Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
KIZLAR HEPINIZIN DUASINA IHTIYACIM VAR.. DOKTORDAN GELDIM BIRAZ ONCE VE HAMILELIGIM RISKLI GIDIYORMUS AGRILARIN SEBEBI BUYMUŞ.. ŞU AN YATIYORUM VE UZUN SÜRE YATMAM GEREKİYORMUS.. DUA EDIN LUTFEN.. DOKTOR KONTROLLERINIZI GECIKTIRMEYIN
Canım rabbım sifa versin cok uzuldum bukadar insana yardımcı oluyorsun Rabbım de sana yardım etsin ve ıyıles ınsallah melegıne sag saglım kavus hayırlısıyla yat dinlen kendine dikkat et dualarım seninle

Bu cuma günü kalbini duyarsin canim net söylüyorum canını sıkma.. hem bulantilar baslamadi diyorsun aniden sabah birden seni basar bulanti o zaman canini siktigina üzülürsün.. şöyle yapalimm ben burdan bazen kaçırabilirim cok mesajlar yaziliyor çünkü.. kafana takılan canını sıkan ne varsa özelden bana yaz burda ve benim cevabimi bekle.. baska kimsenin dedigine bakma yok kalp atisi yokmus yok bilmem ne gibi seylere takilma.. bu daha igne ucu gibi bir bebiş annesi sen nasil hissedeceksin oyle kotu seyler dusunme guzel olacak.. bak ben disari ciktim canim sıkkındı sabah su an kendime geldim hersey olacagina varir anlastik mi dua et bol.bol unutma
Canim bnm hep soyledikleriniz cikti ama batmam da bitince korktm bnde acaba dedim😞bugun dr mi aricam ctesi gelebilirmiyim dicem🙈sen iyi ol bize lazımsin teyzemiz dua cok ediyorm ins sana da bana da sifa olsun🙏

Delirme benim gram bulantım yok. O arkadaşın baya saçmalamış.
Sana yemin ediyorum sana yazcaktm sen bana yazmissin destek butonum gbisinz Allah bin kez razi olsun🤲Bi kanama leke hic bisey yok ama bulanmıyoda midem bide bnm ksik batmalarim oluyodu onlarda bitince arkadas da oyle deyince korktm😭kusmuyorum diye uzulen tek insan olarak guinness rekorlar kitabina grcem galiba kalbi duyarsam😬😬sen nasilsin nsl gdio guzel anne

Öncelikle herkese günaydın kızlar. Bol güneşli bol bereketli bol sevincli bol umutlu bol mucizeli günleriniz olsun.. dua eden arkadaşlarım hepinize tek tek tek teşekkür ediyorum ki unutmayon hep duamdasiniz.. Allah hamile olan arkadaslarima istedikleri sevincleri yasatsin saglikla bebislerine kavussunlar kocaman göbusleri olsun..hamileligi bekleyen arkadaslarima da Allah bu ay güzel hayırlı bir sevinc yaşatsın umutlari boşa cikmasin çabaları bosa gitmesin..üzüldükleri bütün günleri geride kalsın.. hasta olan arkadaslarima Rabbim acil sifa versin..cok aminn
Hamile arkadaşlarim ne olur hamileligin basinda stres yapmayin daha minik bebekler cok cabuk etkilenirler sakin sakin hamileligin tadini çıkarın.. kasık agrilari yasayabilirsiniz bunlar normal rahim genisliyor karniniz buyucek gerilme yapar sabahlari ozellikle cok fazla gerinmeyin kendinizi tutun.. bol bol su icin.. folik asit ilk 3 ay vok onemli kullanmayi ihmal etmeyin.. kanamaniz olmadigi sürece hersey normal korkmayin..lekelenmeniz olursa doktora basvurup progestan baslatilir lekelenme kesilince progestani cok kullanmayin..egilip kalkarken yavas hareket edin.. ani hareketlerden korkulardan heyecandan sakının. Ağır isler yapmayin..mesela en basiti evinizi yakininizdan birisi süpürsün çünkü karninizi zorlamamaniz gerekir ilk 3 ay..hamilelik icin ayri topik açıcam burda diger arkadaslarim üzülmesin hamile oldukca o topige koşsunlar.. hamile olacak arkadaslarima da bir kac bilgi vermek istiyorum.. lutfen beslenmenize dikkat edin.. yani herseyi yiyip icebilirsiniz sadece keciboynuzu pekmezi findik ceviz kuru inciri biraz daha fazla tuketin.. esiniz de kabak çekirdeği.. folik asite simdiden baslamaniz gerekir doktora gidince hamilelik düşünüyorum derseniz uygun folik asiti soyleyeceklerdir.. bol bol su için ayni sekilde agir işlerden kaçının ummadiginiz az miniginiz size tutunmussa korumus olursunuz.. lutfen ama lutfen agri kesicilerden antibiyotiklerden uzak durun.. ovulasyon takibini mutlaka yapin pes etmeyin.. bu ay ovu takibi yaptim hamile olmadim bu ise yaramiyor demeyin.. 2. 3. 4. Denemede hamile olanlar var pes etmeyin.. çünkü inancin umudun ve azimin sonu başarıdır.. hepinize tek tek dua ediyor hepinizi selamliyorum sevgi ile kalin

