Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Öncelikle herkese günaydın kızlar. Bol güneşli bol bereketli bol sevincli bol umutlu bol mucizeli günleriniz olsun.. dua eden arkadaşlarım hepinize tek tek tek teşekkür ediyorum ki unutmayon hep duamdasiniz.. Allah hamile olan arkadaslarima istedikleri sevincleri yasatsin saglikla bebislerine kavussunlar kocaman göbusleri olsun..hamileligi bekleyen arkadaslarima da Allah bu ay güzel hayırlı bir sevinc yaşatsın umutlari boşa cikmasin çabaları bosa gitmesin..üzüldükleri bütün günleri geride kalsın.. hasta olan arkadaslarima Rabbim acil sifa versin..cok aminn
Hamile arkadaşlarim ne olur hamileligin basinda stres yapmayin daha minik bebekler cok cabuk etkilenirler sakin sakin hamileligin tadini çıkarın.. kasık agrilari yasayabilirsiniz bunlar normal rahim genisliyor karniniz buyucek gerilme yapar sabahlari ozellikle cok fazla gerinmeyin kendinizi tutun.. bol bol su icin.. folik asit ilk 3 ay vok onemli kullanmayi ihmal etmeyin.. kanamaniz olmadigi sürece hersey normal korkmayin..lekelenmeniz olursa doktora basvurup progestan baslatilir lekelenme kesilince progestani cok kullanmayin..egilip kalkarken yavas hareket edin.. ani hareketlerden korkulardan heyecandan sakının. Ağır isler yapmayin..mesela en basiti evinizi yakininizdan birisi süpürsün çünkü karninizi zorlamamaniz gerekir ilk 3 ay..hamilelik icin ayri topik açıcam burda diger arkadaslarim üzülmesin hamile oldukca o topige koşsunlar.. hamile olacak arkadaslarima da bir kac bilgi vermek istiyorum.. lutfen beslenmenize dikkat edin.. yani herseyi yiyip icebilirsiniz sadece keciboynuzu pekmezi findik ceviz kuru inciri biraz daha fazla tuketin.. esiniz de kabak çekirdeği.. folik asite simdiden baslamaniz gerekir doktora gidince hamilelik düşünüyorum derseniz uygun folik asiti soyleyeceklerdir.. bol bol su için ayni sekilde agir işlerden kaçının ummadiginiz az miniginiz size tutunmussa korumus olursunuz.. lutfen ama lutfen agri kesicilerden antibiyotiklerden uzak durun.. ovulasyon takibini mutlaka yapin pes etmeyin.. bu ay ovu takibi yaptim hamile olmadim bu ise yaramiyor demeyin.. 2. 3. 4. Denemede hamile olanlar var pes etmeyin.. çünkü inancin umudun ve azimin sonu başarıdır.. hepinize tek tek dua ediyor hepinizi selamliyorum sevgi ile kalin
Canımm sen iyi ol yeter ki 🙏 düşünceli Aselecem benim bol bol dinlen lütfen 💕

Kızlar geç de olsa hepinize günaydınlar olsun güzel günler olsun inşallah🙏 dün biraz hayal kırıklığı ve üzüntüden sonra kendimi toparladım adet lekem geldi valla açıkcası mutlu oldum çünkü dr ilaca başlayavak bu ay bugun hatta gideceğim kist herhangi bitşey yok ise yarından itibaren kullanacağım. Bütün testleri yaptırdım temiz çıktı tek sorun incelik ve yumurta da o yüzden bu ilaçtan çok umutluyum inş faydasını görücem yeni ay yeni döngü yeni umut allahım sesimizi duyyy lütfen ❤🙏🙏 bana bu süreçte Öner’iniz olur mu? Bir de ovu yapmam gerekir mi allah hepimizden razı olsun 🥰🥰
Canım benim hakkımızda hayırlısı ne ise Allah bilir, bize hayırlı kapılar açsın 🙏

ay inş cnm yaa sen başka dr ye de gdiomusun kız bnde gtsemmi yaaa
Ben şu günlerimi devlette geçiriyorum ve devlette 1 doktora bağlı kalkmıyorsun bende ayrı ayrı doktorlara randevu alıyorum. Tam kafam rahat edince özele gidicem özelde bu kadar rahat kontrole gidemiyorum. Verdikleri tarihi bekle ha bekle. Yani benim düşüncem buydu bunu uyguladım.

Rahim duvarı inceliği birtanem inçe olunca bebek tututanamıyor ya
Canim rahim duvari inceliginin sebebi arastirilmali oncelikle.. rahimden kaynaklanan genetik sebep mi yoksa hormonlardan dolayi mi olmuş buna bakilmali.. özellikle tiroit degerine bakilmali bir de östrojen hormonunun degerine bakılmalı.. östrojen hormon eksikligi rahim incelmesine sebep olur.. eger düşükse östrojen destekli ilaç verilmeli.. doktoruna mutlaka soyle hormonlarima bakilmasini istiyorum diye. Doğal olarak bol bol yürüyüş yapmalisin yağlı besinleri biraz olsun azalt olur mu.. yumurtlama icin her zaman soyledigim keciboynuzu pekmezi kuru incir tuketmelisin

Ben şu günlerimi devlette geçiriyorum ve devlette 1 doktora bağlı kalkmıyorsun bende ayrı ayrı doktorlara randevu alıyorum. Tam kafam rahat edince özele gidicem özelde bu kadar rahat kontrole gidemiyorum. Verdikleri tarihi bekle ha bekle. Yani benim düşüncem buydu bunu uyguladım.
çalışmıyosun sanırım bnm okdr vaktim yokki :KK43:

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    73,4 KB · Görüntüleme: 15
Canim rahim duvari inceliginin sebebi arastirilmali oncelikle.. rahimden kaynaklanan genetik sebep mi yoksa hormonlardan dolayi mi olmuş buna bakilmali.. özellikle tiroit degerine bakilmali bir de östrojen hormonunun degerine bakılmalı.. östrojen hormon eksikligi rahim incelmesine sebep olur.. eger düşükse östrojen destekli ilaç verilmeli.. doktoruna mutlaka soyle hormonlarima bakilmasini istiyorum diye. Doğal olarak bol bol yürüyüş yapmalisin yağlı besinleri biraz olsun azalt olur mu.. yumurtlama icin her zaman soyledigim keciboynuzu pekmezi kuru incir tuketmelisin
Sağol canım hormonlar temiz çıktı ama sanırkö östrojen düşük olabilir yumurta gelişimi de ona bağlı sanırsam. Dr ı yüzden inceliğe karşı bir ilaç vericem dedi allahtan çok dikkatli garantici bir dr. İncir aldım yiyeceğim dediğin gibi allah razı olsun ❤️

X