Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Arkadaşlar bu testi hemen adet bitiminden sonra kullanan var mı aranızda adetim çok düzenli değil,aldığım test 20 lik boşa gitsin istemiyorum bi akıl verin bana

testin içerisinde çıkan kagıtta şöyle dıyor: eger adet duzensız ise son 3 adetınızın ortalamasını alın.. yanı 3'unu topla 3'e böl.. ona gorede cizelgede verdıgı sekılde başla derım ... ben adet bıtımınden hemen sonra yaptım hıç cızgı yoktu.. dun yaptım bıraz pembe bugun bıraz daha koyulaştı.. ben 28 gunde oluyorum 12. gunden ıtıbaren yap dıyor mesala .. ama bende hemen bıtımınde başladım.. merakımı gıderdım :KK70:

Arkadaşlar merhaba aranızda yeniyim, bende bu testten sipariş verdim,testle beraber ateşimide ölçmek istiyorum bu yöntemi kullanan var mı

Evet cnm ben hem ates olcuorum hemde ovulasyon testi kullandim bu ay ilk defa ,atesim herkes gibi cok yuksek deil ben herkese kiyasla yumurtlamadim herhalde diodum ayrica hesabima gore daha vardi ama adetim bittikden sora basladim yapmaya ovulasyon testini ve cift cizgi gordum baya erkenden yani oyuzden cok gusel bisi ovulasyon testi, ona gore uygulamalar yaptik bakalim hayirlisi allahim ins mubarek ayda isteyen herkese verir bebis:-)

Arkadaşlar bu testi hemen adet bitiminden sonra kullanan var mı aranızda adetim çok düzenli değil,aldığım test 20 lik boşa gitsin istemiyorum bi akıl verin bana

Ben adetim bittikden sonra yapmaya basladim 10.gun fln cift cizgi gordum herkesin yumurtlamasi farkli bende duzenli adet oluorum ama yumurtlama gunumu bilmiodum anlamiodum ama bu ay yaptigim testle anladim ve erken yumurtladim oyuzden cok faydali

inşaallah en kısa zamanda meleğin gelir...
Eğer sebepsiz intelfiliteysen kesinlikle tavsiye ederim.
Onvulasyom testinde pozitifi görüp ona göre işkiye girerseniz İnşaallah bebişinizin tutma ihtimali çok yüksektir.
Ben kullandım 2 ay olmadı çünkü çok kafama takıyordum.
3.ay sadece 14.gün kullandım ve pozitifi gördüm gün aşırı kafamdan bebk düşüncesini silerek sadece kendimiz istediğimiz için ilişkide bulunduk ve Maşaallah elhamdülillah bebişim geldi o ay...
Çok faydasını görürsün en azından yumurtladığın günü öğrenmiş olursun...
Rabbim yardımcımız olsun selamet ve dua ile...:KK16:

Allah razı olsun canım inşallah gelir de evimiz daha da şenlenir =)
Bebişini de maşallah süphanallah ..
Rabbim her isteyene verir inşallah
denemekte fayda var o halde =)

Kızlar çok sağolun anlattıklarınız için Bugün testlerim geldi çok şükür:) yarın Allah nasip ederse ilk testi yapcam,10. Günüm umarım erken başlayıp testlerimi bitirmem

Allah razı olsun canım inşallah gelir de evimiz daha da şenlenir =)
Bebişini de maşallah süphanallah ..
Rabbim her isteyene verir inşallah
denemekte fayda var o halde =)
Evlere şenlikkkkk kızınız oğlunuz olur inşaallahhh :KK8::KK55:
Kesinlikle denemenizde fayda var gününüzü tespit edersinz :KK34:
Kızlar çok sağolun anlattıklarınız için Bugün testlerim geldi çok şükür:) yarın Allah nasip ederse ilk testi yapcam,10. Günüm umarım erken başlayıp testlerimi bitirmem

En ideal gün 10 veya 11. günler.
Bazı hatunlar ogünlerde pozitifi görüyor.
Bilmedikleri için 14.günü bekliyorlar vee maalesef yumurtayı yakalayamıyorlar.
Yumurtanın ömrü 24 ila 36 saat arası bilşey o arada spoşların onu yakalaması lazımmm :KK1::KK1::KK1:
Hadi rast gele bu ay Ramazan ayının hürmetineee :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Son düzenleme:
Bugun 12. gunum lh testi pozitif çıktı.. hanımlar... :) hayırlısı bakalım .. Gün aşırımı yoksa bu dönemde her günmü? çalışmalı :)

