Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım testlerimin tümü bu sekilde inşallah seninde hayırla yumurtlaman gerçekleşir
Adet basindan kacinci gun pik ve kac gunde bir adet goruyorsun bunu da yaz arkadaslar bilgilensin canim. Bu arada adet olman gereken tarih 17 mayis bilgin olsun

Yap yap canım ben son günlerde ikişer kez yapmaya başlamıştım inşallah neticesinde rabbim hamilelik de nasip eder
Ikiser yapmanin sebebi de yumurtlamayacam ben korkusu oldugu icin.. bundan sonra insallah gebelik olur gerek kalmaz da. Ola ki gelecek ay ovulasyon yaptiginda telasa kapilmazsin artik sabirla yaparsin degil mi canim

Ikiser yapmanin sebebi de yumurtlamayacam ben korkusu oldugu icin.. bundan sonra insallah gebelik olur gerek kalmaz da. Ola ki gelecek ay ovulasyon yaptiginda telasa kapilmazsin artik sabirla yaparsin degil mi canim
Aynen canım benim artık tecrübe oldu bir dahaki ay gebelik olmazsa hem adetten hemen sonra başlamam hemde ikişer yapmam ama inşallah gerek kalmaz ve hamile olurum bende kuzum

Adet basindan kacinci gun pik ve kac gunde bir adet goruyorsun bunu da yaz arkadaslar bilgilensin canim. Bu arada adet olman gereken tarih 17 mayis bilgin olsun
17. Gün pik gördüm canım ve normalde 28 günde bir adet göruyordum son zamanlarda gecikmelerim oldu oyüzden ovulasyon testiyle takip etmem gerekti.

Piklesiyor canim bak agahin annesi de dun boyleydi yarin senin de pik olacak. Bu arada adet basindan kacinci gun bugun kac gunde bir adet goruyorsun
Bu gun 20 .gun canım çok düzensiz ilaçsız en erken 31 en geç 80 nı buluyor

Piklesiyor canim bak agahin annesi de dun boyleydi yarin senin de pik olacak. Bu arada adet basindan kacinci gun bugun kac gunde bir adet goruyorsun
Ama cnm sanki ikinci çizgi eşit değil gibi bide dünki strep test ikiside eşitti o kafamı karıştırdı bide hiç yumurtlama akıntısı yok

Ama cnm sanki ikinci çizgi eşit değil gibi bide dünki strep test ikiside eşitti o kafamı karıştırdı bide hiç yumurtlama akıntısı yok
Canimm bak daha pik degil. Yani yumurtan olgunlasmamis bekle yarın da test yap. Pik oldugunda yani c izgisi t cizgisinden silik oldugunda ya da esit oldugunda yumurta olgunlasir ve 24 ile 36 saatler arasinda catlar. Buda ertesi gun c koyulasip t siliklesmeye baslar. Yumurtan catladiktan sonra akinti gelmeye baslar. Stres yapma bak bu kadar test yaptin bekliyoruz yarin bugun sabret olacak. Yumurta catladiktan sonra 14 gun sonra adet gunundr zaten olmazsan hamile olursun.

Mecbur bekleyeceğiz hadi hayırlısı ins görürüm piki ilk defa ilaçsız pik görmüş olcam

Kızlar sabah ki ovulasyon testinden sonra birden gebelik testi yapasım geldi ve nar gibi kızarmış tek çizgi gördüm resmen niye öyle yaptım bilmiyorum ama içimden geldi belki öncesinde tutmuştur dedim iyice kafayı yedim artık tutsa ne olur ki yaaa. Eminim bazıları ne sabırsızsın diyecek ama 1 yılda artık sabrım cidden kalmadı

Isteyen istediğini desin cnm bos ver anlıyorum ben seni bende 5 yıldır bekliyorum insan heves ediyor

Isteyen istediğini desin cnm bos ver anlıyorum ben seni bende 5 yıldır bekliyorum insan heves ediyor
Allahım daha fazla aratmasın canım benim gerçekten çok zor yaa eşimle 7. Yılımızda evlendik ve hiç böyle bişey yaşayacağımızı düşünmezdik ozamandan heves ederdik gerçekten çok zor bi sınav rabbim bizi de başarıyla sonuçlandırsın ne diyim

Yumurtlaman daha yeni basladi canim. Bak yumurtlamadan once tutsa bile daha cikmaz. Sabret biliyorum zor oldugunu ama adetten once zaten öğreneceksin var yada yok =)

Yumurtlaman daha yeni basladi canim. Bak yumurtlamadan once tutsa bile daha cikmaz. Sabret biliyorum zor oldugunu ama adetten once zaten öğreneceksin var yada yok =)
Of kuzum of nolacak bilmiyorum ne zormuş bekleyemiyorum her ay hüsran zaten o bin beteri 1 senedir 1i bile mi tutmaz :)

Of kuzum of nolacak bilmiyorum ne zormuş bekleyemiyorum her ay hüsran zaten o bin beteri 1 senedir 1i bile mi tutmaz :)
Şöyle düşün senin bebeğinin anne karninda ve dunyada daha nasibi açılmamış. Ve Allah görüyor çabanı isteğini yalvarislarini.. senden sadece caban sonunda tevekkul etmeni bekliyor. Allahim ben elimden geleni yaptim takdir senin verecek de sensin alacak da sensin.. ol der oldurursun demeni bekliyor cani gonulden teslim olmani bekliyor.. herşey açıkta değil mi.. olacak olacak ama Rabbim ol dediginde.. sen pes etme sabret.. bak pik goremicem diyordun dün Allah bugün gösterdi şimdi hamilelik için diyorsun bekle Allah elbet ki verecek.. Rabbim nasip edecek inaniyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…