Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

breezy kardeşim sana çok teşekkür ederim bana cvp yazdığın için saol ALLAH razı olsuun canım benim adetim geçen ay 3 gün geldi ve siyah olarak geldi(soğAn kürü kullanmıştım herhalde üşütmeyi attım) ben labaquik idrardan ovulasyonu hemen adetim bittiği gibi 24 nisanda kullanmaya başladım kullanmadan 4 saat evvel hiç bir sıvı almadım ve sabah ilk dirarla yapmadım. Nisanın 30unda 2 koyu çizgiyi yakaladım yani adetimin 10. günü 11. günü yine 2koyu çizgi çıktı 12. günü dün 2. çizgi çok az silik gibi çıktı yani koyu gibiydi 13. gün bugün ise yineaynı yorumunu 4 gözle bekliyorum 2. çizgi silik çıkması gerekmezmi? şimdiden saol:KK16:

ve özür dilerim unuttum bugun yani 13.gün benden kahverengi sümük gibi akıntı geldi canım nedir bu?

breezy kardeşim sana çok teşekkür ederim bana cvp yazdığın için saol ALLAH razı olsuun canım benim adetim geçen ay 3 gün geldi ve siyah olarak geldi(soğAn kürü kullanmıştım herhalde üşütmeyi attım) ben labaquik idrardan ovulasyonu hemen adetim bittiği gibi 24 nisanda kullanmaya başladım kullanmadan 4 saat evvel hiç bir sıvı almadım ve sabah ilk dirarla yapmadım. Nisanın 30unda 2 koyu çizgiyi yakaladım yani adetimin 10. günü 11. günü yine 2koyu çizgi çıktı 12. günü dün 2. çizgi çok az silik gibi çıktı yani koyu gibiydi 13. gün bugün ise yineaynı yorumunu 4 gözle bekliyorum 2. çizgi silik çıkması gerekmezmi? şimdiden saol:KK16:

canım arkadaşım ,

yazdıkalarından alıntı yaparak cevaplıyorum , aklın karışmasın, tamam mı.

24 nisanda kullanmaya başladım kullanmadan 4 saat evvel hiç bir sıvı almadım ve sabah ilk idrarla yapmadım. Nisanın 30 unda 2 koyu çizgiyi yakaladım yani adetimin 10. günü 11. günü yine 2koyu çizgi çıktı

adetinin 10 ve 11. günler 2 koyu çizgiyi yakalaman yumurtanın olduğuna ve olgunlaştığına işarettir.
anlattığın şekilde yapılmış ovu. testleri de doğru sonucu gösteriyor demektir.

12. günü dün 2. çizgi çok az silik gibi çıktı yani koyu gibiydi 13. gün bugün ise yineaynı

12.günü ve13. günü 2. çizginin çok az silik çıkması yani koyu gibi olması , yine testte belirlenen şartları sağlayıp testi yaptığını varsayarsak ; olgunlaşan yumurtanın 12. günü çatladığını gösterir.
yani bana kalsa adet bittikten sonra başlanmalı ama , anlattığın duruma göre 11 - 12 - 13 ve hatta 14. günler değerlendirilmesi gereken günlerdir. tabii hamilelik düşünen bir kadın için bu değerlendirme , sperm kalitesi açısından gün aşırı olmalıdır hatta mümkünse sabah olmalıdır.

( yemin ediyorum dişi Haydar Dümen oldumm :KK9: )

ikinci çizginin ilk başlardaki gibi silik çıkmasını beklemek yanlış olur.
çünkü ovu. testleri idrardaki LH artışına duyarlı testlerdir. yani yumurtan büyüdükçe LH artışı başlar ve dolayısıyla yumurtan varsa ve çatlamamışsa 2 çizgi de aynı koyulukta olur ama çatlamış bir yumurtan varsa , 2. çizgi nispeten silik olur ama çok silik olmaz.

umarım yardımcı olabilmişimdir.:KK37:

Son düzenleme:
reglin kaç günde bir oluyor arkadaşım ?

