Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

merhabalar ,
bende bişey sorabilirmiyim..
benim ovulasyon testim sürekli pozitif çıkıyor,
silik çizgi iyice koyulasştı
bugün bat günüm ve dün yaptığım ovulasyon testi c çizgisindeki koyuluğa o kadar yakındı ki..
bugün yumurtluyor olamam değilmi..
adetimin 32. günü bugün ...
ama gebelik testim negatiff

testinin resmini yükleyebilirsen daha iyi yorumlayabilirim ama adet günü hala koyuysa sevinmeye başlayabilirsin...çok nadirdir ovu testinde olupta gebelik olmayan....

yani üstünden kaç gün geçmiş oldu 15-16 mı hmm
hoş beta hcgnin idrardada artması gerekti ozaman yarın bence ilk idrarla bi daha test yap inş. çıkar
ama ovu günlerinde bence ilişki olmuş anlattığına göre gebe olma ihtimalin tabiki var yani

benim anlamadığımda adet günümde ovulasyon testi neden pozitif çıkıyo bugün yumurtluyo olamam ya..
14-15 gün oldu sanırım yumurtlayalı...

$2013-05-14 18.01.22.jpg
testinin resmini yükleyebilirsen daha iyi yorumlayabilirim ama adet günü hala koyuysa sevinmeye başlayabilirsin...çok nadirdir ovu testinde olupta gebelik olmayan....

ekleyebildim mi bilmiorum

10gune yakin girmiyorum nasildiniz bakalim topikte varmi yeni bir hamis? Benimde iki gundur belden kalcaya kasiklara vuran bel agrim var hafiften dogum sancisina benziyor hayrolsun adetimede son iki gun bu ayda tam gunu gunune yumurtlama tarihlerini yakaladim ama yine tutturamadim...biliyorum ikigune yicem kirmizi karti...bu arada uzun suredir jinekolog ariyordum buldum bir tane cilinige gidip bana randevu almasiniistedim ben yurt disinda yasiyorum sistem farkli burda bir rahatsizligin varsa once aile klinigindeki doktorunua bildiriyorsun eger gerek gorurse seni ilgili bolummdoktorlarina sevk ediyor velhasil oyle de soylendi bana...adet donemlerimdee cok agri cektigimi pcodan suphelendigimi ve cok akintim oldugumu bildirdim hepsi icin normal dedi clinikteki doktor, zar zor baskiyla genel hormon testi ve ultrason istedi yalniz hormon testini sordum istedigin zamN yaptir farketmez dedi ben adetin ucuncu gunu yaptirayim yinede dimi kizlar? Haaa akintim icinde normal olur diyince biraz abartarak anlattim cok kokulu ve yogun geliyor dedim kasintida yapiyor diyince krem ve hap verdi cok iyi bir doktordu guleryhzlu icten biriydi ama cok zorladi neyse benden bu kadar sizlerde ne var ne yok?

hoşgeldinn.. topikte benim bildiğim şimdilik hamiş yok ama potansiyeli yüksek arkadaşlarımız var elbette... bakalım yakınlarda ki,m mutlu haberini paylaşacak bizimle..
kendinle ilgili olarak lütfen umutsuzluğa kapılma...Rabbim mucizesini gönderirse olmaz denen , imkansız denen her şeyler bir anda oluverir.

Hormon testlerini reglinin 2 yada 3. günü yaptırman değerlerin doğruluğu açısından daha iyi olur.

dilerim hormon değerlerin de güzel çıkar ve her şey yolunda gider,bebiş haberini verirsin kısa zamanda bize...

kızlar canım çok sıkkın, bazı nedenlerden dolayı buay ovu testini ancak bugün başlayabildim, bugün siklusun 14.günü az önce test yaptım fakat silik çizgi bile çıkmadı hiç LH yok idrarda, geçen ayda 17.günde koyu çizgi olmuştu bu ay da henüz LH artışı hiç yok 16.günden sonra olursa sanırım bende LUETAL FAZ yetmezliği var diyeceğim artık çünkü yumurtlamadan sonraki 11 veya 12 gün regl oluyorum

canım çok sıkıldı :KK43:(( kürtajdan önce 14.günde yumurtlardım ama artık iyice karıştı moralim bozuldu :KK14::KK14:

canını sıkma,moralini bozma lütfen... kürtaj , vücudun özellikle de hormonal açısından güç toplandığı bir operasyondur. kendine ve vücuduna zaman tanı canım.
gerekirse hormon testlerini tekrarla... sorunun ne olduğunu tam olarak öğrenmeden mutsuzluğa ve umutsuzluğa kapılma.
her şey yoluna girecek ve her şey senin için tekrar çok güzel olacak , endişe etme olur mu ?

