Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

canım regl dönemleri öncesi ve sonrasında hepimiz depresif oluyoruz...ama senin günlük yaşayışını etkiliyorsa bence bir uzmandan yardım al.

kürtajdan sonra bence mutlaka genel bir kontrol olmalıydın.olmalısın.
hamilelik bile sayılamayacak tüp bebek denemeden sonra bile 2 kez kadın doğum doktoruna gittim ki ilk gidişim , negatif olduğunu anladığım 3. gündü... ama o zaman hala ilaçların etkisi olabilir diye hormon testlerimi yaptırmamı önermedi doktorum. sadece genel bir muayene yaptı , çok şükür bir sorun yoktu.

geçtiğimiz hafta gittiğim de ise , enfeksiyonum olduğunu öğrendim , bariz şikayetlerim olmamasına rağmen.

reglin tam başladığında ,kahverengi lekeler bitip , kırmızıları gördüğünün 3. günü yaptırmalısın testlerini. ama bunun için yapabilirsen 2. günü doktoruna muayene ol , onun önerisiyle daha doğru şekilde olur.
3.günü yapılan testlerden prolaktin testi aç karnına yapılmalı ve uyandıktan en az 2 saat sonra yapılmalı.diğer testlerde bu kadar özen göstermen gerektiğini sanmıyorum.
ama doktorunla görüşme yapman bence çok daha iyi...

sağol ilgin için
genelde her regl sırasında eşimle muhakak bir kavgam olur sıradan bir durum oldu benim için
kürtajdan sonra genel muayene yaptırdım bişiyim yoktu fakat hormon testi yaptırmadım bu ay yaptırsammı ya bilmiyorum öff aslında yaptırmamda çok kolay sağlık sektöründeyim ama bir garibim bugün kırmızılar tam gelsin biraz moralim düzelir ozaman gideirm sanırım

sağol ilgin için
genelde her regl sırasında eşimle muhakak bir kavgam olur sıradan bir durum oldu benim için
kürtajdan sonra genel muayene yaptırdım bişiyim yoktu fakat hormon testi yaptırmadım bu ay yaptırsammı ya bilmiyorum öff aslında yaptırmamda çok kolay sağlık sektöründeyim ama bir garibim bugün kırmızılar tam gelsin biraz moralim düzelir ozaman gideirm sanırım

sanırım aşırı geriliyorsun regl dönemlerinde ,dilerim buna bir çözüm bulursun. sıkıntılı bir durum, bilirim.
testlerini yaptır , lütfen ihmal etme. her şeyden önce kendi sağlığın için çok önemli.
sağlık sektöründeysen daha kolay , sen de söylüyorsun. yaptır yaptır...
sakinleşşş... kendi huzurumuzu korumak zorundayız en azından. her şeyden nem kapan hassas bir vücudumuz var sen de çok iyi biliyorsun.:KK37:

Son düzenleme:
canım benim , ben şimdiye kadar yaşımı hiç takmadım , saklamadım çünkü umurumda değildi , kimliğimde yazan yaşım.
kendimi hayatımın hiç bir döneminde , kimliğimin bana söylediği yaşta hissetmedim.

ama konu , bebek sahibi olmaya gelince yaş geldi baş köşeye oturduuuu...

35 yaş üstü biraz ümitsiz ama 40 yaş üstü ( yani ben ) hepten ümitsiz... dün bir tüp bebek merkezinden aradılar , koordinatör diyor ki , yanlış anlamayın yaşlı değilsiniz ama durumunuz malum...napalım kader böyleymiş...

canım ben evlendiğimde çocuk istemiyordum ki... hayata dair bir sürü korkularım vardı benim. o korkularla çocuk sahibi olamazdım.
üstelik eşimin önceki evliliğinden 2 yetişkin kızı vardı...
son 1 senedir cesaretlendim ama sanırım geç kalmışım...
ilk 5 sene doğum kontrol hapı kullandım ben , aralıksız... sonra geçen sene yani 41 yaşındayken , doktorum artık hapı bırak dedi , yaşın ilerledi... eee bırakınca hamile kalırım dedim , ama gördüm ki o kadar kolay değilmiş... o zaman anladım işte ben biraz yaşlanmışım...hapı bıraktıktan sonra 6 ay ilaçsız adet olamadım.geçen sene eylülden beri oluyorum daha.
neysee fazla uzatmayayım... durum kısaca böyle canım.