Az önce ilk testimi yaptım ikinci çizgi çok silik görülmeyecek kadar inşallah bi kaç gün sonra ikinciyide görürüm:)

Ben adetim bittikden sonra yapmaya basladim 10.gun fln cift cizgi gordum herkesin yumurtlamasi farkli bende duzenli adet oluorum ama yumurtlama gunumu bilmiodum anlamiodum ama bu ay yaptigim testle anladim ve erken yumurtladim oyuzden cok faydali

Ben de ilk kez bu ay yaptım ve sabırsızlıkla bekliyorum.Ben çift çizgiyi adetimin 14.günü gördüm.Yani ayın 8 inde.O gün çalışma yaptık.Vücut ısımda artış var,önceden klimayı hiç açtırmazdım şimdi yani yumurtldığım tarihten beri klimayı sabaha kadar açık tutuyor bir türlü serinleyemiyorum.Dün de idrarımın aşırı koyu sarı olduğunu gördüm,araştırdım eğer döllenme olduysa idrar rengi değişir koyulaşır diyor.Bolca da su içmiştim ama rengi çok koyuydu.Günler de geçmiyor ne yapacağım ben 1 hafta nasıl sabredeceğim.25. günü hamilelik testinde belli olabilir diyor...Sabredemiyorummmm...

Kızlar bende once sılık cıft cızgıyı arkasından net cıft cızgıyı gordum :) ve net cıft cızgıde calısma yaptık :)) ınsallah bu ay olur da allahım nasip eder bu cıft cızgı olayından sonra yıne gun asırı ılıskı devam etmelıyım sız nasıl yapıyorsunuz yada ovulasyon testı ıle hamıle kalanlar nasıl yaptınız yardımınızı beklıyorum :)

Bugun 12. gunum lh testi pozitif çıktı.. hanımlar... :) hayırlısı bakalım .. Gün aşırımı yoksa bu dönemde her günmü? çalışmalı :)
Bazı doktorlar hergün öneriyorlar illaki biri tutar diyeee :KK52:
Bizim topiktede kullanıp o ay gebe kalab bir çok arkadaş ovulasyonda pozitiftan sonra negatifi görene kadar çalışma yapmışlardı.
Bizde negatifi görene adar çalıştıkk :KK53::KK53::KK53:
Gün aşırıya dikkat etmedik hiç.
En önemli kural kafadan silmek tatlımmm :KK34:
yoksa akıllı yumurta kendini kapatıyormuş :KK50:
Az önce ilk testimi yaptım ikinci çizgi çok silik görülmeyecek kadar inşallah bi kaç gün sonra ikinciyide görürüm:)
4 saat sıvı tüketmeden yaptın testi demi?
Yoksa yanıltıcı olabilir snuç.
Ben ilk kullandığım ayda okadar çok dikkat etmiştimki 11.günden 17.güne kadar negatifti 17.de pozzitifi gördüm.
demek çok stres yaptım oyüzden geç yumurtladım.
Sonraki 2 ayda 14.günlerde pozitifi gördüm.
Ben de ilk kez bu ay yaptım ve sabırsızlıkla bekliyorum.Ben çift çizgiyi adetimin 14.günü gördüm.Yani ayın 8 inde.O gün çalışma yaptık.Vücut ısımda artış var,önceden klimayı hiç açtırmazdım şimdi yani yumurtldığım tarihten beri klimayı sabaha kadar açık tutuyor bir türlü serinleyemiyorum.Dün de idrarımın aşırı koyu sarı olduğunu gördüm,araştırdım eğer döllenme olduysa idrar rengi değişir koyulaşır diyor.Bolca da su içmiştim ama rengi çok koyuydu.Günler de geçmiyor ne yapacağım ben 1 hafta nasıl sabredeceğim.25. günü hamilelik testinde belli olabilir diyor...Sabredemiyorummmm...
Analttıkların gebelikte yaşanıyor ama idrar içtiklerinle ve vucut susuz kalıncada koyulaşıyor.
Havalarda yanmayacak kadar serin değil yani :KK53:
İnşaallah gebesindir psikoojik değildir...
Ayrıca benim adete 3 gün kala aç karna yaptığım gebelik testinde pozitifi gördüm.
yumurtlamadan sonraki 12.günde,sende ogün yaparsın gebelik testini.
Hayırlı haberini alırız İnşaallah :KK49:

