Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

hamile kalmış olasan bile idrar testlerinde çıkma ihtimali çok zayıf... varsa ovulasyon testi ile anlayabilirsin...:KK51:

ama regl günün bugün iken , gebelik ihtimali için henüz erken... mevsimler değişti , havalar düzensiz... bir kaç gün daha bekle derim canım ben.:KK49:

ovulasyon testinde nasıl anlarım hiç kullanmadımda ? orda hemen cıkarmı hamileysem yarın olmassam gidip alayım merak ediyorumdaa

ovulasyon testinde nasıl anlarım hiç kullanmadımda ? orda hemen cıkarmı hamileysem yarın olmassam gidip alayım merak ediyorumdaa

eğer elinde yoksa alma bence..ama dayanamaz alırsan durum şu... ovulasyon testi eğer hamileysen , her iki çizginin koyu olması ile belli ediyor hamileliği. ovulasyon testinin gebelik testine göre avantajı , kandaki LH hormonu seviyesini tespit edebilmesi ki hamilelikte bu hormon artış gösteriyor.
yada madem ovulasyon testi alacaksın , onunla yaklaşık aynı fiyata erken gebelik testleri var , onlardan al...
ama dedim ya bence bekleyebilirsen ki bu çok zor biliyorum , bir kaç gün bekle canım.:KK37:

eğer elinde yoksa alma bence..ama dayanamaz alırsan durum şu... ovulasyon testi eğer hamileysen , her iki çizginin koyu olması ile belli ediyor hamileliği. ovulasyon testinin gebelik testine göre avantajı , kandaki LH hormonu seviyesini tespit edebilmesi ki hamilelikte bu hormon artış gösteriyor.
yada madem ovulasyon testi alacaksın , onunla yaklaşık aynı fiyata erken gebelik testleri var , onlardan al...
ama dedim ya bence bekleyebilirsen ki bu çok zor biliyorum , bir kaç gün bekle canım.:KK37:

merak olmasa beklerim ama bakalım yarın eger adet olmassam gidip almak sart oldu teşekkürler :KK1:

hamile kalmış olasan bile idrar testlerinde çıkma ihtimali çok zayıf... varsa ovulasyon testi ile anlayabilirsin...:KK51:

ama regl günün bugün iken , gebelik ihtimali için henüz erken... mevsimler değişti , havalar düzensiz... bir kaç gün daha bekle derim canım ben.:KK49:

nasıl beklesin kız:KK53: aa yerinde olsam ben şimdiye yapmıştım test, dayanamam işte bana ne, benim daha regl günüme 7 gün var, nerdeyse dayanamayacağım şimdi yapacağım :KK60: zaman geçmek bilmiyor

ama benim ovulasyon testleri ile aram hiç iyi değil:18::18::18:

nasıl beklesin kız:KK53: aa yerinde olsam ben şimdiye yapmıştım test, dayanamam işte bana ne, benim daha regl günüme 7 gün var, nerdeyse dayanamayacağım şimdi yapacağım :KK60: zaman geçmek bilmiyor

ama amaa aybukem 07 'im , regl günü daha geçmemiş ki...:nazar: erken yaparsa çıkmazsa ama geç tutunma olduysa ve hamileyse...:KK49:
sabrın sonu selamett... beklemek en güzeli...:KK51:

ayy diyene bakınnnnn:KK37:

Ota boka bu sefer hamileyim kesin demeye basladim reglim de taaa mayisin 3unde gunu de gelmiyor ki evde gebelik testleri yatiyor yapsam negatif cikacak yapmadan durulmuyor . Agrim var bazen sagda bazen solda siskinlik var sık idara cikiyorum psikolojik sanirim bu seferde yanma okurmus bak bebde olmuyor diyorum bi ovulasyon testi daha alayim erken gebelik testi niyetine kullanayim diyorum bu sefer cikmazsa moralim bozulur diye almıyorum offf of :KK36:

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım 3 aydır bu testleri kullanıyorum ama malesef sonuç negatif bu ayda adetimin 14. günü testi yaptım iki çizgide belirgin o günle birlikte 3 gün ilişki oldu 17. gün tekrar test yaptım negatif tek çizgi çıktı ve kafam karıştı benim doğru zamanlardamı ilişki oldu yardımcı olurmusunuz arkadaşlar...

kızlar dün akşam 5.gündü.son testimdi. ve çift çizgi:))))bakalım denemeler sonunda mayıs ola hayrola.4.günde baya bi belirgindi ama dün resmen 2.çizgi daha koyu bi renkti:)çalışmalar devamdı zaten..hayırlısı artık.

