Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

merhaba hanımlar;
sonunda bende ovu testlerden aldım şükürki bu ay yumurtlamamım ne zaman olduğuna bakmak istiyorum
çünkü resmen şeyimin kronometresi bozuldu sinir oluyorum
ben 9 şubatta kürtaj oldum bebeğimin kalbi durduğu için 7 haftalıkken alındı bir ay korunma verdi doktor korunduk daha sonra buay reglimi 8-10 nisanda beklerken pat diye 3 nisanda geldi ben şok tabi
ve halada devam ediyor azar azar
bense gelen ovulasyon testimi az önce yaptım çizgi silikti normal olarak fakat bişi sormak istiyorum ben yapı olarak çok sıvı tüketen biriyim günde 3-3,5 litre su içiyorum masamda sürekli suyum durur testi yapmadan önceki 2-3 saat sıvı almayın diyor ya ben ona fazlaca uyamayacağım sanırım bu şekildede yaparsam güzel netice alırmıyım acaba ????

tecrübeli arkadaşlar bir el atıverseniz

merhaba hanımlar;
sonunda bende ovu testlerden aldım şükürki bu ay yumurtlamamım ne zaman olduğuna bakmak istiyorum
ben 9 şubatta kürtaj oldum bebeğimin kalbi durduğu için 7 haftalıkken alındı bir ay korunma verdi doktor korunduk daha sonra buay reglimi 8-10 nisanda beklerken pat diye 3 nisanda geldi ben şok tabi
bense gelen ovulasyon testimi az önce yaptım çizgi silikti normal olarak fakat bişi sormak istiyorum ben yapı olarak çok sıvı tüketen biriyim günde 3-3,5 litre su içiyorum masamda sürekli suyum durur testi yapmadan önceki 2-3 saat sıvı almayın diyor ya ben ona fazlaca uyamayacağım sanırım bu şekildede yaparsam güzel netice alırmıyım acaba ????

henüz tecrübeli değilim ama bildiğim kadarını paylaşayım arkadaşım...:KK17:

fazla sıvı alımı idrardaki LH seviyesini azalttığı için önerilmiyor... Ama senin günlük düzenin bu olduğuna göre , sen de değerlendirmelerini ona göre yap bence... yani pozitif sende herkesinki kadar net koyu çıkmayabilir belkide bir şey farketmeyebilirde... deneme ve öğrenme ile daha sağlıklı bilgiler edinebilirsin canım.:KK49:

evett negatif demek biliyorum... zaten normalde test yapmam gereken gün ayın 16 ve 17 si gibi...
ben denemeler yapıyorum şimdi... ilk defa test kullanıyorum... gördüklerimi ve düşündüklerimi yazacağım ki karşılıklı fikirleşelim...:KK19:

aaaa senle aynı gün yumurtluyoruzzzz :KK60: :KK60: benim sat 4 nisandı, ya senin?

Son düzenleme:
merhaba hanımlar;

ben de tecrübesizim ve aynı su içme derdi bende de var, hem su içiyorum bol bol hem de çay:KK19: ama ben sistemi şöyle kurdum, saat 9 da kahvaltımı yapıyorum, saat 11:30 a kadar hiç sıvı almıyorum, saat 11:30 da testimi yapıyorum,işe gidiyorum, akşam da saat 8 de en son sıvımı alıyorum, saat 10:00 da tetsimi yapıyorum, sonra suyumu içiyorum:KK53:

henüz tecrübeli değilim ama bildiğim kadarını paylaşayım arkadaşım...:KK17:

fazla sıvı alımı idrardaki LH seviyesini azalttığı için önerilmiyor... Ama senin günlük düzenin bu olduğuna göre , sen de değerlendirmelerini ona göre yap bence... yani pozitif sende herkesinki kadar net koyu çıkmayabilir belkide bir şey farketmeyebilirde... deneme ve öğrenme ile daha sağlıklı bilgiler edinebilirsin canım.:KK49:

