ve bazı arkadaşlar onunla da hamilelik çıkacağını söylediler. yaptım bugün ve 2. çizgi belirdi diğeri kadar olmasada gözüktüü.. sizcee hamilelik var mıı

arkadaşlar sizce bu akşam deneme yapmalımıyım

bugun 11. günüm $fotografo.jpg

arkadaşlar lütfen acil cevap verinn çok merak ediyorumm.. 11. günüm yumurtlama günümden bu yana.. bugün ovulasyon testinden artmıştı ve bazı arkadaşlar onunla da hamilelik çıkacağını söylediler. yaptım bugün ve 2. çizgi belirdi diğeri kadar olmasada gözüktüü.. sizcee hamilelik var mıı

bu konuda bende meraklandım arastırdımda biraz ama gelebılk olusunca yada olusmazsa lh dakı farklılıgı bulamadım bende dun yaptm daha bı hafta varken adete cokcok silik bi çizgi cıktı durunca ya ben cok erken davrandım ya gebelık yok yada bu lh herkesın hamılelgınde aynı olmuo cunku pozıtıfı gorup adet olanlarıda okudum en kesını yıne betahcg anlasılan:)

Bende 13 aydir evliyim henuz hamile kalmadim ama cox istiyorum. Doktora gitdim TSH hormonu yuksek cikdi. 10u doktoruma gidecem. Hadi hayirlisi. Aranizda benim gibi olanniz varsa lutfen paylassin.

Merhaba arkadaşlar.

Ben bu ay ilk defa kullanıyorum bu testleri ama aklım iyice karıştı keşke kullanmasaydım. Günde iki kere yapıyorum. Öğlen 12 de ve akşam 8 olmadan. Ama bir gariplik var öğlenleri yaptığım testte ikinci çizgi çok silik çıkıyor, akşamları ise birinciye çizgiye yakın koyulukta ama aynı değil. Ve normalde yumurtlama zamanını akıntıdan anlardım ama o akıntıda yok daha. Anlayan bilen var mı yada başına gelen ....?

En güzeli gün aşırı yapmak sanırım böyle testle falan uğraşmaya gerek yokmuş. Stres oldum iyice acaba hormonlarda bir düzensizlik mi oldu diye.

ovulasyon testi kullandım 2 aydır dr a gıttıgımde gecen ay yumurtada rahım kalınlgıda 14.gunde cok ıyıdı ama malesef olmadı bu ay adet basında yıne hersey normal dogal akısına bırak dedı ovulasyn testyle iyide calıstık 3-4 gun kaldı sabah test yaptm negatıf umutlarım cok azaldı yıne neden olmuyor anlamıorum ilki ilk ayda olmustu ama malesef sonuclanmadı sımdıde beklıyorum allahım ıstedgı zaman verecek testlerle falan olmuo napsakta:KK43:((

evet ovulasyonla kaldım.4aydır deniyorduk zaten.ama son ay çalışmayı hızlandırdık..9-10-11-12. günler.doktorumu aradım kan tahliline göre 957.2 değer.hemen gel bakalım dedi.bakalım yarın gidicem. ayyy hala çok şaşkınım ya::::::::::)))allah herkese nasip etsin inşallah.ki ben çocuk düşünmezken.şimdi çok faklı düşünmeye başladım.

hayırlısı ile 5 haftalıkmışım:))))

arkadaşlar ben de dört aydır deniyorum. bu ay ovulasyon testi yapacağım bakalım insallah olur. testi yaparken size anlatırım.
bu testlerden kullananlar var mı?

Kizlar ben size birsey sormak istiyorum ben ates olcumu ve ovulasyon testini bu ay kullanmaya basladim yalniz atesim cok dusuk regliyken dusuk oldugunu biliorum ama hala ole gerci yeni 2 gun fln oluyo reglimin bitisi ates tablom soyle
1.Gun 36.1 01.07.2013
2.Gun - 02.07.2013 (regl)
3.Gun 36.1 03.07.2013 (regl)
4.Gun 36.1 04.07.2013(regl)
5.Gun 36.1 05.07.2013(regl)
6.Gun 36.1 06.07.2013
7.Gun 36.0 07.07/2013 ***
8.Gun 35.7 08.07.2013

Sizce normalmi bugun iicene dustu atesim anlamadim ovulasyon testinde ise ikinci cizgi silik seklinde yani negatif dio kagidinda ikinci cizgi silik gozukurse

Son düzenleme:
Kizlar ben size birsey sormak istiyorum ben ates olcumu ve ovulasyon testini bu ay kullanmaya basladim yalniz atesim cok dusuk regliyken dusuk oldugunu biliorum ama hala ole gerci yeni 2 gun fln oluyo reglimin bitisi ates tablom soyle
1.Gun 36.1 01.07.2013
2.Gun - 02.07.2013 (regl)
3.Gun 36.1 03.07.2013 (regl)
4.Gun 36.1 04.07.2013(regl)
5.Gun 36.1 05.07.2013(regl)
6.Gun 36.1 06.07.2013
7.Gun 36.0 07.07/2013 ***
8.Gun 35.7 08.07.2013

Sizce normalmi bugun iicene dustu atesim anlamadim ovulasyon testinde ise ikinci cizgi silik seklinde yani negatif dio kagidinda ikinci cizgi silik gozukurse
Atesim galiba yavas yavas normale donuo :) 36.2 cikti :)

Son düzenleme:
kızlar benim ovülasyon testimde
15.gün= iki çizgi birbirine çok yakındı
16.gün= T çizgisi diğerinden daha koyuydu
17.gün= T çizgisinin koyuluğu azalmaya başladı
18.gün= T çizgisi diğerinden çok çok açık yani negatifti
YANİ LH en yüksek 16. gündü. ne zamana kadar ilişki de bulunmak lazım 21. günden sonra ilişkide bulunmak zorunlu mu?

bende 10.günden itibaren yapmaya başladım çünkü bu konularda hiç bilgim yok ne olur ne olmaz diye :)
timotem tebrik ediyorum canım sağlıkla kucagına alırsın inşallah :)

X