Çok güldürdün beni, Allah da seni güldürsün.:KK1:
Bir şey soracağım, ovu. testinde çıkmıyor mu hangi gün olduğu zaten?:26:

teşekkür ederim , aminnnn... Rabbim hepimizi güldürsün.
ben bu ay ovulasyon testi kullanmadım.geçen ay doktorumdan rica ettim , ultrasonla takip yaptırdım. ve gördüm ki normalde 13. gün olması gereken yumurtam 10. günde 16 mm ye ulaşmış yani bu ay erken yumurtlama olmuş. eğer ovulasyon testi kullansaydım , bu ay daha 17 mayısta başlayacaktım ve bu duruma göre kaçırmış olacaktım.

ama ben bugün , öğleden sonra ovulasyon testi de yaptım ve anında 2. çizgi kopkoyu oldu.
yani doktor doğru bilmiş :)))

Kızlar bişey soracağım. Herkes ovu. testinde silik çizgiyi görmeye başlar başlamaz çalışmalara başladığını yazmış. Ben adetimin bitişinden itibaren yapmaya başladım ve hiç tek çizgi görmedim. Hep ikinci silik çizgi vardı. Ovu. gününde koyulaştı tabi ama hep silikti yani. Normal mi bu sizce?:KK37:

yumurtlama gerçekleşene kadar 2. çizgi hep silik olur. çünkü vücutta her zaman belli bir oranda LH hormonu vardır. reglin 3. günü yapılan testlerde çıkar hatırlarsan. ama tam yumurtlama günü , yani folikülde olgunlaşan yumurta tam folikül dışına atılmaya hazır olduğunda 2. çizgi de ilk çizgi ile aynı koyulukta çıkar. ve bu koyuluktan 24 - 36 saat sonrasında , yumurta çatlayarak , tüplere doğru gider. o zamanda ovulasyon çizginde 2. çizgi tekrar silikleşir.
senin değerlendirmen gereken zaman dilimi , aynı koyulukta 2 .çizgiyide gördüğün gün ve sonrasındaki günlerdir.hormonal veya diğer nedenlerden bir sorun yaşamıyorsan , değerlendirdiğin günler sonunda bebek haberi ile sevince boğulabilirsin.

Rabbim hepimize bu güzel duyguyu hayırlısıyla nasip etsin, aminnnnnn. :)))

merhabalar ,
bende bişey sorabilirmiyim..
benim ovulasyon testim sürekli pozitif çıkıyor,
silik çizgi iyice koyulasştı
bugün bat günüm ve dün yaptığım ovulasyon testi c çizgisindeki koyuluğa o kadar yakındı ki..
bugün yumurtluyor olamam değilmi..
adetimin 32. günü bugün ...
ama gebelik testim negatiff

eğer ovulasyon testin hatalı değilse , uygun şartlar altında gerçekleştiriyorsan , hormonal bir sorunun yoksa , ovulasyon olduğu gün ve sonrasını değerlendirdiysen , muhtemel hamilesindir ... ve ovulasyon testinde çıkıp gebelik testinde çıkmadığına göre , geç döllenme olmuştur. ya bekleyip idrarda gebelik yada beklemeden kanda gebelik baktırabilirsin.
dilerim güzel haberler verirsin. :))

onu bilemiorum iki hafta kadar memlekete gittim ben.. gitmeden önce 3 gün test yaptım koyuydu..
14 gün falan oldu tahminen..,
o arada test falan yapamadım ovu testi nasıl çıkardı bilmiyorum.. eve geldim yine test yapyım yine koyu çıktı..