ben de tecrübesizim ve aynı su içme derdi bende de var, hem su içiyorum bol bol hem de çay:KK19: ama ben sistemi şöyle kurdum, saat 9 da kahvaltımı yapıyorum, saat 11:30 a kadar hiç sıvı almıyorum, saat 11:30 da testimi yapıyorum,işe gidiyorum, akşam da saat 8 de en son sıvımı alıyorum, saat 10:00 da tetsimi yapıyorum, sonra suyumu içiyorum:KK53:

cevaplarınız için teşekkürler hanımlar
ben testi iş yerimde yapacağım sanırım oda saat 5 te klavuzundaki saatler arasında uygun saat olarak yazıyor, keşke sabah ilk idrarla yapın falan deseydi gebelik testi gibi, neyse artık saat 3 den sonra sıvı almamaya çalışırım
hepberaber öğreneceğiz artık
ben daha çok yumurtlama günümün akıntımla ilgisi olup olmadığını anlamak için aldım bu testi mesela geçen ay 25 martta yumurta akı kıvamlı o meşhurrrr yumurtlama akıntım vardı ona göre reglimi 8-9 nisanda beklerken hop diye 3 nisanda gelince acaba yumurtlamıyormuyum yada yumurtladığımı sandığım günlerdemi yumurtlamıyorum diye düşünmeye başladım
neyse bekleyip görcem

bu arada dünkü yaptığım testte LH çizgisi kontrol çizgisinden 2 ton açıktı ama benimde reglim azar azar geliyor hala
bugün reglin 10.günündeyim hiç bu kadar uzun sürmemişti ya offfffff

aaaa senle aynı gün yumurtluyoruzzzz :KK60: :KK60: benim sat 4 nisandı, ya senin?

5 nisan benim de ... yakınız yakınız... yakın yakın da bebiş haberi verelim inşallah:KK16:

hee bi de , ben dün akşam yine yaptım , 2. çizgi diğerine göre hala silik ...

denemelere ve paylaşımlara devammm...

Son düzenleme:
bu arada kadın olmak ne zor zanaat ya erkek olsaydım keşke keyfimi yapar sigaramı yakardım sadece :KK53:

zor olan güzeldir canım...:KK17:
bana göre kadın olmak güzeldir ve öyle herkesin harcı da değildir...:KK49:

çektiklerimize bakarsan evet offf pufff amaaa hiçbir erkeğin harcı değil bizim yaşadıklarımıza katlanmak...:KK20:
güç ise konu , asıl güçlü olan biziz bu yüzden:KK49:

zor olan güzeldir canım...:KK17:
bana göre kadın olmak güzeldir ve öyle herkesin harcı da değildir...:KK49:

çektiklerimize bakarsan evet offf pufff amaaa hiçbir erkeğin harcı değil bizim yaşadıklarımıza katlanmak...:KK20:
güç ise konu , asıl güçlü olan biziz bu yüzden:KK49:

öylede ben bu güçten sıkıldım artık :))
yoksa annelik bambaşka bişi herşeyden önce o duyguyu yaşamakta öyle
ama konu o değil ya yok gebe kaldın yok kalamadın yok korundun yok korunmadın yok rahminde yara olur ( ki bende var şuan ama yaktırmıyorum gebeliğim gecikir diye) yok adet oldum uzun sürdü derdi var,
zaten normal doğumu sölemiyorum bile gelenin eli senin şeyinde :KK9::KK9::KK9::KK9:
velhasıl kelam kadınlık zor zanaat

yarım saat önce bugünki LH testimi yaptım bugün yaparken 2 saat öncedne su içmeyi bıraktım ve idrara sıkıştım öyle gittim wcye ama sonuç dünkünden daha silik bunda bi anormallik yokmu ya

oysaki reglim daha bugün tam anlamıyla bitti
yani ilk regl günümden sonraki 10.günüm bugün of ya kafam iyice karıştı
yok yok kesin şeyimin ayarı kaçtı

