Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

benim göğüs ucumdaki ağrı öyle çok çok değil... ama var. özellikle solda. akıntımda çok çok değil arada oluyo sadece daha önceki adet dönemlerimden önce çok kuru olurdu. benim yumurtalığımda bir kaç gün önce batmalar oldu sonra geçti akıntı sonra başladı ve devam ediyo rahmimde ağırlık hissi de yok...

artık ovulasyon testide yapmıyorum yumurtlamamın dokuzuncu günü veee son 5 gün kaldı..

offf off hepimizin derdi de bu değil mi son günler hiç geçmez...

senin bat ne zaman ve ovulas. kaçıncı günündesin?

bekle bekle nereye kadar yahuuuuu.....((( 9 mayısa kadar nasıl beklicem ben.önümüzdeki hafta sonu dr.gidicem genel kontrol amaçlı.11.günde çıkarmı ki bişey?

ben bugün regl oldum üzülürüm sanmıştım ama nedense hiç üzülmedim yaa olsun sağlık olsun, vardır rabbimin bir bildiği, her şeyin hayırlısı diye dua ediyorum ya, biliyorum o hayırlı olanı zamanı gelince gönderecek sadece şaşırdım, şaşkınım çünkü ben bundan önce 3 kez hamile kaldım, üçü de istediğimiz zaman ve ilk denemede olmuştu, bu sefer de garanti diye düşünmüştük işin açığı, ama olmadı, napalım önümüze bakacağız, ben adetimin 3. günü hormon testi yaptırmayı planlıyorum, bu konu hakkında bilgisi olan var mı kızlar? Yani ben kadın doğumcuya gidip direk hormon testi istiyorum desem yapar mı? yoksa bahaneler mi sunmam gerek?

Canım çok geçmiş olsun..

canım arkadaşım ,
iyi yapmışsın üzülmeyerek , aferin sana.. neden üzeleceksin hem. elbet vardır bir sebebi olmamasının ama biz bilmiyoruz.

test işini iyi düşünmüşsün. yakın zamanlı hormon değerlerin yoksa yaptır testlerini. ( lh - fsh - amh - tsh - e2 )
gittiğin hastane doktor muayenesi olmadan da bu testleri uygun fiyatla yapıyorsa ve sen test sonuçlarını anlayabiliyorsan doktora muayene olmana gerek yok. ama bence en doğrusu doktorunla görüşmen ve bu testleri ondan istemen , sonuçları da onunla birlikte değerlendirmen ki aklında en ufak bir soru işareti dahi kalmasın.

eğer ben de bu ay regl olursam - olmama ihtimali pek yok gibi malum enfeksiyon yüzünden - sana yazdığım testlerim hepsini yaptıracağım...doktorumdan isteyeceğim ki sonuçları anlayayım.benim en son bu hormonlara ait test tarihim kasım 2012. ama o tarihten bugüne , klomen kullandım , tüp bebek ilaçları kullandım , negatif bir deneme yaşadım... daha neler neler...
bakalım benim hormonlarda bir şey olmuş mu ?

testi yaptırırsam burada paylaşırım değerleri...böylece birilikte fikir sahibi oluruz. yani sen de paylaşırsan. dediğim gibi en doğrusu doktorunla değerlendirmen.

canııııımmm ne kadar pozitifiz dimi Allah hepimizin gönlüne göre versin inşallah, ben devlet hastanesinde bir kadın doğumcuya gidip, durumu analtıp,orada hormon testimi yaptırmayı planlıyorum, aynı testi devlette bedavaya yapıyorlar da o yüzden sonra test sonuçlarımı özel hastanedeki kadın doğum doktoruma göstermeyi ve yumurta takibi yapmasını isteyeceğim

Haftasonu nete giremedim kızlar. Yarın yine kan testi yaptıracağım, 2 kat artış olacak mı çok merak ediyorum. Umarım siz de en kısa zamanda güzel haberler alırsınız. Hepinizi öpüyorum. İyi geceler.

