Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Testin daha yeni pik oluyor 15 i de degerlendirmelisin
ya ben ilk 13.gün yaptım soldaki bugun 14.gün daha da silikleşmiş sankicumartesi yogun akıntım vardı ozamanmı yumurtladım bilmıyorum ki2aydır doktoe kontrolunde 13.günde 14.günde yumurtamamıstım ama düne oranla daha da silikleşmiş sanki off test elime geç ulaştı geç kaldım bu ay

Eklentiler

• 10AAD79A-0AB2-4D51-8617-4AEF46A6B121.png
    586 KB · Görüntüleme: 36
Sanirim eger kapali olacak olsa randevu verilmezdi evet sinirda bir saat ama o zaman randevu vermrzlerdi sen yine de erken saate almaya calis garanti olsn yer bulmak zor tabi ama aceleye gelmesin

Haklısın canım bi saattir uğraşıyorum diğer hastanelere bakıp erken saat bulmaya çalışıyorum☹
Hani biz şimdi ürolojiden randevu aldıkya internet üzerinden alıyorum doktorların mesai saatleri zaten sistemde en geç 16:30 gösteriyor yani o saatten sonra randevu saati yok ama laboratuvar daha erken saatte kapanabilir bide cumaya denk geldi aksilik haftasonu giriyor araya pazartesiye kalırsa perhiz süresi de bozulmuş olacak☹
Ben bi keresinde idrar tahlili yaptıracaktım ama saat 3-3 buçukta laboratuvar kapandı demişlerdi o yüzden yaptıramamıştım☹

Arkadaslar herkese merhaba. Mümkün oldugunca foruma girmeye ve olan sorulara cvp vermeye çalışıyorum. Ovulasyon yapan ve yapacak olan arkadaslara kısa bir hatirlatma yazip çıkıcam. Test yapmadan önce erkenden çoklu siparişlerinizi verin lütfen. 30 lu 50 li artik miktari yuksek olan hangisi isinize geliyorsa siparis verin. Sipariş verdiginiz satıcının cok başarılı satici olmasina dikkat edin satisinin olumlu olmasina yorumlarina iyice bakin ki testler duzgun olsun. Hangi marka oldugu önemli degil hangisi isinize geliyorsa ondan verin. Teste adet bitimi hemen baslayin. 4 gun adet suruyorsa 5. Gun baslayin. 8 gun adet suruyorsa 9. Gun teste baslayin. Ama yeter ki adet bitimi hemen baslayin. Bir onceki ay 12. Gun yumurtlamis olabilirsin ama bu ay 20. Gun yumurtlayabilirsin. Bu yuzden gun kacirmamak adina adet bitimi hemen teste baslamalisiniz. Testleri her gun 12 ile 16 saatleri arasinda yada aksam 8 ile 10 arasinda 2 saat oncesinden sivi almayi birakip yapmalisiniz. Her testin uzerine saat ve adet basindan kacinci gun yapildiklarini yazmalisiniz. Her testi atmayin biriktirin karsilastirmaniz kolay olsun. Testte pik ve catlama gunleri arti 2 gun daha degerlendirmelisiniz. Sabah yapilan ve gece 12 gibi yapilan testleri dikkate almayiniz. Herkese kolay gelsin..

O zaman baaka.zamana alicaksn canim cnku bzi uroloji yonlendirdi labaratuara ordan gidip saat aldk y3niden urolojiye gidip bi al istersen bizi 2 ay sonraya atmsti unuttuk gtmeyi kaldi yine imkanin varsa ozele yaptr diycem ama burda okuduklarima gore ozeller yuzde 80i yanls cikartiyorms

Hadi ya çok ileri atmışlar ben şimdi başka bir devlet hastanesinden zar zor buldum şükür cuma günü sabah 10:30'a ürolojiden aldım zaten randevuyu üroloji doktoruna eşim sperm testi yaptırmak istediğini söyleyecek o da ona göre sisteme giriş yapar heralde o şekilde tahlilini o an yapıp laboratuvara verir.
Yıllar önce bi defa yaptırmıştı eşim böyle olmuştu ürolojiye gittik doktor sisteme tahlili giriş yaptı kanını alıp verdi o şekildeydi
Burası başka hastane hiç gitmediği bi yer ama inşallah burdada böyledir
Sen ne yaptın bu arada son durumun ne canım?

