Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım hayırlı olsun sen nası yaptın ovu testini ne zaman yumurtladın ne zamandır deniyosunuz ilişki falan nası oldu
3 aydır deniyorum bu ay elimde 7 tane vardı adet bitiminden 5 gün yada yalan olmasın 6 gün sonra başladım yapmaya testler az olduğu için ilk bir çizgisini kontrol etmek amaçlı yaptım baktım ki daha silik 1 gün arayla yapmaya başladım testin kırmızısın yoğunlaşınca ertesi gün yaptım pikti sonraki gün yaptım çatlamıştı. Ama benim avantajım düzenli ilişki oldu . Silik kırmızıyı gördüğüm zaman yapmaya başladım. Bir gün arayla. 2 senedir canım bu seneler içinde boş gebeliğim geçen ay da kimyasal gibi bişy oldu. Allahım inş sana ve tüm bekleyenlerde nasip eder beklemek çok zor biliyorum

Benimde senin gibi ama ben işte tüp benek aşılamada oldu tutmadı düşüğüm var 2 de kimyasalım var benim bakalım hayırlısı

Arkadaşlar sizede sorıyım bugün silik gördüm koyu hiç olmadı en koyusu 18.gün aralarda silik olurmu yapmaya devam ediyimmi

Eklentiler

• 653034C3-6971-4C55-AFBE-44B18EF59BC0.jpeg
    26,5 KB · Görüntüleme: 21
  • 57DF9654-95B6-4A0E-901D-B6DD716C18BC.jpeg
    96,5 KB · Görüntüleme: 36
Aselece ben 14.gümümün pik olduğunu düşünmüştüm ama yeterli değil mi koyuluğu ?
Diğerleri de sırasıyla 15.gün ve bugün 16.gün

Eklentiler

• 20190511_141557.jpg
    95,7 KB · Görüntüleme: 28
  • 20190512_133644.jpg
    99,2 KB · Görüntüleme: 23
  • 20190513_133329.jpg
    52,1 KB · Görüntüleme: 24
Benimde senin gibi ama ben işte tüp benek aşılamada oldu tutmadı düşüğüm var 2 de kimyasalım var benim bakalım hayırlısı
Allah en kısa zamanda nasip edecektir canım. Gebe kalabiliyormuşsun canım bunu isteyen hatta keşke düşüğüm kimyasalım olsada bende gebe kalabiliyorum desem diye diyenlerin msjlarını çok okudum. Benimde 1 sene evvel boş gebeliğim olmuştu ve bunu triod e bağlamışlardı. Şuan düşüyor ilaçla. Acaba seninde hormonlarda bir sıkıntı mı var. O yüzden olmuyor olabilir mi. Beni triod çok etkiliyor. Hatta şuan bile sevinemiyorum. Kalp atışını duymadan gebeyim demem. Psikolojikmen beni çok etkiledi bu süreç. Sevincim bile kalmadı temkinli davranıyorum.

Yok canım hormonlarda hiç bi sıkıntı yok troidlerde normal yani ilaç kullandım ama gebeliği engellicek kadar değil

Aselece ben 14.gümümün pik olduğunu düşünmüştüm ama yeterli değil mi koyuluğu ?
Diğerleri de sırasıyla 15.gün ve bugün 16.gün
14. Gun degerlendirdin mi canim? Degerlendirdiysen bugünü de degerlendir. Senin gecen ay daha koyu pik oldugunu hatirliyorum o yuzden 14. Gun koyulgu az geldi. Ama testin gidisine gore 14 pik digerlerine gore.

Yarın gidicem canım sağlık ocağında yaptırıcam. Akşamada sonucu çıkıyor zaten. Sonucu alır almaz yazarım buraya. Aslında bugun gidecektim de negatifi görmekten korktum
yaaa devlette gec cıkıo özele gtsene bn senden daha heyecanlıyım kmyasaldan sonra hemen oluyo diyolar ya hadi bana umut oluoysuın

Benim troid yüksek ama onla alakalı bi enzim vsr tpo diye o 98 di sonra 58 e falan düştü oda etkilemiyo gebeliği sıan bi engel yok yani
İyi canım sevindim. Benim 4. 28 de boş gebelik tespit edildi. Geçen ay 4dü bu ayda bilmiyorum. Maksimum 2.5 olması gerek bilgin olsun. Ben bilmiyordum doktorlar değerin fazla yüksek değil demişlerdi.ama yüksekmiş.

yaaa devlette gec cıkıo özele gtsene bn senden daha heyecanlıyım kmyasaldan sonra hemen oluyo diyolar ya hadi bana umut oluoysuın
Canımcım valla bende hiç heyecan yok heyacanımı yediler benim yok geçen ay baktırdıgımda akşam sonuçlar çıkmıştı. Yazarım ben sana canım. Ama iki ayrı testte pozitifti artık kanda negatif çıkarsa ben böyle kaderin yani

İyi canım sevindim. Benim 4. 28 de boş gebelik tespit edildi. Geçen ay 4dü bu ayda bilmiyorum. Maksimum 2.5 olması gerek bilgin olsun. Ben bilmiyordum doktorlar değerin fazla yüksek değil demişlerdi.ama yüksekmiş.
Aynen canım 2 bucugun altı normal üstü gebeliği engelliyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…