Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

evet canım çooook normalim adeti başlamış bir kadın ne kadar normal olabilirse.
tahmin ettiğim gibi erken geldi bingooo:KK37:
üzülmedim desem yalan olur:KK43:
veee dr. randevusu aldım.
bi özel hastaneye gidicem cumartesi sabah.
aç karnına mı gideyim kızlar.
bi de ne diyeyim de bütün testleri yapsın dr.hangi testleri istemeliyim
bi dee çok cahilim ama adetin 3. günü ya alttan muayene olmuyo değil mi.
ben unutttum ya zamanında yaptırmıştım 3. gün testler ama fiziksel muayene kısmı nasıl oluyor hatırlayamadımmmm

ben aç kARNA gitmiştim, adetimin 3. günü gittim, adetliyim dedim ama doktor alttan muayene etti, yumurtalıklara baktı
ve hormon testi istedi, benim sonuçları bugün almam gerekiyordu ama unuttum :111: yarın da unutmazsam alayım bari :KK60:

kızlar soğann kürümün 3. günündeyim, içim dışım bööööööö soğan oldu:KK37: ama napalım, inşallah çözüm olur da mayısı boş geçmem, şırıl şırıl akıntım devam ediyor:KK53: günlük ped dayanmıyor, 2 saate bir değiştiriyorum ama her değiştirişimde bebek bezi gibi şişiyor :KK60: :KK60: günlük pedin hiç bu kadar şişip ağırlaştığını görmemiştim:KK9:

brezeey bir de sana bir soru, ben bu ay şu ovulasyon testinden yapmayacağım, geriliyorum, stres oluyorum, haftaya hastaneden randevu alacağım ama adetimin 10. gününe alsam randevuyu erken mi olur yaaaa?

Bence bi kac gune yakalarsin gibi geliyor boylece gec dollenme olur regl gununde de lekelenmen olur hemen de seneryoyu yazdim bak :))

ayyy yavrumm inşallah koyulaşır ama hiç umudum yok böyle devam etcek sanki uyuz oldum hep aynı çıkıyor gerçi son günlerde koyulaşma var ama işte hala silik offf

moralini bozma canım dur daha. bak bi etrafına senin yaşında henüz bekar olanlar var :) kocanla rahat rahat takıl iki güne bir boşver testi mesti... bence çıkacak o çift çizgi...

bugün 19.günümmüş günleride karıştırdım bu testim bugünkü son hali umut varmı yok bilmiyorum valla...

Eklentiler

• $02052013795.jpg
    $02052013795.jpg
    65,4 KB · Görüntüleme: 40
  • $02052013799.jpg
    $02052013799.jpg
    17,7 KB · Görüntüleme: 41
günaydın herkese kızlar

regli gelmeyenler bekleyin bakalım belki bebiş vardır kırmızının gelmemeside bir umut değilmi
gökçe topikte okumuştum çift koyu çizgiyi lh testinde yakalayamdığı halde gebe kalanları gelecek ay başka bir marka test almanı öneririm belki o marka yeterince duyarlı değildir senin için
aybuke soğanlı gacı :)

bende sabah kan verdim hormonlarıma baktırmak için, reglim kahverengi olarak başladı 2 gündür ama yinede beta hcgde bakın dedim kanı verirken :) bir umut işte
öğleden sonra çıkar sonuçlar

selamm kızlar
batlar hemen hemen hemimizin geldi gibi değil mi.
valla ben oldukça ağrılı bir adet dönemi geçirmekteyim malesefff.
yarın dr. a gidicem .biraz tedirginim.kötü bişey çıkars akorkusu var.
bu hastane ve dr. ve kötü sonuç fobisi annemin hastalığı döneminde bi yerleşti beynime ki her dr. agidişimde geriliyorum.kötü tecrübeleri hafızadan silmek kolay olsa keşke:KK43:(
neyse ben kafamda öyle mi olu böyle mi çıkar diye kurup durmaktansa başka şeylere odaklansam iyi olacakk.
hamileliğini öğrenen arkadaşımız uğramamış heralde.iyidir inş.merak ettim.
bu hormon testleri kaç günde çıkıyor kızlar

selamm kızlar
bu hastane ve dr. ve kötü sonuç fobisi annemin hastalığı döneminde bi yerleşti beynime ki her dr. agidişimde geriliyorum.kötü tecrübeleri hafızadan silmek kolay olsa keşke:KK43:(
neyse ben kafamda öyle mi olu böyle mi çıkar diye kurup durmaktansa başka şeylere odaklansam iyi olacakk.

çıkmaz inş. kötü bir şey iyi düşün iyi olsun
benimde rahmetli babamın bir rahatsızlığı vardı zamanında kötü bir teşhis konmuştu ozamanlar şimdi o hastaneye hiç gitmek istemiyorum anlıyorum seni
ben yarın aşcam sonucu bugün verdim hatta sıkıştırsam bugünde çalışırlardı ama
normalde 1 günde çıkar yani fakat lab.ın yoğunluğuna göre 1-2 gün gün atabilirler

brezeey bir de sana bir soru, ben bu ay şu ovulasyon testinden yapmayacağım, geriliyorum, stres oluyorum, haftaya hastaneden randevu alacağım ama adetimin 10. gününe alsam randevuyu erken mi olur yaaaa?