Iste oyle olmuyo galiba canim labaratuarda ne zaman bosluk.varsa bizde oyle oldk insallah hemen bulursunuz

Iste oyle olmuyo galiba canim labaratuarda ne zaman bosluk.varsa bizde oyle oldk insallah hemen bulursunuz

Ay inşâllah boşa gitmeyiz ya ☹
kanını demişim kabını diyeceğime
ama benim bildiğim idrar verir gibi veriyosun laboratuvara zaten o gün çıkmıyo sonuç önemli olan oraya vermek bakalım nolacak
Sen naptın

Çok haklısınız ben de kendimi çok kaptırmak istemiyorum sürekli sorma sebebim de bu zaten netleşsin istiyorum yani adet olacaksam da olayım çatlayacağım şişkinlikten :)
sonuc nasil oldu dilan? mesaji silemedim girip duzenleyim dedim. simdi okudum reglin gelmis. benim de geldi. sislikten kurtuldum hic degilse.

Merhabalar geçen ay ovulasyon testi ile yumurtlama günümü tespit ettim çatlama gününü de gayet net bir şekilde tespit ettim ama bu ay farklı bir durum gelisti.Reglim 8 gün sürdü(normalde 4 en fazla 5 gün sürer) bittikten sonra yumurtlama günümü kaçırmamak adına 10.Gün ovulasyon testi yapmaya başladım , 11.Gün akşam ve12.Gün gündüz yaptığım testler gayet koyuydu fakat pik olmamıştı o yüzden yapmaya devam ettim 12.Gün akşam pik olabilir umudu ile yaptığım testin gündüze oranla silikleştiğini fark ettim yanlışlık olabilir diye düşünerek 13.Gün akşam (yani bugün) tekrar test yaptım fakat iyice silikleştiğini görünce aklımda soru işaretleri kaldı.Sizlere danışmak istedim acaba 11.Gün ve 12.Gün gündüz yaptığım testlerdeki koyuluk pik için yeterli bir koyuluk mudur? 13.Gün yani bugün yumurta çatlamış olabilir mi?
Sıvı alımına dikkat ediyorum,çalıştığım için 19.30 test yapmam için en uygun saat oluyor,12-16 saatleri arası maalesef yapmam mümkün değil.
(Not=11 ve 12.günler değerlendirildi)
Uzun oldu kusura bakmayın şimdiden teşekkür ederim

Eklentiler

• PhotoGrid_1566408582356.jpg
    90,4 KB · Görüntüleme: 48

Merhaba, anlattığınız durumu birebir yaşıyorum. İlk kez bu ay test yaptığım için 18 ağustosta pik olup olmadığı hakkında kararsız kaldım. Belki de teste başlamadan önce pik yaşandı ve ben kaçırdım diyorum. Emin olamadığım için teste devam edeceğim.

11. gün pik olmuş gibi geldi bana, daha tecrübeli olanlar yorumlayacaktır. Değerlendirmeniz iyi olmuş, dilerim altın günü yakalamışsınızdır :) (Her ihtimale karşı, elinizde test varsa siz de takibe devam edin isterseniz.)

Merhabalar öncelikle cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim Geçen ay pik olduğu gün 11.Gün yaptığım testten çok daha koyuydu o yüzden tereddütte kaldım açıkçası Bugünü de değerlendirdik her ihtimale karşı Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim ❤
Bu arada durumlarımız gerçekten çok benzer,18 ağustos reglinizin kaçıncı günüydü ? Ve 20 21 ağustos tarihlerinde yaptığınız testler mevcutsa onları da atabilirseniz hepbirlikte bakalım.Burada birbirimize destek olup eylül ayında regl olmayalım bebeklerimize kavuşalım inşallah

