Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
kızlar bnmde midem bulanmıyo kasık batmamda bitti galiba hsstmiyorum:KK43: işyerinde bi arkadas kalp atısı baslayınca mıde bulanır dedi çok keyfszm ya :KK43:
O arkadasin da ne cok biliyormus.. sakinn olll.. bir kere kimi hamileler 9 ay boyunca hic bulanmaz kimi hamileler 9 ay boyunca hep bulanir.. kimi hamileler 3. 4. Ay da bulantilari biter.. ve hepsi de saglikli minik birer bebiş doğurur sende öyle olacaksin

O arkadasin da ne cok biliyormus.. sakinn olll.. bir kere kimi hamileler 9 ay boyunca hic bulanmaz kimi hamileler 9 ay boyunca hep bulanir.. kimi hamileler 3. 4. Ay da bulantilari biter.. ve hepsi de saglikli minik birer bebiş doğurur sende öyle olacaksin
inş yaaa:KK43: su kalbini bi duysaydık biraz daha rahatlıcaktıkm :KK43:

Oncelikle hosgeldin canim.. bende de polikistik over vardi yumurtlama takibiyle hamile kaldim.. öncelikle ilaçları birak vücudun adeti gec de olsa beslenmene dikkat etmelisin.. ve yumurtlama icin bol bol karışık kuruyemiş ve kuru incir yemelisin.. eger prolaktin seviyen yüksek ise kuru incir ve maden suyu icme kesinlikle.. esine de bol bol kabak cekirdegi yedirmelisin.. ovulasyon testlerine adet bitimi hemen başla takibini istersen burdan ben yapacağım.. senden istedigim sadece sabırlı ol stres yapma olumlu düşün mutlaka.. aklinda ne soru olursa olsun ben burdayim rahatca sorabilirsin.. adet bitimi hemen iliskiye de baslamalisin ama nasil.. 2 yada 3 gune bir iliski mutlaka olsun ovulasyonda yumurtlamayi yakalayana kadar.. sonraki sureci de anlatacam sana
Öncelikle bebişini sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah. Cevabınız için teşekkür ederim. Prolaktinin 35 40 çıktığı zamanlarım oldu. Bu ay normaldi düşüktü. İnsülin direnci ve tiroid de var. :KK50: Troid ilacını da bugün itibari ile bıraktım. Sadece insüline devam edeceğim ve regl için bir ilaç kullanmayacağım. Akışına bırakıcam 2 3 ay. Kuru incir yemesem iyi olur. O zaman adet bitimi hemen başlıyorum testlere. Bu arada ilk hamilelik denemem geçen temmuz klomen ve yumurta takibi ile oldu. Hamile kaldım fakat 7+4 de kalbi durdu. Sonra bir daha ilaçla yumurta büyütemedik. Direkt tüpe geçtim. Hayırlısı bakalım.

Öncelikle bebişini sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah. Cevabınız için teşekkür ederim. Prolaktinin 35 40 çıktığı zamanlarım oldu. Bu ay normaldi düşüktü. İnsülin direnci ve tiroid de var. :KK50: Troid ilacını da bugün itibari ile bıraktım. Sadece insüline devam edeceğim ve regl için bir ilaç kullanmayacağım. Akışına bırakıcam 2 3 ay. Kuru incir yemesem iyi olur. O zaman adet bitimi hemen başlıyorum testlere. Bu arada ilk hamilelik denemem geçen temmuz klomen ve yumurta takibi ile oldu. Hamile kaldım fakat 7+4 de kalbi durdu. Sonra bir daha ilaçla yumurta büyütemedik. Direkt tüpe geçtim. Hayırlısı bakalım.
Kuru incir ve maden suyu icme canim.. kalbinin durmasi tiroit degerinin yuksek olmasindan dolayi.. tiroit ilacini doktor kontrolunde dikkatli kullanmalisin.. dedigim gibi bol bol kuru yemis ye ozellikle ceviz findik.. ayni sekilde eşinde.. adet bitimi guzelce beraber takip ederiz iliski planini da unutma lutfen bismillah de ve başla guzel sonuclar alacagimiza inaniyorum

son adet 3mayıs 6+4 oldum ama gecen hafta gttiğimde 5+6 dı dr bana 5 haftayla uyumlu kese 15 gun sonra gel kabine bakalıkm dedı
Bu cuma günü kalbini duyarsin canim net söylüyorum canını sıkma.. hem bulantilar baslamadi diyorsun aniden sabah birden seni basar bulanti o zaman canini siktigina üzülürsün.. şöyle yapalimm ben burdan bazen kaçırabilirim cok mesajlar yaziliyor çünkü.. kafana takılan canını sıkan ne varsa özelden bana yaz burda ve benim cevabimi bekle.. baska kimsenin dedigine bakma yok kalp atisi yokmus yok bilmem ne gibi seylere takilma.. bu daha igne ucu gibi bir bebiş annesi sen nasil hissedeceksin oyle kotu seyler dusunme guzel olacak.. bak ben disari ciktim canim sıkkındı sabah su an kendime geldim hersey olacagina varir anlastik mi dua et bol.bol unutma

Kuru incir ve maden suyu icme canim.. kalbinin durmasi tiroit degerinin yuksek olmasindan dolayi.. tiroit ilacini doktor kontrolunde dikkatli kullanmalisin.. dedigim gibi bol bol kuru yemis ye ozellikle ceviz findik.. ayni sekilde eşinde.. adet bitimi guzelce beraber takip ederiz iliski planini da unutma lutfen bismillah de ve başla guzel sonuclar alacagimiza inaniyorum
Haydi Bismillah ozaman. Çok teşekkür ederim. Şimdi adet olmayı bekleyeceğim. Bu arada acaba ben troid için bir tahlil yaptırsam mı yine? İlaca tüp doktorum başlatmıştı. Bugün bırak dedi. Tahlil yaptırıp endokrinciye göstersem mi?

KIZLAR HEPINIZIN DUASINA IHTIYACIM VAR.. DOKTORDAN GELDIM BIRAZ ONCE VE HAMILELIGIM RISKLI GIDIYORMUS AGRILARIN SEBEBI BUYMUŞ.. ŞU AN YATIYORUM VE UZUN SÜRE YATMAM GEREKİYORMUS.. DUA EDIN LUTFEN.. DOKTOR KONTROLLERINIZI GECIKTIRMEYIN
Rabbim acil şifalar versin. Bu sefer sıra bizde destek açısından. Çok dikkat et kendine. Dualarımızdasın ♥️

Haydi Bismillah ozaman. Çok teşekkür ederim. Şimdi adet olmayı bekleyeceğim. Bu arada acaba ben troid için bir tahlil yaptırsam mı yine? İlaca tüp doktorum başlatmıştı. Bugün bırak dedi. Tahlil yaptırıp endokrinciye göstersem mi?
Tiroit degerini olcturmeyi kesinlikle ihmal etme canim tabiki once dahiliye sonra endokrine sevk eder seni zaten

X