iyi düşün bakalım , son zamanlarda neler yaptınn:KK34:

kızlarrr merhaba biliyorsunuz bu ay çok koyu çizgiler yakalayamadım ama bugün itibari ile günü gününe adet oldum ...yumurtladığımı düşünmüyorum çünkü ateşte ölçtüm hep aynı geldi ateşim 36 36.3 arası sadece bir gün 37 geldi o da alakasız geldi bana...ertesi gün yine 36.2 ye düştü ama geçen ay kimyasal gebeliğimden sonra 2 gün ileri atıp 14 ünde adet olmuştum şimdide 14 dü bakalım bu ay yumurtlicakmıyım koyulaşmalar oldu testimde ama tam değil şimdide 2.çizgi çıkıyor ama çok silik kimyasal gebelikten sonra doktora gittim bu arada şu an hormonlar karışık olduğu için 2 3 ay sonra gel histeroskopi ve genetik test yapalım dedi benden haberler bunlar...

canımm dilerim çok güzel haberler verirsin. kimyasal gebelik ve kürtaj gibi durumlarda vücudun kimyası çok bozuluyor. bence de sabretmeli ve yeni hormon testleri ile kendine şans vermelisin.

benim anlamadığımda adet günümde ovulasyon testi neden pozitif çıkıyo bugün yumurtluyo olamam ya..
14-15 gün oldu sanırım yumurtlayalı...

adet gününde ovulasyon testinin pozitif çıkmasının tek nedeni hamileliktir.
eğer tüm kriterler uygunsa...

eklemişsin gördüm ben .. ve dediklerim aynen geçerli canım:KK34:

evet canım ekleyebilmişsin ve oldukça net muhtemelen hamilesin tabi yumurtlaman 10-14 gün önce gerçekleştiyse ve sende değerlendirdisen muhtemelen var bişiler...yarın sabah başka bir marka gebelik testinle tekrar et muhtemelen çok ucukta olsa çıkacaktır yada kanda baktır kesin sonuç...

Arkadaslar benim adet düzensizliğim var, polikistik overim , 9 aydir bebek bekliyorum ama olmadi, 4 aydir dr kontrolundeyim, yine tutmadı, bende ovulasyon testi almaya karar verdim, ama nasil kullanilcani bilmiyorum, tek çizgi çift çizgi ne demek.... Ne zaman test yapmalyım

hoşgeldinn.. topikte benim bildiğim şimdilik hamiş yok ama potansiyeli yüksek arkadaşlarımız var elbette... bakalım yakınlarda ki,m mutlu haberini paylaşacak bizimle..
kendinle ilgili olarak lütfen umutsuzluğa kapılma...Rabbim mucizesini gönderirse olmaz denen , imkansız denen her şeyler bir anda oluverir.

Hormon testlerini reglinin 2 yada 3. günü yaptırman değerlerin doğruluğu açısından daha iyi olur.

dilerim hormon değerlerin de güzel çıkar ve her şey yolunda gider,bebiş haberini verirsin kısa zamanda bize...

canını sıkma,moralini bozma lütfen... kürtaj , vücudun özellikle de hormonal açısından güç toplandığı bir operasyondur. kendine ve vücuduna zaman tanı canım.
gerekirse hormon testlerini tekrarla... sorunun ne olduğunu tam olarak öğrenmeden mutsuzluğa ve umutsuzluğa kapılma.
her şey yoluna girecek ve her şey senin için tekrar çok güzel olacak , endişe etme olur mu ?

teşekkür ederim , aminnnn... Rabbim hepimizi güldürsün.
ben bu ay ovulasyon testi kullanmadım.geçen ay doktorumdan rica ettim , ultrasonla takip yaptırdım. ve gördüm ki normalde 13. gün olması gereken yumurtam 10. günde 16 mm ye ulaşmış yani bu ay erken yumurtlama olmuş. eğer ovulasyon testi kullansaydım , bu ay daha 17 mayısta başlayacaktım ve bu duruma göre kaçırmış olacaktım.

ama ben bugün , öğleden sonra ovulasyon testi de yaptım ve anında 2. çizgi kopkoyu oldu.
yani doktor doğru bilmiş :)))

yumurtlama gerçekleşene kadar 2. çizgi hep silik olur. çünkü vücutta her zaman belli bir oranda LH hormonu vardır. reglin 3. günü yapılan testlerde çıkar hatırlarsan. ama tam yumurtlama günü , yani folikülde olgunlaşan yumurta tam folikül dışına atılmaya hazır olduğunda 2. çizgi de ilk çizgi ile aynı koyulukta çıkar. ve bu koyuluktan 24 - 36 saat sonrasında , yumurta çatlayarak , tüplere doğru gider. o zamanda ovulasyon çizginde 2. çizgi tekrar silikleşir.
senin değerlendirmen gereken zaman dilimi , aynı koyulukta 2 .çizgiyide gördüğün gün ve sonrasındaki günlerdir.hormonal veya diğer nedenlerden bir sorun yaşamıyorsan , değerlendirdiğin günler sonunda bebek haberi ile sevince boğulabilirsin.