Rica ederim, böyle tecrübesiz olunca faydam dokunmadı size ama yine de yazmak istedim:) Haklısınız, aydan aya ve testten teste (aynı marka dahi olsa, farklı kutu olunca) değişebiliyormuş görünüm. Bebek bekleyen bir üyenin mesajında okumuştum, hiçbir testinde T çizgisinin C çizgisi kadar koyu olmadığını ama ona en yakın olduğu günü takiben T çizgisinin birden silikleşmeye başladığını yazmıştı (eklediği foto da cidden öyleydi) ve buna göre yaptığı değerlendirme başarılı sonuçlanmıştı. İhtimali artırmanıza sevindim, güzel haberlerle sonuçlansın inşallah:)

18 ağustos benim 12. günümdü, iki gündür çizgi iyice silikleşti. Sanki kendi çapında bir pikcik olmuş da çatlama yaşanmış gibi. Ama hem PCOSlu olduğum hem bu ay seyahat ettiğim için duruma güven olmaz, teste devam edeceğim.Desteğiniz için çok teşekkür ederim, yalnız hissetmemek ne güzel... İyi dileğiniz için de ayrıca teşekkür ederim, inşallah bu ay mutlu haberler alırız

sonuc nasil oldu dilan? mesaji silemedim girip duzenleyim dedim. simdi okudum reglin gelmis. benim de geldi. sislikten kurtuldum hic degilse.
Evet gecikmenin yanılmıyorsam 9.günü regl oldum bir süre ara vermeye karar verdim zaten sıkıntılarım vardı bu da büyük stres yarattı bende çünkü psikolojik olarak yardım almam gerekiyor ilaç kullanma durumu vs olabilir eğer olursa uzunca bir süre ertelenecek bebek işi...

Faydanız dokunmaz mı hiç estağfurullah şu verdiğiniz bilgiler bile birer fayda çok teşekkür ederim Umarım karşılaştığınız üyenin durumunu yasıyoruzdur şu an ikimizde Dediğiniz gibi bende 2 3 gün daha teste devam edeceğim n11 sitesinden toplu olarak aldığım için testim bol İnşallah birlikte buradan güzel haberler veririz
Bu arada sizin bat ne zamandı merak ettim

Rica ederim, çok sevindim Umarım yakalamışızdır sahiden biz de o günleri:) Belki de aynı satıcıdan almışızdır, ben de n11'den aldım ve 10. günde başladım teste, ilk deneme olduğundan biraz daha devam edeceğim:) İnşallah güzel haberler paylaşırız:)
bat 7 Eylül ama birkaç gün öteleyebiliyor, PCOS işte Sizinki?

Belki de olabilir Ben laboquick marka kullanıyorum memnunum.Benimde denemede 2.ayım ilk denemede olmadı ama fazlasıyla belirti yaşamıştım.Sanırım vücudumu çok dinledim ilk ay heyecanı ile
Benim de 6 eylül birlikte bekleyelim bakalım

Kızlar bal, tarçın, çörekotu ya da incir kürü deneyen oldu mu aranızda? Yumurtlamada hiçbir sıkıntım yokken yapıp yapmamakta kararsızım

Adetin 6 günü böyle çıktı ve adetim 3 gün sürdü sonrası hep şeffaf akıntı geldi yumurtlama olabilir mi kafam karıştı teste

Eklentiler

• 1877320-64c0b092068ebde72c33e229e5cd4317.jpg
    14,8 KB · Görüntüleme: 25
Kızlar bal, tarçın, çörekotu ya da incir kürü deneyen oldu mu aranızda? Yumurtlamada hiçbir sıkıntım yokken yapıp yapmamakta kararsızım
ben ikisini de kullandım yalnız incir kürü prolaktin yükseltebiliyormuş dikkatli kullanmak lazım

bal tarçın çörekotu da kullandım adetin ikinci günü başlanıyor 12. günü bitiyor

ben ikisini de kullandım yalnız incir kürü prolaktin yükseltebiliyormuş dikkatli kullanmak lazım

bal tarçın çörekotu da kullandım adetin ikinci günü başlanıyor 12. günü bitiyor
Bal tarçın çörek otu kullanırken herhangi bir farklılık hissettin mi diğer aylara göre? Faydasını gördün mü?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…