hakkımızda hayırlısı artık.eğer nasibimizde varsa o bebişler her türlü zorluğa rağmen gelirler.bundan şüphe yok:))
herbirimizin hayat hikayesi farklı farklı canım.sen kendini henüz hazır hissetmişsin umarım da tez zamanda muradına kavuşursun:))

hakkımızda hayırlısı artık.eğer nasibimizde varsa o bebişler her türlü zorluğa rağmen gelirler.bundan şüphe yok:))
herbirimizin hayat hikayesi farklı farklı canım.sen kendini henüz hazır hissetmişsin umarım da tez zamanda muradına kavuşursun:))

ben diyorum ki , ben yıllarca istemedin ya , şimdi de benim bebekler naz yapıyor bana..:KK31:
sen bizi istemedin , biraz bekle de gör diyorlar.:KK4::KK1:

Rabbim olsun dedi mi , hiç bir şey engel olamaz , biliyorum.Hayırlısıysa verir tez zamanda eminim.:KK16:

Mrb kızlar resim eklemeye çalıştım ana oldu mu bilmiyorum bu geçen ay ki ovu testlerim yıldız koyduklarim ilişki olan günler ama olmadı:KK43:

Eklentiler

• $2013-05-02 11.10.06.jpg
    $2013-05-02 11.10.06.jpg
    43,1 KB · Görüntüleme: 33
gelsin yahuuu.. erkekse gelsinnn:KK1:

olsun canım , bu ay da gelsin ... gelmezse küserimnn:KK1:

ayyyyy daraldımmm:KK37:

ben de daraldım canım yaaaa.:KK52:
ne de olsa insan geriliyor.
bend e adet öncesi sendromu şiddetli geçirenlerdenim.
sinirler tavan yapıyorrrrrrrr:KK37::18:
geliyorum diyeeeeeeeee bu kadar da ağrı yapılmaz ki canım.adam gibi gelsin efendiceeeee:KK1:
resmen sol bacağım-kasığım ve belim çok ağrıyor şu annnnnnn

ben de daraldım canım yaaaa.:KK52:
ne de olsa insan geriliyor.
bend e adet öncesi sendromu şiddetli geçirenlerdenim.
sinirler tavan yapıyorrrrrrrr:KK37::18:
geliyorum diyeeeeeeeee bu kadar da ağrı yapılmaz ki canım.adam gibi gelsin efendiceeeee:KK1:
resmen sol bacağım-kasığım ve belim çok ağrıyor şu annnnnnn

evettt :KK53: regl döngümüzün yaklaşık 28. gününde hepimiz gayet normaliz:KK35::KK37::KK1:

testleri yaparken ne kadar sevgi kelebeğiydik oysaa:KK16::KK9:

evettt :KK53: regl döngümüzün yaklaşık 28. gününde hepimiz gayet normaliz:KK35::KK37::KK1:

testleri yaparken ne kadar sevgi kelebeğiydik oysaa:KK16::KK9:

evet canım çooook normalim adeti başlamış bir kadın ne kadar normal olabilirse.
tahmin ettiğim gibi erken geldi bingooo:KK37:
üzülmedim desem yalan olur:KK43:
veee dr. randevusu aldım.
bi özel hastaneye gidicem cumartesi sabah.
aç karnına mı gideyim kızlar.
bi de ne diyeyim de bütün testleri yapsın dr.hangi testleri istemeliyim
bi dee çok cahilim ama adetin 3. günü ya alttan muayene olmuyo değil mi.
ben unutttum ya zamanında yaptırmıştım 3. gün testler ama fiziksel muayene kısmı nasıl oluyor hatırlayamadımmmm

evet canım çooook normalim adeti başlamış bir kadın ne kadar normal olabilirse.
tahmin ettiğim gibi erken geldi bingooo:KK37:
üzülmedim desem yalan olur:KK43:
veee dr. randevusu aldım.
bi özel hastaneye gidicem cumartesi sabah.
aç karnına mı gideyim kızlar.
bi de ne diyeyim de bütün testleri yapsın dr.hangi testleri istemeliyim
bi dee çok cahilim ama adetin 3. günü ya alttan muayene olmuyo değil mi.
ben unutttum ya zamanında yaptırmıştım 3. gün testler ama fiziksel muayene kısmı nasıl oluyor hatırlayamadımmmm

gözün aydınnnn...:KK37:

