Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
buarada bir arkadasım senın markayı kullanmıs o da çok memnun kaldıgını soyledıydı 2.denemede kalmıs nasip tabi ne dıyeyım
Tabi ki nasip bu işler,ben tedbirimi alayım da takdir Allahın.Ben tam randıman alamadım gibi laboquickten,o yüzden bu ay da tutmazsa senin markadan alacağım.Teşekkür ederim canım ❤

Aselece Aselece arım balım peteğim :KK37: normal döngüye göre (28 gün) yarın bat günüm. Ama bu ay 19. günümde pik oldu. Şu durumda regl ne zaman gelmeli? Yumurtlama dönemindeki gibi akıntım var ama çok hafif. Kasık batması var bel ağrısı var diye belirti yazanların ağzına kürekle çarpasım var :sinirli::63:

Merhaba, geçen ay kimyasal yaşadığım için günlerim karıştı. Dün ilk ovülasyon testimi yaptığımda iki çizgi koyuluğu eşit idi. Bir önceki gün test yapmadığıma pişman oldum, geç kalmış sayılır mıyım sizce?

Merhaba, geçen ay kimyasal yaşadığım için günlerim karıştı. Dün ilk ovülasyon testimi yaptığımda iki çizgi koyuluğu eşit idi. Bir önceki gün test yapmadığıma pişman oldum, geç kalmış sayılır mıyım sizce?
Bugün yaptın mı test?

Bugün yaptın mı test?
Evet bugün yaptım ve dünkü den koyu çıktı. Yani t çizgisi c çizgisinden daha koyu. Daha da çok şaşırdım çünkü geçen ay yaptığım testte yumurtlama günü iki çizgi eşit olmuştu, daha koyu olduğunu hiç görmemiştim. Acaba bu ay daha sağlıklı bir yumurtlama olduğunu işaret ediyor olabilir mi bu durum? Akıntım da her zamankinden fazlaca.

Biri yorumlayabilir mi 🤷🏻‍♀️

Eklentiler

• 54FE5977-D7F9-4991-AB55-DAA3A7A0B184.jpeg
    54FE5977-D7F9-4991-AB55-DAA3A7A0B184.jpeg
    84,3 KB · Görüntüleme: 35
Kızlar merhaba. Kaç gündür yazayım diyorum ancak kendimi toparladım. Adet olunca tekrar doktoruma gittim kan vermek için. Öncesinde pıhtılaşma testi için kan vermiştim sonucu çıkmış onu aldım. Anladığım kadarıyla kan pıhtılaşması var bende. Üç kimyasal düşüğün neden olduğu ortaya çıktı 😔 tam sonucu 24 eylülde çıkacak genetik bölümden sonra doktorum yol çizecek bana. Size de demek istediğim üst üste kimyasal düşük yaşıyorsanız ihmal etmeden bir araştırma hastanesine yada tıp fakültesine gitmeniz. Keşke daha önce gitseydim belki şimdi karnımda yavrum olurdu. Aselece Aselece sana sormak istediğim bişey var. 24üne kadar doğurgan döneme girmiş oluyorum bu ayı kaçırmak istemiyorum kendimce koraspirin kullansam bir zararı olur mu?
Hangı genlerınde var bende ıkı gende var pıhtılasma

Evet bugün yaptım ve dünkü den koyu çıktı. Yani t çizgisi c çizgisinden daha koyu. Daha da çok şaşırdım çünkü geçen ay yaptığım testte yumurtlama günü iki çizgi eşit olmuştu, daha koyu olduğunu hiç görmemiştim. Acaba bu ay daha sağlıklı bir yumurtlama olduğunu işaret ediyor olabilir mi bu durum? Akıntım da her zamankinden fazlaca.
O zaman bugünü değerlendir mutlakaaa 😍

Kızlar merhaba. Kaç gündür yazayım diyorum ancak kendimi toparladım. Adet olunca tekrar doktoruma gittim kan vermek için. Öncesinde pıhtılaşma testi için kan vermiştim sonucu çıkmış onu aldım. Anladığım kadarıyla kan pıhtılaşması var bende. Üç kimyasal düşüğün neden olduğu ortaya çıktı 😔 tam sonucu 24 eylülde çıkacak genetik bölümden sonra doktorum yol çizecek bana. Size de demek istediğim üst üste kimyasal düşük yaşıyorsanız ihmal etmeden bir araştırma hastanesine yada tıp fakültesine gitmeniz. Keşke daha önce gitseydim belki şimdi karnımda yavrum olurdu. Aselece Aselece sana sormak istediğim bişey var. 24üne kadar doğurgan döneme girmiş oluyorum bu ayı kaçırmak istemiyorum kendimce koraspirin kullansam bir zararı olur mu?
Ben kullanıyorum ıkı genımde var kullansan bence ıyı olur bır dr a sor ama genede sana coraspın yetme belkı kac genınde hangılerınde var bılmıyorum

Bende bu konuyla az cok ilgiliyim. Hangi genlerde mutasyon cikti? Ben ilk 34 haftalik kaybimdan sonra doktor istemisti bu testleri yaptirdim bikac gende mutasyon cikti hamile kalinca tedavine baslayacagiz simdilik sadece folik asit ic dedi. 1 sene korunmadan sonra 3.ayda gebe kaldim hatta burda ovulasyon takip ederek o da kimyasal oldu. Doktora israrla oncesinde kan sulandirici kullanmam lazim mi dedim hayir gerek yok dedi. Ailede ya da kendinde daha onceden yasanmis bir pihti atma emboli vs gibi bi oyku yoksa hamile kalmadan kullanmaya gerek yok dedi. Kimyasallarda sonucta o ileri asamayi goremiyoruz ki bebek olusacak ki ignelere vs baslanacak. Siz de doktorla gorustukten sonra iletin lutfen fikirlerinizi. Benim kafam karmakarisik oldu. Bu konuda cok farkli fikirleri var doktorlarin. Ama sakin gorusmeden ilaca vs baslamayin.
34.haftada neden kaybettınız ozel degılse benımde 20 haftalık kaybım var

Kizlarrr koyu olan dun geceki testim acik olan simdiki yaptigim? Sizce bu ne demek 🙄

Eklentiler

• 80ECEB00-D1BC-48A2-BF6E-82A93095055A.jpeg
    80ECEB00-D1BC-48A2-BF6E-82A93095055A.jpeg
    48 KB · Görüntüleme: 29
  • 739DCD72-3B95-4CC5-9276-98096D558321.jpeg
    739DCD72-3B95-4CC5-9276-98096D558321.jpeg
    46,5 KB · Görüntüleme: 25
Ben kullanıyorum ıkı genımde var kullansan bence ıyı olur bır dr a sor ama genede sana coraspın yetme belkı kac genınde hangılerınde var bılmıyorum
Benimde 2 genimde var ama doktor öncesinde önermiyor herhangi bi kan sulandirici. Ki zaten hamile kalmada sorun yok. Yine de herkesin kendi saglik durumu kapsaminda kendi tedavisi farklidir tabii ki. Pihtilasma yuzunden kayiplar genellikle 2. Ve 3. Trimester de olur diyorlar.

X