Merhaba bayanlar eminim benden cok daha tecrubelileriniz vardir .. Hepinizin guzel bebekleriniz olmasini cani gonulden isterim. sizden laboquick ovulasyon testiyle ilgili bir sorumu tecrubeleriniz cercevesinde yanitlamanizi rica edecegim.. Ben cogunlukla 1-2 gun gecikmeli olarak 31 gunde bir regl oluyorum ama her ay muhakkak 1-2 gun gecikir bu ay ovulasyon testi yapmaya basladim ve reglim 14.gununden itibaren test yapiyorum ve son 3 gundur devamli cift cizgi cikiyor 2 gun once daha silikti gitgide netlesti bugun cift cizgi goreli 3 gun oldu ve bugun cizgi cok net. Adet tarihime ise daha 13 gun var. Sizce ne yapmaliyim? Esimle ne zaman yakinlasmaliyiz. Lutfen yardim henuz 21 yasindayim yardiminiza ihtiyacim var.

Merhaba bayanlar eminim benden cok daha tecrubelileriniz vardir .. Hepinizin guzel bebekleriniz olmasini cani gonulden isterim. sizden laboquick ovulasyon testiyle ilgili bir sorumu tecrubeleriniz cercevesinde yanitlamanizi rica edecegim.. Ben cogunlukla 1-2 gun gecikmeli olarak 31 gunde bir regl oluyorum ama her ay muhakkak 1-2 gun gecikir bu ay ovulasyon testi yapmaya basladim ve reglim 14.gununden itibaren test yapiyorum ve son 3 gundur devamli cift cizgi cikiyor 2 gun once daha silikti gitgide netlesti bugun cift cizgi goreli 3 gun oldu ve bugun cizgi cok net. Adet tarihime ise daha 13 gun var. Sizce ne yapmaliyim? Esimle ne zaman yakinlasmaliyiz. Lutfen yardim henuz 21 yasindayim yardiminiza ihtiyacim var.

genç arkadaşım bana sorarsannnn , durduğun kabahattt:KK1:

hadii hadiiiiiii:KK49:

yarım saat önce bugünki LH testimi yaptım bugün yaparken 2 saat öncedne su içmeyi bıraktım ve idrara sıkıştım öyle gittim wcye ama sonuç dünkünden daha silik bunda bi anormallik yokmu ya

oysaki reglim daha bugün tam anlamıyla bitti
yani ilk regl günümden sonraki 10.günüm bugün of ya kafam iyice karıştı
yok yok kesin şeyimin ayarı kaçtı

testin aslında ilk olarak yapılması gereken gün , regl döneminin uzunluğuna göre değişiyor biliyorsun... mesela ben 29 günde bir regl oluyorum ve asıl yapmam gereken gün 13.gün gibi... ama ben bu ay ilk defa kullandığım için , hem testi hem de ovulasyon düzenimi anlamak için reglimin bittiği ilk günden itibaren kullanmaya başladım... ve asıl yapmam gereken güne kadar çıkan - ki 2 tane yaptım şimdiye kadar ve 2. çizgi hep silikti - sonuçları dikkate almayacağım...son adet tarihim benim 5 nisan ve bugün 8. günüm oysa daha 5 günüm var asıl test yapmam gereken tarihe...

sen de bunu uygularsan , kafanda vücudunda rahat olur canım...:KK49:

genç arkadaşım bana sorarsannnn , durduğun kabahattt:KK1:

hadii hadiiiiiii:KK49:

cok tesekkur ederim. İste soyledigim gibi ben her ay duzenli regl oluyorum ama nasil duzen her ay 2 gun gecikiyor mesela subatin 21inde gordum martin 24 unde bu ay icin de muhtemelen 26si gibi gorurum ki insallah gormem:)) iste bu 2-3 gunluk gecikmeler oldugu icin ovulasyon testi aldim laboquick marka ve 10 nisanda silik cizgi 11 nisanda daha belirgin cizgi 12 nisanda ise aksam 6da cok net cift cizgi gordum bu durumda ne yapmaliyiz(birliktelik anlaminda)?? Cevap verirseniz cok memnun olurum.

