Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

canım doktoruna neden gitmiyorsun.
görünen durumunda enfeksiyonun var.
ilaç tedavisi sonrası tekrar smear yapılması yazıyor.

doktoruna git ve sonucunu onunla değerlendir. ona göre de ilaçlarını kullan ve tedavini tamamla bir an önce...
bebek sahibi olmak istiyorsan , enfeksiyon buna engel oluyor biliyorsun...

kafayı yeme doktora git , muayene ol kuzum...
bazen hiç bir belirti olmadan da iltihap olabiliyor. eğer daha önce regl öncesi döneminde bunları yaşamadıysan önce doktora git daha iyi...

Bu site nasıl bi yer anlamadım ben. derdimizi yazıyoruz dr git deniliyor. biliyoruz bizde dra gitmeyi sadece dertleşmek için yazışmıyormuyuz neticede. Tanı teşhis sitesi değil tabikide . kafayıda yerim. yazarım başka birşeyde. bi yorum yapıyorsanız dikkatli olun bence. daha iyi olanı çok iyi biliyorum. neticede uzman değilsiniz.

sen bayağı gerginsin sanırımm.
yada ikonları kullanmadım diye benim yazdıklarımı yanlış anladın.
sana akıl vermek gibi bir derdim yok , ukalalık yapmak gibi bir derdim de yok.

durumunu en iyi doktor muayenesi ile anlayabilirsin.yaptığım yorum tamamen iyi niyetli bir yorumdu ama sen sanırım içinde bulunduğun psikolojiden yanlış anladın.

benim enfeksiyonum da tıpkı senin gibi hiç belirti vermemişti ve ben 3 gün , neler oluyor diye kafayı yemiştim. çünkü öncesinde tüp bebek denemem negatif olmuştu. benim yaşadıklarımı yaşama diye bir an önce doktora gitmen gerektiğini söylemek istedim sadece.

yardımcı olmaya çalıştım... o kadar... ne sana ne de başkasına akıl vermek benim haddime değil.
ama senin de böyle sert şeyler yazman doğru değil. senin olduğu kadar hepimizin sıkıntısı var , stresi var.

Çok teşekkür ederim yardımcı olduğun için.. allah gönlüne göre versin inşalah. olurda hamileysem yada değilsem yada başka birşey vardır bilmiyorum tabi 5 gün sonra belli olacak bütün gelişmeleri yazarım.

cok tesekkur ederım bılgı verdıgınız ıcın. ben duyacagım seylerden korktugum ıcın hıc bi tedavımı sonlandıramıorum ne yazıkkı böle buyuk bı sorunum var ben enfeksıyonun engel oldugunu bılmıyordum hıc mı ıhtımalı yok bebek olmasının (

canım olurmu hiç bir ihtimal yok . enfeksiyonda olur yarada olur yada farklı bir sorunda olur. herşeyin tedavisi var. başarı hikayelerinde neler var neler. sen druna git göster sonucu o seni yönlendirecek. ilk evlendiğimde bana da enfeksiyon dedi yara var dedi ilaç aldım geçti gitti. üzülecek asla birşey yok hayatım. üzülme sen. senin gibi bu durumu yaşayan ne kadar çok insan var. dua et bak göreceksin sorun kalmayacak.

geçen ay 2 yumurtam oluşmuştu. çok büyük bir şanstı benim için , 42 yaşındayım ben...
doktorum döllense de yaşamaz dedi. çünkü geçen ay yoğun enfeksiyonum vardı... bana dediği bu.
bebek sahibi olmak istiyorsan korkularınla yüzleşmelisin bence...
sağlıklı bir vücutta , rahimde ve yumurtalıklarda ancak bebek gelişebilir , büyüyebilir ve beslenebilir.

ben söyle söyleyeyim. yeni evliyim daha 6 aylık ilk günlerimiz kabus gibiydi. bir türlü eşimle birleşemiyordum . daha ilk girişte bile okadar canım yanıyorduki o halde gittim dra vajinusmus sandım çok korktum. meğer enfeksiyonmuş ilaç kullandım hemen geçti o 1 hafta sonrası hemen oldu o iş. smear testi hormon testi herşeyimi yaptırdım.
her bayan zaman zmaan bu durumu yaşıyor sandığın gibi kötü bişi değil içini ferah tut lütfen.

teşekkur ederım ya cok saolun bıan cok korkmustum. cocuk olsun ıstıyorum cok bu ay bununla ılgılı hiçbişi bilmezken bu sıte sayesınde neler neler ogrendım ve bı bebegım olsun cok ıstıyorum ozmn muayene oldugumda doktor bana rahım gırısın cok ıyı demıstı. sogan kurune de cok ınanıorum yanıt alacagıma. en yakın zamandada doktora gıdecem tekrardan cok saolun tekrardan.