benim anlamadığım bi olay daha var?kafayı yedim bu test hesabından.geçen ayda deneme yapmıştık.fakat hastalanadım. şimdi diğer yazılanları okuyunca kafam hepten karıştı.acaba üstüne görme falan mı oldum?çünkü ovulasyon testi yapan biri demiş ki çift çizgi ise hamilesin?anlamadım?çift çizgi yumurtlama değilmi?ya biz neyin çift çizgisini takip ediyoruz.bu akşam bide hamilelik testi alıp denicem valla.:KK43:(

benim anlamadığım bi olay daha var?kafayı yedim bu test hesabından.geçen ayda deneme yapmıştık.fakat hastalanadım. şimdi diğer yazılanları okuyunca kafam hepten karıştı.acaba üstüne görme falan mı oldum?çünkü ovulasyon testi yapan biri demiş ki çift çizgi ise hamilesin?anlamadım?çift çizgi yumurtlama değilmi?ya biz neyin çift çizgisini takip ediyoruz.bu akşam bide hamilelik testi alıp denicem valla.:KK43:(

canım niye aklın karıştı bu kadar:))
ovulasyon testi ile yumurtlamamızı takip ediyoruz canım.
bu testler ovulasyon döneminde yükselen LH hormonunu tespit eden testler.ovulasyon yaklaştıkça hızla yükseliyor LH sonra ymurtanın çatlamasıyla birlikte düşüyor.yani testlerde tekrar silik görülüyor çizgiler.
gebelik testi değil ancak gebelik durumunda LH seviyesi düşmeyip yüksek seyretmeye devam ettiği için bu ovulasyon testleri de erken gebelik habercisi gibi olabiliyorlar bir bakımıa:))
çift çizgiyi görmek demek yumurtladığın anlamıa gelir ancak her yumurtlama dönemi de gebelikle sonuçlanmaz doğal olarak.
aslında bunları biliyorsundur da yukardaki mesajına göre yazdım ben yine de :KK49:

benim test macerama gelirsek malesef hiç faydası olmadı bana:KK43:(
13. 14. 15. ve 16. günler olmak üzere 4 test yaptım.hepsi silikti.madem 36 saat öncesinden haber veriyordu bu test o zaman en azından son pazar günü yaptığım testte çizgi belirmeliydi.
ama hiç akıntım olmadı.ben bu akıntı olayını çok önemsiyorum.
daha yok iyi mi.püffffff
sanırım bu ay yumurtlamaktan vazgeçtim ben:KK50:
son bir testim var.onu da bu akşam papabilirim ama öylesine.
bi daha çok test alıcam internetten:))
böyle sayılı olunca olmadı.bi de benim adet döngümün değişeceği tuttu.muhtemelen stresten kaynaklı.
cumadan beri çooooooook stresliyim başkaca sebeplerden.
tam da günleriydi halbuki.
amannnnnnnnnn neyse.olan oldu artık.zaten gelmişim 19. güne.umudum kalmadı bu aydan:KK50:

13. 14. 15. ve 16. günler olmak üzere 4 test yaptım.hepsi silikti.madem 36 saat öncesinden haber veriyordu bu test o zaman en azından son pazar günü yaptığım testte çizgi belirmeliydi.
daha yok iyi mi.püffffff
böyle sayılı olunca olmadı.bi de benim adet döngümün değişeceği tuttu.muhtemelen stresten kaynaklı.
amannnnnnnnnn neyse.olan oldu artık.zaten gelmişim 19. güne.umudum kalmadı bu aydan:KK50:

benimde 19.gunum bugun ben biraz akinti gordum gibi bu ay ama test yapmadim. canim umidini kesme bazen kadinlar son 1hafta veya son 3 gunde bile yumurtlayabiliyor. senin de bat mayisin basi galiba degil mi?

benimde 19.gunum bugun ben biraz akinti gordum gibi bu ay ama test yapmadim. canim umidini kesme bazen kadinlar son 1hafta veya son 3 gunde bile yumurtlayabiliyor. senin de bat mayisin basi galiba degil mi?

evet selcan cım 5 mayıs BAT.ancak kayar heralde bugidişle:))
bakalım bugün yarın akıntıda bi işaret olur mu görelim.
senin döngün kaç gündü canım.19. gün akıntı için beklediğin günlermiydi.
geçen ay o meşhurrrrrrr yumurta akı kıvamını aynen de tarif edildiği gibi yakaşamıştım ne güzel ama olmadı.

daha yok iyi mi.püffffff

umudunu kaybetme hemen ya...ben bu testle çok umutluyum vallahi. bakalım mayıs ola hayrola?stres herşeyi etkiliyor. relax ol.bende öyleydim taki dün akşama kadar.10.günde çift çizgi.ya ne bileyim ki ben çocuk hiç düşünmez ken birden geldiler bana.yada çevremdkilerin baskısı ve bir sürü hamile var çevremde..))))no panik no stress...

