Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Test mi bozuk anlamadım adetin 15. Günü genelde 18 de yumurtam çatlar bu ay şaşırdım neden koyulmadı diye

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    102,8 KB · Görüntüleme: 28
Kızlar merhaba yarın adet gunum ama ben 19dan sonra yumurtladım yumurtladıysam 27 de adet olurum genelde 26.gunum bugun gec yumurtlayıp hamılelık olduysa ne zaman test yapmalıyım

Kızlar bal, tarçın, çörekotu ya da incir kürü deneyen oldu mu aranızda? Yumurtlamada hiçbir sıkıntım yokken yapıp yapmamakta kararsızım :110:

Ben 3 sene önce bal,tarçın,çörekotu kürü yapmıştım adetim 15 gün gecikince sevindim
kesin hamileyim diye düşünürken kan testinde negatifi görmüştüm öyle üzücüydüki benim için tahmin edersiniz. 20 günlük gecikmeden sonra adet oldum😳 bazı kişiler hamile kaldığını söylüyor ama bende ters etki yaptı
Kiste çevirme ihtimali olduğunu da duymuştum . Adetin düzenliyse bence girme o işe

Duzenli test yaptiniz mi eger yaptiysaniz toplu test resmi atar misiniz?
Yok canım yapmadım bugün başladım yapmaya iki güne koyulaşır diyodum ama çok silik çıktı sıvı alımıma dikkat etmedim sanırım atayım tekrar testi tahminim üç güne koyulaşır

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    169,2 KB · Görüntüleme: 29
Evet gecikmenin yanılmıyorsam 9.günü regl oldum bir süre ara vermeye karar verdim zaten sıkıntılarım vardı bu da büyük stres yarattı bende çünkü psikolojik olarak yardım almam gerekiyor ilaç kullanma durumu vs olabilir eğer olursa uzunca bir süre ertelenecek bebek işi...
bu kadar gecikmeden sonra gelmesi sinir bozucu oluyor ben de yasadim kac kez. ben de beklemeye aldim. saglik psikoloji elden gidiyor. ara vermek kafadan atmak en iyisi.

Ben 3 sene önce bal,tarçın,çörekotu kürü yapmıştım adetim 15 gün gecikince sevindim
kesin hamileyim diye düşünürken kan testinde negatifi görmüştüm öyle üzücüydüki benim için tahmin edersiniz. 20 günlük gecikmeden sonra adet oldum😳 bazı kişiler hamile kaldığını söylüyor ama bende ters etki yaptı
Kiste çevirme ihtimali olduğunu da duymuştum . Adetin düzenliyse bence girme o işe
Adetim düzenlidir normalde ama son birkaç aydır üç veya dört gün önceden geliyor 😥

Adetim düzenlidir normalde ama son birkaç aydır üç veya dört gün önceden geliyor 😥

Olsun sıkıntı etme gelsin erken olman daha iyi yumurtlamanda çabuk olur. Geç adet görmek herzaman için daha kötü ve saptaması zordur senin o zaman adetin bittikten sonra hemen ovulasyona başlaman lazım adet döngün kısa olduğu için yumurtlamanda çabuk oluyor demekki

Olsun sıkıntı etme gelsin erken olman daha iyi yumurtlamanda çabuk olur. Geç adet görmek herzaman için daha kötü ve saptaması zordur senin o zaman adetin bittikten sonra hemen ovulasyona başlaman lazım adet döngün kısa olduğu için yumurtlamanda çabuk oluyor demekki
Erken oluyor da tutmuyor kuzum 😔 bu birinci ikinci takipte tutturanlara hayranım

Erken oluyor da tutmuyor kuzum 😔 bu birinci ikinci takipte tutturanlara hayranım

Nasip canım ya ☹️ bende geçen ay pik olan günleri, öncesini ve sonrasını da değerlendirdim benimde tutmadı
Olacağı varsa uğraşmadan bile oluyo
Allah şu mübarek cuma gecesi hürmetine bu ay hepimize sağlıklı hamilelikler hayırlı evlatlar nasip etsin amin🤲

Nasip canım ya ☹ bende geçen ay pik olan günleri, öncesini ve sonrasını da değerlendirdim benimde tutmadı
Olacağı varsa uğraşmadan bile oluyo
Allah şu mübarek cuma gecesi hürmetine bu ay hepimize sağlıklı hamilelikler hayırlı evlatlar nasip etsin amin🤲
Amiin çok amin 🙏

Sevgili Aselece Aselece 2 gün önce yazmıştım ama görmediniz sanırım.Rica etsem benim testlerimi de yorumlayabilir misiniz müsait olduğunuzda? 😊

Eklentiler

• PhotoGrid_1566551134386.jpg
    PhotoGrid_1566551134386.jpg
    100,9 KB · Görüntüleme: 29
Merhabalar geçen ay ovulasyon testi ile yumurtlama günümü tespit ettim çatlama gününü de gayet net bir şekilde tespit ettim ama bu ay farklı bir durum gelisti.Reglim 8 gün sürdü(normalde 4 en fazla 5 gün sürer) bittikten sonra yumurtlama günümü kaçırmamak adına 10.Gün ovulasyon testi yapmaya başladım , 11.Gün akşam ve12.Gün gündüz yaptığım testler gayet koyuydu fakat pik olmamıştı o yüzden yapmaya devam ettim 12.Gün akşam pik olabilir umudu ile yaptığım testin gündüze oranla silikleştiğini fark ettim yanlışlık olabilir diye düşünerek 13.Gün akşam (yani bugün) tekrar test yaptım fakat iyice silikleştiğini görünce aklımda soru işaretleri kaldı.Sizlere danışmak istedim acaba 11.Gün ve 12.Gün gündüz yaptığım testlerdeki koyuluk pik için yeterli bir koyuluk mudur? 13.Gün yani bugün yumurta çatlamış olabilir mi?
Sıvı alımına dikkat ediyorum,çalıştığım için 19.30 test yapmam için en uygun saat oluyor,12-16 saatleri arası maalesef yapmam mümkün değil.
(Not=11 ve 12.günler değerlendirildi)
Uzun oldu kusura bakmayın şimdiden teşekkür ederim 🤗
Aselece Aselece 2 gün önceki yazım da bu.Bir yolunu bulup gündüz zar zor da olsa test yapabilme imkanı yakalamaya çalışıyorum biraz karışık biraz zor bir durum benim için ama yapabildiğim kadar en iyi en doğru şekilde yapmaya çalışıyorum 😇

X