cok tesekkur ederim. İste soyledigim gibi ben her ay duzenli regl oluyorum ama nasil duzen her ay 2 gun gecikiyor mesela subatin 21inde gordum martin 24 unde bu ay icin de muhtemelen 26si gibi gorurum ki insallah gormem:)) iste bu 2-3 gunluk gecikmeler oldugu icin ovulasyon testi aldim laboquick marka ve 10 nisanda silik cizgi 11 nisanda daha belirgin cizgi 12 nisanda ise aksam 6da cok net cift cizgi gordum bu durumda ne yapmaliyiz(birliktelik anlaminda)?? Cevap verirseniz cok memnun olurum.

kullandığın testin kağıdını okursan eğer , yapman gereken net bir şekilde anlatılıyor orada... ovulasyon testinde aynı koyulukta 2 çizgiyi de bulduğunda , yumurtan çatlamaya hazır durumda demek oluyor... ve eğer bebek sahibi olmak istiyorsan , çift çizgiyi gördüğün günden itibaren günleri değerlendiriyorsun... bu değerlendirmeyi nasıl yapacağın da senin kararın genç arkadaşım...

çok net bilgilerim yok bu test hakkında , bende bu ay kullanmaya başlayacağım... sana söyleyebileceklerim benim bu kadar... daha bilgi sahibi arkadaşlar varsa onları bekle...:KK49:

ya bilenler cevaplayabilir mi kızlar, ben 28 günde bir ragl oluyorum, bugün 9. günüm, yumurta hesaplayacılara göre daha 5 gün vardı yumurtlamama, her gün sabah akşam test yapıyordum, negatif çıkıyordu, bugün yapmayI unuttum, ve sabah işte eşimle :KK17: :KK17: 2 saat sonra aklıma geldi yapmadığım, yaptım ve pozitif çıktı, iki çizgi de çok belirgindi, acaba ben yumurtladım mı, yoksa ilişki sonrası yaptığım için mi çift çizgi oldu ki ?

canım sen en geç 24 veya 36 gün içinde yumurtlayacaksın demek oluyor bu. sen 2-3 gün çift vardiya çalış ne olur ne olmaz. fırsatı kaçırma sakın.

ya bilenler cevaplayabilir mi kızlar, ben 28 günde bir ragl oluyorum, bugün 9. günüm, yumurta hesaplayacılara göre daha 5 gün vardı yumurtlamama, her gün sabah akşam test yapıyordum, negatif çıkıyordu, bugün yapmayI unuttum, ve sabah işte eşimle :KK17: :KK17: 2 saat sonra aklıma geldi yapmadığım, yaptım ve pozitif çıktı, iki çizgi de çok belirgindi, acaba ben yumurtladım mı, yoksa ilişki sonrası yaptığım için mi çift çizgi oldu ki ?

canım sen en geç 24 veya 36 gün içinde yumurtlayacaksın demek oluyor bu. sen 2-3 gün çift vardiya çalış ne olur ne olmaz. fırsatı kaçırma sakın.

24 -36 saat arasında yumurtan çatlamaya hazır olacak demektir... ve aynı koyulukta çift çizgiyi yakaladığın günler ve sonrasını iyi değerlendirebilirsen , regl gününde seni bir sürpriz bekleyecek demektir...:KK37::KK1:

24 -36 saat arasında yumurtan çatlamaya hazır olacak demektir... ve aynı koyulukta çift çizgiyi yakaladığın günler ve sonrasını iyi değerlendirebilirsen , regl gününde seni bir sürpriz bekleyecek demektir...:KK37::KK1:

yaaa benim anlamadığım bişey var, dün öğlen çift çizgi çıktı, akşamına çizgi tekleşti:111:

şimdi yaptım çizgi yine çiftti anlamadım ben bu işi yaaaaa:KK19:

X