Rabbim hepimize bu güzel duyguyu hayırlısıyla nasip etsin, aminnnnnn. :)))

eğer ovulasyon testin hatalı değilse , uygun şartlar altında gerçekleştiriyorsan , hormonal bir sorunun yoksa , ovulasyon olduğu gün ve sonrasını değerlendirdiysen , muhtemel hamilesindir ... ve ovulasyon testinde çıkıp gebelik testinde çıkmadığına göre , geç döllenme olmuştur. ya bekleyip idrarda gebelik yada beklemeden kanda gebelik baktırabilirsin.
dilerim güzel haberler verirsin. :))

iyi düşün bakalım , son zamanlarda neler yaptınn:KK34:

canımm dilerim çok güzel haberler verirsin. kimyasal gebelik ve kürtaj gibi durumlarda vücudun kimyası çok bozuluyor. bence de sabretmeli ve yeni hormon testleri ile kendine şans vermelisin.

adet gününde ovulasyon testinin pozitif çıkmasının tek nedeni hamileliktir.
eğer tüm kriterler uygunsa...

eklemişsin gördüm ben .. ve dediklerim aynen geçerli canım:KK34:

teşekkürler arkadaşım beklicez bakalım dr 2 3 ay bekliyelim hormonların düzene girsin dedi.mecbur beklicem yumurtlamayı göremedim testlerde ama baya koyulaştığı günler oldu adet oldum bugün tam günümde düzenim bozulcak diye çok korkmuştum ama bozulmadı fakat miktarı çok az şu an akıntı gibi sökülmedi daha...yumurta çatlamadan adet olunurmu onu araştırıyorum şuanda bilgin varsa paylaşırsan sevinirim...

Arkadaslar benim adet düzensizliğim var, polikistik overim , 9 aydir bebek bekliyorum ama olmadi, 4 aydir dr kontrolundeyim, yine tutmadı, bende ovulasyon testi almaya karar verdim, ama nasil kullanilcani bilmiyorum, tek çizgi çift çizgi ne demek.... Ne zaman test yapmalyım

canım hoşgeldin bende pkoluyum malesef...10 yıldır ugraşıyorum geçen nisan ayında kimyasalgebelik yaşadım ilk kez hamile kaldım...bolca al sen bence ovulasyon testlerinden çünkü pko lular kolay kolay çatlatamıyor yumurtaları...adet düzensizliğin varmı kilon varmı bunlar yumurtlama gününü çok etkiliyor adetinin bittiği gün başla testlere tek çizgi muhtemelen göremezsin çünkü pkolularda lh yüksek oluyor o yüzden sürekli çift çizgi olucak ama silik ikinci çizgi olucak oo negatif yumurtladığın günler de control çizgisi kadar koyu olucak test çizgisi yada daha koyu...tabi testi yapmadan önce en az 2 saat sıkışık ve çok sıvı tüketmeden saat sabah 10 akşam 10 arası herhangi bir satte yaparsan daha dogru sonuç alırsın anlatcaklarım bu kadar merak ettiğin şeyler olursa tekrar sorabilirsin yardımcı olmaya çalışırım...

canım hoşgeldin bende pkoluyum malesef...10 yıldır ugraşıyorum geçen nisan ayında kimyasalgebelik yaşadım ilk kez hamile kaldım...bolca al sen bence ovulasyon testlerinden çünkü pko lular kolay kolay çatlatamıyor yumurtaları...adet düzensizliğin varmı kilon varmı bunlar yumurtlama gününü çok etkiliyor adetinin bittiği gün başla testlere tek çizgi muhtemelen göremezsin çünkü pkolularda lh yüksek oluyor o yüzden sürekli çift çizgi olucak ama silik ikinci çizgi olucak oo negatif yumurtladığın günler de control çizgisi kadar koyu olucak test çizgisi yada daha koyu...tabi testi yapmadan önce en az 2 saat sıkışık ve çok sıvı tüketmeden saat sabah 10 akşam 10 arası herhangi bir satte yaparsan daha dogru sonuç alırsın anlatcaklarım bu kadar merak ettiğin şeyler olursa tekrar sorabilirsin yardımcı olmaya çalışırım...

