Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

bi de şu aklıma geldi kızlar:))
ovulasyon tarihini kesin yakalayabilenser saysınlar bakalım kaç gün sonra adetleri geliyor.eğer birkaç ay sayabilirsek ovulasyoon sonrası luteal fazımız kaçgünmüş öğrenebileceğiz.
böylelikle bu yumurtlama hesaplamalarına paralel mi anlarız.daha önce de yazım bu hesaplamalar 14 günü baz alıyor.ancak 14 günden kısa sürüyorsa fazımız yumurtlama günümüz ileriye atar:))
dedğim gibi burada ovulasyon çizgilerini net yakalayanlar bi saysın bat a kadar kaç gün geçiriyorlar:))
anlamlı bir veri olacağından tekrar tekrar hatırlatıyorum:KK34:

günaydınlarrrrrrrr
bat lar yaklaşıyor değil mi arkadaşlar:))
ben umutlu değilim hiç.açıkcası olmayacak diye bi his oluştu içimde.
stres ve heyacan yok.bat 5 mayıs.
internetten yeni ov. testleri spariş edicem.
bi de ateş ölçme yöntemini mi denesem diyorum paralelinde.
arasızda ateş ölçerek tablo çıkan var mı testlerle birlikte.
hiç ateş ölçmedim ben bilmiyorum
seninde reglin gelmesin kış kış

bu arada benim sat 2 nisandı... ovulasyonumda 20 si diyebilirim canım. peki sende belirti falan var mı?

bende stres belirtisi var :) dün çok stresliydim bide çok yorgun dayak yemiş gibiydim aynı bunlar bende regl belirtisi
göğüs şişmesi olayına gelince, bende oğlumda yani 6 yıl önce o tarihe kadar reglimde hiç ağrımayan göğüslerim ağrımıştı gebe olduğumu ordan anlamıştım, zaten doğumdan sonrada yine her reglimde göğüs hassasiyeti ve ağrısı oldu, kürtah olduğum gebelşikte göğüslerim okadar ağrımadı sızı şeklinde hafif bir ağrıydı ve tuhaf olarak geçen reglimdede hiç göğüs ağrısı hassasiyeti çekmedim, şimdi çok hafif var göğsümde sızı ama çok hafif neye yorcamı bilmiyorum reglde olabilir gebelikte ama regl diye hissediyorum bakalım hayırlısı

canım napalım üzülmemişsin en azından önümüzdeki maçlara bakıcaz artık...3 kez hamile kaldım demişsin bu gebeliklerin yeni mi ,çocugun varmı canım...evet yapar bence ama sebep sorabilir sende gebelik düşünüyorum gerçekleşmedi dersin...

bir kızım var, 4,5 yaşında, kızımdan önce isteyerek 2 kez gebe kalmıştım, ikisi de düşükle sonuçlanmıştı, kızım dahil 3 kez gebelik yaşadım yani, üçü de istediğimiz anda olmuştu, hiç olmayacağı aklımıza gelmiyordu, eşim de ben de çok şaşkınız ama üzülmedik, kızımız var zaten, bakalım mayıs ayı için deneme yapacağız artık, yarın için kadın doğumcudan randevu aldım, bakalım adını ilk kez duyduğum bir doktor, umarım gıcıklık yapmaz da şu hormon testini yaptırtır bana

bir kızım var, 4,5 yaşında, kızımdan önce isteyerek 2 kez gebe kalmıştım, ikisi de düşükle sonuçlanmıştı, kızım dahil 3 kez gebelik yaşadım yani, üçü de istediğimiz anda olmuştu, hiç olmayacağı aklımıza gelmiyordu, eşim de ben de çok şaşkınız ama üzülmedik, kızımız var zaten, bakalım mayıs ayı için deneme yapacağız artık, yarın için kadın doğumcudan randevu aldım, bakalım adını ilk kez duyduğum bir doktor, umarım gıcıklık yapmaz da şu hormon testini yaptırtır bana

devlet hastanelerine özellikle böyle bir konuda sıcak bakmıyorum ama sen git ve şansını dene bakalım neler olacak.