yumurta takibi için alacaksın sanırım randevuyu... bana kalsa hiç bir önemi yok. ama doktorun bu konuda ne der ki :44:
çünkü adetin 10.gününden itibaren yumurtalarının durumu hakkında , görsel bir bilgin olmaya başlar. hem çift çizgi tek çizgi diye kafayı zorlamazsın:KK14:

ben daha regl olmadım , olunca 3. günü gidip testlerimi yaptıracağım ve sonuçlarıma göre doktorum bana da yumrurta takibi yapacak ama ben testlerle kontrole tmeye devam edeceğim. doktora güvenmediğinden değil , testleri doğru kullanıyor muyum onu deneyeceğim ve testlerde bir anormallik olursa, hamile de kalamazsam önümüzdeki ay başka marka test alacağım.

zaten bu 2-3 ay içinde olmazsa tüp bebek merkezinin yolları bana görünür yine...
Rabbim hayırlısını nasip etsin hepimize...

günaydın herkese kızlar

regli gelmeyenler bekleyin bakalım belki bebiş vardır kırmızının gelmemeside bir umut değilmi
gökçe topikte okumuştum çift koyu çizgiyi lh testinde yakalayamdığı halde gebe kalanları gelecek ay başka bir marka test almanı öneririm belki o marka yeterince duyarlı değildir senin için
aybuke soğanlı gacı :)

bende sabah kan verdim hormonlarıma baktırmak için, reglim kahverengi olarak başladı 2 gündür ama yinede beta hcgde bakın dedim kanı verirken :) bir umut işte
öğleden sonra çıkar sonuçlar

bekliyos bakalımm...:KK37:
benimki de nasıl bir umuttur yahuu... :44:doktora gittim.dün enfeksiyon ile ilgili kontrolüm vardı. :KK51:
hala regl olmadım diye ki normalde bugün regl günüm, ben bilem umutluyum yani...:KK16:
valla kendime pesss diyorum başka bir şey diyemiyorummm.:KK1:

bu arada sonuçlar ne oldu kuzummmm:44:

selamm kızlar

benimki geldi kuzum evet , bugün... ama tarih olarak geldi..kendisinden henüz bir haber alınamadı...
bakalım ne zaman teşrif edecekler:44:

hayatımızda yaşadığımız her şey , ileri ki dönemlerde bizi etkiliyor , haklısınız arkadaşlarım ...
ama yine de elimiz mahkumm hastanelere doktorlara... sağlığımızla ilgili endişe etmekten doktora gitmezsek kötü sonuçlar gelişebilir değil mi, Arbbim esirgesinnn:nazar:

Hormon testleri , istenilen testlerin durumuna göre 1 gün ile 3 gün arasında değişiyor.:KK37:

bugün çatladı demek evet canım..:KK49:
bugün çaya misafir kabul etmeyin demek bir de , müsait değilsiniz çünkü:KK30::KK1::KK34:

breezy kardeşim sana çok teşekkür ederim bana cvp yazdığın için saol ALLAH razı olsuun canım benim adetim geçen ay 3 gün geldi ve siyah olarak geldi(soğAn kürü kullanmıştım herhalde üşütmeyi attım) ben labaquik idrardan ovulasyonu hemen adetim bittiği gibi 24 nisanda kullanmaya başladım kullanmadan 4 saat evvel hiç bir sıvı almadım ve sabah ilk dirarla yapmadım. Nisanın 30unda 2 koyu çizgiyi yakaladım yani adetimin 10. günü 11. günü yine 2koyu çizgi çıktı 12. günü dün 2. çizgi çok az silik gibi çıktı yani koyu gibiydi 13. gün bugün ise yineaynı yorumunu 4 gözle bekliyorum 2. çizgi silik çıkması gerekmezmi? şimdiden saol:KK16:

yumurta takibi için alacaksın sanırım randevuyu... bana kalsa hiç bir önemi yok. ama doktorun bu konuda ne der ki :44:
çünkü adetin 10.gününden itibaren yumurtalarının durumu hakkında , görsel bir bilgin olmaya başlar. hem çift çizgi tek çizgi diye kafayı zorlamazsın:KK14:

ben daha regl olmadım , olunca 3. günü gidip testlerimi yaptıracağım ve sonuçlarıma göre doktorum bana da yumrurta takibi yapacak ama ben testlerle kontrole tmeye devam edeceğim. doktora güvenmediğinden değil , testleri doğru kullanıyor muyum onu deneyeceğim ve testlerde bir anormallik olursa, hamile de kalamazsam önümüzdeki ay başka marka test alacağım.

zaten bu 2-3 ay içinde olmazsa tüp bebek merkezinin yolları bana görünür yine...
Rabbim hayırlısını nasip etsin hepimize...

bekliyos bakalımm...:KK37:
benimki de nasıl bir umuttur yahuu... :44:doktora gittim.dün enfeksiyon ile ilgili kontrolüm vardı. :KK51:
hala regl olmadım diye ki normalde bugün regl günüm, ben bilem umutluyum yani...:KK16:
valla kendime pesss diyorum başka bir şey diyemiyorummm.:KK1:

bu arada sonuçlar ne oldu kuzummmm:44:

benimki geldi kuzum evet , bugün... ama tarih olarak geldi..kendisinden henüz bir haber alınamadı...
bakalım ne zaman teşrif edecekler:44:

hayatımızda yaşadığımız her şey , ileri ki dönemlerde bizi etkiliyor , haklısınız arkadaşlarım ...
ama yine de elimiz mahkumm hastanelere doktorlara... sağlığımızla ilgili endişe etmekten doktora gitmezsek kötü sonuçlar gelişebilir değil mi, Arbbim esirgesinnn:nazar:

Hormon testleri , istenilen testlerin durumuna göre 1 gün ile 3 gün arasında değişiyor.:KK37:
,

umut dünyasında yaşıyoruz hepimiz hayırlısı olsun ne diyelim
benim sonuçlar yarın çıkacakmış aradımda

X