Teşekkür ederim yardımcı olduğun için, inş sen de bir evlat sahibi olursun, kilom yok, adet düzensizliğim var, dr hsg testi yapalım dedi, adet günümü bekliyorum gitmek için, anladığım kadarıyla test yapınca ikinci çizgi de koyu olacak , ozaman yumurtlama anlamına geliyo :))) doğru anlamışım dimi??

Teşekkür ederim yardımcı olduğun için, inş sen de bir evlat sahibi olursun, kilom yok, adet düzensizliğim var, dr hsg testi yapalım dedi, adet günümü bekliyorum gitmek için, anladığım kadarıyla test yapınca ikinci çizgi de koyu olacak , ozaman yumurtlama anlamına geliyo :))) doğru anlamışım dimi??

tüplere bakılcak sanırım açıkmı kapalımı diye...evet koyu çıkmalı yumurtlama olduğunu anlamak için dogru anlamışsın eşinin spermlerinde sorun yoksa koyu çıktığı günler hergün sorun vrsa gün aşırı fik fik sonra :))

tüplere bakılcak sanırım açıkmı kapalımı diye...evet koyu çıkmalı yumurtlama olduğunu anlamak için dogru anlamışsın eşinin spermlerinde sorun yoksa koyu çıktığı günler hergün sorun vrsa gün aşırı fik fik sonra :))

:))))) hımmmm, tamam tatlım çok yardımcı oldun, teşekkür ederimm

evet canım ekleyebilmişsin ve oldukça net muhtemelen hamilesin tabi yumurtlaman 10-14 gün önce gerçekleştiyse ve sende değerlendirdisen muhtemelen var bişiler...yarın sabah başka bir marka gebelik testinle tekrar et muhtemelen çok ucukta olsa çıkacaktır yada kanda baktır kesin sonuç...

Yarin sabah ta yapacagim bakalim test.. Evdeki test de gormeden kana gitmek istemiyoum artik.. Tesekkur ederim

Yarin sabah ta yapacagim bakalim test.. Evdeki test de gormeden kana gitmek istemiyoum artik.. Tesekkur ederim

dolunay inş. hamilesindir ki bence öylesin
ben regli günümde reglim gelemden bi kaç saat önce yapmıştım LH testini çok zor görülen bir çizgi çıkmıştı
ay hadi inş. gebesindir

dolunay inş. hamilesindir ki bence öylesin
ben regli günümde reglim gelemden bi kaç saat önce yapmıştım LH testini çok zor görülen bir çizgi çıkmıştı
ay hadi inş. gebesindir

Degilim canim yaa...
Sabah evde test yaptim gebelik.negatif ama.ovukasyon testi ikiside koyu ama t cizgisi kontrol cizgisindende koyu cikti.. Halen adetde olmadim

Ya kızlar ben bu işten bir şey anlamadım. Ovu. testinde ayın 12-13-14ünde ve bugün dahil ikinci çizgi kopkoyu çıkıyor. 4 gün boyunca hep koyu nasıl oluyor yaaa.:KK52: Hatta bugün C T'den daha koyu.:KK37: Bir bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi beni?:KK28:

teşekkürler arkadaşım beklicez bakalım dr 2 3 ay bekliyelim hormonların düzene girsin dedi.mecbur beklicem yumurtlamayı göremedim testlerde ama baya koyulaştığı günler oldu adet oldum bugün tam günümde düzenim bozulcak diye çok korkmuştum ama bozulmadı fakat miktarı çok az şu an akıntı gibi sökülmedi daha...yumurta çatlamadan adet olunurmu onu araştırıyorum şuanda bilgin varsa paylaşırsan sevinirim...