o durum bndede vardı ıste yanma durumu ılıskı sonrasındada devam edıyordu hatta. eskısı gıbı olmasada zaman zaman tekrarlıyo bu yanma hıssı bende. kesın ozmn benm doktora gıtmem lazım ya (

o durum bndede vardı ıste yanma durumu ılıskı sonrasındada devam edıyordu hatta. eskısı gıbı olmasada zaman zaman tekrarlıyo bu yanma hıssı bende. kesın ozmn benm doktora gıtmem lazım ya (

canım yanma varsa lütfen ihmal etme. En büyük şikayet böyle başlıyor çünkü.

kızlar biliyorsun ayın 14 yani dün adet oldum dedim tam günü günüme dedim ama yumurtlama yakalayamamıştım sadece baya bi koyulaşmıştı ama eşit olmamıştı ve dün akıntım başladı kırmızı hani adet biter son günlerinde lekelenme olur ya öyle dünden beri sadece 1 tane günlük pet hafif kirlendi veee bende sabah ovu testi yaptı koyu çıktı çizgim ve demin 1 saat tuttuğum idrarla tekrar ovu testi yaptım ve sonuç bu yumurtluyormuyum adet mi görüyorum hamilemiyim kaldım bakın bi lütfennn...

Polikistik over sendromuna zel diyet - Hrriyet SALIK -YAAM

gökce canım , önce bu yazıyı bir oku,dilerim sana faydası olur.

testlerinle ilgili soruna gelince de , bence reglin başlamış ... ama daha önceki günlerine göre yoğunluk farkı var mı yok mu , ağrıların nasıl bunları en iyi sen bildiğin ,için , doğru kararı sen verebilirsin.

testler o kadar hassas ki , üzerinde yazan şartları sağlamadan yaparsan yanıltabiliyor. 4 saat sıkışık idrar , son 2 saat sıvı alımını abartmama falan falan.

Son düzenleme:
kızlar benim de 2 gündür yaşadığım tuhaf bir durum var, adetime daha 9 gün var, ve biz bebiş çalışması yapalı 4-5 gün oldu, dünden beri karnım aralıksız ağrıyor, adet sancısına benzer bir ağrı, ve ağrıdıkça akıntım geliyor,

iltihap mı var desem mümkün değil, çünkü doktor baktı yok dedi,

adet öncesi hazırlık mı desem, 10 günönceden ara ara ağrı girer çıkardı, ama bu aralıksız devam ediyor?

bebek hazırlığı mı desem? ama daha 4-5 gün oldu yapalı, çok erken değil mi? bilemedim bu nedir yaaaaaa?

zaman benim için de hiç geçmiyor, geçen ay çok umutluydum, benzer sancıları çektim, adet oldum bu ay da benzer sancılar çekiyorum, ve yine umutluyum beklemekten başka çare yok malesef seni yine 5gün bekleyeceksin benim daha 10 günüm var

şimdi ben durumu anlamaya çalışıyorum ama anlayamadım, sen bat gününde regl olmuşsun anaşılan doğru mu anladım, eğer öyleyse yumurtalaman zaten mümkün görünmüyor, idrarını neden 1 saat tuttun?o kısmı da anlamadım

bir de benim gördüğüm C çizgisi daha koyu,T den, yumurtlama olması için ya da hamile olman için C ile T çizgisinin eşit koyulukta olması ya da T çizgisinin C den daha koyu olması gerekiyor. ben böyle bir durum göremedim sanki yaaaa, istersen 2 gün sonra bir gebelik testi dene

bende anlayamadım arkadaşım zaten...evet adet günümde adet gördüm ama çok az lekelenme şeklinde yumurtlama gerçekleşmediği için yumurtlama olması mümkün diye biliyorum...idrar 2 3 saat sıkışık su tükemeden deniliyor testi yapmadan önce ben sadece 1 saat sıkışıklıkla yaptım bundan anlaşılmicak karışık bir durum yok...evet tam koyu değil ama oldukça koyu nisan ayında geçirdiğim kimyasal gebeliktede gebelik varken ovu testlerimde aynı böyle çıkıyordu...o yüzden herşey olabilir dedim ve bütün sorularımın cevabını kendim verdim...teşekkür ederim...

hıı ben ne anladım, idrarını yaptın bir saat bekletttin anladım, o yüzden aklım karıştı yani tabi herşey mümkün olabilir, en iyisi zor ama sabredip beklemek

teşekkür ederim canım yazıyı okudum ama ben zaten o konuda gayet bilinçliyim 1 senedir diyetisyen kontrolündeyim ve 81 kilodan 58 kiloya indim ve adetlerim düzene girdi bundan önce 3 ay 6 ay arayla görürdüm adet şimdi her ay düzenli oluyor

regl im hala sökülmedi agrım sızımda yok ama bazı aylar olur böyle...ovulasyon testinde 2 3 saat sıvı alımına ve sıkkışıklığa dikkat edilmeli deniliyor ben dikkat edemedim bu kadar koyu çıktı dikkat etsem demekki daha koyu çıkıcak şaşırdım o yüzden koydum resimleride yoksa bu konularda oldukça bilinçliyim test konusunda ama daha önce adetliyken pek yapmazdım test bi deneyeyim dedim böyle oldu...iyiakşamlar...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…