Öncelikle herkese günaydın kızlar. Bol güneşli bol bereketli bol sevincli bol umutlu bol mucizeli günleriniz olsun.. dua eden arkadaşlarım hepinize tek tek tek teşekkür ediyorum ki unutmayon hep duamdasiniz.. Allah hamile olan arkadaslarima istedikleri sevincleri yasatsin saglikla bebislerine kavussunlar kocaman göbusleri olsun..hamileligi bekleyen arkadaslarima da Allah bu ay güzel hayırlı bir sevinc yaşatsın umutlari boşa cikmasin çabaları bosa gitmesin..üzüldükleri bütün günleri geride kalsın.. hasta olan arkadaslarima Rabbim acil sifa versin..cok aminn
Hamile arkadaşlarim ne olur hamileligin basinda stres yapmayin daha minik bebekler cok cabuk etkilenirler sakin sakin hamileligin tadini çıkarın.. kasık agrilari yasayabilirsiniz bunlar normal rahim genisliyor karniniz buyucek gerilme yapar sabahlari ozellikle cok fazla gerinmeyin kendinizi tutun.. bol bol su icin.. folik asit ilk 3 ay vok onemli kullanmayi ihmal etmeyin.. kanamaniz olmadigi sürece hersey normal korkmayin..lekelenmeniz olursa doktora basvurup progestan baslatilir lekelenme kesilince progestani cok kullanmayin..egilip kalkarken yavas hareket edin.. ani hareketlerden korkulardan heyecandan sakının. Ağır isler yapmayin..mesela en basiti evinizi yakininizdan birisi süpürsün çünkü karninizi zorlamamaniz gerekir ilk 3 ay..hamilelik icin ayri topik açıcam burda diger arkadaslarim üzülmesin hamile oldukca o topige koşsunlar.. hamile olacak arkadaslarima da bir kac bilgi vermek istiyorum.. lutfen beslenmenize dikkat edin.. yani herseyi yiyip icebilirsiniz sadece keciboynuzu pekmezi findik ceviz kuru inciri biraz daha fazla tuketin.. esiniz de kabak çekirdeği.. folik asite simdiden baslamaniz gerekir doktora gidince hamilelik düşünüyorum derseniz uygun folik asiti soyleyeceklerdir.. bol bol su için ayni sekilde agir işlerden kaçının ummadiginiz az miniginiz size tutunmussa korumus olursunuz.. lutfen ama lutfen agri kesicilerden antibiyotiklerden uzak durun.. ovulasyon takibini mutlaka yapin pes etmeyin.. bu ay ovu takibi yaptim hamile olmadim bu ise yaramiyor demeyin.. 2. 3. 4. Denemede hamile olanlar var pes etmeyin.. çünkü inancin umudun ve azimin sonu başarıdır.. hepinize tek tek dua ediyor hepinizi selamliyorum sevgi ile kalin
Sen ne güzel bi insansın ya rabbim gönlüne göre versin her şeyi seni tanımayı çok isterdim Allah senden razı olsun ❤️