çok teşekkür ederim arkadaşım saol.Reglim 3-4 gün sonra,bazen aynı gün,bazen 1 hafta sonrada olduğu oluyo ama pko filan bişey yok bende.şuan baktım çok çok az açık kahverengi bulanık akıntı gibi şey vardı çamaşırımda :KK53::KK53::KK53:bugünde çok az silik çıktı ya 2. çizgim cnm hala devm ediyo ozaman çatlama herhalde.Biz 2 koyu çizgiyi gördüğümüzden beri 3 gündür hergün ilişkiye giriyoruz şimdi bu 2.çizgi silikleşene kadar hep ilişkiye devammı etçez (başını ağırttım kusura bakma bunu kimseyle paylaşamıyorum şuan sen bana hızır gibi geldin inan):KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

çok teşekkür ederim arkadaşım saol.Reglim 3-4 gün sonra,bazen aynı gün,bazen 1 hafta sonrada olduğu oluyo ama pko filan bişey yok bende.şuan baktım çok çok az açık kahverengi bulanık akıntı gibi şey vardı çamaşırımda :KK53::KK53::KK53:bugünde çok az silik çıktı ya 2. çizgim cnm hala devm ediyo ozaman çatlama herhalde.Biz 2 koyu çizgiyi gördüğümüzden beri 3 gündür hergün ilişkiye giriyoruz şimdi bu 2.çizgi silikleşene kadar hep ilişkiye devammı etçez (başını ağırttım kusura bakma bunu kimseyle paylaşamıyorum şuan sen bana hızır gibi geldin inan):KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

regline 3-4 gün varsa , lekelenme normaldir zaten.
regl öncesi genellikle olur ki . :KK51:

sen çizgileri takma kafana... regl günü gelene kadar mesaiye devam et...:KK1:

mrb arkadaşlar bana yardımcı olursanız çok sevinirim. 6 aylık evliyim bu ay karar verdim bi bebişim olsun istiyorum. 30 günde bir adet oluyorum. işimi şansa bırakmamak için galenik marka ovulasyon testi aldım. son adet tarihim 20 nisan. yani bugün 12. günümdeyim. normalde testin kullanım kılavuzunda 13. gün yapın diyordu ama ben kaçırırsam diye bugün başladım yapmaya. mercekle baksanız anca anlarsınız çok silik bir çizgi çıktı. silik çizgi olduğunda ilişkiye girmeliyim acaba ??? :44::44::44:

mrb bende seninle aynı durumdayım bende 23 nisan da regli oldum 1 ve 2 mayısta ovu testi yaptım çizgi yoktu bugun yaptım çok silik çıktı belli belirsiz kararsız kaldım şimdi 4 saat idrar tutun filan deniyor yarını mı beklesem bir daha mı yapsam acaba testi bugün yumurtlama gününü de kaçırmak istemiyorum.hakkımızda hayırlısı bu iki ay deniyeceğim ovulasyon testini yazın tüp bebek 5 yıllık evliyim 1 yıldır korunmuyoruz artık dayanamıyorum valla.Allah ım sen de bol bol var bize de bize de ver lütfeeeen

Hayir ama resmen geliyorum diyor ve cok uzuluyorum :/ 5 dk tuvaletim geliyor her gittigimde de burnuma kan kokusu geliyor resmen afedersiniz. Atesim dustu 36.4 bekliyorum iste

aynen benimde burnuma kan kokusu geliyo sanırım bende olacam. sabah gene gebelik testi yapmıştım bişey çıkmadı bende bekliyorum artık. pöööööööfffffffffffffffff

