Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
14 pik 15 catlamis canim.. vucutta lh devamli.bulundugu icin testin diger gunleri silik devam etmis

Teşekkür eserim😊 15i silikleşip 16sında tekrar koyulaşma oldu gibi, hatta 19u da yine öyle. C ile tam eşit olmasa da bir silik bir koyu olmasını garipsedim çünkü yumurtlama öncesi hep çok silikti. Bugün tekrar yapacağım yine koyulaşma görürsem şüpheleneceğim artık😁

Arkadaşlar 13 pik diye düşündüm 14 daha koyulasti. Şimdi 15. Günü yaptım yine siliklesmedi. 😕 yıldızlı günleri değerlendirdim. Bugün de mi degerlendirmem gerekiyor sizce? 20190820_163946.jpg

merhaba arkadaşlar bi kaç gündür belki beğenilerle sizleri rahatsız ettim kusura bakmayın baştan sona okumaya çalıştım

ben kendimden bahsedeyim 39 yaşındayım bir buçuk yıllık evliyim bir buçuk yıllık süreçte iki kez hamile kaldım ilki geçen yıl 22 ağustosta düşük ikincisi bu yıl 22 şubatta kimyasal ile sonuçlandı

yeniden istedik ama henüz sağlıklı gebelik olmadı son iki aydır adetim dolayısıyla ovulasyon ve yumurtlama da düzensizleşti sanırım stresten

bu aydan biraz ümidim vardı ama bugün adet oldum :cry: :cry: :cry: adetin 3.günü rutin kan testi verip hormonları kontrol ettirmeyi düşünüyorum ve bu ay da sizlerin yardımı ve desteğiyle ovulasyon deneyimlerinizden faydalanmak istiyorum

Rabbim isteyen herkese tez zamanda nasip etsin inşallah aminnn :dua::dua::dua:

Reglimin 10. Gunu avulasyona basladim yine yapmicam dedim yaptm yine seffaf akinti basladi cnku
kizlar bi uroloji doktoruyla konustm esimin degerlerini gonderdin tup icin biraz daha bekleyin dedi bi 6 ay dah deneyin dedi sanirim 6 yillik gecmisimizi anlayamadi 😂

İnşâllah bu ay nasip olur canım🤲
Bişey sorucam ben eşime bu cuma sperm testi yaptırması için devlet hastanesinden randevu almıştım sabah saatleri hep doluydu o yüzden 16:20'ye aldım mecburen eşimde zaten sabah işyerinden izin alamam demişti
Şimdi düşündüm de o saatte laboratuvar kapalı olurmu devlet hastanesi sonuçta
Randevusunu değiştireyim diyorum sabah saatine yok hep dolu boşuna mı gidicez moralim bozuldu😟 bu konu hakkında bilgisi olan var mı kızlar?

merhaba arkadaşlar bi kaç gündür belki beğenilerle sizleri rahatsız ettim kusura bakmayın baştan sona okumaya çalıştım

ben kendimden bahsedeyim 39 yaşındayım bir buçuk yıllık evliyim bir buçuk yıllık süreçte iki kez hamile kaldım ilki geçen yıl 22 ağustosta düşük ikincisi bu yıl 22 şubatta kimyasal ile sonuçlandı

yeniden istedik ama henüz sağlıklı gebelik olmadı son iki aydır adetim dolayısıyla ovulasyon ve yumurtlama da düzensizleşti sanırım stresten

bu aydan biraz ümidim vardı ama bugün adet oldum :cry: :cry: :cry: adetin 3.günü rutin kan testi verip hormonları kontrol ettirmeyi düşünüyorum ve bu ay da sizlerin yardımı ve desteğiyle ovulasyon deneyimlerinizden faydalanmak istiyorum

Amin canım tez zamanda sanada sağlıkla nasip etsin inşâllah 🤲 umudunu kesme
Eşin tahlil yaptırdı mı? İnofolic combi adında bi ilaç varmış düzenli yumurtlamaya faydalıymış folik asitde içeriyor onu dene istersen. Veya başka bir folik asit kullan
Belki vücudunda vitamin eksikliği vardır
Tam kan tahlili yaptırdın mı ?

Inşallah rabbim nasip eder ablacım 🤲🏻

İnşâllah bu ay nasip olur canım🤲
Bişey sorucam ben eşime bu cuma sperm testi yaptırması için devlet hastanesinden randevu almıştım sabah saatleri hep doluydu o yüzden 16:20'ye aldım mecburen eşimde zaten sabah işyerinden izin alamam demişti
Şimdi düşündüm de o saatte laboratuvar kapalı olurmu devlet hastanesi sonuçta
Randevusunu değiştireyim diyorum sabah saatine yok hep dolu boşuna mı gidicez moralim bozuldu😟 bu konu hakkında bilgisi olan var mı kızlar?
Sanirim eger kapali olacak olsa randevu verilmezdi evet sinirda bir saat ama o zaman randevu vermrzlerdi sen yine de erken saate almaya calis garanti olsn yer bulmak zor tabi ama aceleye gelmesin 😕

Amin canım tez zamanda sanada sağlıkla nasip etsin inşâllah 🤲 umudunu kesme
Eşin tahlil yaptırdı mı? İnofolic combi adında bi ilaç varmış düzenli yumurtlamaya faydalıymış folik asitde içeriyor onu dene istersen. Veya başka bir folik asit kullan
Belki vücudunda vitamin eksikliği vardır
Tam kan tahlili yaptırdın mı ?
yaptırdım canım d vitamini eksik çıktı ilaç kullandım canım

X