Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Olsun erken yumurtlayanlar da senin gibi düşünüyordu. Ama erken yumurtladilar. Testlere devam et bakalim pik görünmüyor canim. Her ihtinale karsi duzenli iliski olmali.
Devam etcem bakalım ne zaman t c gibi ya da c den daha fazla koyu olacak belki de hiç olmayacak

Bende bu konuyla az cok ilgiliyim. Hangi genlerde mutasyon cikti? Ben ilk 34 haftalik kaybimdan sonra doktor istemisti bu testleri yaptirdim bikac gende mutasyon cikti hamile kalinca tedavine baslayacagiz simdilik sadece folik asit ic dedi. 1 sene korunmadan sonra 3.ayda gebe kaldim hatta burda ovulasyon takip ederek o da kimyasal oldu. Doktora israrla oncesinde kan sulandirici kullanmam lazim mi dedim hayir gerek yok dedi. Ailede ya da kendinde daha onceden yasanmis bir pihti atma emboli vs gibi bi oyku yoksa hamile kalmadan kullanmaya gerek yok dedi. Kimyasallarda sonucta o ileri asamayi goremiyoruz ki bebek olusacak ki ignelere vs baslanacak. Siz de doktorla gorustukten sonra iletin lutfen fikirlerinizi. Benim kafam karmakarisik oldu. Bu konuda cok farkli fikirleri var doktorlarin. Ama sakin gorusmeden ilaca vs baslamayin.

Daha genetik doktoruyla görüşemedik 24ünde randevum var. O zaman tüm sonuçlar belli olacak. Benim sorunum üç gebelikte kimyasallar sonuçlandı korkuyorum artık hepsi öyle olacak diye.

kızlar ya bugun 11.günüm nasıl olsa cumadan önce yumurtlamam diye perhizli gıderız dıyordum en son pazar oldu ilişki..ne diyosunuz yumurtlama varmı sizce??bugun ilişki olsun mu

Eklentiler

• F9C9D10F-8F0E-41B9-BA02-E5BB5AE40713.jpeg
    89,5 KB · Görüntüleme: 35
Tek olan bugüne ait kızlar bir tık daha koyulaşması lazım sanırım sizce?

Eklentiler

• C3066CB5-E40C-467F-A5E6-CF63917FA6B9.jpeg
    114,7 KB · Görüntüleme: 38
  • E8E86374-9E18-4606-8B9E-1E3B1C736FA0.jpeg
    104,1 KB · Görüntüleme: 34
Lütfen bana yardımcı olur musunuz ?
Düzenli olarak 28-29 günde bir regl oluyorum.Bugün 16.Gün ve ovulasyon testim hala pik olmadı.
T çizgisi bir gün açık renk oluyor bir gün koyu renk oluyor,koyulasmaya baslayinca tamam diyorum yarin kesin pik olacak.Ertesi gun bir bakiyorum daha da acik renk cikiyor Kafam çok karışık Acaba yumurta oluşup gelişmeden mi çatlıyor,bu durum bunu mu gösteriyor? Daha önce böyle bir durum yaşayan veya kendi yaşamasa da bilgisi olan varsa ne olur bir yorum yapar mısınız? Ovulasyon testi yapmaya başladığım 3 ay oldu ve ben artık çok sıkıldım

Hormonlara bağlı olarak değişiyormuş renk bildiğim kadarıyla böyle olması normalmiş belki daha vardır gününebiraz daha sabret canım

az daha sabır..daha olmamış eşinin değerleri iyiyse günaşırı yine yapın siz piki görürsen extra degerlendırırsın ama yumurtlama şuan gorunmuyor canım mevsımsel degısıklık yaşadık sonbahar oldu hormonlarımız dırekt etkılenıyor belkı gec yumurtlayacan sene yine aynı saatte yapmaya devam et

Teşekkür ederim canım yorumun için,regle kadar sabırla test yapmaya devam edeceğim o zaman

akşam yıne yaptım daha da koyulasmıs sanki bugun kesin olsun dımı

Eklentiler

• 032728E9-5223-4999-B8F8-63E9772D51E6.jpeg
    99,5 KB · Görüntüleme: 28
Bu arada bu testin markasını yazabilir misin rica etsem ? 3 aydır laboquick marka kullanıyorum,bu ayda tutmazsa farklı marka almayı düşünüyorum.
innovita canım..bu ay 2.ovulasyon denemem gecen ay cok arastırmıstım en ıyısının bu olduguna karar verdım..instagramda birgebeningünlüğü var ordan alabılırsın o bayan cok ıyı..benım testlerı aldıgım zaman stoklarında tukenmıstı başka sayfadan aldım ama birgebeningünlü en son gelıstırılmıs olanı satıyor stoklarını yeniledi..

Bu arada bu testin markasını yazabilir misin rica etsem ? 3 aydır laboquick marka kullanıyorum,bu ayda tutmazsa farklı marka almayı düşünüyorum.
buarada bir arkadasım senın markayı kullanmıs o da çok memnun kaldıgını soyledıydı 2.denemede kalmıs nasip tabi ne dıyeyım

Laboquick marka nasıl kızlar.genelde bu kullanılıyor sanırım.aradaki fark ne acaba bende alamyı düşünüyorum da karar veremedim.

Tamam canım teşekkür ederim bakacağım instagrama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…