benim son durum bu kızlar

Eklentiler

• $03052013805.jpg
    $03052013805.jpg
    40,4 KB · Görüntüleme: 25
  • $03052013808.jpg
    $03052013808.jpg
    62,1 KB · Görüntüleme: 28
pko yu tam anlamıyla yaşıyorum sanırım yumurtalarım çok ama büyümüyolar ve çatlamıyolar bu testlerde onun ıspatı sanırım lh üretiyorum o yüzden ama çatlama olmayınca lh ta tavan yapmıyor yumurtlama günlerimde baya koyulaştı testler çünkü :KK43:((

canım teşekkür ederim...:KK19:
şimdi şöyle olacak ; olası günleri değerlendirdin ve diyelim ki 2 gün sonra testi tekrarladın. 2. çizgiyi yine ilk başlardaki gibi silik gördün.yani senin ifadenle hiç çıkmadı, anlamı şu ; yumurtan çatlamış.sen ve kocancın gerekli çalışmayı yaptıysanız , çatlayan yumurtanın döllenme ihtimali var demektir.:KK31:
hamile olup olmadığınla ilgili bilgiyi de muhtemel regl tarihine 1-2 gün kala ya erken gebelik testleri ile yada yine ovulasyon testi ile öğrenebilirsin.
ovulasyon testini regl tarihinden 1 gün önce yaptın diyelim. hani ovulasyon yakalamaya çalışırken , aynı koyulukta 2. çizgiyi de görmüştün ya , eğer hamile kaldıysan yani yumurtan döllendiyse , o testin aynı sonucu ile karşılaşırsın.:KK16:
bunun için en sağlıklı test günü , değerlendirmeden 10 gün sonrasıdır.
kocancınla yaptığın değerlendirmeyi kastediyorum canım:KK17:

Breezey'ciiim yine ben:KK17:

Hani ben 25 Nisan'da çift çizgiyi yakalamıştım ya ovulasyon testinde. Biz pek değerlendiremedik sanırım. Yani şöyle, eşimin işlerinin tam çoook yoğun olduğu döneme denk geldi ama yine de 26 Nisan sabahı ve 28 Nisan akşamı bir değerlendirmede bulunabildik :KK31: Hal böyle olunca ben testten tekrar almadım. Ama şöyle bir durum var, belki psikolojik bilemiyorum ama, hayatımda gaz nedir bilmem ama 3-4 gündür inanılmaz gazım var, sol kasığımda sancı gibi, sanki nasıl diyeyim, içerden çimdik yiyor gibi bir ağrı ve midemde sürekli kazınma var. Bi de ara ara baş dönmesi... Bacaklarımda ağrı. Ama mesela öyle akıntım yok, göğüslerim adet günüme yakınlaşırken yaşadığım gibi hafif ağrı oluyor dokununca, o kadar. Öyle aşırı hassasiyet falan yok. Yani bunları yaşayınca foruma baktım, olduysa bile bu kadar erken belirti gösterir mi, hani bunlar gebelik belirtisi midir diye. Bazıları öyle ama belirtilerdeki akıntı ve göğüs ucu hassasiyeti yok bende mesela. Neyse,

Şimdi ben nasıl olsa değerlendiremedik diye saldım ya kendimi, test falan da almadım. Acaba alsam da senin dediğin gibi reglime 1-2 gün kala yapsam mı? Şu an 6 gün var reglime bu arada... :KK24:

pko yu tam anlamıyla yaşıyorum sanırım yumurtalarım çok ama büyümüyolar ve çatlamıyolar bu testlerde onun ıspatı sanırım lh üretiyorum o yüzden ama çatlama olmayınca lh ta tavan yapmıyor yumurtlama günlerimde baya koyulaştı testler çünkü :KK43:((

Canım üzülme ne olur..
Bu yumurta geliştirici iğne veya çatlatma iğnesi falan denedin mi? Çok da emin değilim hangi zamanlarda ve kimlerde kullanıldığından ama aklıma geldi, sen yumurtalar çatlamıyor deyince

X