Rica ederim bu sitenin en iyi tarafi da ayni seylerden muzdarip cok kisi bulusup destek oluyor. Olucak arkadasim hiicc uzulme sen

Az once yaptigim ovu testinde ikinci cizgi dünkü gibi silik ayni degisme yok. Genel bilgi olsun bugun 22. Gun regle 5 gün kaldi goguslerim aciyor ve bugun dugunde kosarak hastalandim diye wc ye kostum ama yesilimsi akinti ve bugun de reglimin ilk gunu agrilarim var. Benim umudum yok arkadaslar demisti dersiniz :)) kendi kendime tribe girdim

canım regl öncesi gelirmi böyle akıntı erkenmi olcan o zaman bu ay anlamadım ki 2 3 günden sonra koyulaşır ama hasta olmassan tabi bende ve bazı arkadaşlarda adetliyken bile çıkar okdar silik çizgi ...tribe girme canım ne gerek var rahat ol boşver önümüzdeki maçlara bakarız olmadı tüp bebege gideriz yeniden..

inş canım artar güzel haberlerle gel canım...

canım napalım üzülmemişsin en azından önümüzdeki maçlara bakıcaz artık...3 kez hamile kaldım demişsin bu gebeliklerin yeni mi ,çocugun varmı canım...evet yapar bence ama sebep sorabilir sende gebelik düşünüyorum gerçekleşmedi dersin...

günaydın bayanlar, gebe olanlara hayırlı olsun, regl olanlarda üzülmesin
bende regl bekliyorum 3-4 güne kadar regl olcam sanırım belkide erken gelir bugün yarın olurum bilmiyorum iki gündür aşırı sinir var üzerimde bu reglden önce rutin yaşadığım bişi, ve dün biraz ev işi yapıp kendimi çok yorgun hissettim burda reglden önce rutin bi durum benim için sanırım bebiş yok, belki yarın sabah ilk idrarla bir test yaparım ama sanmıyorum çıkacağını

neyse gelecek aya artık hazirana kadar gebe kalmak istiyordum umarım mayısı iyi değerlendiririm

merhaba canım benim ovulasyonum senden bir iki gün sonra... yani bat tarihimiz yakın inşallah sen hamilesindir bazen hiç belirti olmuyormuş. bi umut işte inşallah bebiş vardır.
benimde bata 4 gün kaldı sanıyorum belkide 5 gün bakalım artık. bekliyecez.

ben 3 nisanda olmuştum en son reglimi, ovu testine göre 19 nisanda yumurtladım
bu ay bakalım hangi gün gelecek normalde düzenlidir 28 günde bir adet olurdum kürtajdan önce ama kürtajdan sonra kafası biraz karıştı geçen ay 5 gün erken gelmişti buayda öyle olbilir bilemiyorum

senin reglin ve ovu tarihin ne zamandı?

günaydınlarrrrrrrr
bat lar yaklaşıyor değil mi arkadaşlar:))
ben umutlu değilim hiç.açıkcası olmayacak diye bi his oluştu içimde.
stres ve heyacan yok.bat 5 mayıs.
internetten yeni ov. testleri spariş edicem.
bi de ateş ölçme yöntemini mi denesem diyorum paralelinde.
arasızda ateş ölçerek tablo çıkan var mı testlerle birlikte.

canım ovu. dan 14 gün sonra adet görülür şu durumda senin 2 sinde olacak gibi geldi bana en geç 3 mayısta olursun. daha doğrusu olman lazım inşşşşşşşşşşaaaaaaaaaaaaallllllaaaaaaaahhhh olmazsın canım... benimde en geç 4 mayıs bekle bekle sıkıldım ya şu son günler de hiç geçmiyo

evet 14 gün sonrası olması lazım 12 günde olabilirmiş bilemiyorum gıcık bir durum eevt aslında çok takmıyorum ama yinede keşke regl olmasamda gebe olsam düşüncesinide silip atamıyorum aklımda
hakkımıza hayırlısı olsun hepimizinde

aynı günler regl oluruzu belki yada aynı günler gebe olduğumuz öğrenir aynı günler doğum yaparız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…