özel hastane nerede , de bakimm . ona göre aç mı tok mu gideceksin söyleyeyimm:KK1:

şimdi canımm , hamile kalmak isteyen bir kadına yapılması gereken testler doktor talebine göre değişiyor ama bencee...:KK51:

tiroid hormonlarına ( tsh yani )
fsh ve elbette lh
prolaktin ve e2 hormonları
açlık kan şekeri ve tam bir kan sayımı
fsh testinin sonucuna göre doktorun isterse amh ama bence hazır kan vermişken sen bunu da yaptır.
tsh - açlık kan şekeri için aç karnına gitmelisin.
reglin 3. günü oluyorsa cumartesi , prolaktin baktırırsan da aç karnına olmalısın ve uyandıktan en az 2 saat sonra prolaktin için kan vermiş olmalısın.

bir de vajinal ultrason gerekiyorsa , doktorlar regl var yok dinlemiyorlar valla :KK52:
folikül sayını belirleyebilmek için gerekli ne yazıkki:18:

gözün aydınnnn...:KK37:

özel hastane nerede , de bakimm . ona göre aç mı tok mu gideceksin söyleyeyimm:KK1:

şimdi canımm , hamile kalmak isteyen bir kadına yapılması gereken testler doktor talebine göre değişiyor ama bencee...:KK51:

tiroid hormonlarına ( tsh yani )
fsh ve elbette lh
prolaktin ve e2 hormonları
açlık kan şekeri ve tam bir kan sayımı
fsh testinin sonucuna göre doktorun isterse amh ama bence hazır kan vermişken sen bunu da yaptır.
tsh - açlık kan şekeri için aç karnına gitmelisin.
reglin 3. günü oluyorsa cumartesi , prolaktin baktırırsan da aç karnına olmalısın ve uyandıktan en az 2 saat sonra prolaktin için kan vermiş olmalısın.

bir de vajinal ultrason gerekiyorsa , doktorlar regl var yok dinlemiyorlar valla :KK52:
folikül sayını belirleyebilmek için gerekli ne yazıkki:18:

breezey cim ben eskişehirdeyim.burada medline hastanese var oraya gidicem.
aç karnına gideyim garanti olsun.zaten yaşımı da duyuncaaaaaa hımmm o zaman şunları da yapalım diyecektir heralde dr.
demezse de ben endişelerim var yumurtluyomuyom ben bi bakarmısınız derim zaten:KK52:
içimdeki şüpheler gider.
belki de rezerv azlığım var.yumurtalarım olgunlaşmıyor.hepsi olabilir.
not alıcam yine de bu testleri.o yazmazsa ben hatırlatırım.
bi de işime karışma diye terslerse:KK37:
yumurta takibi yaparmı ki. onun için klomen kullanıp gidicem heralde.
biliyomusun breezey cim be oğluma hamile kalamadığımk dönemlerde 2 kez aşılama yaptırdım.aslında testlere kontrollerie çoook aşinayım.hsg bile çektirdim o derece.en son dr.2. aşılama d atutmayınca 3. yü yapmayacağım.gidin temmuz ayında gelin dedi tüp bebeğe yönlendiricem sizi dedi.
aylardan marttı.ben nisan 23 te sene 2006 hamile olduğumu öğrendim.çünkü o ay çok rahattım kafa olarak.tedavi o zaman için sonlanmıştı temmuza kadar boştuk ya:)) ben bi rahatladım filan.kaplıcaya filan gittim o nisan ayı içinde.gebelik te düşünmüyorum ya rahat rahat sıcak sulara daldım çıktım filan eşim de öyle.. vee dediğim gigi 23 nisan da da mutlu haber. dr umun yüz ifadesini hiç unutmuyorum yaaa kadın çok şaşırmıştı.aylarca uğraştı benle.bi tık yok:))bi serbest bıraktı kadın hamile kaldı .dr. a da elimde b hcg sonucuyla gittim kendimden de eminim yaniii.
neler hatırladım şimdi.dediğim gibi çok testler kontroller atlattım ben.rahim filmi zorlayıcıydı mesela.başımdan bi de sezeryan geçti cabası.
neyse uzattım lafı.olsun baksın ultrasonla daha iyi olur.folikuller hakkında fikir verir :))

selam arkadaşım :KK19:

testi olması gereken şartlarda yaptıysan , ovulasyon günlerindeysen , yumurtan henüz çatlamadı demektir.
yumurtan çatladığında 2. çizgi yine açık renk oluyor .:KK37:

teşekkür ederim cvp için canım bugün 2. çigi hafif silik çıktı bugün çatladı herhalde değilmi?

