Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

teşekkür ederim cevabın için bende seninkinden alıyım ozaman saol canım

merhaba kızlar.ben bu ay ilk kez ovulasyon testi kullanıyorum.28-29 günde bir adet oluyorum.10. günden itibaren test yapmaya başladım ve hep silik çıktı.bugün 15. gün ve ilk kez bu kadar koyu çıktı.bugün kasıklarımda ağrı ve akıntım da başladı.sizce yumurtluyo muyum yoksa çizgi yarın da koyulaşabilir mi?bugünü de değerlendireyim değil mi?

Canım senin yumurtlaman başlamış.:)

kızlar ii geceler.benim ovulasyon testi gene pozitif.farlutalı dün bıraktım.hatta daha koyu bugün.

kızlar bugün 16.gündeyim ve bugün daha koyu çıktı:)) sanırım yumurtlama bugün oluyo.önemli gün bugün ve yarın değil mi?
bu arada ben bugüne kadar internetten hesaplayıcılara göre hareket ettim.bu ay da mesela önemli günleri 3 ve 8 nisan arası gösteriyodu.oysaki ovulasyon daha yeni gerçekleşiyo.testler bu bakımdan oldukça faydalı kesinlikle.keşke daha önce kullanmaya başlasaydım diyorum

Eklentiler

• $IMG_0054.JPG
    80,1 KB · Görüntüleme: 25
  • $IMG_0054.JPG
    117,8 KB · Görüntüleme: 24
  • $IMG_0054.jpg
    60,1 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:

zaten yumurtlama adetten sonraki 14. günü değil adetten evvelki 14. gün oluyo hayırlısı olsun senin testin markası ne acaba canım

kızlar hemen hemen 1 aydır sürekli yapıyorum bu testi. adetimden 15 gün önce başladım ve adetim biteli 13 gün oluyor 13 gündür hergün aynı saatte aynı şekilde yapmaya özen gösteriyorum ama benim hep pozitif iki çizgide aynı renk çıkıyor.
pko veya yumurtlama problemim yok gecen ay doktordaydım hem öyle bişey olsa 2 ayrı doktora muayene oluyorum birinden biri muhakkak söylerdi.

sizce neden olabilir bu. yada benim gibi sürekli çift çizgi gören varmı aranızda :26:

Canım yumurta catlamadıgı zaman hep cift cizgi cıkar.catladıgnda koyudan snra siliklesir die biliyorum

kızlae ben de bugün başlayacağım testi uygulamaya, lütfen lütfen lütfen acil cevap bekliyorum, bu testi günün hangi saatlerinde uygulamalıyım, günde bir kez uygulamak yeter mi? yoksa sabah akşam şeklinde mi uygulanacak? testten 2 saat öncesine kadar su içmemek gerekiyrmuş bunu anladım ama çay ya d abaşka sıvı da mı almamak gerek 2 saat boyunca, lütfen yardım ??:26::26:

ben de senin gibi bugün başlayacağım...
benim elinde ki test kitinde yazanları paylaşayım seninle , belki yardımı dokunur canım.
test günün herhangi bir zamanında yapılabilir ancak tercihen sabah saat 10.00 dan sonra ve akşam 20.00 den önce yapılmalıdır.
Eğer günde 2 kez test yapılacaksa , 2 test arasında 8 saat olması LH artışlarını yakalamakta yardımcı olacaktır.Test her ekrarlanan gün için yaklaşık aynı zamanda yapılmalıdır.En iyi test zamanları sabah 11.00 - öğlen 15.00 / 17.00 ve akşam 22.00 dir.
Sıvı alımı , normal düzenden fazlası için kısıtlanıyor...Çünkü aşırı sıvı alımı idrardaki LH konsantrasyonunu azaltıyormuş...

bu yazdıklarıma göre ben ne yapacağım , yazayım sana... Bu akşam 22.00 de ilk testi yapacağım... test yapılmak için uygun zamanı gösteren tabloya göre daha var ama , bu ay ilk defa kullanacağım için , denemelerime böyle başlayacağım.

Canım yumurta catlamadıgı zaman hep cift cizgi cıkar.catladıgnda koyudan snra siliklesir die biliyorum

ben de deneyerek bunu doğrulayacağım yada ne olduğunu anlayacağımm.. bakalım bakalımmm

testin markası laboquıck canım...

ben de ineternetten bu markanın siparişini verdim ve testlerim bugün geldi... dilerim hayırlara vesile olur bu testler hepimiz için

Bence de bu testleri kullanmayı becerirsem başarılı olacağımı düşünüyorum...

testin kağıdında yazan güne kadar ben deneyeceğim...Sonuçları sizinle de paylaşırım ...

Ve anlattığına göre , yumurtlaman bugün gerçekleşiyor.. bugünü ve yarını değerlendir, hatta sonrasını da... ve sonra testi tekrarla...biliyorsun eğer çatlama olduysa 2. çizgi tekrar silikleşiyormuş.

Güzel haberleri paylaşmak ümidiyle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…