evet selcan cım 5 mayıs BAT.ancak kayar heralde bugidişle:))
bakalım bugün yarın akıntıda bi işaret olur mu görelim.
senin döngün kaç gündü canım.19. gün akıntı için beklediğin günlermiydi.
geçen ay o meşhurrrrrrr yumurta akı kıvamını aynen de tarif edildiği gibi yakaşamıştım ne güzel ama olmadı.

benimde 4 mayis canim. son 3 aydir 28-29 gun benim dongum. ben o meshur akinti olayini gecen hafta yasadim galiba. once senin tabirinle losyon kivaminda (ben o akintinin aslinda yumos isareti saniyordum meger degilmis bunu da senin sayende ogrendim :KK19:) sonra ki gunlerde az da olsa o yumurta aki kivamini gordum gordum ama nasil gordum sadece wcye girdigimde. boyle iste canim. 10 gunu gecirip anliycaz anyayi konyayi artik.

benimde 4 mayis canim. son 3 aydir 28-29 gun benim dongum. ben o meshur akinti olayini gecen hafta yasadim galiba. once senin tabirinle losyon kivaminda (ben o akintinin aslinda yumos isareti saniyordum meger degilmis bunu da senin sayende ogrendim :KK19:) sonra ki gunlerde az da olsa o yumurta aki kivamini gordum gordum ama nasil gordum sadece wcye girdigimde. boyle iste canim. 10 gunu gecirip anliycaz anyayi konyayi artik.
bi faydam dokunabilmesine sevindim canım:))
bi sitede aynen bu şekilde tarif etmişler akıntıyı.biz hanımlara yardımcı olabilmek için dikkat çekici bi benzetme olmuş demi:))
aynen bekleyelim bakalım.inş.içimizden hayırlı haberler verenler çıkar:))
umudunu kaybetme hemen ya...ben bu testle çok umutluyum vallahi. bakalım mayıs ola hayrola?stres herşeyi etkiliyor. relax ol.bende öyleydim taki dün akşama kadar.10.günde çift çizgi.ya ne bileyim ki ben çocuk hiç düşünmez ken birden geldiler bana.yada çevremdkilerin baskısı ve bir sürü hamile var çevremde..))))no panik no stress...

benim de eşimin baskısı yüzünden:))
sen kaç aydır uğraşıyosu bilmem ama ben geçen ay başladım diyecem ama sadece 2 günlük bi çalışma ile olması imkansızdı zaten:))
bu ay ilk gibi bişey ama eşim aceleci.aylardır bebek bebek dedi tınlamadım ben.hatta ölesiye korkuyodum korunurken hamile kalırsam diye:))

Merhaba arkadaşlar,
Uzun süredir forumu takip etmeme rağmen bugün ilk kez yazıyorum.
Benim son adetimin ilk günü 30mart. Adetimin 11.gününde doktora gittim, bebek istediğimizi söyleyince gebelik öncesi testler yapıldı ve prolaktin 24 üzerinden 28 çıktı.Doktorum gebeliğe engel olabileceğini söyledi. Ben de o günden itibaren ovulasyon testi yapmaya başladım. 15.gün koyu çift çizgi gördüm.16. ve 17. günlerde de ovulasyon testi yaptım ve 2.çizgi çok silikti. Bu arada 16.gün idrarımı yaptığımda az miktarda birkaç parça kanlı akıntı geldi peçeteye. Aynı şekilde 20.gün de pembe ve sarı karışımı daha öncekine göre çok az mitarda akıntı geldi yine peçeteye. 21.gün ise kıyafetimi düzeltirken sol göğüs ucumun acıdığını hissettim. Aynı gün akşam baktığımda göğüs ucumun şiştiğini gördüm. Ertesi gün de sağ göğüs ucum acımaya başladı ama onda şişme yok. Şu an iki göğsüm de acıyor ve dediğim gibi sol göğüs ucum bariz bir şekilde büyüdü. adetimin 24. 25. ve 26. günlerinde yeniden ovulasyon testi yapmaya başladım, 3 testte de 2. çizgi ilki kadar koyu olmasa da çok belirgin. Bu sabah bir de gebelik testi yaptım fakat onda 2.çizgi hiç çıkmadı. Daha önce böyle kanlı akıntı ve göğüs ucnda acıma ve şişme gibi durumlar olmamıştı. buna benzer bir durum yaşayan var mı aranızda? prolaktin yüksekliğinden dolayı biraz endişeliyim, bebeğim olmayacak diye çok korkuyorum :KK43:(

ben adetin 10. günü yaptım 2. çizgi hafifti 12.gün yaptım ikisi de eşit rente çıktı 13. gün sabaha karşı yaptım 2. çizgi silik çıktı dün yaptım 2. gölge gibi bugun yaptuım yine silik bu durumda 12. gün çatlamış oluyo sanırsam testi yapmaya devam etmeme gerek varmı ki yanılma payı varmıdır acaba ?:44:

X