breezey cim ben eskişehirdeyim.burada medline hastanese var oraya gidicem.
aç karnına gideyim garanti olsun.zaten yaşımı da duyuncaaaaaa hımmm o zaman şunları da yapalım diyecektir heralde dr.
demezse de ben endişelerim var yumurtluyomuyom ben bi bakarmısınız derim zaten:KK52:
içimdeki şüpheler gider.
belki de rezerv azlığım var.yumurtalarım olgunlaşmıyor.hepsi olabilir.
not alıcam yine de bu testleri.o yazmazsa ben hatırlatırım.
bi de işime karışma diye terslerse:KK37:
yumurta takibi yaparmı ki. onun için klomen kullanıp gidicem heralde.
biliyomusun breezey cim be oğluma hamile kalamadığımk dönemlerde 2 kez aşılama yaptırdım.aslında testlere kontrollerie çoook aşinayım.hsg bile çektirdim o derece.en son dr.2. aşılama d atutmayınca 3. yü yapmayacağım.gidin temmuz ayında gelin dedi tüp bebeğe yönlendiricem sizi dedi.
aylardan marttı.ben nisan 23 te sene 2006 hamile olduğumu öğrendim.çünkü o ay çok rahattım kafa olarak.tedavi o zaman için sonlanmıştı temmuza kadar boştuk ya:)) ben bi rahatladım filan.kaplıcaya filan gittim o nisan ayı içinde.gebelik te düşünmüyorum ya rahat rahat sıcak sulara daldım çıktım filan eşim de öyle.. vee dediğim gigi 23 nisan da da mutlu haber. dr umun yüz ifadesini hiç unutmuyorum yaaa kadın çok şaşırmıştı.aylarca uğraştı benle.bi tık yok:))bi serbest bıraktı kadın hamile kaldı .dr. a da elimde b hcg sonucuyla gittim kendimden de eminim yaniii.
neler hatırladım şimdi.dediğim gibi çok testler kontroller atlattım ben.rahim filmi zorlayıcıydı mesela.başımdan bi de sezeryan geçti cabası.
neyse uzattım lafı.olsun baksın ultrasonla daha iyi olur.folikuller hakkında fikir verir :))

canımmm , :KK19:
erkeklerin askerlik hikayeleri bitmez derler bilirsin , kadınların da hamilelik...:KK31::KK9:
anlat yahu ,içinden geldiği gibi paylaş,burda bizbizeyiz...:KK37:

doktor çok biliyorsun falan demez bence hatta bilinçli bir hasta olduğun için işini kolaylaştırdığın için sevinmeli bence.:KK51:
istediklerini yapmalı.. yapsın.. döverim yoksa onu:KK1:

klomen yumurtaları uyarıyor biliyorsun yani normal döngünde sen 1 yumurta üretiyorsan , ilaçla birden fazla oluyor.
benim istediğim o değil. ben normal döngümü takip etsin , ovulasyonumu belirlesin istiyorum. benim doktorum kabul etti.
hormon yok yani... hormonsuz bebek merkeziyiz yahuu hormon kullanılır mı ?:KK1:
testlerimi de yeniliyoruz... bakalımm bundan sonra neler olacak...
hepimiz için hayırlısı olsun kuzummm:KK16:

mrb arkadaşlar bana yardımcı olursanız çok sevinirim. 6 aylık evliyim bu ay karar verdim bi bebişim olsun istiyorum. 30 günde bir adet oluyorum. işimi şansa bırakmamak için galenik marka ovulasyon testi aldım. son adet tarihim 20 nisan. yani bugün 12. günümdeyim. normalde testin kullanım kılavuzunda 13. gün yapın diyordu ama ben kaçırırsam diye bugün başladım yapmaya. mercekle baksanız anca anlarsınız çok silik bir çizgi çıktı. silik çizgi olduğunda ilişkiye girmeliyim acaba ??? :44::44::44:

mrb arkadaşlar bana yardımcı olursanız çok sevinirim. 6 aylık evliyim bu ay karar verdim bi bebişim olsun istiyorum. 30 günde bir adet oluyorum. işimi şansa bırakmamak için galenik marka ovulasyon testi aldım. son adet tarihim 20 nisan. yani bugün 12. günümdeyim. normalde testin kullanım kılavuzunda 13. gün yapın diyordu ama ben kaçırırsam diye bugün başladım yapmaya. mercekle baksanız anca anlarsınız çok silik bir çizgi çıktı. silik çizgi olduğunda ilişkiye girmeliyim acaba ??? :44::44::44:

canım hoşgeldin,:KK19:

topiğin gevezesi olarak bildiklerimi aktarayım sana...:KK37:

ben de nisan ayında ilk defa ovu. test kullandım ..bu yüzden ben regl biter bitmez başladım yapmaya.
29 günde bir regl olduğum için benim 12. gün yapmam gerekiyordu ama ben erken yumurtlama ihtimalini elemek ve o güne kadar neler oluyor görmek için testleri kullanmaya da erken başladım. ve olması gereken günde yani 19 nisanda aynı koyulukta 2. çizgiyi de yakaladım. ertesi gün çizgi silikleşti ve riskli günleri değerlendirdik ama benim başarılı olamadı. çünkü mart ayında yaptırdığım tüp bebek tedavisi sonrası bende enfeksiyon gelişti. doktorumda yumurta döllense bile enfeksiyondan yaşamayacağını söyledi. ki bugün kontrol için gittiğimde küçüldüğünü gördük 10 mm kalmış yumurtacığım diğeri ise ortalıkta yoktu bile.
geçen ay 2 tane yumurta oluşmuştu bir de... ama kısmet işte.:KK37:

yani önce aynı koyulukta 2 çizgiyi yakalayıp sonra 2. çizginin silikleştiği gün doğru zaman. :KK51:
amaaaa zamana takılacağına bana sorarsan , günlerini de bilerek kafana göre takıl daha güzel...:KK30::KK1:

canım hoşgeldin,:KK19:

topiğin gevezesi olarak bildiklerimi aktarayım sana...:KK37:

ben de nisan ayında ilk defa ovu. test kullandım ..bu yüzden ben regl biter bitmez başladım yapmaya.
29 günde bir regl olduğum için benim 12. gün yapmam gerekiyordu ama ben erken yumurtlama ihtimalini elemek ve o güne kadar neler oluyor görmek için testleri kullanmaya da erken başladım. ve olması gereken günde yani 19 nisanda aynı koyulukta 2. çizgiyi de yakaladım. ertesi gün çizgi silikleşti ve riskli günleri değerlendirdik ama benim başarılı olamadı. çünkü mart ayında yaptırdığım tüp bebek tedavisi sonrası bende enfeksiyon gelişti. doktorumda yumurta döllense bile enfeksiyondan yaşamayacağını söyledi. ki bugün kontrol için gittiğimde küçüldüğünü gördük 10 mm kalmış yumurtacığım diğeri ise ortalıkta yoktu bile.
geçen ay 2 tane yumurta oluşmuştu bir de... ama kısmet işte.:KK37:

yani önce aynı koyulukta 2 çizgiyi yakalayıp sonra 2. çizginin silikleştiği gün doğru zaman. :KK51:
amaaaa zamana takılacağına bana sorarsan , günlerini de bilerek kafana göre takıl daha güzel...:KK30::KK1:

canım cevabın için çok teşekkür ederim. sanada allahım yakın zamanda bebek versin inşllah. bu durumda ben koyu çizgi görene kadar devam edeyim silik çizgi gördüğümde eşimi göreyim öyle anladım . ozman bugünü es geçeyim yani öylemi ya olursa diye ben düşünmüştüm ama ?? :44::44::44::44::44:

canım cevabın için çok teşekkür ederim. sanada allahım yakın zamanda bebek versin inşllah. bu durumda ben koyu çizgi görene kadar devam edeyim silik çizgi gördüğümde eşimi göreyim öyle anladım . ozman bugünü es geçeyim yani öylemi ya olursa diye ben düşünmüştüm ama ?? :44::44::44::44::44:

es geçmeee es geçmeee...:KK20:

çalışınn çalışınnn...:KK17:
çizgi işine takılmayın fazla gereksiz stres yapar onu demek istedim...:KK51:

X