canımm reglinin olmasının yumurtanın çatlaması ile alakası yok biliyorsun.
bebek için hazırlanan ve kalınlaşan rahim duvarının , hamilelik olmayınca kanayarak dökülmesidir regl yada adet dediğimiz olay.
çatlamadığını düşündüğün yumurtan kist olursa reglin gecikebiliyor veya olmuyor.
akıntının olması yumurtanın çatlayama çalıştığını ve reglinin başlayacağını gösteriyor zaten. benimde çoğu ay öyle olur çünkü.
reglimden 1 hafta önce kimi zaman lekelenmelerim başlar.

canım arkadaşlarım :KK5::KK5::KK5:

birisi bana bişi söylesin ne olur :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

adetime 5 gün kaldı :26: bende adet sancısı gibi ağrı başladı yaaaa :KK43::KK43::KK43:

dün sarı bir akıntı geldi sürekli sol kasığım ağrıyor. yanma kaşıntı gibi şeyler yok :KK50:

zaman hiç geçmiyor sizlerden birisi birşey söylediğinde yine biraz da olsa rahatlıyorum. :KK39:

erken gebelik testi alsammı diyorum kafayı yicemm... :18::18:

Son düzenleme:
mrb arkadaslar ben sızlere bişey sormak ıstıorum sızlerden cvp alabılecegımı umuorum. ben sogan kurune basladım ve ovulasyon testıne basladım dun. buarada bıara doktora gıtmıstım adet duzensızlıgı ıcın muayene etmıstı benı akıntım oldugundan dolayı patolojı yollamıstı ornek. onun sonucunu gostermek ıcın gıtmedım bı dha doktora. sonucu da: yeterlı materyal skuamöz hücre atipsi ascus 8 koilosit benzeri hücre varlıgı
yorumu da: zemınde cok yogun inflamasyon mevcut oldugundan klınık tedavı sonrası kontrol smear veya kolposkopik inceleme önerilir.
sımdı bunun ne demek oldugunu bılen varmı aranızda durum kotu mu doktora hemen gıtmelıyım :KK43:

mrb arkadaslar ben sızlere bişey sormak ıstıorum sızlerden cvp alabılecegımı umuorum. ben sogan kurune basladım ve ovulasyon testıne basladım dun. buarada bıara doktora gıtmıstım adet duzensızlıgı ıcın muayene etmıstı benı akıntım oldugundan dolayı patolojı yollamıstı ornek. onun sonucunu gostermek ıcın gıtmedım bı dha doktora. sonucu da: yeterlı materyal skuamöz hücre atipsi ascus 8 koilosit benzeri hücre varlıgı
yorumu da: zemınde cok yogun inflamasyon mevcut oldugundan klınık tedavı sonrası kontrol smear veya kolposkopik inceleme önerilir.
sımdı bunun ne demek oldugunu bılen varmı aranızda durum kotu mu doktora hemen gıtmelıyım :KK43:

canım. tam anlamıyla bilgim yok ama kendimden örnekle cvp vereyim soruna. zira kimse cevap vermemesinden iyidir. en azından bildiğimi söyleyeyim. benimde akıntım vardı dra gittim patolojiye örnek gitti sonucumda böle şeyler yazmıyordu dra hemen gösterdim temiz çıktı bişi yok dedi. ama sende bulgulardan bahsediliyor farklı terimler olduğu için tam anlamıyla bişi kimse sana diyemez. kesinlikle dra göster. çok önemli böyle şeyler. burda dr yokki seni yönlendirsin hayatım. bizlere de bildir mutlaka.

bak burdan muayenin ne olduğunu okuyabilirsin ..

http://www.kolposkopinedir.com/kolposkopi_nasil_yapilir.html

Son düzenleme:
canım arkadaşlarım :KK5::KK5::KK5:

birisi bana bişi söylesin ne olur :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

adetime 5 gün kaldı :26: bende adet sancısı gibi ağrı başladı yaaaa :KK43::KK43::KK43:

dün sarı bir akıntı geldi sürekli sol kasığım ağrıyor. yanma kaşıntı gibi şeyler yok :KK50:

zaman hiç geçmiyor sizlerden birisi birşey söylediğinde yine biraz da olsa rahatlıyorum. :KK39:

erken gebelik testi alsammı diyorum kafayı yicemm... :18::18:

kafayı yeme doktora git , muayene ol kuzum...
bazen hiç bir belirti olmadan da iltihap olabiliyor. eğer daha önce regl öncesi döneminde bunları yaşamadıysan önce doktora git daha iyi...

X