gunaydn cnm nasil oldn . insalah daha iyisndr.pozitfligini kaybetmeyip burda kndi derdini unutup arkadaslarin testlerini yorumlana hayran kaldm ..Allah sifa versn sana ve bebisini saglikla kucagina almayi nasip etsin..🙏🙏🌸 ilgin ve alakan icin cok saol canm

Günaydın canım. Maşallah senin Azmine hayranım. Hem hamilesin hem rahatsızsın hem de buraya uzun uzun bize destek olacak şeyler yazıyorsun. Maşallah barekallah sana. 🧿❤️ İlgi ve alakan için teşekkür ederiz. Rabbim Emin’im ki bu emeklerini karşılıksız bırakmayacak çünkü bir sürü insanın duasını alıyorsun

Sana yemin ediyorum sana yazcaktm sen bana yazmissin destek butonum gbisinz Allah bin kez razi olsun🤲Bi kanama leke hic bisey yok ama bulanmıyoda midem bide bnm ksik batmalarim oluyodu onlarda bitince arkadas da oyle deyince korktm😭kusmuyorum diye uzulen tek insan olarak guinness rekorlar kitabina grcem galiba kalbi duyarsam😬😬sen nasilsin nsl gdio guzel anne
Bende öyleydim neden bende kusmuyorum diye söylenirdim. Ama aileden geliyormuş 😂 seninde kesin öyledir. Kanaman olmasın canım neden olsun zaten keseyi görmüşsün yerleşmiş. Bu saatten sonra olan kanama düşük tehlikesi içindir o yüzden kötüyü çağırma. Benimde ilk kasık batmalarım ve sonrasında göğüs ağrılrım yavaş yavaş geçti. Sadece az göğüs ağrım var. İnsandan insana değişiyor hamilelik ve artık lütfen kimsenin olumsuz laflarına bakma. Sen strese girersen bebekte girer. Artık kendini değil bebeği düşünme vakti. Ben senin yerinde olsam bu düşünceyle başka doktora giderim. Öğrenirim. Sonra doktorumun dediği tarihtede onun yanına giderim. Mesela ben 15 günde bir gidip bakıyorum. Onlar bir ay dedi ama ben içim rahatlayana kadar da gidicem.

Kızlar geç de olsa hepinize günaydınlar olsun güzel günler olsun inşallah🙏 dün biraz hayal kırıklığı ve üzüntüden sonra kendimi toparladım adet lekem geldi valla açıkcası mutlu oldum çünkü dr ilaca başlayavak bu ay bugun hatta gideceğim kist herhangi bitşey yok ise yarından itibaren kullanacağım. Bütün testleri yaptırdım temiz çıktı tek sorun incelik ve yumurta da o yüzden bu ilaçtan çok umutluyum inş faydasını görücem yeni ay yeni döngü yeni umut allahım sesimizi duyyy lütfen ❤️🙏🙏 bana bu süreçte Öner’iniz olur mu? Bir de ovu yapmam gerekir mi allah hepimizden razı olsun 🥰🥰

Kızlar geç de olsa hepinize günaydınlar olsun güzel günler olsun inşallah🙏 dün biraz hayal kırıklığı ve üzüntüden sonra kendimi toparladım adet lekem geldi valla açıkcası mutlu oldum çünkü dr ilaca başlayavak bu ay bugun hatta gideceğim kist herhangi bitşey yok ise yarından itibaren kullanacağım. Bütün testleri yaptırdım temiz çıktı tek sorun incelik ve yumurta da o yüzden bu ilaçtan çok umutluyum inş faydasını görücem yeni ay yeni döngü yeni umut allahım sesimizi duyyy lütfen ❤🙏🙏 bana bu süreçte Öner’iniz olur mu? Bir de ovu yapmam gerekir mi allah hepimizden razı olsun 🥰🥰
Gecmis olsun canim insallah şifa bulursun.. bu ay vücudunu dinlenmeye al kendini üzme ilaclari duzenli kullan diger ay taze taze kafan rahat sekilde ovulasyon yaparsin ve degerlendirmeleri ona gore yaparsin.. once senin sagligin ve ardindan bebiş de gelecek