Devlet beni anne olmaya bile layık görmüyor ya tüp bebekte sinirleniyorum hatırladıkça... testlerimi de yaptırmam ... :KK19:
özel hastaneler alsın varsa paramı.. yoksa da kısmet derim...

yaa bak yine dellendim yaaa..:KK37:

Regle 4 gun kala idrar gebelik Testi negatif. Belirtilere gore ya reglimin ilk gunu yada olmak uzereymisim gibi agri ve altimda surekli islaklik hissi . Genel bilgidir. Aksam ovu testi yapicam

Regle 4 gun kala idrar gebelik Testi negatif. Belirtilere gore ya reglimin ilk gunu yada olmak uzereymisim gibi agri ve altimda surekli islaklik hissi . Genel bilgidir. Aksam ovu testi yapicam

bende sabah yapmıştım hem gebelik hemde ovulasyon testi yaptım gebelik testi negatif çıktı ovulasyonda tam koyu değildi ama çok çok açıkta değildi... bu arada benimde 4 günüm kaldı..

bende sabah yapmıştım hem gebelik hemde ovulasyon testi yaptım gebelik testi negatif çıktı ovulasyonda tam koyu değildi ama çok çok açıkta değildi... bu arada benimde 4 günüm kaldı..

Bu gece ovu testi yapinca son 3 gunun toplam ovu testlerinin fotosunu da koyucam kuzum sen de koysana acik koyu olayini anlayalim yaaa :KK43: ben kesin regl olcam aybukeden sonra umutlarim bitti

devlet hastanelerine özellikle böyle bir konuda sıcak bakmıyorum ama sen git ve şansını dene bakalım neler olacak.

Devlet beni anne olmaya bile layık görmüyor ya tüp bebekte sinirleniyorum hatırladıkça... testlerimi de yaptırmam ... :KK19:
özel hastaneler alsın varsa paramı.. yoksa da kısmet derim...

yaa bak yine dellendim yaaa..:KK37:

tabi illla ki devlet hastaneleri özel hastane gibi olmuyor, ama aynı testi bedavaya yaptırmak varken özele de para kaptırmak istemiyorum, iki arkadaşım daha önce hormon testi yaptırmıştı devlet hastanesinde, ben de onlara güvenerek şansımı denemek istiyorum, yarına randevumu aldım bakalım, ilk kez adını duyduğum bir doktor ama inşallah nemrut anlaşyışsız bir şey olmaz:26: ben adet düzensizliği yaşamıyorum ama hormon testi isterken adet düzensizliği yaşıyorum bahanesini sunmayı planladım.

Bu gece ovu testi yapinca son 3 gunun toplam ovu testlerinin fotosunu da koyucam kuzum sen de koysana acik koyu olayini anlayalim yaaa :KK43: ben kesin regl olcam aybukeden sonra umutlarim bitti

ayyy kıyamam yaaaa:KK30: çok stres yapıyorsun, olmazsa olmaz, diğer ay deneyeceğiz napalım, benim adetim noramlden 5 gün erken geldi, ben şimdi içten içten acaba üstüne kalma ihtimalim olur mu diye düşünüyorum:KK53: hala inanamıyorum hamile kalamadığıma,kısmetten öteye yol yok, vardır bunda da bir hayır.

Bugün beta hcg 2 katına çıktı. Hem de progesteron düzeyine de bakıldı. Aynı zamanda karından ultrason muayenesi de yapıldı. Ve doktorum çok sağlıklı
bir gebelik olduğunu söyledi. Bugünden itibaren hamile olduğuma tam anlamıyla inandım :) Allah'ım dileyen herkese nasip etsin.

Bugün beta hcg 2 katına çıktı. Hem de progesteron düzeyine de bakıldı. Aynı zamanda karından ultrason muayenesi de yapıldı. Ve doktorum çok sağlıklı
bir gebelik olduğunu söyledi. Bugünden itibaren hamile olduğuma tam anlamıyla inandım :) Allah'ım dileyen herkese nasip etsin.