Kızlar bende once sılık cıft cızgıyı arkasından net cıft cızgıyı gordum :) ve net cıft cızgıde calısma yaptık :)) ınsallah bu ay olur da allahım nasip eder bu cıft cızgı olayından sonra yıne gun asırı ılıskı devam etmelıyım sız nasıl yapıyorsunuz yada ovulasyon testı ıle hamıle kalanlar nasıl yaptınız yardımınızı beklıyorum :)

Canım net pozitifi gördükten sonra ogün ve ardından hergün yapılması döllenme imkanını arttırır.
en azından pozitif ile 3 gün üst üste ilişki...
Çünkü yumurta 24 ila 36 saaat hayatta kalıyor...
Taze sperm ona ulaşır inşaallahhh :KK76:

Kızlar bakın ilk yaptığım ovulasyon testim.
Belki faydasını görürsünüz.:KK34:
$asset.php.jpg

peki hangi günler çalıştınız? 17 ve 18 koyu gibi..

Can alıcı bir soruuuuu :KK52:
O ay 11.günden 16.güne kadar gün aşrı
16.dan 21.güne kadar hergünnn :KK53::KK53::KK53:
Offf çok fena bir aydııı stresten olmadı zaten...
Bu ocak ayının galiba...
:Ben martta gebe kaldım.
Benim 4.gebelğim bu ilkler düştü kan pıhtılaması varmış diye.
Şunu çok iyi anadım kafamdan sildiğin ay oluyor.
İlişkileri istediğiniz için yaşayacaksınz rahatça.
Bebek için düşünürsen olmuyor maalesef :KK50:

Canım net pozitifi gördükten sonra ogün ve ardından hergün yapılması döllenme imkanını arttırır.
en azından pozitif ile 3 gün üst üste ilişki...
Çünkü yumurta 24 ila 36 saaat hayatta kalıyor...
Taze sperm ona ulaşır inşaallahhh :KK76:

Canım cok sagol ınsallah ulasır.ben 2 gun calıstım umarım tutar da uzmez bızı:)

$image.jpg $image.jpg

Kızlar buda test belki aklınızda soru ısaretı kalmaz s yazıp yuvarlak ıcıne aldıklarım calısma olan gunler 12.07 de bariz cift cızgı dualarınız benımle olsun

Canım cok sagol ınsallah ulasır.ben 2 gun calıstım umarım tutar da uzmez bızı:)
Rabbim ol desin tatlım...
İnşaallah hayırlı haberini alırızzz :KK49::KK49::KK49::emir_bebek:
Benim gebe kaldığım ay herşeyi yıktığım ay oldu :KK16::KK16::KK16:
Kural yok istediğimizde olacak ne bu gün aşırı şu bu...
Herkesin bünyesi farklı kimi düşünsede oluyor ama ben takınca stresten olmuyor :KK43:

Eki Görüntüle 755091 Eki Görüntüle 755091

Kızlar buda test belki aklınızda soru ısaretı kalmaz s yazıp yuvarlak ıcıne aldıklarım calısma olan gunler 12.07 de bariz cift cızgı dualarınız benımle olsun

En güzel günleri değerlendirmişsiniz tebriklerrr :KK1::KK1::KK1:
İnşaallah hayırlısıyla hepinizin güzel haberleriniz alırız..
Gebe hatunun duasını aldınız artıkk :21:
İftara dakikalr kala sizlere dua ediyoruz Oğlumla :emir_bebek:
Bu arada testlerin çok şekerrr :KK1:

Rabbim ol desin tatlım...
İnşaallah hayırlı haberini alırızzz :KK49::KK49::KK49::emir_bebek:
Benim gebe kaldığım ay herşeyi yıktığım ay oldu :KK16::KK16::KK16:
Kural yok istediğimizde olacak ne bu gün aşırı şu bu...
Herkesin bünyesi farklı kimi düşünsede oluyor ama ben takınca stresten olmuyor :KK43:

En güzel günleri değerlendirmişsiniz tebriklerrr :KK1::KK1::KK1:
İnşaallah hayırlısıyla hepinizin güzel haberleriniz alırız..
Gebe hatunun duasını aldınız artıkk :21:
İftara dakikalr kala sizlere dua ediyoruz Oğlumla :emir_bebek:
Bu arada testlerin çok şekerrr :KK1:

Canımmm benım ya nasıl sevındım :) nasıl olumlu yazmıssın allah razı olsun cok sagol :)) ınsallah rabbım hepımızın saglıkla bebegımize kavusmasından razı olur ilk haberıde hemen burada paylaşmak nasıp olur artık bana dusen sabırla beklemek

X