Gecmis olsun canim insallah şifa bulursun.. bu ay vücudunu dinlenmeye al kendini üzme ilaclari duzenli kullan diger ay taze taze kafan rahat sekilde ovulasyon yaparsin ve degerlendirmeleri ona gore yaparsin.. once senin sagligin ve ardindan bebiş de gelecek
Canım allah razı olsun sende iyisindir umarım? Yanlış anlamadın değil mi yumurta gelişimi için dr ilaca başlayavak ilaç femara, sonra çatlatma iğnesi verecek 🙏 sanırım bu tedaviye 3 ay devam ediliyormuş inş ilk seferde olur ❤️

Canım allah razı olsun sende iyisindir umarım? Yanlış anlamadın değil mi yumurta gelişimi için dr ilaca başlayavak ilaç femara, sonra çatlatma iğnesi verecek 🙏 sanırım bu tedaviye 3 ay devam ediliyormuş inş ilk seferde olur ❤
Iyiyim canim niye yanlis anlayim.. ilk once sizin sağlığınız sonra gerisi geliyor doktor femaraya baslayacaksa dogru tedaviyi uyguluyordur dikkatli düzenli kullan canim her sey yoluna girecek hakkinda hayirlisi olsun

Iyiyim canim niye yanlis anlayim.. ilk once sizin sağlığınız sonra gerisi geliyor doktor femaraya baslayacaksa dogru tedaviyi uyguluyordur dikkatli düzenli kullan canim her sey yoluna girecek hakkinda hayirlisi olsun
Sağol KuZum inşallah hepimiz bu sıkıntılı dönemleri geride bırakacağız. Bana Öner’in var mı incelik için yumurta için filan ?

Bende öyleydim neden bende kusmuyorum diye söylenirdim. Ama aileden geliyormuş 😂 seninde kesin öyledir. Kanaman olmasın canım neden olsun zaten keseyi görmüşsün yerleşmiş. Bu saatten sonra olan kanama düşük tehlikesi içindir o yüzden kötüyü çağırma. Benimde ilk kasık batmalarım ve sonrasında göğüs ağrılrım yavaş yavaş geçti. Sadece az göğüs ağrım var. İnsandan insana değişiyor hamilelik ve artık lütfen kimsenin olumsuz laflarına bakma. Sen strese girersen bebekte girer. Artık kendini değil bebeği düşünme vakti. Ben senin yerinde olsam bu düşünceyle başka doktora giderim. Öğrenirim. Sonra doktorumun dediği tarihtede onun yanına giderim. Mesela ben 15 günde bir gidip bakıyorum. Onlar bir ay dedi ama ben içim rahatlayana kadar da gidicem.
ay inş cnm yaa sen başka dr ye de gdiomusun kız bnde gtsemmi yaaa

Merhaba benim durumlar böyle henüz bir tık yok sanırım. Aradaki okunmamış ama 10. gün

Eklentiler

• IMG_9523.jpg
    IMG_9523.jpg
    43,4 KB · Görüntüleme: 41
Aselece Aselece kuzum noldu şimdi çatladım mı ben

Eklentiler

• 5EA78212-8C61-4FB5-9FA7-06AA6D353CD0.jpeg
    5EA78212-8C61-4FB5-9FA7-06AA6D353CD0.jpeg
    58,4 KB · Görüntüleme: 43
  • D77E7FDA-AE2E-4BDA-8825-89B02E3AED95.jpeg
    D77E7FDA-AE2E-4BDA-8825-89B02E3AED95.jpeg
    88,8 KB · Görüntüleme: 41