Allah tamamına erdirsin canım.tebriklerrrrrrrrrrr:nazar::nazar::nazar::nazar:
İnşallah arkandan da bizler geliriz.:KK17:
senin ilk miydi canım.kaç yaşındasın.kaç aydır deniyodun hamile kalmayı ve bi deeee ov. testini ne kadar zamandır yapıyodun.çok soru sordum değil mi:KK37:

Günaydınnnnn topikdaşlarımmm ,:KK3:

Hollanda'da yaşayan muhabirlerimiz , Kraliçe Beatrix'in doğum günü ve oğluna tahtını devretmesinin heyacanını paylaşacak bugün bizlerle...:KK76:

Türkiye'de ise , yurdumuzun en güzel köşelerinden Aşağı Marmara bölgesinin incisi , insanı büyüleyen şehir İstanbul'da kutlamalar var bugün.:KK30::KK31:
Güvenilir kaynaklardan aldığımız bilgilere göre , topiğimiz katılımcılarından , her eve lazım azıcık çılgın Breezey 'in nene oluşunun 1. yıldönümü yurt genelinde ve tüm temsilciliklerde namına yakışır şekilde çılgınca kutlanacakmış.

Gününüz aydın olsun...:21::21:
saatleriniz neşe ve huzurla geçsin sevgili topikdaşlarımmm, gözünüzden akan yaşın sebebi sadece mutluluk olsun.:KK16::KK34:

:21::21::21::KK24::KK24::KK24::KK8::KK8::KK8::KK76::KK76::KK76::KK16::KK16::KK16::nazar::nazar::nazar:

Günaydınnnnn topikdaşlarımmm ,:KK3:

Hollanda'da yaşayan muhabirlerimiz , Kraliçe Beatrix'in doğum günü ve oğluna tahtını devretmesinin heyacanını paylaşacak bugün bizlerle...:KK76:

Türkiye'de ise , yurdumuzun en güzel köşelerinden Aşağı Marmara bölgesinin incisi , insanı büyüleyen şehir İstanbul'da kutlamalar var bugün.:KK30::KK31:
Güvenilir kaynaklardan aldığımız bilgilere göre , topiğimiz katılımcılarından , her eve lazım azıcık çılgın Breezey 'in nene oluşunun 1. yıldönümü yurt genelinde ve tüm temsilciliklerde namına yakışır şekilde çılgınca kutlanacakmış.

Gününüz aydın olsun...:21::21:
saatleriniz neşe ve huzurla geçsin sevgili topikdaşlarımmm, gözünüzden akan yaşın sebebi sadece mutluluk olsun.:KK16::KK34:

bebeğinizin yeni yaşını kutlarım nice yaşlara inşallah:nazar:
sen nasıl oldun breezey cim.tedavin bitti mi.
batlara az kaldı.topikcek dört gözle beklemiyoruz ama bakalım:))

bebeğinizin yeni yaşını kutlarım nice yaşlara inşallah:nazar:
sen nasıl oldun breezey cim.tedavin bitti mi.
batlara az kaldı.topikcek dört gözle beklemiyoruz ama bakalım:))

teşekkür ederimmmmm:KK19:
iyiyim kuzummm çok iyiyim gördüğün üzere:KK37:
sen nasılsın bakalımm...:26:
bu akşam son fitili de kullanınca bitiyor. sonra yarın muhtemelen tekrar doktora gideceğim, bakalım bakalım geçmiş mi tamamen.

benim bat 3 mayıs ama hiç bana öyle gelmiyor. ne lekelenme ne göğüslerde acı sızı hiç bir şey yok.
geçen ay da lekelenmeler olmadı , hadi onu kullandığımı ilaçlara , tüp için yediğim hormonlara bağladım.
bu ay acaba diyorum enfeksiyon yüzünden mi ? :44:

bekliyoruz işte...:KK51:

Allah tamamına erdirsin canım.tebriklerrrrrrrrrrr:nazar::nazar::nazar::nazar:
İnşallah arkandan da bizler geliriz.:KK17:
senin ilk miydi canım.kaç yaşındasın.kaç aydır deniyodun hamile kalmayı ve bi deeee ov. testini ne kadar zamandır yapıyodun.çok soru sordum değil mi:KK37:

hayırlısı.tebrik ederim.
evet aynı soruları bende sorumak istiyorum ama ya:)))))))

Kızlar ayın 4. ünde dr.gidicem. bata 5 gün kalmış oluyor.bişi çıkarmı acaba????beklemek dert.beklerken strese girmemek imkansız:KK43:((

X