Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
KIZLAR HEPINIZIN DUASINA IHTIYACIM VAR.. DOKTORDAN GELDIM BIRAZ ONCE VE HAMILELIGIM RISKLI GIDIYORMUS AGRILARIN SEBEBI BUYMUŞ.. ŞU AN YATIYORUM VE UZUN SÜRE YATMAM GEREKİYORMUS.. DUA EDIN LUTFEN.. DOKTOR KONTROLLERINIZI GECIKTIRMEYIN
cok gecmis olsn canm ..tabiki dua ederiz sana sen merak etme stres yapma yeterki . hepimzle sabirla ilgileniyosn burda. Allah senden razi olsn bebegini sana bagislasn sag saglim kucagina almayi nasip etsin insalah. 🙏🙏🙏🌸🌸 bol bol dinlen

Yani her gün yapmakta fayda var ben adet bitti biteli hergün yapıyorum. Normalde tahmin ettiğim günler değilmiş kesinlikle pik günü şimdiye kadar hep yanlış günleri değerlendirmişim
Benım genelde 20 21.gun pıknolup catlardı cnm bal tarcın corek otu bıde bol havuc yıyorum oyuzden daha erken takıp etmeye basladım ne olcak dıye

Kızlar dün doktora gittim rahim t şeklinde diye ameliyat için gerek görmedi büyük bir durum yok hafif dedi gebe kalmama yada gebe kalınca sıkıntı teşkil etmez dedi.
Ama normalde zaten biliyordum sağ tarafta çikolata kısti vardı geçmiyor ona alışkınım ama maalesef bu ay çörek otu bal tarçın kuru yapmıştım galiba bana fayda etmedi sol da da kist oluşmuş basit dedi adet bitiminde gel gitmiş mi bakalım dedi.tüplrim yeni açılmıştı pek doğal gebe lik için sanki umutlu değil gibi idi biraz moralim bozuldu 3 ay deneriz olmazsa sana iyi bir tüp bebek doktoru buluruz dedi.😰

Ayrıca Aselece Aselece canım geçmiş olsun inşallah sıkıntısız yavrunun kucağına alırsın stres yapma. Canım sana birşey soracağım ben bu ay ilk defa test yapmıştım ovu yumurta çatlama falan oldu kist oluşması normal mı yani ona pek anlam veremedim

Ayrıca Aselece Aselece canım geçmiş olsun inşallah sıkıntısız yavrunun kucağına alırsın stres yapma. Canım sana birşey soracağım ben bu ay ilk defa test yapmıştım ovu yumurta çatlama falan oldu kist oluşması normal mı yani ona pek anlam veremedim
Canim tesekkur ederim bende de kist vardi üstelik 3 ameliyat gecirmis biri olarak doğal yolla hamile kaldim umutsuz olma ovulasyona devam et ben olacagina eminimmm kist herkeste var sadece takibini yapmalisin adette geciyor cikolata kisti kac cm

Aselece Aselece bugün de 14.30 da yaptım testi silikleşiyor gibi geldi emin olamadım akşam saatlerinde sıvı alımına dikkat ederek tekrar yaptım daha silik olmuş. Ne dersin?

7DD72E6B-EB0A-4AD7-B57E-D723390C3047.jpeg

Benım genelde 20 21.gun pıknolup catlardı cnm bal tarcın corek otu bıde bol havuc yıyorum oyuzden daha erken takıp etmeye basladım ne olcak dıye
Aynen canım takip et bende bal tarçın çörekotu yiyorum çok düzenli olmasa da benim 16. Gün işte daha çatlamadı bakalım

Canim tesekkur ederim bende de kist vardi üstelik 3 ameliyat gecirmis biri olarak doğal yolla hamile kaldim umutsuz olma ovulasyona devam et ben olacagina eminimmm kist herkeste var sadece takibini yapmalisin adette geciyor cikolata kisti kac cm
Hayırlısı inşallah canım ya valla sormadım artık o kadar alıştım ki kist e ama sanırım çok küçük çünkü hissiyat falan yok daha önceden büyüktü çok ağrı çekip ameliyat oldum ama elhamdülillah şimdi öyle değilim,rabbim hepimizin yardımcısı olsun artık önümüzde ki günlere devam dua ile

Kız benim de yarın yumurtlamanın 9. Günü olacak :)))
Sende çıkarsa ben de yaparım pazartesi falan :)))
Daha önceki hamileleliklerimde 9. Gün hayalet çizgiyi hep gördüm. Bu ay da çift çizgiyi gördüm.kanda değerim 4 çıkmıştı ama 42. Gunumde adet oldum. Ama çok sevindim. Çünkü diş ağrısından 2 kez antibiyotik ve bir sürü çeşit ağrı kesici kullandım. Demem o ki. Bir şey varsa 9. Günde kesin çıkıyor.

KIZLAR HEPINIZIN DUASINA IHTIYACIM VAR.. DOKTORDAN GELDIM BIRAZ ONCE VE HAMILELIGIM RISKLI GIDIYORMUS AGRILARIN SEBEBI BUYMUŞ.. ŞU AN YATIYORUM VE UZUN SÜRE YATMAM GEREKİYORMUS.. DUA EDIN LUTFEN.. DOKTOR KONTROLLERINIZI GECIKTIRMEYIN
Canım 🙏 İyiliklerinin yüzü suyu hürmetine Allahım sana tez zamanda şifa versin. 🙏 lütfen dinlen ve hemen iyileşsin miniğin 🙏

X